Hayvancılık Haber

Hayvancılık Haber
 • Kurbanlık Hayvan Nakillerinde Uyulması Gereken Kurallar
  Kurbanlık Hayvan Nakillerinde Uyulması Gereken Kur
 • BESD-BİR’den Bakan Fakıbaba’ya “Hayırlı Olsun” Ziyareti
  BESD-BİR’den Bakan Fakıbaba’ya “Hayırlı Olsun” Zi
 • Türkiye ile Sudan arasındaki ilişkiler daha da gelişecek
  Türkiye ile Sudan arasındaki ilişkiler daha da gel
 • Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba’Gıdasını üretemeyen ülkeler tam özgür ve bağımsız olamazlar’
  Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıb
 • Yeni Tarım Bakanı’ndan ilk icraat: Porsiyonları küçültün çağrısı
  Yeni Tarım Bakanı’ndan ilk icraat: Porsiyonl
 • Namet Yönetim Kurulu Başkanı Tarık Kayar:”5 yılda ciroyu 2’ye katlarız”
  Namet Yönetim Kurulu Başkanı Tarık Kayar:”5
 • Sektör temsilcilerine özel çözüm arayışları ve yatırım fırsatları Avrasya Ambalaj Fuarı’nda
  Sektör temsilcilerine özel çözüm arayışları ve yat
 • PROBİYOTİK YOĞURTLARIN LİDER MARKASI ACTİVİA’NIN YENİ LEZZETLERİ ŞİMDİ YENİ PAKETLERİNDE
  PROBİYOTİK YOĞURTLARIN LİDER MARKASI ACTİVİA’NIN Y
 • Pınar Enstitüsü ile “Sütümüzün Geleceği Bilinçli Ellerde”
  Pınar Enstitüsü ile “Sütümüzün Geleceği Bilinçli E
 • E – Reçete Test Uygulaması İzmir Toplantısı Düzenlendi.
  E – Reçete Test Uygulaması İzmir Toplantısı Düzenl
ATO YÖNETİM KURULU ÜYESİ M. ÜLKÜ KARAKUŞ:”TOHUM HAYATTIR.”
ATO YÖNETİM KURULU ÜYESİ M. ÜLKÜ KARAKUŞ:”TOHUM HAYATTIR.”
 “TOHUM GELECEĞİMİZDİR” PANELİ ATO’DA YAPILDI. ATO YÖNETİM KURULU ÜYESİ M. ÜLKÜ KARAKUŞ ” TOHUM HAYATTIR.”DEDİ Ankara Ticaret Odası’nın (ATO) Türk Ziraat Yüksek Mühendisleri Birliği (TZYMB) ile düzenlediği ‘Tohum Geleceğimizdir’ paneli ATO Meclis Salonu’nda düzenlendi....
23 Mayıs 2017 00:48
Font1 Font2 Font3 Font4

 “TOHUM GELECEĞİMİZDİR” PANELİ ATO’DA YAPILDI. ATO YÖNETİM KURULU ÜYESİ M. ÜLKÜ KARAKUŞ ” TOHUM HAYATTIR.”DEDİ

Ankara Ticaret Odası’nın (ATO) Türk Ziraat Yüksek Mühendisleri Birliği (TZYMB) ile düzenlediği ‘Tohum Geleceğimizdir’ paneli ATO Meclis Salonu’nda düzenlendi.

