Hayvancılık Haber

Hayvancılık Haber
 • TÜRKİYE ÇOBANLARI KÜÇÜKBAŞ HAYVAN ve EKİPMANLARI
  TÜRKİYE ÇOBANLARI KÜÇÜKBAŞ HAYVAN ve EKİPMANLARI
 • Üretimde Dünya Sekizincisiyiz Ama Süt İçmiyoruz
  Üretimde Dünya Sekizincisiyiz Ama Süt İçmiyoruz
 • ​Bal, ham haliyle güzel…
  ​Bal, ham haliyle güzel…
 • Dubai FUARI HasTavuk ekibini de MİSAFİR ETTİ…HasTavuk Dubai’den mutlu döndü.
  Dubai FUARI HasTavuk ekibini de MİSAFİR ETTİ…
 • 500 ton süt işleme kapasitesiyle faaliyete geçen Pınar Süt Fabrikası’nda inceleme..
  500 ton süt işleme kapasitesiyle faaliyete geçen P
 • KAPSAMDA 42 İL VAR: hibe yoluyla ÇİFTÇİYE destek
  KAPSAMDA 42 İL VAR: hibe yoluyla ÇİFTÇİYE destek
 • TÜRKİYE GEZEN TAVUK Yumurta Üreticileri Federasyonu  Olağanüstü Genel Kurul Seçimini Ankara’da Gerçekleştirdi.
  TÜRKİYE GEZEN TAVUK Yumurta Üreticileri Federasyo
 • 300 koyun olayına Fakıbaba son noktayı koydu!
  300 koyun olayına Fakıbaba son noktayı koydu!
 • Balıkçılık sektörü 1 milyar dolar ihracata koşuyor!
  Balıkçılık sektörü 1 milyar dolar ihracata koşuyor
 • RUMİNANT HAYVAN REFAHI ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BEKLİYOR
  RUMİNANT HAYVAN REFAHI ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BEKLİY
Başkan Cengiz Belli:”SAMSUN’DA ÜRETİCİLER ZARARINA ÜRETİM YAPMAMA KARARI ALDILAR..”
Başkan Cengiz Belli:”SAMSUN’DA ÜRETİCİLER ZARARINA ÜRETİM YAPMAMA KARARI ALDILAR..”
Samsun Kanatlı Hayvan Eti Üreticileri Ynt. Kurulu Başkanı Cengiz Belli’nin kamuoyu açıklaması: ”Üretici arkadaşlarımız, Samsun bölgesinde bulunan tek Entegre tesis köytür(YEMSEL)firması bölgemizdeki tüm üreticilerimizi iflasa sürükleyecek şekilde üretim yaptırmaktadır.Dayanma gücü...
13 Ekim 2017 23:22
Font1 Font2 Font3 Font4
ss
Hayvancılık Haber
Samsun Kanatlı Hayvan Eti Üreticileri Ynt. Kurulu Başkanı Cengiz Belli’nin kamuoyu açıklaması:

”Üretici arkadaşlarımız,

Samsun bölgesinde bulunan tek Entegre tesis köytür(YEMSEL)firması bölgemizdeki tüm üreticilerimizi iflasa sürükleyecek şekilde üretim yaptırmaktadır.Dayanma gücü kalmayan üreticiler olarak üretim yapmama kararı aldık(05.10.2017 tarihinde)Şu anda üretim yaptıracak kümes bulamayınca çevrede ÇORUM,Sungurlu,ÇANKIRI bölgesinde Çerkes tarafında kümes aramaktadır.
Halen üreticiye 5 milyon TL.borcu olan ,üreticiye para ödemeyen
KÖYTÜR ,iflas erteleme davası açmış olup 18.10.2017 tarihinde 8nci duruşması yapılacaktır.Hem Samsun bölgemizin haklı davasına destek olmak,hemde geleceği karanlık olan firmanın kuyusuna düşmemek için duyarlı davranmanızı rica ederiz.

Sevgili üretici arkadaşlarım,dün Ankara da Sinan ÇAKIR ile Abdullah KOÇ un görüşme sonrası yapılan grubumuzdaki yazışmalarda yorumlarınızdan dağ fare doğurdu sonucunu çıkardık.

