Hayvancılık Haber

Hayvancılık Haber
 • Türk TAVUKÇULUK SEKTÖRÜ ve Denizli Son Duayenini  Orhan Abalıoğlu’nu Kaybetti..!
  Türk TAVUKÇULUK SEKTÖRÜ ve Denizli Son Duayenini
 • “Ulusal Veteriner Anatomi Kongresi’nin onbirincisİ ve “Uluslararası Veteriner Anatomi Kongresi”ne DAVET
  “Ulusal Veteriner Anatomi Kongresi’nin onbirincisİ
 • Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli Lezita’yı ziyaret etti
  Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli Lezita’yı ziyare
 • Prof.Dr. Rüveyde AKBAY:Ülkemizin Güçlü Firmalarının Yanımızda Olacağına İnanıyoruz..”
  Prof.Dr. Rüveyde AKBAY:Ülkemizin Güçlü Firmalarını
 • 23-26 HAZİRAN 2019 ÇEŞME-İZMİR’DEKİ SEMPOZYUMA SPONSOR OLMAYA DA HAZIR MIYIZ..?
  23-26 HAZİRAN 2019 ÇEŞME-İZMİR’DEKİ SEMPOZYU
 • DEV TARIM FUARI ETKİNLİKLERİYLE ÇİFTÇİ AKININA UĞRADI.
  DEV TARIM FUARI ETKİNLİKLERİYLE ÇİFTÇİ AKININA UĞR
 • AGROEXPO ZİYARETÇİLERİNİ ETKİNLİĞE BOĞACAK
  AGROEXPO ZİYARETÇİLERİNİ ETKİNLİĞE BOĞACAK
 • Cargill’den”1000 Çiftçi 1000 Bereket”..
  Cargill’den”1000 Çiftçi 1000 Bereket&#
 • İSTANBUL 2019 Armasad Arıcılık Fuarı
  İSTANBUL 2019 Armasad Arıcılık Fuarı
 • Beyaz Et’in Geleceği, Uluslararası Beyaz Et Kongresi’nde Konuşulacak…
  Beyaz Et’in Geleceği, Uluslararası Beyaz Et Kongre
Beyaz Et’in Geleceği, Uluslararası Beyaz Et Kongresi’nde Konuşulacak…
Beyaz Et’in Geleceği, Uluslararası Beyaz Et Kongresi’nde Konuşulacak…
Beyaz Et’in Geleceği, 2019 Nisan Ayında  Uluslararası Beyaz Et Kongresi’nde Konuşulacak… Bu yıl 5’incisi yapılacak Uluslararası Beyaz Et Kongresi (UBEK), 24-28 Nisan 2019 tarihleri arasında Antalya’da düzenleniyor. Beyaz Et Sanayicileri...
15 Ocak 2019 23:55
Font1 Font2 Font3 Font4
ss
Hayvancılık Haber

Beyaz Et’in Geleceği, 2019 Nisan Ayında  Uluslararası Beyaz Et Kongresi’nde Konuşulacak…

Bu yıl 5’incisi yapılacak Uluslararası Beyaz Et Kongresi (UBEK), 24-28 Nisan 2019 tarihleri arasında Antalya’da düzenleniyor. Beyaz Et Sanayicileri ve Damızlıkçılar Birliği Derneği (BESD-BİR) tarafından iki yılda bir düzenlenen ve beyaz et sektöründe uluslararası katılımla gerçekleşen tek ve en büyük etkinlik olan kongreye, dünya genelinden ve ülkemizden yaklaşık 1.500 bilim insanı, uzman ve sektör paydaşlarının katılımı hedefleniyor

Sahip olduğu potansiyel ile dünya oyuncusu olmaya aday olan Türk kanatlı eti sektörü, aynı başarıyı bilimsel alanda yaptığı çalışmalar ile sürdürüyor. Türkiye’nin toplam kanatlı eti, kuluçkalık yumurta ve civciv üretiminin yüzde 90’ını karşılayan üreticilerin çatı örgütü Beyaz Et Sanayicileri ve Damızlıkçıları Birliği Derneği (BESD-BİR), dünyanın pek çok ülkesinden ve Türkiye’den çok sayıda önemli bilim insanı, uzman ve sektör paydaşlarını 24-28 Nisan 2019 tarihleri arasında Antalya’da 5. Uluslararası Beyaz Et Kongresi’nde(UBEK) buluşturuyor.

