Hayvancılık Haber

Hayvancılık Haber
 • M.Ülkü KARAKUŞ:”Geleneksel organizasyonumuz TUYEM’e,katılımınız için ANTALYA’ya davet ediyoruz”
  M.Ülkü KARAKUŞ:”Geleneksel organizasyonumuz
 • HasTavuk AŞ’den kültüre de hizmet..! Gölgeden sinema perdesine bir ilk..
  HasTavuk AŞ’den kültüre de hizmet..! Gölgede
 • TMMOB Gıda Mühendisleri Odası tarafından düzenlenen 10.GIDA MÜHENDİSLİĞİ KONGRESİ 2017 ANTALYA SİDE’DE GERÇEKLEŞTİRİLDİ
  TMMOB Gıda Mühendisleri Odası tarafından düzenlene
 • Tahir S. Yavuz Malatya’da “İneklerin Kuru Dönemi”ni Anlattı
  Tahir S. Yavuz Malatya’da “İneklerin K
 • SON TEKNOLOJİ ÜRÜNLERDEN, ÇİFTÇİ DOSTU ÇÖZÜMLERE KADAR BİRÇOK YENİLİK NEW HOLLAND STANDINDA..
  SON TEKNOLOJİ ÜRÜNLERDEN, ÇİFTÇİ DOSTU ÇÖZÜMLERE K
 • GÜBRETAŞ’tan ziraat fakültelerindeki çiftçi çocuklarına burs desteği:Tarımın geleceği için eğitime destek
  GÜBRETAŞ’tan ziraat fakültelerindeki çiftçi çocukl
 • ‘Ambalajlı Peynir’ kategorisinde “Türkiye’nin en sevilen markası” unvanına Sütaş layık görüldü.
  ‘Ambalajlı Peynir’ kategorisinde “Türkiye’nin en s
 • ÜÇÜNCÜ Yumurta Zirvesi’nde ”Yumurta”nın DÜNÜ,BUGÜNÜ ve YARINI” Bilimsel Olarak Tartışıldı..
  ÜÇÜNCÜ Yumurta Zirvesi’nde ”Yumurta&#
 • Genç Su Elçileri Meclisi Üyeleri 2. GençSEM Toplantısı için Ankara’daydı
  Genç Su Elçileri Meclisi Üyeleri 2. GençSEM Toplan
 • 2. EXPOMEN AGRO TARIM VE HAYVANCILIK FUARI
  2. EXPOMEN AGRO TARIM VE HAYVANCILIK FUARI
Lezita’dan Türkiye’de Bir İlk: “Hayat Kurtaran Gurme Lezzetler”
Lezita’dan Türkiye’de Bir İlk: “Hayat Kurtaran Gurme Lezzetler”
Lezita’dan Türkiye’de Bir İlk: “Hayat Kurtaran Gurme Lezzetler” GURME LEZZETLER ÜRÜN SERİSİ, GELENEKSEL TATLARI PRATİK HAZIRLAMA YÖNTEMLERİYLE BULUŞTURUYOR Türkiye’nin 47. büyük sanayi kuruluşu olan Abalıoğlu’nun gıda sektörüne kazandırdığı Lezita markası,...
1 Kasım 2017 22:14
Font1 Font2 Font3 Font4

Lezita’dan Türkiye’de Bir İlk: “Hayat Kurtaran Gurme Lezzetler”

GURME LEZZETLER ÜRÜN SERİSİ, GELENEKSEL TATLARI PRATİK HAZIRLAMA YÖNTEMLERİYLE BULUŞTURUYOR

Türkiye’nin 47. büyük sanayi kuruluşu olan Abalıoğlu’nun gıda sektörüne kazandırdığı Lezita markası, inovatif bir ürün grubu olan Gurme Lezzetler serisini tüketicilerin beğenisine sundu. Geleneksel tatları pratik hazırlama yöntemleri ile buluşturan ve bu özelliğiyle Türkiye’de bir “ilk” olan Gurme Lezzetler serisinin detayları, 1 Kasım’da Ortaköy Ruby Restaurant’da düzenlenen bir lansman toplantısıyla paylaşıldı. “Hayat Kurtaran Lezzetler” mottosuyla sunulan Gurme Lezzetler serisinde; Piliç Tandır, Piliç Ciğer Kavurma, Piliç Kasap Sucuk ve İskender Soslu Piliç Döner ürünleri yer alıyor. 

????????????????????????????????????

Toplantıda konuşan Abalıoğlu Grubu Gıda İş Ünitesi Genel Müdürü Mustafa Özdil, Abalıoğlu’nun yarım yüzyıla yaklaşan sanayi ve girişimcilik tecrübesini yansıttığı Lezita’nın sektörün en sevilen markaları arasında yer aldığını belirterek sözlerini şöyle sürdürdü: “2006 yılında İzmir-Kemalpaşa’da, Türkiye’nin en modern ve en büyük et entegre tesisini ülkemize kazandırarak piliç eti ve ileri işlenmiş et üretimine hızlı bir başlangıç yaptık. Bu tarihten itibaren piliç eti ve ileri işlenmiş ürünler pazarında kaliteli ürünlerimizle hep ön sırada yer aldık. 2010 – 2016 yılları arasında üretim ve satış adetlerini istikrarlı bir şekilde büyütmeyi başardık. 2010 yılından 2017 yılına kadar toplamda %66’lık bir büyüme, ileri işlenmiş ürünlerde ise %360’lık bir büyüme gerçekleştirdik. Lezita olarak sektördeki ilk beş marka arasında yer alıyoruz. Pazar payımız ise %7”.