koc-stoklarda-tavuk-yok-10101071_300

  Üretime başladığımız günden buyana KÖYTÜR ne dediyse o oldu.Hiçbir zaman kendilerinde kusur görmeyip hep üreticileri suçlayarak ezmek,kendisinin çalışanı gibi üreticileri 2.sınıf vatandaş gibi gördü.Kibir,Ali kıran baş kesen tavır ve davranışları ile insanların tepkisini çekti.Burada yemsel(KÖYTÜR)diye bahsettiğimiz bir kurumdur,şirkettir.Bu şirketin ARTI ve eksileri onu yönetenlerin başarıları veya başarısızlıkları ile görülür.Şirketi yönetenler Ynt.krl.dur,ama burada tek aktör Sinan ÇAKIR dır.Diğerleri sadece kurumun parçaları piyonlardır.Biz üreticiler kendimizi küçümsemeyelim.Sinan ÇAKIR entegre tesisinin patronu ise ,biz üreticilerimizin her biride kendi işletmesinin patronudur.
Üreticilerimizin hep birlikte (birkaç kişi hariç)almış olduğu kararla,bu rakamlarla bu işi yürütmemizin mümkün olamayacağına ve üretim yapabilme kabiliyetimizi(Ekonomik yönden) kaybettiğimizi gördük.Daha sonra müşterek çalıştığımız Entegre tesisi Ynt.Krl.dan yazılı olarak 15.10.2017 tarihine kadar görüşme talebinde bulunup uzlaşı arama yoluna gittik.Fakat sayın Sinan ÇAKIR,Kan.et Ür.Bir.Gnl.Bşk.nına 25′ ine kadar işi olduğunu ancak bu tarihten sonra görüşebileceğini beyan etmiştir.
       Yazılı toplantı talebini yaptığımız entegre tesisi Ynt.Krl.Bşk.Sinan ÇAKIR bizleri(Ynt.Krl.)arama zahmetinde bile bulunmamıştır.Kendisinin bu davranışı daha önce yazdıklarımın ve yazacaklarımın doğruluğunu teyit etmektedir.
       Arkadaşlar;iletişimin,ulaşımın bu kadar kolay ve imkanların had safhada olduğu ülkemizde Sinan Çakır’ın bu beyanı işi ötelemek ve bizleri (üreticileri) kaale almamak düşüncesinin bir kez daha ortaya çıkmasıdır.
Eğer gerçekten uzlaşı sağlamak istese idi, Ankara Samsun arası otobüsle 5 saat,özel arabanızla 3,5 saat,uçak ile 40 dakika.
Biz üreticiler beklemeye ,sabretmeye,onun tarafından sömürülmeye alıştırılmışiz ki, laf ebeliği ve kendini herkesin üzerinde görmek duygusu içerisinde üreticileri parmağında oynatmaya devam edeceğini sanmaktadır.
Artık maymun gözünü açtı.
Gözü açılmayanlarda bunun acısını çekecek ama arkalarında kimse olmayacak.                        Arkadaşlar,dik duruşumuza devam etme düşüncemizi yeniliyor ve hep birlikte kimin elinden ne gelirse, nereye ulaşabileceği imkanı varsa yönetim ile paylaşsın emeklerimizin karşılığını almaya destek versin.Artık Dilsiz Şeytan olmayacağız.Doğruları ve şahit oldukları olayları seslendireceğiz.Üreticilerin topluca aldığı karardan sonra kümesine civciv koyan üreticilerde karşılaşacakları olumsuzluklardan kimseyi sorumlu tutmasın.
logo1_20170725103620               18.10.2017 tarihinde saat 14.00 da Samsun Asliye Ticaret Mahkemesindeki duruşmaya üreticilerimiz kalabalık bir şekilde katılalım,duruşma öncesi katibin yaptığı tutanağa ismini ve şirketinin ismini müdahil olarak yazdırsın orada hakim heyetine durumunu iletsin.İleriki günde olabilecek iflas durumunda alacak beyanı tutanaklara geçsin.Gerekirse şirketin muhasebesinden hesap mutabakatını alarak mahkeme heyetine beyan edebilirsiniz.
           Arkadaşlar kimse kimsenin nasibine engel olamaz,herkesin nasibini Allah verir,kullar sadece vesiledir.Allah doğrunun yardımcısıdır.Nasibimizi bulmak içinde dürüstçe mücadele edeceğiz.            Samsun içinde ve dışında kimse şirketin iflas ettiğine inanmıyor.Devamı nasıl gelecek merak ediyoruz.              Yalancının mumu yatsıya kadar yanar diye  bir söz vardır,üretimin her safhası yalan dolan ile yürüyor
       Biz üreticilerde onlara alet oluyoruz.Aslında bu işlemlerde üreticinin hiç bir fonksiyonu yok.Yem,civciv,tartı,miktar,ödeme,adam kayırma üretimde aklınıza ne gelirse her safha şaibeli.Güven ortamı yok oldu.Bunu buhale getirende şirkettir.
       Sektörde 14.000 üretici,18 adet Entegre firması var.
Köytür bunların içinden bir veya iki tanesini örnek alıyor.
        Demekki onlar işine geliyor.Neden hepsini veya yarısını baz alıpta üreticinin haklarını da göz ardı etmeden uygulamada bulunmuyor?
Çünkü KÖYTÜR için hak kendi menfaatleridir.
       Biz üreticiler ortak çözüm içerisinde uzlaşı istiyoruz.
Üretim yapmama gibi bir düşüncemiz yok.
Bu fiyatlarla üretim yapamayacak duruma geldik.
Bu zamana kadar biz bu üretimimizi öz varlıklarımızı sata sata  sürdürebildik,satacak bir şeyimiz kalmadı.
YEMSEL şirketinin Ynt.Krl.şirketini iflasın eşiğine getirsin ,biz üreticiler onu kurtaralım diye kendimizin sonunu hazırlayalım,sağlığımızı kaybedelim.
Sesimizi çıkarmazsak o aşamaya da geldik.
Yok böyle bir Dünya.
Aslında iflas erteleme davası açıldığında,mahkemenin buraya Denetim Kayyumu değilde Idari Kayyum ataması gerekirdi.
Çünkü zaten bu yönetim şirketi bu hale getirmiş.
Yani siz kediden kaçırdığınız ciğeri yeniden kediye teslim ediyorsunuz.
Kısaca bu sektörden ekmek yiyen insanların haklarını gasp edip haksızca kazanç elde eden kişiler var ise Allahından bulsun.
Allahın terazisi şaşmaz geçte olsa mutlaka herkes ettiğini bulur.
Hepinize saygılar sunuyoruz.”
Samsun Kanatlı Hayvan Eti Üreticileri Ynt.Krl
Başkan Cengiz Belli

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa
hayvancilikhaber.com Bir ENFORMASYON MEDYA GRUBU Kuruluşudur. Tüm Hakları Saklıdır.