Hayvancılık Haber

Hayvancılık Haber
 • Bayer ‘Startup Day 2017’ ile Girişimcileri Bir Araya Getirdi
  Bayer ‘Startup Day 2017’ ile Girişimcileri Bir Ara
 • Lely, robotik süt sağımının 25. yılını kutluyor
  Lely, robotik süt sağımının 25. yılını kutluyor
 • LEZİTA EN SEVİLEN ÜRÜNLERİYLE EDT FUARI’NDA… EDT Fuarı 20 – 23 Eylül, CNR Expo Yeşilköy
  LEZİTA EN SEVİLEN ÜRÜNLERİYLE EDT FUARI’NDA… EDT
 • “ÜÇ TARAFI DENİZLERLE ÇEVRİLİ TÜRKİYE’DE BALIK TÜKETİMİ, AVRUPA’NIN SADECE ÜÇTE BİRİ KADAR”
  “ÜÇ TARAFI DENİZLERLE ÇEVRİLİ TÜRKİYE’DE BALIK TÜK
 • Phoenix Simulator Dongle Emulator Download
  Phoenix Simulator Dongle Emulator Download
 • Türk levreği, çipurası ve alabalığı Hong Kong’ta görücüye çıktı
  Türk levreği, çipurası ve alabalığı Hong Kong’ta g
 • PROF.DR.NEVZAT ARTIK:”YUMURTADA FİPRONİL KRİZİ ”
  PROF.DR.NEVZAT ARTIK:”YUMURTADA FİPRONİL KRİ
 • YAZ KURAKLIĞI BAL ÜRETİMİNİ OLUMSUZ ETKİLEDİ
  YAZ KURAKLIĞI BAL ÜRETİMİNİ OLUMSUZ ETKİLEDİ
 • TMMOB Gıda Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu:“Ülkemizde Yumurta Ne Durumda?”
  TMMOB Gıda Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu:“Ülke
 • Türk Veteriner Hekimleri Birliği:YUMURTA KRİZİ ( ZEHİRLİ YUMURTA )
  Türk Veteriner Hekimleri Birliği:YUMURTA KRİZİ ( Z
BANVİT üretimini bağımsız denetime açtı, işte sonuçlar…
BANVİT üretimini bağımsız denetime açtı, işte sonuçlar…
Banvit üretimini bağımsız denetime açtı, işte sonuçlar… Türk kanatlı sektörünün önde gelen firmalarından Banvit, müşterilerini şirketin sorumlu antibiyotik uygulaması hakkında bilgilendirdi. Banvit’in canlı üretim sürecinde antibiyotik kullanımına ilişkin bağımsız denetim...
2 Şubat 2017 17:04
Font1 Font2 Font3 Font4

banvit-antibiyotik-kullanimi-gidahatti

Banvit üretimini bağımsız denetime açtı, işte sonuçlar…

Türk kanatlı sektörünün önde gelen firmalarından Banvit, müşterilerini şirketin sorumlu antibiyotik uygulaması hakkında bilgilendirdi. Banvit’in canlı üretim sürecinde antibiyotik kullanımına ilişkin bağımsız denetim sonuçları da kamuoyuna açıklandı.

Banvit, İstanbul Maslak Ofisi’nde, 31 Ocak’ta düzenlediği toplantıda Perakende Zincirleri, Catering Firmaları ve Hızlı Türketim Ürünleri portföyünde yer alan müşterileriyle bir araya geldi.

Şirket yetkilileri Banvit’in canlı üretim sürecinde uyguladığı Sorumlu Antibiyotik Politikaları ve tüm broiler kümeslerini kapsayan ilk denetim sonuçları hakkında bilgiler aktardı.

Canlı üretim sürecinde ilk denetim sonuçları

2006 yılından bu yana yaptığı iyileştirmeler sonucunda, 2014 yıl sonu itibarıyla canlı üretiminde tedavi amaçlı ilaç kullanımını azalttığını geçen yılın başında kamuoyuna açıklayan Banvit, devam eden iyileştirme çalışmaları ve Sorumlu Antibiyotik Uygulama Politikaları kapsamında, canlı üretim sürecini gönüllü olarak Merieux NutriSciences kuruluşu olan Kalite Sistem Laboratuvarları’nın denetimine açtı. İstanbul’daki toplantıda, Ocak ayında yapılan ilk denetim sonuçları da müşteriler ile paylaşıldı.
banvit-ciftlik-gidahatti

Buna göre, sadece sürü sağlığı problemlerinde resmi ve kayıtlı reçete ile kullanımına izin verilen antibiyotiklerin, Banvit’in tüm Türkiye çapında faaliyet gösteren Balıkesir, İzmir ve Elazığ toplamında yer alan tüm yetiştirici ve kümeslerinde büyük bir oranda tedavi amaçlı antibiyotik dahi kullanılmadan canlı broiler üretimi gerçekleştirildiği, yapılan kontroller ve habersiz denetimler ile tespit edildi.

Şirket, Kalite Sistem Laboratuvarları’na gönüllü olarak her 3 ayda bir yaptıracağı kontrol ve denetimlerle ortaya çıkacak Sorumlu Antibiyotik Uygulaması sonuçlarını, müşterileri ve kamuoyu ile paylaşmayı sürdürecek.
Tedavi amaçlı antibiyotik kullanılmadan kesime sevk ediyorbanvit-antibiyotik-kullanimi-gidahatti

Bu alanda sürdürdüğü çalışmalarla gelecekte canlı üretim sürecinde hiç antibiyotik kullanmadan piliç yetiştirebilmeyi hedefleyen Banvit, canlı üretim sürecindeki antibiyotik azaltımını tespit etmek amacıyla kendi laboratuvarlarında yaptığı test sonuçlarına göre 2014 yılından bu yana çiftliklerinde ürettiği piliçlerin ortalamada minimum yüzde 85’ini, tedavi amaçlı antibiyotik dahi kullanmadan kesim sürecine sevk ediyor.

Ocak ayında Banvit’in yüzde 79,48’ine denk gelen hisselerinin, dünyanın en büyük gıda şirketlerinden olan Brezilya merkezli tavuk üreticisi BRF S.A.’nın bağlı ortaklığı BRF GmbH’ya 915.06 milyon TL’ye satışı için hisse satış sözleşmesi imzalanmıştı.

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa
hayvancilikhaber.com Bir ENFORMASYON MEDYA GRUBU Kuruluşudur. Tüm Hakları Saklıdır.
Evcil Hayvanlar