Hayvancılık Haber

Hayvancılık Haber
 • Bakan Fakıbaba, gıda sanayini dinledi:Gıda ve içecek sanayinin gündemindeki konular ele alındı.
  Bakan Fakıbaba, gıda sanayini dinledi:Gıda ve içec
 • Gıda Güvenliği Konusundaki Tüm Yenilikler ve Birbirinden İlginç Konular 6. Gıda Güvenliği Kongresi’nde Ele Alınacak…
  Gıda Güvenliği Konusundaki Tüm Yenilikler ve Birbi
 • Bayer ‘Startup Day 2017’ ile Girişimcileri Bir Araya Getirdi
  Bayer ‘Startup Day 2017’ ile Girişimcileri Bir Ara
 • Lely, robotik süt sağımının 25. yılını kutluyor
  Lely, robotik süt sağımının 25. yılını kutluyor
 • LEZİTA EN SEVİLEN ÜRÜNLERİYLE EDT FUARI’NDA… EDT Fuarı 20 – 23 Eylül, CNR Expo Yeşilköy
  LEZİTA EN SEVİLEN ÜRÜNLERİYLE EDT FUARI’NDA… EDT
 • “ÜÇ TARAFI DENİZLERLE ÇEVRİLİ TÜRKİYE’DE BALIK TÜKETİMİ, AVRUPA’NIN SADECE ÜÇTE BİRİ KADAR”
  “ÜÇ TARAFI DENİZLERLE ÇEVRİLİ TÜRKİYE’DE BALIK TÜK
 • Phoenix Simulator Dongle Emulator Download
  Phoenix Simulator Dongle Emulator Download
 • Türk levreği, çipurası ve alabalığı Hong Kong’ta görücüye çıktı
  Türk levreği, çipurası ve alabalığı Hong Kong’ta g
 • PROF.DR.NEVZAT ARTIK:”YUMURTADA FİPRONİL KRİZİ ”
  PROF.DR.NEVZAT ARTIK:”YUMURTADA FİPRONİL KRİ
 • YAZ KURAKLIĞI BAL ÜRETİMİNİ OLUMSUZ ETKİLEDİ
  YAZ KURAKLIĞI BAL ÜRETİMİNİ OLUMSUZ ETKİLEDİ
Alltech yenilikçi besleme çözümlerini Agroexpo’da tanıttı
Alltech yenilikçi besleme çözümlerini Agroexpo’da tanıttı
Alltech yenilikçi besleme çözümlerini Agroexpo’da tanıttı  [Türkiye, İzmir] – Alltech’in, “hayvancılığa değer katan, bilimsel ve yenilikçi besleme teknolojileri” temasıyla katılımda bulunduğu 12. Agroexpo Tarım ve Hayvancılık Fuarı, bu yıl 19...
31 Ocak 2017 15:04
Font1 Font2 Font3 Font4

Alltech yenilikçi besleme çözümlerini Agroexpo’da tanıttı

 [Türkiye, İzmir] – Alltech’in, “hayvancılığa değer katan, bilimsel ve yenilikçi besleme teknolojileri” temasıyla katılımda bulunduğu 12. Agroexpo Tarım ve Hayvancılık Fuarı, bu yıl 19 – 22 Ocak tarihleri arasında İzmir Fuar alanında gerçekleştirildi.

1 Basın Bülteni - Agroexpo Eurasia I

Dört gün boyunca sektörün buluşma adresi olan fuarda; Alltech standı, süt ve besi üreticilerine odaklı yeni ürünlerin lansmanı ve düzenlenen çeşitli etkinlikler ile en çok ilgi gören ve ziyaretçi ağırlayan standlardan biri oldu.

 

Alltech ve Alltech Crop Science, Türkiye – Ortadoğu Pazarlama Müdürü Özlem Özülker, Agroexpo Fuarı’nın özellikle süt ve besi üreticileriyle bir araya gelmek ve yenilikçi hayvan besleme çözümlerini tanıtmak bakımından Alltech için önemli bir fırsat olduğunu belirtti.

1 Basın Bülteni - Agroexpo Eurasia V

“Çiftlik maliyetlerinin %70’ini yem maliyetlerinin oluşturduğu bir zamanda, üreticilerin kullandıkları yemden fazlasıyla faydalanmaları çok önemli. Üreticiler, çiftliklerini daha verimli ve karlı bir hale getirebilmek için ne yapabilirler? Alltech olarak hem yerel hem global organizasyonumuz bu bakış açısıyla bilimsel ve yenilikçi çözümler geliştirmeye çalışıyor. Pazarlama etkinliklerimiz de bu anlayış ve şirketin temel felsefelerinden biri olan bilgiyi paylaşma ekseninde gerçekleştiriliyor.

