Hayvancılık Haber

Hayvancılık Haber
 • BAKAN Fakıbaba:- ‘Besicilik alanında ithalat herkesi üzüyor. Devlet sadece düzenleme görevini yapar. ”
  BAKAN Fakıbaba:- ‘Besicilik alanında ithalat herke
 • Bakan Fakıbaba, gıda sanayini dinledi:Gıda ve içecek sanayinin gündemindeki konular ele alındı.
  Bakan Fakıbaba, gıda sanayini dinledi:Gıda ve içec
 • Gıda Güvenliği Konusundaki Tüm Yenilikler ve Birbirinden İlginç Konular 6. Gıda Güvenliği Kongresi’nde Ele Alınacak…
  Gıda Güvenliği Konusundaki Tüm Yenilikler ve Birbi
 • Bayer ‘Startup Day 2017’ ile Girişimcileri Bir Araya Getirdi
  Bayer ‘Startup Day 2017’ ile Girişimcileri Bir Ara
 • Lely, robotik süt sağımının 25. yılını kutluyor
  Lely, robotik süt sağımının 25. yılını kutluyor
 • LEZİTA EN SEVİLEN ÜRÜNLERİYLE EDT FUARI’NDA… EDT Fuarı 20 – 23 Eylül, CNR Expo Yeşilköy
  LEZİTA EN SEVİLEN ÜRÜNLERİYLE EDT FUARI’NDA… EDT
 • “ÜÇ TARAFI DENİZLERLE ÇEVRİLİ TÜRKİYE’DE BALIK TÜKETİMİ, AVRUPA’NIN SADECE ÜÇTE BİRİ KADAR”
  “ÜÇ TARAFI DENİZLERLE ÇEVRİLİ TÜRKİYE’DE BALIK TÜK
 • Phoenix Simulator Dongle Emulator Download
  Phoenix Simulator Dongle Emulator Download
 • Türk levreği, çipurası ve alabalığı Hong Kong’ta görücüye çıktı
  Türk levreği, çipurası ve alabalığı Hong Kong’ta g
 • PROF.DR.NEVZAT ARTIK:”YUMURTADA FİPRONİL KRİZİ ”
  PROF.DR.NEVZAT ARTIK:”YUMURTADA FİPRONİL KRİ
Balık Tüketimi Kamu Spotu ile Artacak

Balık Tüketimi Kamu Spotu ile Artacak

Türkiye’de kişi başı 8 kilogram seviyesinde olan balık tüketimini 15 kilograma çıkarmayı hedefleyen Su Ürünleri Tanıtım Grubu (STG), okullarda yürüttüğü “Balık-Ekmek Şenliği” etkinliklerinden sonra “Kamu Spotu” ile iç tüketimi arttırmayı hedefliyor.

Türkiye‘de kişi başı 8 kilogram seviyesinde olan balık tüketimini 15 kilograma çıkarmayı hedefleyen Su Ürünleri Tanıtım Grubu (STG), okullarda yürüttüğü “Balık-Ekmek Şenliği” etkinliklerinden sonra “Kamu Spotu” ile iç tüketimi arttırmayı hedefliyor.

Su Ürünleri Tanıtım Grubu‘nun Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ve Radyo Televizyon Üst Kurulu onayıyla hazırladığı “Kamu Spotu” ulusal kanallarda yayınlanmaya başladı. STG, sektörel tanıtım grupları içerisinde Kanatlı Tanıtım Grubu’ndan sonra “Kamu Spotu” hazırlayan ve ulusal kanallarda yayınlanan ikinci sektörel tanıtım grubu oldu.

Üç tarafı denizlerle çevrili ülkemizde balık tüketiminin olması gerekenin çok gerisinde olduğunu belirten Su Ürünleri Tanıtım Grubu Başkanı Melih İşliel, “Avrupa’da kişi başı 24 kilogram, Japonya‘da 40 kilogram seviyesinde olan balık tüketimi Türkiye‘de 8 kilogram. Bu rakamı en azından 15 kilograma çıkarmayı hedefliyoruz. Son derece lezzetli ve sağlıklı bir ürün olan balığın tüketiminin artması için hazırlattığımız ‘Kamu Spotu’ ulusal televizyon kanallarında yayınlanmaya başladı. Bu tür tanıtım çalışmalarımızı sürdüreceğiz” diye konuştu.

