Hayvancılık Haber

Hayvancılık Haber
 • M.Ülkü KARAKUŞ:”Geleneksel organizasyonumuz TUYEM’e,katılımınız için ANTALYA’ya davet ediyoruz”
  M.Ülkü KARAKUŞ:”Geleneksel organizasyonumuz
 • HasTavuk AŞ’den kültüre de hizmet..! Gölgeden sinema perdesine bir ilk..
  HasTavuk AŞ’den kültüre de hizmet..! Gölgede
 • TMMOB Gıda Mühendisleri Odası tarafından düzenlenen 10.GIDA MÜHENDİSLİĞİ KONGRESİ 2017 ANTALYA SİDE’DE GERÇEKLEŞTİRİLDİ
  TMMOB Gıda Mühendisleri Odası tarafından düzenlene
 • Tahir S. Yavuz Malatya’da “İneklerin Kuru Dönemi”ni Anlattı
  Tahir S. Yavuz Malatya’da “İneklerin K
 • SON TEKNOLOJİ ÜRÜNLERDEN, ÇİFTÇİ DOSTU ÇÖZÜMLERE KADAR BİRÇOK YENİLİK NEW HOLLAND STANDINDA..
  SON TEKNOLOJİ ÜRÜNLERDEN, ÇİFTÇİ DOSTU ÇÖZÜMLERE K
 • GÜBRETAŞ’tan ziraat fakültelerindeki çiftçi çocuklarına burs desteği:Tarımın geleceği için eğitime destek
  GÜBRETAŞ’tan ziraat fakültelerindeki çiftçi çocukl
 • ‘Ambalajlı Peynir’ kategorisinde “Türkiye’nin en sevilen markası” unvanına Sütaş layık görüldü.
  ‘Ambalajlı Peynir’ kategorisinde “Türkiye’nin en s
 • ÜÇÜNCÜ Yumurta Zirvesi’nde ”Yumurta”nın DÜNÜ,BUGÜNÜ ve YARINI” Bilimsel Olarak Tartışıldı..
  ÜÇÜNCÜ Yumurta Zirvesi’nde ”Yumurta&#
 • Genç Su Elçileri Meclisi Üyeleri 2. GençSEM Toplantısı için Ankara’daydı
  Genç Su Elçileri Meclisi Üyeleri 2. GençSEM Toplan
 • 2. EXPOMEN AGRO TARIM VE HAYVANCILIK FUARI
  2. EXPOMEN AGRO TARIM VE HAYVANCILIK FUARI
Cargill Türkiye Yönetiminden Duyuru..
Cargill Türkiye Yönetiminden Duyuru..
Kamuoyunun Bilgisine, Cargill gıda, tarım, finans ve endüstriyel ürün sektörlerinde faaliyet gösteren küresel bir şirkettir. Türkiye’deki faaliyetlerine 1960 yılında başlamış; bugüne kadar Bursa/Orhangazi, Kocaeli/Gebze ve Balıkesir’de bulunan üretim tesisleriyle Türkiye’ye...
13 Eylül 2016 00:11
Font1 Font2 Font3 Font4

1473668458_cargill_logo_1.jpg.jpg

Kamuoyunun Bilgisine,

Cargill gıda, tarım, finans ve endüstriyel ürün sektörlerinde faaliyet gösteren küresel bir şirkettir. Türkiye’deki faaliyetlerine 1960 yılında başlamış; bugüne kadar Bursa/Orhangazi, Kocaeli/Gebze ve Balıkesir’de bulunan üretim tesisleriyle Türkiye’ye 300 milyon doların üzerinde yatırım yapmış, yaklaşık 500 kişiye doğrudan, tedarikçileri, bayileri ve müşterileriyle birlikte binlerce kişiye istihdam alanı yaratmış ve bunun neticesinde Türk ekonomisinin ayrılmaz bir parçası haline gelmiştir.

Altını çizmek isteriz ki; şirketimiz, Türkiye’deki 56 yıllık ticari geçmişinde tüm faaliyetlerini, yasalar, yerel değerler ve insana saygı çerçevesinde yürütmüştür. Bugüne kadar hukuk dışı tek bir işlemi olmamasına rağmen şirketimiz, değişik dönemlerde bazı haksız iddia ve ithamlarla karşı karşıya kalmıştır.

Tüm dünya gayet iyi biliyor ki; pancar, mısır ve kamış şeker üretiminin en temel hammaddeleridir. Ülke topraklarımız kamış üretimine elverişli olmadığı için “Pancar” ve “Mısır” şeker üretiminin temel tarımsal bileşenleridir. Yani pancar çiftçisi kadar mısır çiftçisi de BİZİM ÇİFTÇİMİZ’dir.

Bunca yalan yanlış iddianın ve ithamın içinde bizlere göre cevap verilmesi gereken tek husus bu noktadır. Pancar çiftçisini koruduğunu iddia edenlerin Mısır çiftçisinin emeğini ayaklar altına alması içler acısı bir durumdur.

Ayrıca, son günlerde basında yer alan “Üretim Reform Paketi Şeker Kanunu Değişikliği” ile Cargill’i hedef alan ilgili yanlış haberler de bu duruma bir örnek teşkil etmektedir.

Cargill, her alanda olduğu gibi şeker üretim pazarında da serbest piyasa şartlarının oluşturulmasına, düzgün rekabetin oluşması ile pazarda sağlıklı büyümenin gerçekleşeceğine, bunun sonucunda da tüketicilerin fayda göreceğine inanmaktadır.

Bahse konu haberler bilindik çevrelerin bu serbestleşmeden ve ekonomimizin gelişmesinden kaygı duyduklarının açık göstergesidir. Uzun yıllar boyu halkımızı dünyanın en pahalı şekerine mahkûm ederek, asılsız haberlerle, bilimsel ve teknolojik temellerden tamamıyla uzak hamasi sağlık söylemleriyle, kamuoyu kandırılmaya çalışılmıştır. Bu uğraşların yıllar boyu yüksek şeker fiyatlarıyla edinilen haksız kazanımların kaybedilme korkusuyla ortaya konulan tepkiler olduğuna inanıyoruz. Bu anlamda şeker sektörüne yönelik yasal düzenlemeler ve reformlarda sektör temsilcilerimizle üzerimize düşen sorumlulukları yerine getireceğimizi ifade ediyoruz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Cargill Türkiye Yönetimi

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa
hayvancilikhaber.com Bir ENFORMASYON MEDYA GRUBU Kuruluşudur. Tüm Hakları Saklıdır.
Evcil Hayvanlar