 

Bu yılki Agroexpo Fuarı’nda verim ve sağlık ile ilgili temel konulara ve bu alanların geliştirilmesine katkı sağlayan bilimsel ve yenilikçi Alltech çözümlerine odaklandık.

 

Benzersiz ürünümüz –protein konsantresi Opticon- ilk kez üreticilere tanıtıldı. Belirli alanlardaki sağlık ve verime ilişkin sorunlar için geliştirilen Eformix ve Farm Pak markalı ürünler artık daha fazla seçeneğe sahip.

1 Basın Bülteni - Agroexpo Eurasia II

Alltech olarak ürün değil çözüm sunduğumuzun altını özellikle çiziyoruz. Alltech olarak işortaklarımızın işlerini daha da geliştirmelerine katkı sağlayacak değeri sunmaya odaklı çalışıyoruz. Tam da bu amaçla, aslında her zaman var olan ancak geçtiğimiz yıl belli bir program altında bir araya getirdiğimizi Alltech On Farm – Çiftlik Destek Programı’nı hayata geçirdik. Bu program dahilinde verim, karlılık ve sürdürülebilirliği amaçlayan besleme ürünlerimizi, teknik danışmanlık hizmetlerimizi, çiftlik denetim, değerlendirme ve analiz araçlarımızı tam ve eksiksiz şekilde üreticilerimize sunuyoruz.

 

Türkiye’deki faaliyetlerimizi zirai (Alltech Crop Science) ve hayvansal (Alltech Animal Nutrition) üretime odaklı iki şirketi aracılığıyla sürdürüyoruz. Diğer taraftan, Konya’da bulunan Efor şirketi 2016 yılındaki satın alma görüşmelerinin tamamlanmasıyla %100 Alltech organizasyonuna dahil oldu. Bu güçlü organizasyonumuz ve sahip olduğumuz geniş ürün yelpazesi, gıda üretiminde “topraktan sofraya” kadar olan tüm üretim süreçlerinde üreticinin verimli bir iş yaparak karlılığını arttırmak ve sürdürülebilirliğini sağlamak konusunda bizlere büyük bir güç veriyor.

1 Basın Bülteni - Agroexpo Eurasia IV

 

Alltech, “hayvancılığa değer katan, bilimsel ve yenilikçi besleme teknolojileri” temasıyla Agroexpo Tarım Hayvancılık Fuarı’na katıldı.

Alltech Hakkında

1980 yılında İrlandalı girişimci ve bilim adamı Dr. Pearse Lyons tarafından kurulan Alltech, özellikle maya bazlı teknolojiler, alg ve nutrigenomik bilimi alanındaki doğal ve bilimsel yenilikler yoluyla, hayvan, bitki ve insanların sağlık ve performanslarını iyileştirmektedir.

Dünya çapında 100’e yakın üretim tesisi bulunan Alltech, en büyük maya ve organik iz mineral üreticisi konumundadır. Amerika Birleşik Devletleri, Kentucky’de bulunan alg üretim tesisi ise, dünyadaki en büyük 2 alg üretim tesisinden biridir.

Teknolojilerini; hayvanların sağlığını ve refahını iyileştiren (Animal), tüketici taleplerini karşılayan (Consumer) ve çevreyi koruyan (Environment) ACE prensibiyle pazara sunan Alltech’in 129 ülkede 5.000’den fazla çalışanı bulunmaktadır.

Alltech, dünyadaki ilk 5 hayvan sağlığı şirketi arasında şahsa ait tek şirkettir. Bu özelliği şirkete rekabetçi avantajlar kazandırmakta, müşteri taleplerine hızlı bir şekilde adapte olmasını, uzun vadeli hedeflerine ve yenilikçiliğe odaklanmasını sağlamaktadır.

Merkez ofisi Amerika Birleşik Devletleri, Kentucky, Lexington’da bulunan şirket, Avrupa, Kuzey Amerika, Latin Amerika, Orta Doğu, Afrika ve Asya’da güçlü bir varlığa sahiptir.

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa
hayvancilikhaber.com Bir ENFORMASYON MEDYA GRUBU Kuruluşudur. Tüm Hakları Saklıdır.
Evcil Hayvanlar