 

UBEK: Beyaz et sektöründe uluslararası katılımla gerçekleşen tek ve en büyük etkinlik…

Yıllık cirosu yaklaşık 5 milyar dolar olan kanatlı eti sektörünün, 15 bin adet kayıtlı kümes ile birlikte yaklaşık 3 milyon kişiyi istihdam ettiğini ve Türkiye’de kişi başına 38 kg olan et tüketiminin 24 kg’ının beyaz et sektörü tarafından karşılandığına dikkat çeken BESD-BİR Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Sait Koca, “ Beyaz et sektöründe uluslararası katılımla gerçekleşen tek ve en büyük etkinlik olan 5. Uluslararası Beyaz Et Kongresi’ni 2011 yılından beri iki yılda bir ülkemizde düzenliyoruz. Bu yıl da hazırlıklarımız Kongre Başkanımız Prof. Dr. Necmettin Ceylan ve ekibi tarafından gerçekten büyük bir özveri ile yoğun şekilde devam ediyor. Dünyada uygulanan son teknolojik ve bilimsel gelişmeleri dünyadan bilim insanları ve uzmanların katılımı ile değerlendireceğiz. Bir önceki kongremiz 3 farklı salonda, 19 oturumda 33 farklı ülkeden gelen bilim insanlarının sunduğu 70 sözlü sunum ve 70 posterden oluşan bir içerikle gerçekleşti ve toplamda 1.500 kişiyi ağırladık. Bu yıl katılımcı sayımızı daha da arttırmayı hedefliyoruz. 2019 Nisan’ında teknolojiyi, bilgiyi ve yenilikleri paylaşarak ve tartışarak insanlığa daha fazla fayda sağlamak amacıyla tüm paydaşlarımızı kongremize bekliyoruz.” dedi.

 

UBEK, uluslararası CAB abstract veri tabanına kabul edildi. ..

 1. Uluslararası Beyaz Et Kongresi (UBEK), 24-28 Nisan 2019 tarihleri arasında Antalya’da Starlight Convention Center & Sunrise Park Resort’da düzenleniyor. Sektörün bilim ve teknolojiyi paylaşması, yayması ve dünyaya daha güçlü entegrasyonunu sağlamak amacıyla BESD-BİR tarafından ilk kez 2011 yılında Antalya’da Uluslararası Beyaz Et Kongresi düzenledi. 2013, 2015 ve 2017 yılında tekrarlanan kongrelerin başarısı, katılım sayısının artması ile tescillendi. Kongre, sürekliliği ve ulaşmış olduğu kalite seviyesi ile tarım, uygulamalı yaşam bilimleri, ormancılık, insan beslenmesi, veterinerlik, tıp ve çevre konularından oluşan dünyadaki en ayrıntılı özetleri veren ve indekslemeyi yapan bibliyografik veri tabanı olan uluslararası CAB abstract veri tabanına kabul edildi.

 

BESD-BİR Hakkında:

Beyaz et tüzel temsilcisi durumunda bulunan BESD-BİR, sektörün sorunlarına sahip çıkmak amacıyla 1992 yılının son günlerinde “Damızlık Tavukçuluk Derneği’ olarak kurulmuş 1994 yılında beyaz et sanayicilerinin de katılımı ile “Beyaz Et Sanayicileri ve Damızlıkçıları Birliği Derneği” (BESD-BİR) adını alarak geniş tabanlı yeni bir oluşum haline gelmiştir. Birlik, bugün Türkiye’nin toplam kanatlı eti, kuluçkalık yumurta ve civciv üretiminin yaklaşık %90’ını karşılamakta ve kanatlı sektörünü en üst düzeyde temsil etmektedir. Derneğin amacı kanatlı eti sanayinin gelişmesi, işletmelere katkı sağlayacak değerler yaratılması, sektörün en doğru şekilde temsili ve kamu-sanayi ilişkilerinde gerekli iletişimin sağlanması için çalışmalar yapmaktır. BESD-BİR’e kayıtlı 26 üye firma bulunmaktadır. BESD-BİR sektörün gelişimi için ilgili tüm paydaşları ile birlikte çalışmaktadır. Dernek, Tarım Şuralarına katılır, Kalkınma Planı hazırlığı çalışmalarında Özel İhtisas Komisyonlarında görev alır, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın özellikle Et ve Et Ürünleri İhtisas Alt Komisyonu olmak üzere birçok çalışmalarında yer alır. Bunların dışında, sektörle ilgili olarak kamu kurumlarınca yapılan kanun, kararname ve yönetmelik hazırlık çalışmalarında BESD-BİR, tek temsilcisi sıfatıyla kanatlı eti sektörü adına görüş bildirmekte, söz konusu çalışmalara yaptığı katkılarla pratiğe uygun bir mevzuatın çıkarılmasına çaba sarf etmektedir.

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa
hayvancilikhaber.com Bir ENFORMASYON MEDYA GRUBU Kuruluşudur. Tüm Hakları Saklıdır.