Hayvancılık Haber

Hayvancılık Haber
 • M.Ülkü KARAKUŞ:”Geleneksel organizasyonumuz TUYEM’e,katılımınız için ANTALYA’ya davet ediyoruz”
  M.Ülkü KARAKUŞ:”Geleneksel organizasyonumuz
 • HasTavuk AŞ’den kültüre de hizmet..! Gölgeden sinema perdesine bir ilk..
  HasTavuk AŞ’den kültüre de hizmet..! Gölgede
 • TMMOB Gıda Mühendisleri Odası tarafından düzenlenen 10.GIDA MÜHENDİSLİĞİ KONGRESİ 2017 ANTALYA SİDE’DE GERÇEKLEŞTİRİLDİ
  TMMOB Gıda Mühendisleri Odası tarafından düzenlene
 • Tahir S. Yavuz Malatya’da “İneklerin Kuru Dönemi”ni Anlattı
  Tahir S. Yavuz Malatya’da “İneklerin K
 • SON TEKNOLOJİ ÜRÜNLERDEN, ÇİFTÇİ DOSTU ÇÖZÜMLERE KADAR BİRÇOK YENİLİK NEW HOLLAND STANDINDA..
  SON TEKNOLOJİ ÜRÜNLERDEN, ÇİFTÇİ DOSTU ÇÖZÜMLERE K
 • GÜBRETAŞ’tan ziraat fakültelerindeki çiftçi çocuklarına burs desteği:Tarımın geleceği için eğitime destek
  GÜBRETAŞ’tan ziraat fakültelerindeki çiftçi çocukl
 • ‘Ambalajlı Peynir’ kategorisinde “Türkiye’nin en sevilen markası” unvanına Sütaş layık görüldü.
  ‘Ambalajlı Peynir’ kategorisinde “Türkiye’nin en s
 • ÜÇÜNCÜ Yumurta Zirvesi’nde ”Yumurta”nın DÜNÜ,BUGÜNÜ ve YARINI” Bilimsel Olarak Tartışıldı..
  ÜÇÜNCÜ Yumurta Zirvesi’nde ”Yumurta&#
 • Genç Su Elçileri Meclisi Üyeleri 2. GençSEM Toplantısı için Ankara’daydı
  Genç Su Elçileri Meclisi Üyeleri 2. GençSEM Toplan
 • 2. EXPOMEN AGRO TARIM VE HAYVANCILIK FUARI
  2. EXPOMEN AGRO TARIM VE HAYVANCILIK FUARI
Alltech yenilikçi besleme çözümlerini Agroexpo’da tanıttı
Alltech yenilikçi besleme çözümlerini Agroexpo’da tanıttı
Alltech yenilikçi besleme çözümlerini Agroexpo’da tanıttı  [Türkiye, İzmir] – Alltech’in, “hayvancılığa değer katan, bilimsel ve yenilikçi besleme teknolojileri” temasıyla katılımda bulunduğu 12. Agroexpo Tarım ve Hayvancılık Fuarı, bu yıl 19...
31 Ocak 2017 15:04
Font1 Font2 Font3 Font4

Alltech yenilikçi besleme çözümlerini Agroexpo’da tanıttı

 [Türkiye, İzmir] – Alltech’in, “hayvancılığa değer katan, bilimsel ve yenilikçi besleme teknolojileri” temasıyla katılımda bulunduğu 12. Agroexpo Tarım ve Hayvancılık Fuarı, bu yıl 19 – 22 Ocak tarihleri arasında İzmir Fuar alanında gerçekleştirildi.

1 Basın Bülteni - Agroexpo Eurasia I

Dört gün boyunca sektörün buluşma adresi olan fuarda; Alltech standı, süt ve besi üreticilerine odaklı yeni ürünlerin lansmanı ve düzenlenen çeşitli etkinlikler ile en çok ilgi gören ve ziyaretçi ağırlayan standlardan biri oldu.

 

Alltech ve Alltech Crop Science, Türkiye – Ortadoğu Pazarlama Müdürü Özlem Özülker, Agroexpo Fuarı’nın özellikle süt ve besi üreticileriyle bir araya gelmek ve yenilikçi hayvan besleme çözümlerini tanıtmak bakımından Alltech için önemli bir fırsat olduğunu belirtti.

