Hayvancılık Haber

Hayvancılık Haber
 • İDMA FEED FUARI, Temmuz 2018’de Yem sektörünü Buluşturuyor..
  İDMA FEED FUARI, Temmuz 2018’de Yem sektörünü Bulu
 • 2018’e logo değişimi ile giren Keskinoğlu, 55’inci yılında 1,5 milyar TL ciro hedefliyor
  2018’e logo değişimi ile giren Keskinoğlu, 55’inci
 • Giresun’da Gıda Denetimleri Devam Ediyor..‘2017 yılında 5 bin 708 denetim gerçekleştirildi’
  Giresun’da Gıda Denetimleri Devam Ediyor..‘2017 yı
 • Teksüt, ihracat yaptığı ülke sayısını 9’dan 14’e çıkardı
  Teksüt, ihracat yaptığı ülke sayısını 9’dan 14’e ç
 • VIV TURKEY-2018 FUARI, %63 DOLULUK ORANINA ULAŞTI..YERİNİZİ GEÇ KALMADAN AYIRTIN!
  VIV TURKEY-2018 FUARI, %63 DOLULUK ORANINA ULAŞTI.
 • YUM-BİR Başkanı Hasan Konya”Türkiye’den İran’a haftada 50 tır yumurta gönderiyoruz” dedi.
  YUM-BİR Başkanı Hasan Konya”Türkiye’de
 • Kokoreç ve ciğer karaborsaya düştü
  Kokoreç ve ciğer karaborsaya düştü
 • Yumurta Satışlarında Yetiştirme Kodu Belirtilmesi Zorunlu Olacak,..
  Yumurta Satışlarında Yetiştirme Kodu Belirtilmesi
 • ÇİFTLİKBANK Paralarını Nereye Kaçırdıkları Belli Oldu!
  ÇİFTLİKBANK Paralarını Nereye Kaçırdıkları Belli O
 • Gübre Takip Sistemi (GTS) 1 Ocak 2018 tarihi itibariyle hayatta ..
  Gübre Takip Sistemi (GTS) 1 Ocak 2018 tarihi itiba
Türk Veteriner Jinekoloji Dernegi. VII. Ulusal & I.Uluslararası Kongresi’nde ”CMA” ilk olarak bu kongre vasıtasıyla ”sektöre merhaba” dedi.
Türk Veteriner Jinekoloji Dernegi. VII. Ulusal & I.Uluslararası Kongresi’nde ”CMA” ilk olarak bu kongre vasıtasıyla ”sektöre merhaba” dedi.
Türk Veteriner Jinekoloji Dernegi. VII. Ulusal & I.Uluslararası Kongresi Türk Veteriner Jinekoloji Derneği tarafından 12-15 Ekim 2017 tarihleri arasında Marmaris Grand Yazıcı Otel – Muğla’ da gerçekleştirilmiş olan Kongre’de CMA...
19 Ekim 2017 18:59
Font1 Font2 Font3 Font4
ss
Hayvancılık Haber

Türk Veteriner Jinekoloji Dernegi. VII. Ulusal & I.Uluslararası Kongresi

Türk Veteriner Jinekoloji Derneği tarafından 12-15 Ekim 2017 tarihleri arasında Marmaris Grand Yazıcı Otel – Muğla’ da gerçekleştirilmiş olan Kongre’de CMA olarak Türkiye’nin dört bir yanından gelen yaklaşık 650 kişiden oluşan veteriner hekimlerle buluşma imkanı yakaladı.

CMA ilk olarak bu kongre vasıtasıyla sektöre merhaba dedi.

IMG_6593

Yabancı ve yerli uzmanların sunumları ile gerçekleştirilen kongre çiftlik hayvanlarına yönelik klinik çalışmalar sunulması ile bilimsel açıdan zengin bir kongre olmuştur.  Kongreye katılan sektör paydaşları ile bilgi alış verişinin sağlandığı ve yoğun ziyaret alan stand alanında pek çok konu dile getirilerek geleceğe yönelik güzel beklentilerin şekillenmesine vesile oldu.