44 saniyelik “Kamu Spotu” bir balıkçı teknesinde başlıyor. Balıkçılar, ağdan tekneye balık çekerken ve yetiştiricilik kafeslerinden balık hasat ederken, bir balıkçı, “Balık berekettir” mesajı verirken, ikinci mesajı, “Balık ekonomiktir” diye balıkçıdan balık alan bir vatandaş dile getiriyor. “Kamu Spotu”nun üçüncü mesajını ise bir alabalık üretim havuzunda bir işçi“Balık emektir” diyerek dile getiriyor.

BALIK KOLAYLIKTIR MESAJIYLA İŞ KADINLARINA ULAŞMAK HEDEFLENİYOR

Bir balık işleme tesisinde çalışan bir bayanın “Balık Güvenlidir” mesajıyla devam eden “Kamu Spotu”, işlenmiş ve kısa sürede pişirilerek yemeye hazır hale gelecek balığın markette bir iş kadınının satın alması ve “Balık kolaylıktır” mesajıyla iş kadınlarına ulaşılması hedefleniyor.

“Kamu Spotu”nda iki arkadaşın mangalda balık keyfine “Balık keyiftir” mesajıyla yer verilirken, mutfakta akşam yemeği için hazırlık yapan hamarat bir ev hanımı “Balık lezzettir” diyerek balığın lezzetine vurgu yapıyor. Mutlu bir akşam yemeği masasında bütün aile bir aradayken Aile Reisi “Balık sağlıktır” mesajı veriyor ve ailecek sağlıklı bir akşam yemeğinin şifrelerini veriyor.

ÇOCUKLARA BALIK ÇOK GÜZELDİR MESAJI VERİLİYOR

Türkiye‘de balık tüketiminin küçük yaşlardaki çocuklara balığın sevdirilmesiyle artacağına inanan Su Ürünleri Tanıtım Grubu, okullarda yürüttüğü “Balık-Ekmek Şenlikleri”nden sonra “Kamu Spotu”nda da çocukları unutmadı. Elleriyle büyük bir kaseden balık yiyen çocuklar, “Balık çok güzeldir” diyerek çocukları balık yemeye davet ediyor.

“Kamu Spotu”nun sonunda dış ses, “Balık yeri doldurulamayacak bir besin kaynağıdır sağlığınızı korumak, zeki, mutlu nesiller yetiştirmek için gelin bu nimetten faydalanalım haftada en az iki öğün balık yiyelim” diyerek Su Ürünleri Tanıtım Grubu‘nun “Haftada iki gün balık yaşam boyu sağlık” sloganını tüketiciyi ulaştırıyor.

SU ÜRÜNLERİ İHRACATTA DA REKORLAR KIRIYOR

Su ürünleri sektörü 2000 yılı sonrasında ihracatta ciddi bir gelişim gösterdi. Türkiye‘nin su ürünleri ihracatı 2000 yılında 59 milyon 655 bin dolar seviyesinde iken, sonraki yıllarda sürekli artarak 2005 yılında 248 milyon 569 bin dolara, 2010 yılında 360 milyon 773 bin dolara yükseldi. Son yıllarda ihracatının en fazla arttıran sektör olarak öne çıkan Su ürünleri sektörü, 2014 yılı sonunda 692 milyon 847 bin dolarlık tutarla tarihinin en yüksekihracat rakamına imza attı. Sektör 2023 yılında 1.5 milyar dolar ihracat rakamı hedefliyor. – AYDIN


Balık Tüketimi Kamu Spotu ile Artacak Türkiye’de kişi başı 8 kilogram seviyesinde olan balık tüketimini 15 kilograma çıkarmayı hedefleyen Su Ürünleri Tanıtım Grubu (STG), okullarda yürüttüğü “Balık-Ekmek Şenliği” etkinliklerinden sonra “Kamu Spotu” ile iç tüketimi arttırmayı hedefliyor. Türkiye‘de kişi başı 8 kilogram seviyesinde olan balık tüketimini 15 kilograma çıkarmayı hedefleyen Su Ürünleri Tanıtım Grubu (STG), okullarda yürüttüğü […]


YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Benzer Galeriler

hayvancilikhaber.com Bir ENFORMASYON MEDYA GRUBU Kuruluşudur. Tüm Hakları Saklıdır.
Evcil Hayvanlar