1 Basın Bülteni - Agroexpo Eurasia V

“Çiftlik maliyetlerinin %70’ini yem maliyetlerinin oluşturduğu bir zamanda, üreticilerin kullandıkları yemden fazlasıyla faydalanmaları çok önemli. Üreticiler, çiftliklerini daha verimli ve karlı bir hale getirebilmek için ne yapabilirler? Alltech olarak hem yerel hem global organizasyonumuz bu bakış açısıyla bilimsel ve yenilikçi çözümler geliştirmeye çalışıyor. Pazarlama etkinliklerimiz de bu anlayış ve şirketin temel felsefelerinden biri olan bilgiyi paylaşma ekseninde gerçekleştiriliyor.

 

Bu yılki Agroexpo Fuarı’nda verim ve sağlık ile ilgili temel konulara ve bu alanların geliştirilmesine katkı sağlayan bilimsel ve yenilikçi Alltech çözümlerine odaklandık.

 

Benzersiz ürünümüz –protein konsantresi Opticon- ilk kez üreticilere tanıtıldı. Belirli alanlardaki sağlık ve verime ilişkin sorunlar için geliştirilen Eformix ve Farm Pak markalı ürünler artık daha fazla seçeneğe sahip.

1 Basın Bülteni - Agroexpo Eurasia II

Alltech olarak ürün değil çözüm sunduğumuzun altını özellikle çiziyoruz. Alltech olarak işortaklarımızın işlerini daha da geliştirmelerine katkı sağlayacak değeri sunmaya odaklı çalışıyoruz. Tam da bu amaçla, aslında her zaman var olan ancak geçtiğimiz yıl belli bir program altında bir araya getirdiğimizi Alltech On Farm – Çiftlik Destek Programı’nı hayata geçirdik. Bu program dahilinde verim, karlılık ve sürdürülebilirliği amaçlayan besleme ürünlerimizi, teknik danışmanlık hizmetlerimizi, çiftlik denetim, değerlendirme ve analiz araçlarımızı tam ve eksiksiz şekilde üreticilerimize sunuyoruz.

 

Türkiye’deki faaliyetlerimizi zirai (Alltech Crop Science) ve hayvansal (Alltech Animal Nutrition) üretime odaklı iki şirketi aracılığıyla sürdürüyoruz. Diğer taraftan, Konya’da bulunan Efor şirketi 2016 yılındaki satın alma görüşmelerinin tamamlanmasıyla %100 Alltech organizasyonuna dahil oldu. Bu güçlü organizasyonumuz ve sahip olduğumuz geniş ürün yelpazesi, gıda üretiminde “topraktan sofraya” kadar olan tüm üretim süreçlerinde üreticinin verimli bir iş yaparak karlılığını arttırmak ve sürdürülebilirliğini sağlamak konusunda bizlere büyük bir güç veriyor.

1 Basın Bülteni - Agroexpo Eurasia IV

 

Alltech, “hayvancılığa değer katan, bilimsel ve yenilikçi besleme teknolojileri” temasıyla Agroexpo Tarım Hayvancılık Fuarı’na katıldı.

Alltech Hakkında

1980 yılında İrlandalı girişimci ve bilim adamı Dr. Pearse Lyons tarafından kurulan Alltech, özellikle maya bazlı teknolojiler, alg ve nutrigenomik bilimi alanındaki doğal ve bilimsel yenilikler yoluyla, hayvan, bitki ve insanların sağlık ve performanslarını iyileştirmektedir.

Dünya çapında 100’e yakın üretim tesisi bulunan Alltech, en büyük maya ve organik iz mineral üreticisi konumundadır. Amerika Birleşik Devletleri, Kentucky’de bulunan alg üretim tesisi ise, dünyadaki en büyük 2 alg üretim tesisinden biridir.

Teknolojilerini; hayvanların sağlığını ve refahını iyileştiren (Animal), tüketici taleplerini karşılayan (Consumer) ve çevreyi koruyan (Environment) ACE prensibiyle pazara sunan Alltech’in 129 ülkede 5.000’den fazla çalışanı bulunmaktadır.

Alltech, dünyadaki ilk 5 hayvan sağlığı şirketi arasında şahsa ait tek şirkettir. Bu özelliği şirkete rekabetçi avantajlar kazandırmakta, müşteri taleplerine hızlı bir şekilde adapte olmasını, uzun vadeli hedeflerine ve yenilikçiliğe odaklanmasını sağlamaktadır.

Merkez ofisi Amerika Birleşik Devletleri, Kentucky, Lexington’da bulunan şirket, Avrupa, Kuzey Amerika, Latin Amerika, Orta Doğu, Afrika ve Asya’da güçlü bir varlığa sahiptir.

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa
hayvancilikhaber.com Bir ENFORMASYON MEDYA GRUBU Kuruluşudur. Tüm Hakları Saklıdır.
Evcil Hayvanlar