Hayvancılık Haber

Hayvancılık Haber
 • TÜRKİYE ÇOBANLARI KÜÇÜKBAŞ HAYVAN ve EKİPMANLARI
  TÜRKİYE ÇOBANLARI KÜÇÜKBAŞ HAYVAN ve EKİPMANLARI
 • Üretimde Dünya Sekizincisiyiz Ama Süt İçmiyoruz
  Üretimde Dünya Sekizincisiyiz Ama Süt İçmiyoruz
 • ​Bal, ham haliyle güzel…
  ​Bal, ham haliyle güzel…
 • Dubai FUARI HasTavuk ekibini de MİSAFİR ETTİ…HasTavuk Dubai’den mutlu döndü.
  Dubai FUARI HasTavuk ekibini de MİSAFİR ETTİ…
 • 500 ton süt işleme kapasitesiyle faaliyete geçen Pınar Süt Fabrikası’nda inceleme..
  500 ton süt işleme kapasitesiyle faaliyete geçen P
 • KAPSAMDA 42 İL VAR: hibe yoluyla ÇİFTÇİYE destek
  KAPSAMDA 42 İL VAR: hibe yoluyla ÇİFTÇİYE destek
 • TÜRKİYE GEZEN TAVUK Yumurta Üreticileri Federasyonu  Olağanüstü Genel Kurul Seçimini Ankara’da Gerçekleştirdi.
  TÜRKİYE GEZEN TAVUK Yumurta Üreticileri Federasyo
 • 300 koyun olayına Fakıbaba son noktayı koydu!
  300 koyun olayına Fakıbaba son noktayı koydu!
 • Balıkçılık sektörü 1 milyar dolar ihracata koşuyor!
  Balıkçılık sektörü 1 milyar dolar ihracata koşuyor
 • RUMİNANT HAYVAN REFAHI ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BEKLİYOR
  RUMİNANT HAYVAN REFAHI ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BEKLİY
Türk Veteriner Jinekoloji Dernegi. VII. Ulusal & I.Uluslararası Kongresi’nde ”CMA” ilk olarak bu kongre vasıtasıyla ”sektöre merhaba” dedi.
Türk Veteriner Jinekoloji Dernegi. VII. Ulusal & I.Uluslararası Kongresi’nde ”CMA” ilk olarak bu kongre vasıtasıyla ”sektöre merhaba” dedi.
Türk Veteriner Jinekoloji Dernegi. VII. Ulusal & I.Uluslararası Kongresi Türk Veteriner Jinekoloji Derneği tarafından 12-15 Ekim 2017 tarihleri arasında Marmaris Grand Yazıcı Otel – Muğla’ da gerçekleştirilmiş olan Kongre’de CMA...
19 Ekim 2017 18:59
Font1 Font2 Font3 Font4
ss
Hayvancılık Haber

Türk Veteriner Jinekoloji Dernegi. VII. Ulusal & I.Uluslararası Kongresi

Türk Veteriner Jinekoloji Derneği tarafından 12-15 Ekim 2017 tarihleri arasında Marmaris Grand Yazıcı Otel – Muğla’ da gerçekleştirilmiş olan Kongre’de CMA olarak Türkiye’nin dört bir yanından gelen yaklaşık 650 kişiden oluşan veteriner hekimlerle buluşma imkanı yakaladı.

CMA ilk olarak bu kongre vasıtasıyla sektöre merhaba dedi.

IMG_6593

Yabancı ve yerli uzmanların sunumları ile gerçekleştirilen kongre çiftlik hayvanlarına yönelik klinik çalışmalar sunulması ile bilimsel açıdan zengin bir kongre olmuştur.  Kongreye katılan sektör paydaşları ile bilgi alış verişinin sağlandığı ve yoğun ziyaret alan stand alanında pek çok konu dile getirilerek geleceğe yönelik güzel beklentilerin şekillenmesine vesile oldu.

