Hayvancılık Haber

Hayvancılık Haber
 • Türk TAVUKÇULUK SEKTÖRÜ ve Denizli Son Duayenini  Orhan Abalıoğlu’nu Kaybetti..!
  Türk TAVUKÇULUK SEKTÖRÜ ve Denizli Son Duayenini
 • “Ulusal Veteriner Anatomi Kongresi’nin onbirincisİ ve “Uluslararası Veteriner Anatomi Kongresi”ne DAVET
  “Ulusal Veteriner Anatomi Kongresi’nin onbirincisİ
 • Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli Lezita’yı ziyaret etti
  Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli Lezita’yı ziyare
 • Prof.Dr. Rüveyde AKBAY:Ülkemizin Güçlü Firmalarının Yanımızda Olacağına İnanıyoruz..”
  Prof.Dr. Rüveyde AKBAY:Ülkemizin Güçlü Firmalarını
 • 23-26 HAZİRAN 2019 ÇEŞME-İZMİR’DEKİ SEMPOZYUMA SPONSOR OLMAYA DA HAZIR MIYIZ..?
  23-26 HAZİRAN 2019 ÇEŞME-İZMİR’DEKİ SEMPOZYU
 • DEV TARIM FUARI ETKİNLİKLERİYLE ÇİFTÇİ AKININA UĞRADI.
  DEV TARIM FUARI ETKİNLİKLERİYLE ÇİFTÇİ AKININA UĞR
 • AGROEXPO ZİYARETÇİLERİNİ ETKİNLİĞE BOĞACAK
  AGROEXPO ZİYARETÇİLERİNİ ETKİNLİĞE BOĞACAK
 • Cargill’den”1000 Çiftçi 1000 Bereket”..
  Cargill’den”1000 Çiftçi 1000 Bereket&#
 • İSTANBUL 2019 Armasad Arıcılık Fuarı
  İSTANBUL 2019 Armasad Arıcılık Fuarı
 • Beyaz Et’in Geleceği, Uluslararası Beyaz Et Kongresi’nde Konuşulacak…
  Beyaz Et’in Geleceği, Uluslararası Beyaz Et Kongre
2. GIFT Konferansı gıda, tarım ve beslenme uzmanlarını Ankara’da bir araya getiriyor
2. GIFT Konferansı gıda, tarım ve beslenme uzmanlarını Ankara’da bir araya getiriyor
GIFT Konferansı gıda, tarım ve beslenme uzmanlarını 6-7 Kasım’da Ankara’da bir araya getiriyor Gıda Takviyesi ve Beslenme Derneği (GTBD) ve Gıda İçecek ve Tarım Politikaları Araştırmaları Derneği (GIFT) işbirliğiyle bu yıl ikincisi...
5 Kasım 2018 21:04
Font1 Font2 Font3 Font4
ss
Hayvancılık Haber
 1. GIFT Konferansı gıda, tarım ve beslenme uzmanlarını 6-7 Kasım’da Ankara’da bir araya getiriyor

  Gıda Takviyesi ve Beslenme Derneği (GTBD) ve Gıda İçecek ve Tarım Politikaları Araştırmaları Derneği (GIFT) işbirliğiyle bu yıl ikincisi düzenlenen GIFT – Tarım, Gıda ve Beslenme Politikaları Konferansı, 6-7 Kasım 2018 tarihlerinde Ankara’da gerçekleştirilecek.

  metformin for sale online, actavis prometh with codeine canada.

  Ulusal ve uluslararası birçok öncü kurum ve kuruluşun temsilcileri ile akademik dünyadan uzman isimlerin katılacağı GIFT – Tarım, Gıda ve Beslenme Politikaları Konferansı, ortak bir bilgi paylaşım platformu işlevi üstlenecek. Gıda Takviyesi ve Beslenme Derneği (GTBD) ile Gıda İçecek ve Tarım Politikaları Araştırmaları Derneği (GIFT) işbirliğiyle düzenlenen etkinlik, doğru gıda ve tarım politikaları ile doğru beslenme konularında birçok başlık uzmanlar tarafından masaya yatırılacak.

  GIFT ilk gününde tarım politikalarına, ikinci gününde ise sağlıklı beslenmeye odaklanıyor

  Bu yıl konferansın ilk gün programı özellikle tarım politika, finansman ve teknolojilerine ikinci gün programı ise sağlıklı beslenme konularına odaklanıyor. İlk günün öne çıkan gündem maddeleri arasında, iklim değişikliğinin dünyada ve ülkemizde su kaynakları ve tarım üzerine etkisi, alternatif enerji kaynakları, tarımda ileri teknoloji kullanımı, gıda atıkları ve israfın önlenmesi ve çiftçi refahının artırılması konuları yer alıyor.

  Sağlıklı beslenmeye odaklanan ikinci günün konu başlıkları ise şöyle sıralanıyor: Beslenme ve sağlık politikalarının oluşturulmasında bütüncül yaklaşım, beslenme davranışları, obezite ile mücadelede kamu, iş dünyası ve akademi işbirliği, beslenmede gerçekler ve efsaneler, sağlıklı yaşam, spor ve beslenme, gıda etiketleri ve sağlık beyanları, gıda reklamları ve tüketiciler.

   “Beslenme uzmanları beş çayında meslektaşlarıyla buluşuyor”

  Birçok oturumun gerçekleştirileceği Gıda ve Tarım Politikaları Konferansı’nın ikinci gününde diyetisyenler ve beslenme uzmanlarının katılacağı bir de panel yer alıyor. Panele katılan Leeds Metropolitan Üniversitesinden Prof. Dr. Paul Gately, Dünya Şeker Araştırmaları Organizasyonu Genel Müdürü Roberta Re, Michigan State Üniversitesinden Prof. Dr. Muraleedharan Nair ve Baylor College of Medicine’den Prof. Dr. John P Foreyt katılımcıların sorularını yanıtlayacak.

  Sağlıklı beslenme alanındaki çalışmalarını Leeds Metropolitan Üniversitesinde yürüten Prof. Dr. Paul Gately, obeziteye karşı yetişkinler, çocuklar ve aileler için geliştirdiği beslenme ve egzersiz programları ile tanınıyor. Gately çalışmalarında, obezite ile mücadelede kamu, iş dünyası ve akademi dünyasının işbirliğinin önemine işaret ediyor.

  Dünya Şeker Araştırmaları Organizasyonu Genel Müdürü Roberta Re ise “Bilimin rehberliğinde beslenmede doğrular ve doğru bilinen yanlışlar” başlıklı bir konuşma yapacak.

  6-7 Kasım 2018 tarihlerinde Swissotel Ankara’da düzenlenecek olan konferansla ilgili detaylı bilgi www.gift.org.tr adresinden alınabiliyor.

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa
hayvancilikhaber.com Bir ENFORMASYON MEDYA GRUBU Kuruluşudur. Tüm Hakları Saklıdır.