Hayvancılık Haber

Hayvancılık Haber
 • M.Ülkü KARAKUŞ:”Geleneksel organizasyonumuz TUYEM’e,katılımınız için ANTALYA’ya davet ediyoruz”
  M.Ülkü KARAKUŞ:”Geleneksel organizasyonumuz
 • HasTavuk AŞ’den kültüre de hizmet..! Gölgeden sinema perdesine bir ilk..
  HasTavuk AŞ’den kültüre de hizmet..! Gölgede
 • TMMOB Gıda Mühendisleri Odası tarafından düzenlenen 10.GIDA MÜHENDİSLİĞİ KONGRESİ 2017 ANTALYA SİDE’DE GERÇEKLEŞTİRİLDİ
  TMMOB Gıda Mühendisleri Odası tarafından düzenlene
 • Tahir S. Yavuz Malatya’da “İneklerin Kuru Dönemi”ni Anlattı
  Tahir S. Yavuz Malatya’da “İneklerin K
 • SON TEKNOLOJİ ÜRÜNLERDEN, ÇİFTÇİ DOSTU ÇÖZÜMLERE KADAR BİRÇOK YENİLİK NEW HOLLAND STANDINDA..
  SON TEKNOLOJİ ÜRÜNLERDEN, ÇİFTÇİ DOSTU ÇÖZÜMLERE K
 • GÜBRETAŞ’tan ziraat fakültelerindeki çiftçi çocuklarına burs desteği:Tarımın geleceği için eğitime destek
  GÜBRETAŞ’tan ziraat fakültelerindeki çiftçi çocukl
 • ‘Ambalajlı Peynir’ kategorisinde “Türkiye’nin en sevilen markası” unvanına Sütaş layık görüldü.
  ‘Ambalajlı Peynir’ kategorisinde “Türkiye’nin en s
 • ÜÇÜNCÜ Yumurta Zirvesi’nde ”Yumurta”nın DÜNÜ,BUGÜNÜ ve YARINI” Bilimsel Olarak Tartışıldı..
  ÜÇÜNCÜ Yumurta Zirvesi’nde ”Yumurta&#
 • Genç Su Elçileri Meclisi Üyeleri 2. GençSEM Toplantısı için Ankara’daydı
  Genç Su Elçileri Meclisi Üyeleri 2. GençSEM Toplan
 • 2. EXPOMEN AGRO TARIM VE HAYVANCILIK FUARI
  2. EXPOMEN AGRO TARIM VE HAYVANCILIK FUARI
Boehringer Ingelheim Hayvan Sağlığı, Veteriner Hekimler ile Konya’da Buluştu!
Boehringer Ingelheim Hayvan Sağlığı, Veteriner Hekimler ile Konya’da Buluştu!
Boehringer Ingelheim Hayvan Sağlığı, Veteriner Hekimler ile Konya’da Buluştu!  Dünyanın en büyük 20 ilaç şirketinden biri olan Boehringer Ingelheim, Konya Ramada Plaza’da  Konya ve ilçelerinde görev yapan Veteriner Hekimler ile...
4 Mayıs 2017 23:37
Font1 Font2 Font3 Font4

Boehringer Ingelheim Hayvan Sağlığı, Veteriner Hekimler ile Konya’da Buluştu!

 Dünyanın en büyük 20 ilaç şirketinden biri olan Boehringer Ingelheim, Konya Ramada Plaza’da  Konya ve ilçelerinde görev yapan Veteriner Hekimler ile birlikte ineklerde meme sağlığı ve sürü yönetimi hakkında bilgilendirme toplantısı gerçekleştirdi.

Mahmut İnsel

Boehringer Ingelheim Türkiye Teknik Müdürü Veteriner Hekim Mahmut İnsel …

Global veteriner sahada uzun yıllardır kullanılan birçok ürünün sahibi olan Boehringer Ingelheim firması tarafından ineklerde görülen ve halk arasında meme iltihabı olarak bilinen mastitis ve tedavi yöntemleriyle ilgili bilgi aktarmak üzere düzenlenen toplantının açılış konuşması Boehringer Ingelheim Türkiye Ürün ve Pazarlama Yöneticisi Veteriner Hekim Ümit Cem Aksoy tarafından yapıldı.

Ümit Cem Aksoy

Boehringer Ingelheim Türkiye Ürün ve Pazarlama Yöneticisi Veteriner Hekim Ümit Cem Aksoy …

Ümit Cem Aksoy yaptığı konuşmada “Dünyanın 20 lider ilaç şirketi arasında yer alan Boehringer Ingelheim, şu anda dünya çapında toplamda yaklaşık 60 bin çalışanıyla faaliyetlerini sürdürmektedir. 1885 yılında kurulan bu aile şirketinin faaliyetlerinde odak noktası, hem beşeri tıp hem de veterinerlik için yüksek terapötik değere sahip yeni ilaçlar araştırmak, geliştirmek, üretmek ve pazarlamak” dedi.

Sahada edindiği tecrübe ile mastitis hastalığıyla ilgili günümüzde yapılan mücadele yöntemleri hakkında bilgi veren Boehringer Ingelheim Türkiye Teknik Müdürü Veteriner Hekim Mahmut İnsel de şu açıklamalarda bulundu:

“Mastitis, ineklerde meme hastalıkları etkenleri farklı olsa da genel olarak meme dokusunun hastalık etkenlerine maruz kalması ile memede meydana gelen fiziksel ve kimyasal değişimler sonucunda şekillenen hastalık tablosudur. Meme dokusunun yaralanması veya hastalık oluşturabilen mikroorganizmaların memeye yerleşmesi sonucu meydana gelen Mastitis; memede ağrı, yangı ve sütte somatik hücre sayısının artması ile karakterizedir. Mahmut İnsel ayrıca, mastitis tedavisinde başarının çiftlik hijyeninin ve çevre şartlarının iyi olması, erken teşhis ve tedavi ile sağlanabileceğini ifade etti. Boehringer Ingelheim tarafından mastitis tedavisi için ülkemize getirilen yeni molekül hakkında da bilgiler paylaştı.

Boehringer Ingelheim

Boehringer Ingelheim dünyanın önde gelen ilk 20 ilaç şirketi arasındadır. Merkezi Almanya’nın Ingelheim kentinde olan Boehringer Ingelheim, 146 iştiraki ve toplamda 47.700’ün üzerinde çalışanıyla globalde faaliyet gösteren bir şirkettir. 1885 yılında kurulan aile şirketinin odak noktası, insanlar ve hayvanlar için tedavi değeri yüksek yeni ilaçların araştırılması, geliştirilmesi, üretimi ve pazarlanmasıdır.

Boehringer Ingelheim Hayvan Sağlığı, kendisini hayvan hastalıklarının önlenmesi, tedavisi ve iyileştirilmesi yönünde önde gelen çözümler sunmaya adamış bir firmadır. İnsanlık için sağlıklı bir geleceğin olmazsa olmazı olan hayvan sağlığı ve hayvan refahının geliştirilmesi hedefine yürüyen firma, her yıl net satışlarının %10’ undan fazlasını üst düzey araştırmalar yapılması için ayırmaktadır. Hayvanların sağlığını korumaya yönelik yeni ilaçların ve tedavi alanlarının geliştirilmesi için tüm dünyada 3,500’ in üzerinde çalışanı ile gayret göstermektedir.

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa
hayvancilikhaber.com Bir ENFORMASYON MEDYA GRUBU Kuruluşudur. Tüm Hakları Saklıdır.
Evcil Hayvanlar