Hayvancılık Haber

Hayvancılık Haber
 • M.Ülkü KARAKUŞ:”Geleneksel organizasyonumuz TUYEM’e,katılımınız için ANTALYA’ya davet ediyoruz”
  M.Ülkü KARAKUŞ:”Geleneksel organizasyonumuz
 • HasTavuk AŞ’den kültüre de hizmet..! Gölgeden sinema perdesine bir ilk..
  HasTavuk AŞ’den kültüre de hizmet..! Gölgede
 • TMMOB Gıda Mühendisleri Odası tarafından düzenlenen 10.GIDA MÜHENDİSLİĞİ KONGRESİ 2017 ANTALYA SİDE’DE GERÇEKLEŞTİRİLDİ
  TMMOB Gıda Mühendisleri Odası tarafından düzenlene
 • Tahir S. Yavuz Malatya’da “İneklerin Kuru Dönemi”ni Anlattı
  Tahir S. Yavuz Malatya’da “İneklerin K
 • SON TEKNOLOJİ ÜRÜNLERDEN, ÇİFTÇİ DOSTU ÇÖZÜMLERE KADAR BİRÇOK YENİLİK NEW HOLLAND STANDINDA..
  SON TEKNOLOJİ ÜRÜNLERDEN, ÇİFTÇİ DOSTU ÇÖZÜMLERE K
 • GÜBRETAŞ’tan ziraat fakültelerindeki çiftçi çocuklarına burs desteği:Tarımın geleceği için eğitime destek
  GÜBRETAŞ’tan ziraat fakültelerindeki çiftçi çocukl
 • ‘Ambalajlı Peynir’ kategorisinde “Türkiye’nin en sevilen markası” unvanına Sütaş layık görüldü.
  ‘Ambalajlı Peynir’ kategorisinde “Türkiye’nin en s
 • ÜÇÜNCÜ Yumurta Zirvesi’nde ”Yumurta”nın DÜNÜ,BUGÜNÜ ve YARINI” Bilimsel Olarak Tartışıldı..
  ÜÇÜNCÜ Yumurta Zirvesi’nde ”Yumurta&#
 • Genç Su Elçileri Meclisi Üyeleri 2. GençSEM Toplantısı için Ankara’daydı
  Genç Su Elçileri Meclisi Üyeleri 2. GençSEM Toplan
 • 2. EXPOMEN AGRO TARIM VE HAYVANCILIK FUARI
  2. EXPOMEN AGRO TARIM VE HAYVANCILIK FUARI
3 Mart günü kutlanmakta olan “Dünya Yaban Hayatı Günü” …
3 Mart günü kutlanmakta olan “Dünya Yaban Hayatı Günü” …
3 Mart günü kutlanmakta olan “Dünya Yaban Hayatı Günü” 2014 yılından beri 3 Mart günü kutlanmakta olan “Dünya Yaban Hayatı Günü” dolayısıyla İzmir Veteriner Hekimleri Odası Başkanı H. Gökhan Özdemir...
3 Mart 2017 10:02
Font1 Font2 Font3 Font4

3 Mart günü kutlanmakta olan “Dünya Yaban Hayatı Günü”

2014 yılından beri 3 Mart günü kutlanmakta olan “Dünya Yaban Hayatı Günü” dolayısıyla İzmir Veteriner Hekimleri Odası Başkanı H. Gökhan Özdemir bir açıklama yaptı. İşte o açıklama:

”3 Mart günü 2014 yılından bu yana Dünya Yaban Hayatı Günü olarak kutlanmaktadır. Birleşmiş Milletler Genel Kurulunca alınan karar doğrultusunda, Nesli Tehlike Altında Olan Yabani Hayvan ve Bitki Türlerinin Uluslararası Ticaretine İlişkin Sözleşmenin (CITES) 1973 yılında imzalandığı gün olan 3 Mart günü Dünya Yaban Hayatı Günü olarak kabul edilmiştir. XDM9E5

Var olduğumuzdan beri bir arada yaşadığımız yabani türler de elbette çok değerlidir. Dünya genelinde doğal dengenin ve sürdürülebilir sağlıklı yaşamın devamı için onların varlıkları da kıymetlidir.

Dünya Yaban Hayatı Günü yabani hayvan ve bitki türlerine dikkat çekmek ve korunmalarına yönelik faaliyetlerin önemini anlatmak amacıyla kutlanmakta, her yıl belirlenen konu başlıkları ile yaban hayatının korunmasına dair dünya genelinde farkındalık oluşturmak hedeflenmektedir.

Artan insan nüfusu ve plansız yapılaşmalarla yaban hayatını işgal ettiğimiz gerçeği unutulmamalıdır. Mevcut yaban hayatını koruma yöntemleri genel olarak nesli tehlike altındaki türler başta olmak üzere yaban hayvanlarının sayılarının takibi, bilinçsizce öldürülmelerinin engellenmesi ya da üremelerinin sağlanması şeklinde olmaktadır. Ancak yaşam alanlarının korunması da bir o kadar önemlidir. Bu nedenle doğal alanların korunması çalışmalarının da etkin bir şekilde gerçekleştirilmesi gerekmektedir.

Bu yıl Dünya Yaban Hayatı Gününde; geleceğin yöneticileri ve karar vericileri olarak dünya nüfusunun neredeyse dörtte birini oluşturan 10-24 yaş arası kesim hedef alınmıştır. Amaç “Yaban Hayatı İçin Sen de Bir Şey Yap: Gençlere Kulak Ver” teması ile gençlerde yaban hayatı koruma bilinci oluşturulmasının önemine dikkat çekmektir. XDM9E5

İlimizde yaralı yaban hayvanlarının rehabilitasyonlarını gerçekleştiren İzmir Büyükşehir Belediyesi İzmir Doğal Yaşam Parkı çalışanlarına ve yaban hayatına gönül vermiş klinisyen meslektaşlarımıza teşekkür ediyoruz.

Gelecek nesiller için yaban hayatına sahip çıkmanın öneminin gençlerden başlayarak hızla kavranması için elimizden gelen her türlü çalışmayı her zaman olduğu gibi gerçekleştirmeyi hedefliyoruz”.

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa
hayvancilikhaber.com Bir ENFORMASYON MEDYA GRUBU Kuruluşudur. Tüm Hakları Saklıdır.
Evcil Hayvanlar