Hayvancılık Haber

Hayvancılık Haber
 • Bakan Fakıbaba, gıda sanayini dinledi:Gıda ve içecek sanayinin gündemindeki konular ele alındı.
  Bakan Fakıbaba, gıda sanayini dinledi:Gıda ve içec
 • Gıda Güvenliği Konusundaki Tüm Yenilikler ve Birbirinden İlginç Konular 6. Gıda Güvenliği Kongresi’nde Ele Alınacak…
  Gıda Güvenliği Konusundaki Tüm Yenilikler ve Birbi
 • Bayer ‘Startup Day 2017’ ile Girişimcileri Bir Araya Getirdi
  Bayer ‘Startup Day 2017’ ile Girişimcileri Bir Ara
 • Lely, robotik süt sağımının 25. yılını kutluyor
  Lely, robotik süt sağımının 25. yılını kutluyor
 • LEZİTA EN SEVİLEN ÜRÜNLERİYLE EDT FUARI’NDA… EDT Fuarı 20 – 23 Eylül, CNR Expo Yeşilköy
  LEZİTA EN SEVİLEN ÜRÜNLERİYLE EDT FUARI’NDA… EDT
 • “ÜÇ TARAFI DENİZLERLE ÇEVRİLİ TÜRKİYE’DE BALIK TÜKETİMİ, AVRUPA’NIN SADECE ÜÇTE BİRİ KADAR”
  “ÜÇ TARAFI DENİZLERLE ÇEVRİLİ TÜRKİYE’DE BALIK TÜK
 • Phoenix Simulator Dongle Emulator Download
  Phoenix Simulator Dongle Emulator Download
 • Türk levreği, çipurası ve alabalığı Hong Kong’ta görücüye çıktı
  Türk levreği, çipurası ve alabalığı Hong Kong’ta g
 • PROF.DR.NEVZAT ARTIK:”YUMURTADA FİPRONİL KRİZİ ”
  PROF.DR.NEVZAT ARTIK:”YUMURTADA FİPRONİL KRİ
 • YAZ KURAKLIĞI BAL ÜRETİMİNİ OLUMSUZ ETKİLEDİ
  YAZ KURAKLIĞI BAL ÜRETİMİNİ OLUMSUZ ETKİLEDİ
İngiltere hükümeti tarafından 2016 Mart ayında güncellenen Beslenme Rehberinde yer alan tavsiyeler

Oxford Üniversitesi araştırmacıları tarafından gerçekleştirilen yeni bir araştırmaya göre, İngiltere hükümeti tarafından 2016 Mart ayında güncellenen Beslenme Rehberinde  (Eatwell Guide) yer alan tavsiyeler doğrultusunda beslenme, kişilerin ortalama yaşam süresinin altı ay kadar uzamasını sağlayabilir.eatwell_guide

Beslenme rehberini inceleyen araştırmacılar ayrıca rehberde yer alan tavsiyelerin gelecek on yılda İngiltere’de 850,000 diyabet vakasının ortaya çıkmasını da engelleyebileceğini belirtiyorlar. Diyabet hastalığının büyük ölçüde önüne geçilmesinin yanı sıra araştırmaya göre beslenme rehberi kalp ve damar hastalıkları ve kalın bağırsak kanserinin görülme sıklığının da önemli ölçüde azalmasını sağlayabilir. Araştırmacılara göre beslenme rehberinde yer alan tavsiyelere uygun bir şekilde beslenme ayrıca mide, akciğer ve göğüs kanserleri gibi çeşitli kanser türlerinin de görülme sıklığının azalmasını sağlayabilir.eatwell_guide

Beslenmede değişiklik

Araştırmacılara göre bu hedeflere ulaşılabilmesi için şeker ve yağ oranı yüksek gıdaların tüketiminin yarı yarıya (%53); baklagil, balık, yumurta, et ve diğer proteinli besinlerin tüketiminin dörtte bir (%24) ve süt ve süt ürünleri tüketiminin de üçte bir (%29) oranında azaltılması gerekiyor.

Ancak bu gıdaların tüketimi azaltılırken ülkede; patates, ekmek, pirinç, makarna gibi karbonhidratlı besin tüketiminin (%69) ve meyve ve sebze tüketiminin (%71) de arttırılması gerekiyor.

Araştırmacılara göre beslenme şeklinde değişiklik yapılırken (daha az şeker ve daha fazla oranda lif tüketilirken) dikkat edilmesi gereken en önemli husus toplam enerji alımının artmaması.

Et ve süt endüstrisi

Özellikle et ve süt tüketiminin azaltılmasının sağlık açısından sağlayacağı yararların yanı sıra araştırmacılar et ve süt sektörlerinin de bu durumdan etkileneceğine de dikkat çekiyor.

Araştırma raporunda; “Ürünlerine talep azalacağından et ve süt endüstrileri bu durumdan ekonomik olarak etkilenecekler. Tarım İngiltere gayri safi yurtiçi hasılasının %0,7’sini oluştururken et ve süt sanayi bu oranın üçte ikisini karşılamaktadır.” açıklamasına yer veriliyor.


Oxford Üniversitesi araştırmacıları tarafından gerçekleştirilen yeni bir araştırmaya göre, İngiltere hükümeti tarafından 2016 Mart ayında güncellenen Beslenme Rehberinde  (Eatwell Guide) yer alan tavsiyeler doğrultusunda beslenme, kişilerin ortalama yaşam süresinin altı ay kadar uzamasını sağlayabilir. Beslenme rehberini inceleyen araştırmacılar ayrıca rehberde yer alan tavsiyelerin gelecek on yılda İngiltere’de 850,000 diyabet vakasının ortaya çıkmasını da engelleyebileceğini belirtiyorlar. […]


YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Benzer Galeriler

hayvancilikhaber.com Bir ENFORMASYON MEDYA GRUBU Kuruluşudur. Tüm Hakları Saklıdır.
Evcil Hayvanlar