Hayvancılık Haber

Hayvancılık Haber
 • Borderlands 2 Slot Machine Orange Weapon Glitch
  Borderlands 2 Slot Machine Orange Weapon Glitch
 • Avrupa’nın 1 numaralı hayvancılık fuarı:26. SOMMET DE L’ÉLEVAGE, 4, 5 ve 6 Ekim 2017 tarihlerinde
  Avrupa’nın 1 numaralı hayvancılık fuarı:26. SOMMET
 • Türkiye, Amerika’nın en büyük gıda fuarı Fancy Food’ta partner ülke
  Türkiye, Amerika’nın en büyük gıda fuarı Fancy Foo
 • TÜRK İLAÇ SEKTÖRÜNÜN LİDERİ ABDİ İBRAHİM SANAL VİDEO TURLA KAPILARINI TÜM DÜNYAYA AÇIYOR
  TÜRK İLAÇ SEKTÖRÜNÜN LİDERİ ABDİ İBRAHİM SANAL Vİ
 • Lely Juno ile daha yüksek süt verimi elde edin!
  Lely Juno ile daha yüksek süt verimi elde edin!
 • BAKANLIK DENETİMLERİ YETERSİZ: Gıda Denetimi Halk Sağlığı Açısından Çok Önemli
  BAKANLIK DENETİMLERİ YETERSİZ: Gıda Denetimi Halk
 • ‘Giresun’da 26 bin 600 büyükbaş ve 4 bin 700 küçükbaş hayvan keneye karşı ilaçlandı’
  ‘Giresun’da 26 bin 600 büyükbaş ve 4 bin 700 küç
 • 2030’da Dünyanın En Güçlü Ekonomisine Sahip Olacak Ülkeler Açıklandı! Türkiye Kaçıncı Sırada?
  2030’da Dünyanın En Güçlü Ekonomisine Sahip Olacak
 • Elazığ’da, Doğu Anadolu 1. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Zirvesi 6-7 Temmuz’da Düzenlenecek..
  Elazığ’da, Doğu Anadolu 1. Gıda, Tarım ve Ha
 • Gençlerimize su, toprak ve çevre duyarlılığı sağlayabilirsek gelecek için umudumuz daha da artacaktır
  Gençlerimize su, toprak ve çevre duyarlılığı sağla
ATO YÖNETİM KURULU ÜYESİ M. ÜLKÜ KARAKUŞ:”TOHUM HAYATTIR.”
ATO YÖNETİM KURULU ÜYESİ M. ÜLKÜ KARAKUŞ:”TOHUM HAYATTIR.”
 “TOHUM GELECEĞİMİZDİR” PANELİ ATO’DA YAPILDI. ATO YÖNETİM KURULU ÜYESİ M. ÜLKÜ KARAKUŞ ” TOHUM HAYATTIR.”DEDİ Ankara Ticaret Odası’nın (ATO) Türk Ziraat Yüksek Mühendisleri Birliği (TZYMB) ile düzenlediği ‘Tohum Geleceğimizdir’ paneli ATO Meclis Salonu’nda düzenlendi....
23 Mayıs 2017 00:48
Font1 Font2 Font3 Font4

 “TOHUM GELECEĞİMİZDİR” PANELİ ATO’DA YAPILDI. ATO YÖNETİM KURULU ÜYESİ M. ÜLKÜ KARAKUŞ ” TOHUM HAYATTIR.”DEDİ

Ankara Ticaret Odası’nın (ATO) Türk Ziraat Yüksek Mühendisleri Birliği (TZYMB) ile düzenlediği ‘Tohum Geleceğimizdir’ paneli ATO Meclis Salonu’nda düzenlendi.