 

Endüstiyel üretimin ön plana çıktığı günümüzde koruyucu hekimlik, tedaviden daha ön planda yer almaktadır. Ekonomik kaybın şekillenmemesi için etken faktörlerin elimine edilmesi koruyucu hekimliğin kapsamındadır.

Hayvan sağlığında antibiyotik kullanımını azaltma hareketi, Amerika ve Avrupa başta olmak üzere dünya çapında güçlenmeye devam ediyor. Antibiyotiklerin eliminasyonu ve barsak sağlığının tam korunmasında probiyotikler, organik asitler, enzimler vs  ön plana çıkmaktadır.

IMG_6596

CMA kongre standında;

Yetiştiricilikte ikinci beyin olarak adlandırılan barsak sağlığı ile ilişkili yerli Probiyotikleri biyoteknolojik teknikleri kullanarak hayvan sağlığını iyileştirmek, ülke ekonomisine katkı sağlayacak ürünler ve yeni yöntemler geliştirmeyi hedeflediğini anlatmıştır.

 

‘’Barsağı Korursanız, Tüm Vücudu Korurusunuz’’ sloganı ile ruminantlarda ilk olarak probiyotik, prebiyotik, enzim içerikli ZymFlor Ruminant adlı ürünü standında tanıtmıştır.

 

CMA, yerli barsak florasından izole edilen probiyotikleri, tüm hayvan gruplarında ayrı ayrı pazara veren ilk ve tek firma ünvanını elde etmek için çalışmalarını sürdürmektedir.

 

Türkiye’de Hayvancılığın geleceği olan buzağı, kuzu ve oğlak ishalleri geri dönüşü olmayan kayıplara hatta ölümlere neden olmaktadır. Bu ihtiyacı görerek ruminant barsak florasından elde edilen Probiyotik ve biyofermet içeren Zoentero adlı ürünü pazara ilk olarak bu kongre standında tanıtmıştır. Barsak sağlığının tam korunmasında yeni nesil biyoteknolojik bu ürünün, ‘’artık buzağılar ölmesin’’ tezini tam anlamıyla desteklemesi ve ülke ekonomisine önemli katkı sağlaması için çalışmaktadır. Sağlıklı buzağı, kuzu ve oğlaklar geleceğin sağlıklı nesilleri olacaktır.

IMG_6589

Ruminant, kanatlı, pet, kafes kuşları, arı ve atçılıkta prebiyotik, vitamin, mineral ve aminoasitten oluşan ve tüm olumsuz yaşam şartlarında hayvanlara  yüksek direnç sağlayacak dörtlü kombinasyonlu efervesan toz şeklinde ürünü Bio-AminoVit Ruminat’ı kongre standından sunmuştur.

 

Yine ABD’den Sikatrizan ve göbek kordonu kurutucu Super 7, Polanya’dan açık yara ve operasyon yaralarına direk uygulanabilen skatrizan yara bakım ürünü, Almanya’dan Acidosan, Boviferm Plus ile buzağı sağlığını, İngiltere’den Uddermint Krem ve sprey ile meme sağlığını, Hollanda’dan İnchoof Jel ile ayak sağlığını destekleyen spesifik özellikleri olan biyoteknolojik ürünleri kongrede sunmuştur.

IMG_6572

 

Dezenfeksiyon olmadan tam bir korumadan bahsedilemez, veteriner hekim meslektaşlarımıza yönelik her an her yerde pratik kullanabilecekleri şekilde dezenfektan ürün Biocon-a kongrede sunulmuştur.

 

CMA vizyonu gereği koruyucu hekimlik ürünlerinin veteriner hekimlere tedarikini hedeflemiştir. Bu doğrultuda hızla değişen pazar koşullarına ayak uydurarak ve kendini sürekli yenileyerek, bulunduğu sektöre katkı sağlamaya devam edecektir.

 

Cemal KAYA

Yönetim Kurulu Başkanı

CMA Biyoteknoloji ve İlaç A.Ş.

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa
hayvancilikhaber.com Bir ENFORMASYON MEDYA GRUBU Kuruluşudur. Tüm Hakları Saklıdır.