Hayvancılık Haber

Hayvancılık Haber
 • TÜRKİYE ÇOBANLARI KÜÇÜKBAŞ HAYVAN ve EKİPMANLARI
  TÜRKİYE ÇOBANLARI KÜÇÜKBAŞ HAYVAN ve EKİPMANLARI
 • Üretimde Dünya Sekizincisiyiz Ama Süt İçmiyoruz
  Üretimde Dünya Sekizincisiyiz Ama Süt İçmiyoruz
 • ​Bal, ham haliyle güzel…
  ​Bal, ham haliyle güzel…
 • Dubai FUARI HasTavuk ekibini de MİSAFİR ETTİ…HasTavuk Dubai’den mutlu döndü.
  Dubai FUARI HasTavuk ekibini de MİSAFİR ETTİ…
 • 500 ton süt işleme kapasitesiyle faaliyete geçen Pınar Süt Fabrikası’nda inceleme..
  500 ton süt işleme kapasitesiyle faaliyete geçen P
 • KAPSAMDA 42 İL VAR: hibe yoluyla ÇİFTÇİYE destek
  KAPSAMDA 42 İL VAR: hibe yoluyla ÇİFTÇİYE destek
 • TÜRKİYE GEZEN TAVUK Yumurta Üreticileri Federasyonu  Olağanüstü Genel Kurul Seçimini Ankara’da Gerçekleştirdi.
  TÜRKİYE GEZEN TAVUK Yumurta Üreticileri Federasyo
 • 300 koyun olayına Fakıbaba son noktayı koydu!
  300 koyun olayına Fakıbaba son noktayı koydu!
 • Balıkçılık sektörü 1 milyar dolar ihracata koşuyor!
  Balıkçılık sektörü 1 milyar dolar ihracata koşuyor
 • RUMİNANT HAYVAN REFAHI ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BEKLİYOR
  RUMİNANT HAYVAN REFAHI ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BEKLİY
Boehringer Ingelheim Hayvan Sağlığı, Stratejik Yönetim Zİrvesİ’ne İmza Attı
Boehringer Ingelheim Hayvan Sağlığı, Stratejik Yönetim Zİrvesİ’ne İmza Attı
Boehringer Ingelheim Hayvan Sağlığı, Stratejik Yönetim Zİrvesİ’ne İmza Attı Boehringer Ingelheim Hayvan Sağlığı uzun süredir çalışmalarını yürüttüğü “Stratejik Yönetim Zirvesi”ni, Türkiye’nin farklı bölgelerinden 60 Veteriner Hekim ve ünlü bilim insanı...
20 Ekim 2017 22:21
Font1 Font2 Font3 Font4
ss
Hayvancılık Haber

Boehringer Ingelheim Hayvan Sağlığı,

Stratejik Yönetim Zİrvesİ’ne İmza Attı

Boehringer Ingelheim Hayvan Sağlığı uzun süredir çalışmalarını yürüttüğü “Stratejik Yönetim Zirvesi”ni, Türkiye’nin farklı bölgelerinden 60 Veteriner Hekim ve ünlü bilim insanı Dr. Victor Cabrera’nın katılımıyla Kuşadası’nda gerçekleştirdi.

 

K DestegulogluToplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren BI Türkiye Hayvan Sağlığı Ülke Müdürü Kubilay Destegüloğlu;  Boehringer Ingelheim’ın global vizyonundan ve ülkemizde planlanan gelecek dönem stratejilerinden bahsetti. Destegüloğlu, Boehringer Ingelheim için Türkiye’nin önemli bir ülkZirve genele olduğunu ve ilerleyen zamanlarda ülkemiz hayvancılık endüstrisine ve Veteriner Hekimlerimize yüksek oranda katma değer sağlamayı amaçladıklarını ifade etti.

 

Mastitis, çiftliklere maliyeti en yüksek hastalık!