turktob-baskani-kamil-yilmaz-tzymbin-tohum-gelecegimizdir-panelinde-konustu

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Mehmet Hadi Tunç,panelin açılış konuşmasında , tohumculuk sektörüne yapılan çalışmalarla bitkisel üretimde verim ve kaliteyi artırmayı amaçladıklarını söyledi. Türkiye tarımının son 10 yılın 9’unda büyüdüğünü belirten Tunç,  ekonomik büyüklük açısından Avrupa’da birinci, dünyada ise yedinci sıraya ulaştığını kaydetti. Tohumculuğun Türkiye’nin geleceği açısından önemle ele alınması gereken stratejik bir sektör olduğuna dikkat çeken M.HADİ Tunç,sektörün sevk ve idaresinin bölge ve ülke sınırlarının ötesinde küresel bir vizyonla ele alınması gerektiğini söyledi. Hadi Tunç,Tohumculuk sektörüne yönelik yapılan çalışmaların temel amacı nihai tüketici olan çiftçilerimizin, standartlara uygun tohumluk kullanımını tespit etmek, böylece bitkisel üretimde verim ve kaliteyi artırmaktır. Bu amaçla başlattığımız mevzuat çalışmaları ve denetim faaliyetleri hız kesmeden devam edecektir” dedi.

tohum-gelecegimizdir-paneli-ankara-da-yapildi-9616048_o

M.ÜLKÜ KARAKUŞ: “TOHUM HAYATTIR”-

“Tohum olmazsa hiçbir şey olmaz. Toprak anadır, tohum hayattır. Tohum olmazsa hiçbir şey üretilemez” diyerek bir konuşma gerçekleştiren ATO Yönetim Kurulu Üyesi M. Ülkü Karakuş da yaptığı konuşmada, bitkisel üretimde hayatın tohumla başladığını belirterek,  dedi. Dünya üzerindeki bütün devletlerin vatandaşların refah seviyesini artırabilmek için uğraştığını kaydeden Karakuş, bu kapsamda bütün devletlerin tarıma ve tohumculuğa önem verdiğini söyledi. Karakuş, tarım üretiminin devamı için tohumun önemine dikkat çekerek, “Tohum her şeyimiz, tohum geleceğimiz, tohumdan vazgeçemeyiz” diye konuştu..

 

ANKARA TİCARET ODASI'NIN (ATO) TÜRK ZİRAAT YÜKSEK MÜHENDİSLERİ BİRLİĞİ (TZYMB) İLE DÜZENLEDİĞİ 'TOHUM GELECEĞİMİZDİR' PANELİ ATO MECLİS SALONU'NDA GERÇEKLEŞTİ. (İHA/ANKARA-İHA)

KİRAZ: “TOHUMCULUKTA ÜLKEMİZE SORUMLULUKLARIMIZ VAR”-

Toplantıdaki konuşmasında Ziraat Yüksek Mühendisleri Birliği Genel Başkanı Fehmi Kiraz ise, tohumun tarım için en hayati konu olduğunu belirterek, “Tohumculuk noktasında ülkemize karşı sorumluluğumuz var. Tohum en hayati mesele, ekmek varlık meselesi. Bundan sonra petrol devri biteceği için mücadele, savaşlar ve göçler gıdaya erişim için olacak. Tohum teknolojisi olan ülkeler, toplumlar en önde olacak ve bu ülkeler kendini garanti altına almış olacak “ dedi.   Kiraz, tohumculuk sektörünün son 35 yılda önemli gelişim gösterdiğini söyledi.

Açılış konuşmalarının ardından gerçekleşen ve Prof. Dr. Celal Er’in yönettiği “Tohumculuk Geleceğimizdir” konulu panelde, Türkiye Tohumcular Birliği Başkanı Kamil Yılmaz, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Bitkisel Üretim Genel Müdürü Mesut Akdamar, Selçuk Üniversitesi’nde görevli Prof. Dr. Seydi Ahmet Bağcı, Dr. Ali Üstün konuşmacı olarak yer aldı.

Panelin izleyicileri arasında Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Durali Koçak, Türk Tarım Orman-Sen Genel Başkanı Ahmet Demirci ile Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı eski Müsteşarı Ramazan Tekeli de yer aldı.kaynak:Haber Yazarı – Kaynağı: ATO BASIN

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa
hayvancilikhaber.com Bir ENFORMASYON MEDYA GRUBU Kuruluşudur. Tüm Hakları Saklıdır.
Evcil Hayvanlar