Hayvancılık Haber

Hayvancılık Haber
 • M.Ülkü KARAKUŞ:”Geleneksel organizasyonumuz TUYEM’e,katılımınız için ANTALYA’ya davet ediyoruz”
  M.Ülkü KARAKUŞ:”Geleneksel organizasyonumuz
 • HasTavuk AŞ’den kültüre de hizmet..! Gölgeden sinema perdesine bir ilk..
  HasTavuk AŞ’den kültüre de hizmet..! Gölgede
 • TMMOB Gıda Mühendisleri Odası tarafından düzenlenen 10.GIDA MÜHENDİSLİĞİ KONGRESİ 2017 ANTALYA SİDE’DE GERÇEKLEŞTİRİLDİ
  TMMOB Gıda Mühendisleri Odası tarafından düzenlene
 • Tahir S. Yavuz Malatya’da “İneklerin Kuru Dönemi”ni Anlattı
  Tahir S. Yavuz Malatya’da “İneklerin K
 • SON TEKNOLOJİ ÜRÜNLERDEN, ÇİFTÇİ DOSTU ÇÖZÜMLERE KADAR BİRÇOK YENİLİK NEW HOLLAND STANDINDA..
  SON TEKNOLOJİ ÜRÜNLERDEN, ÇİFTÇİ DOSTU ÇÖZÜMLERE K
 • GÜBRETAŞ’tan ziraat fakültelerindeki çiftçi çocuklarına burs desteği:Tarımın geleceği için eğitime destek
  GÜBRETAŞ’tan ziraat fakültelerindeki çiftçi çocukl
 • ‘Ambalajlı Peynir’ kategorisinde “Türkiye’nin en sevilen markası” unvanına Sütaş layık görüldü.
  ‘Ambalajlı Peynir’ kategorisinde “Türkiye’nin en s
 • ÜÇÜNCÜ Yumurta Zirvesi’nde ”Yumurta”nın DÜNÜ,BUGÜNÜ ve YARINI” Bilimsel Olarak Tartışıldı..
  ÜÇÜNCÜ Yumurta Zirvesi’nde ”Yumurta&#
 • Genç Su Elçileri Meclisi Üyeleri 2. GençSEM Toplantısı için Ankara’daydı
  Genç Su Elçileri Meclisi Üyeleri 2. GençSEM Toplan
 • 2. EXPOMEN AGRO TARIM VE HAYVANCILIK FUARI
  2. EXPOMEN AGRO TARIM VE HAYVANCILIK FUARI
ANIMALL ANTALYA’nın ana teması “AKILLI TARIM ÜLKESİ TÜRKİYE”
 Türkiye’nin en büyük hayvancılık ihtisas fuarı ANIMALL ANTALYA’nın ana teması “AKILLI TARIM ÜLKESİ TÜRKİYE” olarak belirlendi. 
 AAlogo
25-28 Ekim 2017 tarihlerinde gerçekleştirilecek olan ANIMALL ANTALYA’nın ana temasının konusu ile ilgili yazılı bir açıklamada bulunan DLG Fuarcılık Genel Müdürü Onur Kiraz, “Şubat ayı içinde yaptığımız kamuoyu duyurusunda Antalya’da düzenleyeceğimiz Türkiye’nin en büyük hayvancılık ihtisas fuarı için üç Danışma Kurulu Toplantısını hayata geçireceğimizi ifade etmiştik. Bu toplantılardan ilkini geçtiğimiz hafta Antalya Uluslararası Fuar Alanı ANFAŞ’ta yaptık. Antalya bölgesinde tarım ve hayvancılık sektörüne yön veren tüm dostlarımızın geniş ilgi ve katılım gösterdiği Danışma Kurulu’nda Fuar süresince ele alınacak proje ve etkinlikler ile ilgili yoğun bir görüşme gerçekleştirdik. Ama öncelikle üzerinde durulan husus Fuarın ana temasının ne olması gerektiği üzerine oldu. Sonuçta, oybirliği ile kabul edilen öneri, ana tema olarak ‘AKILLI TARIM ÜLKESİ TÜRKİYE’ başlığı altında özellikle HAYVANCILIKTA AKILLI ÇÖZÜM VE TEKNOLOJİK UYGULAMALAR konusunun en etkin biçimde Türkiye’ye tanıtılması şeklinde benimsendi” dedi.
  Türkiye hayvancılık sektörünün istek ve beklentileri
“Akıllı tarım ülkesi olma hedefi her şeyden önce güzel ülkemize çok yakışıyor” diyen Onur Kiraz, sözlerini şöyle tamamladı: “İnanıyoruz ki Türkiyemiz uzun vadede özellikle süt ve süt mamulleri, besicilik, kanatlı sektörü, ipekböcekçiliği, arıcılık, su ürünleri ve mekanizasyonda iyi hazırlanmış bir yol haritası izleyerek akıllı tarım ülkesi hedefine ulaşacaktır. Bizler de ülkemizin en büyük hayvancılık ihtisas fuarı için bu anlamlı temayı ön plana çıkarmak istiyoruz. İkinci Danışma Kurulunu 21 Mart’ta Ankara’da, üçüncüsünü ise önümüzdeki aylarda yine Antalya’da yapacağız. Böylelikle ANIMALL ANTALYA tamamen Türkiye hayvancılık sektörünün istek ve beklentileri doğrultusunda hazırlıklarını tamamlamış bir uluslararası ihtisas fuarı olarak gerçekleşecektir.”
AAlogo