Toplantının ilk oturumunda Global Veteriner sahanın yakından tanıdığı, Wisconsin-Madison Üniversitesi’nden dünyaca ünlü bilim insanı Dr.Victor Cabrera yer aldı. Mastitis’in ekonomik analizi gerçekleştirildiğinde, çiftliklere maliyeti en yüksek hastalık olduğunu; üretim kaybı ve hastalığa bağlı olarak kullanılamayan süt sonucu vaka başına 170€’lara varan bir maliyeti olduğunu dile getirdi.

 

Mastitis’te koruyucu uygulamaların önemi büyük!

Mastitis’in yönetilmesi zor bir hastalık olduğunu sıklıkla dile getiren Dr. Cabrera özellikle işletme yönetimine yönelik uygulanması kolay pratik bilgiler paylaştı. Mastitis’te öncelikle profilaktik (koruyucu)  uygulamaların önemli olduğunu, hastalığın oluşması durumunda ise öncelikle tanı yöntemlerinin (etkenidentifikasyonu) uygulanması gerektiğini, çıkan sonuçlara bağlı olarak tedavi yöntemlerinin belirlenmesi gerektiğini belirtti.

 

Mastitis’e neden olan etkenlerin %50’si kuru dönemden kaynaklanıyor!

Dr. Cabrera’nın ilk oturumu sonrası BI Türkiye Teknik Müdürü Mahmut İnsel ‘’Kuru Dönem Yönetimi’’ sunumu ile katılımcılarla birlikteydi. Mastitis’te büyük resmi görmenin öneminden bahseden İnsel, Mastitis’e sebep olan patojenlerin (etkenlerin) %50’sinden fazlasının kuru dönemden (doğum öncesi süt sağılmayan 60 günlük dönem) köken aldığını belirtti. Başarılı bir kuru dönem yönetimi ile doğum sonrası gruplarda mastitislerde sağlanan başarı oranını dile getiren İnsel, Ubrostar® ve Mamyzin ™gibi Boehringer Ingelheim’ın yenilikçi ürünlerinin Türkiye’deki başarı oranlarını katılımcı hekimler ile paylaştı.Mahmut Insel

 

Son oturumda sahnede ‘’Yönetimsel Çözümler’’ sunumu ile yine Dr. Victor Cabrera vardı; işletme yönetimde verilerin kaydının tutulmasının stratejik öneminden bahseden Dr. Cabrera başarının ancak tutulan kayıtların periyodik olarak değerlendirilmesi ve ekonomik analizinin yapılması sonucu işletme tercihlerinin belirlenmesi ile sağlanabileceğini belirtti. Bu doğrultuda Wisconsin-Madison Üniversitesi ve kendisinin geliştirdiği ekonomik analiz programlarını katılımcılarla paylaşan Dr. Cabrera farklı sunum stili ve ilgi çeken konulara değinmesiyle veteriner hekimlerden tam not aldı. Sunumlar sonrası soru-cevap oturumu ile devam eden program gala yemeği ile sonlandırıldı.

Dr Victor Cabrera

 

Prof. Dr. Victor Cabrera Hakkında:

