Hayvancılık Haber

Hayvancılık Haber
 • Bakan Fakıbaba, gıda sanayini dinledi:Gıda ve içecek sanayinin gündemindeki konular ele alındı.
  Bakan Fakıbaba, gıda sanayini dinledi:Gıda ve içec
 • Gıda Güvenliği Konusundaki Tüm Yenilikler ve Birbirinden İlginç Konular 6. Gıda Güvenliği Kongresi’nde Ele Alınacak…
  Gıda Güvenliği Konusundaki Tüm Yenilikler ve Birbi
 • Bayer ‘Startup Day 2017’ ile Girişimcileri Bir Araya Getirdi
  Bayer ‘Startup Day 2017’ ile Girişimcileri Bir Ara
 • Lely, robotik süt sağımının 25. yılını kutluyor
  Lely, robotik süt sağımının 25. yılını kutluyor
 • LEZİTA EN SEVİLEN ÜRÜNLERİYLE EDT FUARI’NDA… EDT Fuarı 20 – 23 Eylül, CNR Expo Yeşilköy
  LEZİTA EN SEVİLEN ÜRÜNLERİYLE EDT FUARI’NDA… EDT
 • “ÜÇ TARAFI DENİZLERLE ÇEVRİLİ TÜRKİYE’DE BALIK TÜKETİMİ, AVRUPA’NIN SADECE ÜÇTE BİRİ KADAR”
  “ÜÇ TARAFI DENİZLERLE ÇEVRİLİ TÜRKİYE’DE BALIK TÜK
 • Phoenix Simulator Dongle Emulator Download
  Phoenix Simulator Dongle Emulator Download
 • Türk levreği, çipurası ve alabalığı Hong Kong’ta görücüye çıktı
  Türk levreği, çipurası ve alabalığı Hong Kong’ta g
 • PROF.DR.NEVZAT ARTIK:”YUMURTADA FİPRONİL KRİZİ ”
  PROF.DR.NEVZAT ARTIK:”YUMURTADA FİPRONİL KRİ
 • YAZ KURAKLIĞI BAL ÜRETİMİNİ OLUMSUZ ETKİLEDİ
  YAZ KURAKLIĞI BAL ÜRETİMİNİ OLUMSUZ ETKİLEDİ
Boehringer Ingelheim Hayvan Sağlığı, Veteriner Hekimler ile Konya’da Buluştu!
Boehringer Ingelheim Hayvan Sağlığı, Veteriner Hekimler ile Konya’da Buluştu!
Boehringer Ingelheim Hayvan Sağlığı, Veteriner Hekimler ile Konya’da Buluştu!  Dünyanın en büyük 20 ilaç şirketinden biri olan Boehringer Ingelheim, Konya Ramada Plaza’da  Konya ve ilçelerinde görev yapan Veteriner Hekimler ile...
4 Mayıs 2017 23:37
Font1 Font2 Font3 Font4

Boehringer Ingelheim Hayvan Sağlığı, Veteriner Hekimler ile Konya’da Buluştu!

 Dünyanın en büyük 20 ilaç şirketinden biri olan Boehringer Ingelheim, Konya Ramada Plaza’da  Konya ve ilçelerinde görev yapan Veteriner Hekimler ile birlikte ineklerde meme sağlığı ve sürü yönetimi hakkında bilgilendirme toplantısı gerçekleştirdi.

Mahmut İnsel

Boehringer Ingelheim Türkiye Teknik Müdürü Veteriner Hekim Mahmut İnsel …

Global veteriner sahada uzun yıllardır kullanılan birçok ürünün sahibi olan Boehringer Ingelheim firması tarafından ineklerde görülen ve halk arasında meme iltihabı olarak bilinen mastitis ve tedavi yöntemleriyle ilgili bilgi aktarmak üzere düzenlenen toplantının açılış konuşması Boehringer Ingelheim Türkiye Ürün ve Pazarlama Yöneticisi Veteriner Hekim Ümit Cem Aksoy tarafından yapıldı.

Ümit Cem Aksoy

Boehringer Ingelheim Türkiye Ürün ve Pazarlama Yöneticisi Veteriner Hekim Ümit Cem Aksoy …

Ümit Cem Aksoy yaptığı konuşmada “Dünyanın 20 lider ilaç şirketi arasında yer alan Boehringer Ingelheim, şu anda dünya çapında toplamda yaklaşık 60 bin çalışanıyla faaliyetlerini sürdürmektedir. 1885 yılında kurulan bu aile şirketinin faaliyetlerinde odak noktası, hem beşeri tıp hem de veterinerlik için yüksek terapötik değere sahip yeni ilaçlar araştırmak, geliştirmek, üretmek ve pazarlamak” dedi.

Sahada edindiği tecrübe ile mastitis hastalığıyla ilgili günümüzde yapılan mücadele yöntemleri hakkında bilgi veren Boehringer Ingelheim Türkiye Teknik Müdürü Veteriner Hekim Mahmut İnsel de şu açıklamalarda bulundu:

“Mastitis, ineklerde meme hastalıkları etkenleri farklı olsa da genel olarak meme dokusunun hastalık etkenlerine maruz kalması ile memede meydana gelen fiziksel ve kimyasal değişimler sonucunda şekillenen hastalık tablosudur. Meme dokusunun yaralanması veya hastalık oluşturabilen mikroorganizmaların memeye yerleşmesi sonucu meydana gelen Mastitis; memede ağrı, yangı ve sütte somatik hücre sayısının artması ile karakterizedir. Mahmut İnsel ayrıca, mastitis tedavisinde başarının çiftlik hijyeninin ve çevre şartlarının iyi olması, erken teşhis ve tedavi ile sağlanabileceğini ifade etti. Boehringer Ingelheim tarafından mastitis tedavisi için ülkemize getirilen yeni molekül hakkında da bilgiler paylaştı.

Boehringer Ingelheim

Boehringer Ingelheim dünyanın önde gelen ilk 20 ilaç şirketi arasındadır. Merkezi Almanya’nın Ingelheim kentinde olan Boehringer Ingelheim, 146 iştiraki ve toplamda 47.700’ün üzerinde çalışanıyla globalde faaliyet gösteren bir şirkettir. 1885 yılında kurulan aile şirketinin odak noktası, insanlar ve hayvanlar için tedavi değeri yüksek yeni ilaçların araştırılması, geliştirilmesi, üretimi ve pazarlanmasıdır.

Boehringer Ingelheim Hayvan Sağlığı, kendisini hayvan hastalıklarının önlenmesi, tedavisi ve iyileştirilmesi yönünde önde gelen çözümler sunmaya adamış bir firmadır. İnsanlık için sağlıklı bir geleceğin olmazsa olmazı olan hayvan sağlığı ve hayvan refahının geliştirilmesi hedefine yürüyen firma, her yıl net satışlarının %10’ undan fazlasını üst düzey araştırmalar yapılması için ayırmaktadır. Hayvanların sağlığını korumaya yönelik yeni ilaçların ve tedavi alanlarının geliştirilmesi için tüm dünyada 3,500’ in üzerinde çalışanı ile gayret göstermektedir.

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa
hayvancilikhaber.com Bir ENFORMASYON MEDYA GRUBU Kuruluşudur. Tüm Hakları Saklıdır.
Evcil Hayvanlar