 

Endüstiyel üretimin ön plana çıktığı günümüzde koruyucu hekimlik, tedaviden daha ön planda yer almaktadır. Ekonomik kaybın şekillenmemesi için etken faktörlerin elimine edilmesi koruyucu hekimliğin kapsamındadır.

Hayvan sağlığında antibiyotik kullanımını azaltma hareketi, Amerika ve Avrupa başta olmak üzere dünya çapında güçlenmeye devam ediyor. Antibiyotiklerin eliminasyonu ve barsak sağlığının tam korunmasında probiyotikler, organik asitler, enzimler vs  ön plana çıkmaktadır.

IMG_6596

CMA kongre standında;

Yetiştiricilikte ikinci beyin olarak adlandırılan barsak sağlığı ile ilişkili yerli Probiyotikleri biyoteknolojik teknikleri kullanarak hayvan sağlığını iyileştirmek, ülke ekonomisine katkı sağlayacak ürünler ve yeni yöntemler geliştirmeyi hedeflediğini anlatmıştır.

 

‘’Barsağı Korursanız, Tüm Vücudu Korurusunuz’’ sloganı ile ruminantlarda ilk olarak probiyotik, prebiyotik, enzim içerikli ZymFlor Ruminant adlı ürünü standında tanıtmıştır.

 

CMA, yerli barsak florasından izole edilen probiyotikleri, tüm hayvan gruplarında ayrı ayrı pazara veren ilk ve tek firma ünvanını elde etmek için çalışmalarını sürdürmektedir.

 

Türkiye’de Hayvancılığın geleceği olan buzağı, kuzu ve oğlak ishalleri geri dönüşü olmayan kayıplara hatta ölümlere neden olmaktadır. Bu ihtiyacı görerek ruminant barsak florasından elde edilen Probiyotik ve biyofermet içeren Zoentero adlı ürünü pazara ilk olarak bu kongre standında tanıtmıştır. Barsak sağlığının tam korunmasında yeni nesil biyoteknolojik bu ürünün, ‘’artık buzağılar ölmesin’’ tezini tam anlamıyla desteklemesi ve ülke ekonomisine önemli katkı sağlaması için çalışmaktadır. Sağlıklı buzağı, kuzu ve oğlaklar geleceğin sağlıklı nesilleri olacaktır.

IMG_6589

Ruminant, kanatlı, pet, kafes kuşları, arı ve atçılıkta prebiyotik, vitamin, mineral ve aminoasitten oluşan ve tüm olumsuz yaşam şartlarında hayvanlara  yüksek direnç sağlayacak dörtlü kombinasyonlu efervesan toz şeklinde ürünü Bio-AminoVit Ruminat’ı kongre standından sunmuştur.

 

Yine ABD’den Sikatrizan ve göbek kordonu kurutucu Super 7, Polanya’dan açık yara ve operasyon yaralarına direk uygulanabilen skatrizan yara bakım ürünü, Almanya’dan Acidosan, Boviferm Plus ile buzağı sağlığını, İngiltere’den Uddermint Krem ve sprey ile meme sağlığını, Hollanda’dan İnchoof Jel ile ayak sağlığını destekleyen spesifik özellikleri olan biyoteknolojik ürünleri kongrede sunmuştur.

IMG_6572

 

Dezenfeksiyon olmadan tam bir korumadan bahsedilemez, veteriner hekim meslektaşlarımıza yönelik her an her yerde pratik kullanabilecekleri şekilde dezenfektan ürün Biocon-a kongrede sunulmuştur.

 

CMA vizyonu gereği koruyucu hekimlik ürünlerinin veteriner hekimlere tedarikini hedeflemiştir. Bu doğrultuda hızla değişen pazar koşullarına ayak uydurarak ve kendini sürekli yenileyerek, bulunduğu sektöre katkı sağlamaya devam edecektir.

 

Cemal KAYA

Yönetim Kurulu Başkanı

CMA Biyoteknoloji ve İlaç A.Ş.

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa
hayvancilikhaber.com Bir ENFORMASYON MEDYA GRUBU Kuruluşudur. Tüm Hakları Saklıdır.