Dr. Victor E. Cabrera, Wisconsin-Madison Süt Ürünleri Bilim Departmanında süt yönetimi alanında yardımcı doçent ve uzatma uzmanıdır. Dr. Cabrera, süt çiftliği yönetimi için pratik, kullanıcı dostu ve bilimsel karar destek araçlarını sunmak için uygulanan araştırmaları, disiplinler arası yaklaşımları ve katılımcı yöntemleri birleştirir.Bu bilimsel araçların amacı süt çiftliği kârlılığını, çevre yönetimini ve süt çiftliği endüstrisinin uzun vadeli sürdürülebilirliğini geliştirmektir. Kısa kariyerinde Dr. Cabrera, 100’den fazla bilimsel oturumda sunulan 40’dan fazla karar destek aracı geliştirdi, 54 hakemli makale ve 5 kitap yayınladı. Wisconsin ve diğer devletlerde 170’den fazla toplantıda konuşmalar yaptı.  Son 8 yılda aldığı ödüller: Dr. Cabrera, araştırma ve genişletme girişimlerini desteklemek için 4.0 milyon dolardan fazla cazibe merkezi oldu. Dr. Cabrera, Wisconsin Üniversitesi Madison Üniversitesi Vilas Fakültesi Orta Kariyer Araştırmacı Ödülü, County Tarım Acenteleri Birliği’nin Second Mile Uzatma Ödülü, Wisconsin Üniversitesi’nden Pound Uzatma Ödülü ve Alfred Toepfer Fakülte Üyesi Ödülü ile ayrıldı. Tarım ve Yaşam Bilimleri Yüksekokulu, Florida Üniversitesi Doğal Kaynak ve Çevre Okulu’ndan Seçkin Başarı Ödülü ve Amerikan Süt Ürünleri Araştırmaları Derneği’nden Süt Üretimi Vakfı Burs Ödülü

 

Dr Cabrera, ABD, Arjantin, Brezilya, Kanada, Şili, Çin, Kosta Rika, Kıbrıs, Peru, Slovakya, İspanya, Türkiye, İngiltere ve Uruguay Ekvator, Etiyopya, Honduras, İrlanda, Kosova, Meksika, Nikaragua, Panama, Polonya, Birleşik Arap Emirlikleri ve Kuzey Amerika’daki birçok ülkeye konuşmacı ya da danışman olarak davet edildi..

 

Daha detaylı bilgi için: http://dairymgt.info/about.php

 

Boehringer Ingelheim Hayvan Sağlığı Hakkında

Dünyanın en büyük ikinci hayvan sağlığı iş koluna sahip bir firma olarak, Boehringer Ingelheim kendini hayvan sağlığını geliştirmeye adamıştır. Tüm dünyada 10,000’den fazla çalışanı ile, Boehringer Ingelheim Hayvan Sağlığı 150’den fazla pazarda erişilebilen ürünlere ve global olarak 99 ülkede temsile sahiptir. Boehringer Ingelheim Hayvan Sağlığı hakkında daha fazla bilgi için buraya tıklayınız.

 

 

Boehringer Ingelheim Hakkında

Boehringer Ingelheim 130 yılı aşkın süredir araştırma odaklı bir ilaç şirketi olarak insan ve hayvan sağlığı alanında yenilikçi ilaçlar üretmektedir. İlaç sektöründeki en büyük 20 şirketten biri olan Boehringer Ingelheim halen aile şirketi yapısını korumaktadır. Her gün yaklaşık 50 bin çalışanı ile beşerî ilaçlar, hayvan sağlığı ve biyolojik ilaç fason üretimi olmak üzere 3 farklı alanda inovasyon yoluyla değer yaratmaktadır. 2016 yılında Boehringer Ingelheim yaklaşık 15,9 milyar Euro tutarında net satış geliri elde etmiştir. 3 milyar Euro’yu asan ARGE yatırımları toplam cironun yüzde 19,6’sını oluşturmaktadır.

 

Sosyal sorumluluk bilinci Boehringer Ingelheim kültürünün doğal bir sonucudur. Bu nedenle şirketimiz ‘Daha Fazla Sağlık’ girişimi gibi projelerde yer almaktadır. Boehringer Ingelheim aktif bir biçimde işgücünde çeşitliliği desteklemekte ve çalışanlarının farklı deneyim ve becerilerinden gelen avantajı en iyi şekilde kullanmaktadır. Şirketimiz tüm faaliyetlerinde çevreyi koruma ve sürdürülebilirlik ilkelerine odaklanmaktadır

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa
hayvancilikhaber.com Bir ENFORMASYON MEDYA GRUBU Kuruluşudur. Tüm Hakları Saklıdır.