turktob-baskani-kamil-yilmaz-tzymbin-tohum-gelecegimizdir-panelinde-konustu

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Mehmet Hadi Tunç,panelin açılış konuşmasında , tohumculuk sektörüne yapılan çalışmalarla bitkisel üretimde verim ve kaliteyi artırmayı amaçladıklarını söyledi. Türkiye tarımının son 10 yılın 9’unda büyüdüğünü belirten Tunç,  ekonomik büyüklük açısından Avrupa’da birinci, dünyada ise yedinci sıraya ulaştığını kaydetti. Tohumculuğun Türkiye’nin geleceği açısından önemle ele alınması gereken stratejik bir sektör olduğuna dikkat çeken M.HADİ Tunç,sektörün sevk ve idaresinin bölge ve ülke sınırlarının ötesinde küresel bir vizyonla ele alınması gerektiğini söyledi. Hadi Tunç,Tohumculuk sektörüne yönelik yapılan çalışmaların temel amacı nihai tüketici olan çiftçilerimizin, standartlara uygun tohumluk kullanımını tespit etmek, böylece bitkisel üretimde verim ve kaliteyi artırmaktır. Bu amaçla başlattığımız mevzuat çalışmaları ve denetim faaliyetleri hız kesmeden devam edecektir” dedi.

tohum-gelecegimizdir-paneli-ankara-da-yapildi-9616048_o

M.ÜLKÜ KARAKUŞ: “TOHUM HAYATTIR”-

“Tohum olmazsa hiçbir şey olmaz. Toprak anadır, tohum hayattır. Tohum olmazsa hiçbir şey üretilemez” diyerek bir konuşma gerçekleştiren ATO Yönetim Kurulu Üyesi M. Ülkü Karakuş da yaptığı konuşmada, bitkisel üretimde hayatın tohumla başladığını belirterek,  dedi. Dünya üzerindeki bütün devletlerin vatandaşların refah seviyesini artırabilmek için uğraştığını kaydeden Karakuş, bu kapsamda bütün devletlerin tarıma ve tohumculuğa önem verdiğini söyledi. Karakuş, tarım üretiminin devamı için tohumun önemine dikkat çekerek, “Tohum her şeyimiz, tohum geleceğimiz, tohumdan vazgeçemeyiz” diye konuştu..

 

ANKARA TİCARET ODASI'NIN (ATO) TÜRK ZİRAAT YÜKSEK MÜHENDİSLERİ BİRLİĞİ (TZYMB) İLE DÜZENLEDİĞİ 'TOHUM GELECEĞİMİZDİR' PANELİ ATO MECLİS SALONU'NDA GERÇEKLEŞTİ. (İHA/ANKARA-İHA)

KİRAZ: “TOHUMCULUKTA ÜLKEMİZE SORUMLULUKLARIMIZ VAR”-

Toplantıdaki konuşmasında Ziraat Yüksek Mühendisleri Birliği Genel Başkanı Fehmi Kiraz ise, tohumun tarım için en hayati konu olduğunu belirterek, “Tohumculuk noktasında ülkemize karşı sorumluluğumuz var. Tohum en hayati mesele, ekmek varlık meselesi. Bundan sonra petrol devri biteceği için mücadele, savaşlar ve göçler gıdaya erişim için olacak. Tohum teknolojisi olan ülkeler, toplumlar en önde olacak ve bu ülkeler kendini garanti altına almış olacak “ dedi.   Kiraz, tohumculuk sektörünün son 35 yılda önemli gelişim gösterdiğini söyledi.

Açılış konuşmalarının ardından gerçekleşen ve Prof. Dr. Celal Er’in yönettiği “Tohumculuk Geleceğimizdir” konulu panelde, Türkiye Tohumcular Birliği Başkanı Kamil Yılmaz, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Bitkisel Üretim Genel Müdürü Mesut Akdamar, Selçuk Üniversitesi’nde görevli Prof. Dr. Seydi Ahmet Bağcı, Dr. Ali Üstün konuşmacı olarak yer aldı.

Panelin izleyicileri arasında Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Durali Koçak, Türk Tarım Orman-Sen Genel Başkanı Ahmet Demirci ile Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı eski Müsteşarı Ramazan Tekeli de yer aldı.kaynak:Haber Yazarı – Kaynağı: ATO BASIN

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa
hayvancilikhaber.com Bir ENFORMASYON MEDYA GRUBU Kuruluşudur. Tüm Hakları Saklıdır.
Evcil Hayvanlar