DLG FUARCILIK HAKKINDA..

  Türkiye’nin coğrafi konumu, yapısı ve iklimi göz önüne alındığında Tarım ve Hayvancılık Sektörü’nün ne denli ön plana çıktığı herkes tarafından bilinmektedir ki Asya ve Avrupa’yı birbirine bağlayan bir konumda yer alan ülkemiz, dış ülkelere açılmak ve yabancı yatırımcılar içinde bulunmaz bir yatırım  ülkesidir.

Ülkemizde fuar adı altında pek çok organizasyon olmasına rağmen Hayvancılık ve Süt Endüstrisi üzerine uluslararası bir fuarın eksikliği hissedilmektedir. Her iki yılda bir Almanya Hanover’de DLG tarafından düzenlenen EuroTier fuarı’nın bir benzerini bizde Türkiye’de gerçekleştirmek için yola çıktık;

Sektörel İşbirliği;

                DLG Fuarcılık tarafından Türk Tarım sektörüne kazandırılan uygulamalı tarım fuarlarından sonra şimdi de kapalı alanda düzenlenecek olan Hayvancılık ve Süt Endüstrisi fuarı 2015 yılında itibaren her iki yılda bir Antalya Anfaş fuar alanında gerçekleştirilecek. Böyle bir organizasyonda ise Hayvancılık ve Süt Endüstrisi Fuarını 3 yıldır Burdur’da düzenleyen bu konuda ciddi bir tecrübe ve birikime sahip Expolink Fuarcılık ile güçlerimizi birleştiriyoruz.

Antalya, gerek hayvancılık yapılan bölgelere yakınlığı gerekse turizm bölgelerine ulaşımı kolaylığı ile son derece ilgi çeken bir ilimizdir. Yurtiçi ve yurtdışından gelecek ziyaretçilerimiz için hem konaklama hem de ulaşım açısından oldukça elverişli bir konumda yer almaktadır.


 Türkiye’nin en büyük hayvancılık ihtisas fuarı ANIMALL ANTALYA’nın ana teması “AKILLI TARIM ÜLKESİ TÜRKİYE” olarak belirlendi.    25-28 Ekim 2017 tarihlerinde gerçekleştirilecek olan ANIMALL ANTALYA’nın ana temasının konusu ile ilgili yazılı bir açıklamada bulunan DLG Fuarcılık Genel Müdürü Onur Kiraz, “Şubat ayı içinde yaptığımız kamuoyu duyurusunda Antalya’da düzenleyeceğimiz Türkiye’nin en büyük hayvancılık ihtisas fuarı için […]


YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Benzer Galeriler

hayvancilikhaber.com Bir ENFORMASYON MEDYA GRUBU Kuruluşudur. Tüm Hakları Saklıdır.
Evcil Hayvanlar