Hayvancılık Haber

Hayvancılık Haber
 • TÜRKİYE ÇOBANLARI KÜÇÜKBAŞ HAYVAN ve EKİPMANLARI
  TÜRKİYE ÇOBANLARI KÜÇÜKBAŞ HAYVAN ve EKİPMANLARI
 • Üretimde Dünya Sekizincisiyiz Ama Süt İçmiyoruz
  Üretimde Dünya Sekizincisiyiz Ama Süt İçmiyoruz
 • ​Bal, ham haliyle güzel…
  ​Bal, ham haliyle güzel…
 • Dubai FUARI HasTavuk ekibini de MİSAFİR ETTİ…HasTavuk Dubai’den mutlu döndü.
  Dubai FUARI HasTavuk ekibini de MİSAFİR ETTİ…
 • 500 ton süt işleme kapasitesiyle faaliyete geçen Pınar Süt Fabrikası’nda inceleme..
  500 ton süt işleme kapasitesiyle faaliyete geçen P
 • KAPSAMDA 42 İL VAR: hibe yoluyla ÇİFTÇİYE destek
  KAPSAMDA 42 İL VAR: hibe yoluyla ÇİFTÇİYE destek
 • TÜRKİYE GEZEN TAVUK Yumurta Üreticileri Federasyonu  Olağanüstü Genel Kurul Seçimini Ankara’da Gerçekleştirdi.
  TÜRKİYE GEZEN TAVUK Yumurta Üreticileri Federasyo
 • 300 koyun olayına Fakıbaba son noktayı koydu!
  300 koyun olayına Fakıbaba son noktayı koydu!
 • Balıkçılık sektörü 1 milyar dolar ihracata koşuyor!
  Balıkçılık sektörü 1 milyar dolar ihracata koşuyor
 • RUMİNANT HAYVAN REFAHI ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BEKLİYOR
  RUMİNANT HAYVAN REFAHI ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BEKLİY
2018’de daha fazla çalışarak, ülkemiz tarımını daha ileriye taşıyacağız
2018’de daha fazla çalışarak, ülkemiz tarımını daha ileriye taşıyacağız
Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba, yeni yıl dolayısıyla bir mesaj yayınladı: Tarım “en eski olan ama hiç eskimeyen” sektördür. Tarım, bir tohum gibi hem geçmişimizin genlerini...
4 Ocak 2018 21:37
Font1 Font2 Font3 Font4
ss
Hayvancılık Haber

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba, yeni yıl dolayısıyla bir mesaj yayınladı:

Tarım “en eski olan ama hiç eskimeyen” sektördür. Tarım, bir tohum gibi hem geçmişimizin genlerini bünyesinde taşıyor hem de bugünkü hayatımıza ve gelecek tasavvurlarımıza yön ve şekil veriyor. Tarım ayrıca insan beslenmesinin temel maddesi olan gıdayı temin etmesi bakımından stratejik bir sektör olmakla kalmıyor; ticaret, sanayi, sağlık, turizm gibi sektörlere de lokomotiflik ediyor.

Bu açıdan tarıma yapılan yatırım; aynı zamanda toplumun her bir ferdine, coğrafyanın her bir karışına, ekonomiye, sosyal hayata, kültüre, kısacası “insan”a yapılan yatırım anlamına geliyor. Günümüzde küresel gündemin ilk sıralarında yer alan tarım ve gıda, geleceğin dünyasında çok daha değerli ve kritik bir noktada olacak. Bu yüzden tarım, asla ihmale gelmeyen önemli bir sektör olarak karşımızda duruyor.

Bu bilinçle hareket edildiğinden dolayı ülkemiz tarımı son yıllarda önemli gelişmeler kaydetti. 2017 yılında bu anlamda önemli çalışmaların altına imza attık. 2018 yılında da aynı kararlılıkla tarımı daha ileri noktalara taşımanın gayreti içinde olacağız.

Tarıma ana vatanlık etmiş bereketli ve mümbit bir coğrafya üstünde yaşıyoruz. Bu coğrafyada faaliyet gösteren üreticimiz, esnafımız, sanayicimiz; çok çalışkan, gayretli, fedakâr ve ufku açık insanlar. Bakanlığımızın öncülüğünde tüm bu kesimlerle el birliği ederek ülkemizi Avrupa’nın en büyük tarımsal gücü haline getirdik.

Her alanda bu birlikteliğimizi, kardeşliğimizi devam ettirmemiz, ülkemizin geleceği açısından hayati öneme sahiptir. Geçmiş yılların geleneğini, tecrübesini; yeni yılların bilimi, teknolojisi, yenilikleriyle harmanladığımız anda daha da ileri seviyelere ulaşacağımıza yürekten inanıyorum.

2018’i “hayvan hastalıklarıyla mücadele ve buzağı kayıp oranlarını düşürme yılı” olarak ilan ettik. Hayvancılıkta ortaya koyacağımız çalışmalarla “yerli ve yeterli üretim”i sağlayacak ve ülkemizi bu alanda ithal eden değil ihraç eden konuma getireceğiz. Genel tarım ürünlerinde zaten net ihracatçı olan ülkemizi, daha fazla çalışarak, daha fazla üreterek daha iyi yerlere taşıyacağız.

Geçmişteki gayretleri gelecekteki hedeflere bağlamak, yapılanın üzerine daha fazlasını katmak felsefesi ve sorumluğu içinde hareket ediyoruz. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı olarak, tarım sektörünün daha da büyümesi ve gelişmesi için, başta üreticilerimiz olmak üzere tüm paydaşlarımızla birlikte çalışmalarımız aralıksız devam edecek.

Elinin nasırı, alnının teriyle milletimizin gıda güvenliğini teminat altına almaya çalışan fedakâr ve cefakâr çiftçilerimize, esnafımıza, sanayicimize bol kazançlı ve bereketli bir yeni yıl diliyorum.

Verimli, kaliteli, sağlıklı, sürdürülebilir, rekabet düzeyi yüksek bir tarım sektörü için geceli gündüzlü gayret gösteren Bakanlık personelime ve bütün paydaşlara başarılar diliyorum.

2023’te tarımsal hasılası 150 milyar dolara, tarımsal ihracatı da 40 milyar dolara ulaşmış bir Türkiye hedefine giden yolda elini taşın altına koyan ve emeği geçen herkese minnet ve şükranlarımı sunuyorum.

2018 yılının ülkemize, bölgemize, dünyamıza, hülasa bütün insanlığa sağlık, bereket, barış ve mutluluk getirmesini temenni ediyorum.

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa
hayvancilikhaber.com Bir ENFORMASYON MEDYA GRUBU Kuruluşudur. Tüm Hakları Saklıdır.