Türkiye’de kişi başı beyaz et tüketimi 22,5 kg

Beyaz et sektörüyle ilgili de bilgiler veren Mustafa Özdil, 2012 yılında 83 milyon ton olan dünya üretiminin 2016 yılında %7,5 büyüyerek 90 milyon tona ulaştığını, Türkiye’de ise bu 5 yıllık dönemde 1.7 milyon ton olan üretimin %22 büyüyerek 2.1 milyon tona ulaştığını söyledi. Özdil sözlerine şöyle devam etti: “Türkiye’de ve dünyada meydana gelen sıra dışı olayları değerlendirdiğimizde her şeye rağmen istikrarlı bir büyümenin olduğunu görüyoruz. 80 milyon nüfusa sahip Türkiye’de kişi başı tüketim 22,5 kg’dir. Et tüketimi ABD’de 95 kg, Brezilya’da 75 kg, Avrupa’da 68 kg, Türkiye’de 38 kg’dır. 38 kg’ın 23 kg’ı piliç etidir. 

Türkiye’de domuz eti tüketilmemesi ile gelen hayvansal protein açığını, dana eti ve balık fiyatlarının yüksek olması ile birlikte kapatabilecek ekonomik ve faydalı olan piliç etinde gidecek daha çok yol var.”

1509534958_Lezita_Gurme_Lezzetler_Lansman__

“Lezita’da 3 bin farklı ürün var”

Lezita Pazarlama ve Satış Genel Müdür Yardımcısı Cumhur Uzunoğlu ise Lezita’nın taze ve dondurulmuş piliç etinden şarküteri ve köfte ürünlerine, modern kaplamalı ürünlerden döner gibi geleneksel ürünlere kadar 3 bin farklı ürüne sahip olduğunu belirtti. 

Toplantıda Türkiye’nin değişen yeme-içme alışkanlıklarıyla ilgili de bazı bilgiler paylaşıldı. TÜİK’in verilerine göre Türkiye’de hanehalkı tiplerinde yeni trendler olduğunu belirten Cumhur Uzunoğlu, şu bilgileri verdi: “Tek kişilik hanehalkları payı, 2006 – 2015 yılları arasında %8,3 oranında artarak, genel nüfus içinde %14,4’e yükseldi. Klasik aile yapısı ağırlığını korumakla birlikte yalnız yaşayan kişilerin sayısının önemli oranda arttığı görülüyor. Bu trend yeme-içme alışkanlıklarını da etkileyerek daha pratik hazırlanabilen ürünlerin önemini artırıyor.”

Gurme Lezzetler’in ilhamı tüketicilerden…

Lezita olarak tüketicilerin değişen beklentilerini çok iyi takip ettiklerini vurgulayan Cumhur Uzunoğlu, “Bunun en güzel örneği Gurme Lezzetler serisidir. Gurme Lezzetler’de aslında tüketicilerimizden ilham aldık. Onlara kulak vererek ve ihtiyaçlarını anlayarak bu inovatif ürünleri hazırladık. Tüketicilere Lezita’nın kendileri için ne ifade ettiğini sorduğumuzda ‘Hayatımızı kurtarıyor’ cevabını aldık. Biz de geleneksel tatları pratik hazırlama yöntemleri ile buluşturduğumuz bu yeni ürünlerimizi onların beğenisine sunduk” dedi. 

Birkaç dakikada ziyafet tadında yemekler hazırlamak isteyenler için…

Cumhur Uzunoğlu, konuşmasında Gurme Lezzetler serisinde yer alan ürünlerin özelliklerini anlattı. Piliç Tandır’ın odun ateşinde özel tekniklerle pişirildiğini, Piliç Ciğer Kavurma’nın hem yemek hem meze olarak kullanılabileceğini, Piliç Kasap Sucuk’un kasap sucuğuna has yapısal özellikleri taşıdığını, çok kısa sürede ziyafet tadında yemekler hazırlamak isteyenlerin bir diğer ürün olan İskender Soslu Piliç Döner’den vazgeçemeyeceklerini söyledi. Uzunoğlu, Gurme Lezzetler’in zengin birer protein kaynağı olarak birkaç dakikada ısıtılarak pratik bir şekilde hazırlanabildiğini sözlerine ekledi. 

Yemek Yazarı Elif Korkmazel’in sunuculuğunu yaptığı lansman toplantısı, ünlü şef Uğur Volkan Uysal’ın Gurme Lezzetler’den oluşan menüsünün tadımıyla sona e

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa
hayvancilikhaber.com Bir ENFORMASYON MEDYA GRUBU Kuruluşudur. Tüm Hakları Saklıdır.
Evcil Hayvanlar