Hayvancılık Haber

Hayvancılık Haber
 • TÜRKİYE ÇOBANLARI KÜÇÜKBAŞ HAYVAN ve EKİPMANLARI
  TÜRKİYE ÇOBANLARI KÜÇÜKBAŞ HAYVAN ve EKİPMANLARI
 • Üretimde Dünya Sekizincisiyiz Ama Süt İçmiyoruz
  Üretimde Dünya Sekizincisiyiz Ama Süt İçmiyoruz
 • ​Bal, ham haliyle güzel…
  ​Bal, ham haliyle güzel…
 • Dubai FUARI HasTavuk ekibini de MİSAFİR ETTİ…HasTavuk Dubai’den mutlu döndü.
  Dubai FUARI HasTavuk ekibini de MİSAFİR ETTİ…
 • 500 ton süt işleme kapasitesiyle faaliyete geçen Pınar Süt Fabrikası’nda inceleme..
  500 ton süt işleme kapasitesiyle faaliyete geçen P
 • KAPSAMDA 42 İL VAR: hibe yoluyla ÇİFTÇİYE destek
  KAPSAMDA 42 İL VAR: hibe yoluyla ÇİFTÇİYE destek
 • TÜRKİYE GEZEN TAVUK Yumurta Üreticileri Federasyonu  Olağanüstü Genel Kurul Seçimini Ankara’da Gerçekleştirdi.
  TÜRKİYE GEZEN TAVUK Yumurta Üreticileri Federasyo
 • 300 koyun olayına Fakıbaba son noktayı koydu!
  300 koyun olayına Fakıbaba son noktayı koydu!
 • Balıkçılık sektörü 1 milyar dolar ihracata koşuyor!
  Balıkçılık sektörü 1 milyar dolar ihracata koşuyor
 • RUMİNANT HAYVAN REFAHI ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BEKLİYOR
  RUMİNANT HAYVAN REFAHI ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BEKLİY
Şahin AYDEMİR:”HasTavuk 600 çalışanıyla her yıl etlik ve yumurtalık 200 milyon civciv üretiyor.”
Şahin AYDEMİR:”HasTavuk 600 çalışanıyla her yıl etlik ve yumurtalık 200 milyon civciv üretiyor.”
HasTavuk Genel Müdürü Şahin AYDEMİR “Dünyada beyaz et ve yumurta ticaretinde 41 milyar dolarlık bir pazar söz konusu. Bunun yaklaşık yüzde 65’i Brezilya’nın elinde. Biz Türkiye olarak sofralık yumurta üretimi ve...
23 Aralık 2017 19:16
Font1 Font2 Font3 Font4
ss
Hayvancılık Haber
HasTavuk Genel Müdürü Şahin AYDEMİR “Dünyada beyaz et ve yumurta ticaretinde 41 milyar dolarlık bir pazar söz konusu. Bunun yaklaşık yüzde 65’i Brezilya’nın elinde. Biz Türkiye olarak sofralık yumurta üretimi ve ihracatında dünya ikincisi pozisyonundayız. Beyaz ette ise dünya yedincisiyiz.” 
 
Şahin AYDEMİR “HasTavuk olarak etlik ve yumurtacı civciv üretiminde önemli bir pazar payına sahibiz. Türkiye’de pazar payının yüzde 70’i bizde. Dünyada da 26 ülkeye ihracat yaparak bu alanda 6’ncı büyük şirketiz.” dedi.

Bursa’da 1972 yılında kurulan HasTavuk, her yıl 26 ülkeye işlenmiş beyaz etin yanı sıra 50 milyon adet “damızlık civciv ve yumurta”, 15 milyon civarında da “yumurtalık civciv” satıyor.
26 ülkenin kümeslerine civciv ve yumurta veriyorlar

Bursa’nın yanı sıra Eskişehir, Afyonkarahisar ve Balıkesir’de de üretim tesisleri bulunan HasTavuk, bin 600 çalışanıyla her yıl etlik ve yumurtalık 200 milyon civciv üretiyor.

HasTavuk Genel Müdürü Şahin Aydemir,yaptığı açıklamada, kuluçka kapasitesi bakımından tek çatı altında Avrupa ve Türkiye’nin en büyük damızlıkçı firması olduklarını söyledi.

Defalarca ödüle layık görüldüler..

Aydemir, firmanın ülke ekonomisine kattığı değerlerle birçok kurum ve kuruluş tarafından defalarca ödüle layık görüldüğünü belirterek, “HasTavuk olarak etlik ve yumurtacı civciv üretiminde önemli bir pazar payına sahibiz. Türkiye’de pazar payının yüzde 70’i bizde. Dünyada da 26 ülkeye ihracat yaparak bu alanda 6’ncı büyük şirketiz.” dedi.

BURSA’DA FAALÝYET GÖSTEREN BÝR TAVUK ÜRÜNLERÝ ÜRETÝM FÝRMASI, HER ÇALIÞANI 3 FÝDAN DÝKTÝRDÝKTEN SONRA ÝÞE ALIYOR. (YUSUF SERKAN YILMAZ/BURSA-ÝHA)

”Elimizdeki ırklar dünyada rağbet görüyor.”

Geçen yıl itibarıyla 45 milyon yumurtacı civciv, 150 milyon da etlik civciv ürettiklerini dile getiren Aydemir, şöyle devam etti:

“İhracattaki potansiyelimiz her geçen gün artıyor. Elimizdeki ırklar dünyada rağbet görüyor. Geçen yıl 15 milyon civarında yumurtalık civciv, 50 milyon da damızlık civciv ve yumurta ihraç ettik. Beyaz ette de başta Ortadoğu olmak üzere dünyanın birçok ülkesine ihracatımız var. Beyaz etteki üretim teknolojimizle dünyadaki 4 firma arasındayız. Ürettiğimiz etin lezzeti ve kalitesi çok iyi.”

“Beyaz etin en sağlıklısı Türkiye’de üretiliyor”

Türk tavuk firmalarının girdikleri pazarlarda ürün ve hizmet kalitesiyle rakip ülkelerin önüne geçtiğini söyleyen Aydemir, “Dünyada beyaz et ve yumurta ticaretinde 41 milyar dolarlık bir pazar söz konusu. Bunun yaklaşık yüzde 65’i Brezilya’nın elinde. Biz Türkiye olarak sofralık yumurta üretimi ve ihracatında dünya ikincisi pozisyonundayız. Beyaz ette ise dünya yedincisiyiz.” dedi.

Aydemir, Türkiye’nin girdiği yeni pazarlarda hemen liderliği ele aldığını belirterek, şunları kaydetti:

“Dünyadaki beyaz etlerin en sağlıklısı Türkiye’de üretiliyor. Bunun neticesinde sürekli yeni pazarlar doğuyor. Bugün Irak pazarındaki beyaz etin yüzde 80’i Türk malı. Sofralık yumurtanın yüzde 90’ı Türk üretimidir. Ortadoğu’da birçok ülkede kalitemiz ortaya çıkıyor ve pazar liderliğine adım adım ilerliyoruz.”

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa
hayvancilikhaber.com Bir ENFORMASYON MEDYA GRUBU Kuruluşudur. Tüm Hakları Saklıdır.