Hayvancılık Haber

Hayvancılık Haber
 • M.Ülkü KARAKUŞ:”Geleneksel organizasyonumuz TUYEM’e,katılımınız için ANTALYA’ya davet ediyoruz”
  M.Ülkü KARAKUŞ:”Geleneksel organizasyonumuz
 • HasTavuk AŞ’den kültüre de hizmet..! Gölgeden sinema perdesine bir ilk..
  HasTavuk AŞ’den kültüre de hizmet..! Gölgede
 • TMMOB Gıda Mühendisleri Odası tarafından düzenlenen 10.GIDA MÜHENDİSLİĞİ KONGRESİ 2017 ANTALYA SİDE’DE GERÇEKLEŞTİRİLDİ
  TMMOB Gıda Mühendisleri Odası tarafından düzenlene
 • Tahir S. Yavuz Malatya’da “İneklerin Kuru Dönemi”ni Anlattı
  Tahir S. Yavuz Malatya’da “İneklerin K
 • SON TEKNOLOJİ ÜRÜNLERDEN, ÇİFTÇİ DOSTU ÇÖZÜMLERE KADAR BİRÇOK YENİLİK NEW HOLLAND STANDINDA..
  SON TEKNOLOJİ ÜRÜNLERDEN, ÇİFTÇİ DOSTU ÇÖZÜMLERE K
 • GÜBRETAŞ’tan ziraat fakültelerindeki çiftçi çocuklarına burs desteği:Tarımın geleceği için eğitime destek
  GÜBRETAŞ’tan ziraat fakültelerindeki çiftçi çocukl
 • ‘Ambalajlı Peynir’ kategorisinde “Türkiye’nin en sevilen markası” unvanına Sütaş layık görüldü.
  ‘Ambalajlı Peynir’ kategorisinde “Türkiye’nin en s
 • ÜÇÜNCÜ Yumurta Zirvesi’nde ”Yumurta”nın DÜNÜ,BUGÜNÜ ve YARINI” Bilimsel Olarak Tartışıldı..
  ÜÇÜNCÜ Yumurta Zirvesi’nde ”Yumurta&#
 • Genç Su Elçileri Meclisi Üyeleri 2. GençSEM Toplantısı için Ankara’daydı
  Genç Su Elçileri Meclisi Üyeleri 2. GençSEM Toplan
 • 2. EXPOMEN AGRO TARIM VE HAYVANCILIK FUARI
  2. EXPOMEN AGRO TARIM VE HAYVANCILIK FUARI
BANVİT üretimini bağımsız denetime açtı, işte sonuçlar…
BANVİT üretimini bağımsız denetime açtı, işte sonuçlar…
Banvit üretimini bağımsız denetime açtı, işte sonuçlar… Türk kanatlı sektörünün önde gelen firmalarından Banvit, müşterilerini şirketin sorumlu antibiyotik uygulaması hakkında bilgilendirdi. Banvit’in canlı üretim sürecinde antibiyotik kullanımına ilişkin bağımsız denetim...
2 Şubat 2017 17:04
Font1 Font2 Font3 Font4

banvit-antibiyotik-kullanimi-gidahatti

Banvit üretimini bağımsız denetime açtı, işte sonuçlar…

Türk kanatlı sektörünün önde gelen firmalarından Banvit, müşterilerini şirketin sorumlu antibiyotik uygulaması hakkında bilgilendirdi. Banvit’in canlı üretim sürecinde antibiyotik kullanımına ilişkin bağımsız denetim sonuçları da kamuoyuna açıklandı.

Banvit, İstanbul Maslak Ofisi’nde, 31 Ocak’ta düzenlediği toplantıda Perakende Zincirleri, Catering Firmaları ve Hızlı Türketim Ürünleri portföyünde yer alan müşterileriyle bir araya geldi.

Şirket yetkilileri Banvit’in canlı üretim sürecinde uyguladığı Sorumlu Antibiyotik Politikaları ve tüm broiler kümeslerini kapsayan ilk denetim sonuçları hakkında bilgiler aktardı.

Canlı üretim sürecinde ilk denetim sonuçları

2006 yılından bu yana yaptığı iyileştirmeler sonucunda, 2014 yıl sonu itibarıyla canlı üretiminde tedavi amaçlı ilaç kullanımını azalttığını geçen yılın başında kamuoyuna açıklayan Banvit, devam eden iyileştirme çalışmaları ve Sorumlu Antibiyotik Uygulama Politikaları kapsamında, canlı üretim sürecini gönüllü olarak Merieux NutriSciences kuruluşu olan Kalite Sistem Laboratuvarları’nın denetimine açtı. İstanbul’daki toplantıda, Ocak ayında yapılan ilk denetim sonuçları da müşteriler ile paylaşıldı.
banvit-ciftlik-gidahatti

Buna göre, sadece sürü sağlığı problemlerinde resmi ve kayıtlı reçete ile kullanımına izin verilen antibiyotiklerin, Banvit’in tüm Türkiye çapında faaliyet gösteren Balıkesir, İzmir ve Elazığ toplamında yer alan tüm yetiştirici ve kümeslerinde büyük bir oranda tedavi amaçlı antibiyotik dahi kullanılmadan canlı broiler üretimi gerçekleştirildiği, yapılan kontroller ve habersiz denetimler ile tespit edildi.

Şirket, Kalite Sistem Laboratuvarları’na gönüllü olarak her 3 ayda bir yaptıracağı kontrol ve denetimlerle ortaya çıkacak Sorumlu Antibiyotik Uygulaması sonuçlarını, müşterileri ve kamuoyu ile paylaşmayı sürdürecek.
Tedavi amaçlı antibiyotik kullanılmadan kesime sevk ediyorbanvit-antibiyotik-kullanimi-gidahatti

Bu alanda sürdürdüğü çalışmalarla gelecekte canlı üretim sürecinde hiç antibiyotik kullanmadan piliç yetiştirebilmeyi hedefleyen Banvit, canlı üretim sürecindeki antibiyotik azaltımını tespit etmek amacıyla kendi laboratuvarlarında yaptığı test sonuçlarına göre 2014 yılından bu yana çiftliklerinde ürettiği piliçlerin ortalamada minimum yüzde 85’ini, tedavi amaçlı antibiyotik dahi kullanmadan kesim sürecine sevk ediyor.

Ocak ayında Banvit’in yüzde 79,48’ine denk gelen hisselerinin, dünyanın en büyük gıda şirketlerinden olan Brezilya merkezli tavuk üreticisi BRF S.A.’nın bağlı ortaklığı BRF GmbH’ya 915.06 milyon TL’ye satışı için hisse satış sözleşmesi imzalanmıştı.

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa
hayvancilikhaber.com Bir ENFORMASYON MEDYA GRUBU Kuruluşudur. Tüm Hakları Saklıdır.
Evcil Hayvanlar