Hayvancılık Haber

Hayvancılık Haber
 • Bayer ‘Startup Day 2017’ ile Girişimcileri Bir Araya Getirdi
  Bayer ‘Startup Day 2017’ ile Girişimcileri Bir Ara
 • Lely, robotik süt sağımının 25. yılını kutluyor
  Lely, robotik süt sağımının 25. yılını kutluyor
 • LEZİTA EN SEVİLEN ÜRÜNLERİYLE EDT FUARI’NDA… EDT Fuarı 20 – 23 Eylül, CNR Expo Yeşilköy
  LEZİTA EN SEVİLEN ÜRÜNLERİYLE EDT FUARI’NDA… EDT
 • “ÜÇ TARAFI DENİZLERLE ÇEVRİLİ TÜRKİYE’DE BALIK TÜKETİMİ, AVRUPA’NIN SADECE ÜÇTE BİRİ KADAR”
  “ÜÇ TARAFI DENİZLERLE ÇEVRİLİ TÜRKİYE’DE BALIK TÜK
 • Phoenix Simulator Dongle Emulator Download
  Phoenix Simulator Dongle Emulator Download
 • Türk levreği, çipurası ve alabalığı Hong Kong’ta görücüye çıktı
  Türk levreği, çipurası ve alabalığı Hong Kong’ta g
 • PROF.DR.NEVZAT ARTIK:”YUMURTADA FİPRONİL KRİZİ ”
  PROF.DR.NEVZAT ARTIK:”YUMURTADA FİPRONİL KRİ
 • YAZ KURAKLIĞI BAL ÜRETİMİNİ OLUMSUZ ETKİLEDİ
  YAZ KURAKLIĞI BAL ÜRETİMİNİ OLUMSUZ ETKİLEDİ
 • TMMOB Gıda Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu:“Ülkemizde Yumurta Ne Durumda?”
  TMMOB Gıda Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu:“Ülke
 • Türk Veteriner Hekimleri Birliği:YUMURTA KRİZİ ( ZEHİRLİ YUMURTA )
  Türk Veteriner Hekimleri Birliği:YUMURTA KRİZİ ( Z
Cargill Türkiye Yönetiminden Duyuru..
Cargill Türkiye Yönetiminden Duyuru..
Kamuoyunun Bilgisine, Cargill gıda, tarım, finans ve endüstriyel ürün sektörlerinde faaliyet gösteren küresel bir şirkettir. Türkiye’deki faaliyetlerine 1960 yılında başlamış; bugüne kadar Bursa/Orhangazi, Kocaeli/Gebze ve Balıkesir’de bulunan üretim tesisleriyle Türkiye’ye...
13 Eylül 2016 00:11
Font1 Font2 Font3 Font4

1473668458_cargill_logo_1.jpg.jpg

Kamuoyunun Bilgisine,

Cargill gıda, tarım, finans ve endüstriyel ürün sektörlerinde faaliyet gösteren küresel bir şirkettir. Türkiye’deki faaliyetlerine 1960 yılında başlamış; bugüne kadar Bursa/Orhangazi, Kocaeli/Gebze ve Balıkesir’de bulunan üretim tesisleriyle Türkiye’ye 300 milyon doların üzerinde yatırım yapmış, yaklaşık 500 kişiye doğrudan, tedarikçileri, bayileri ve müşterileriyle birlikte binlerce kişiye istihdam alanı yaratmış ve bunun neticesinde Türk ekonomisinin ayrılmaz bir parçası haline gelmiştir.

Altını çizmek isteriz ki; şirketimiz, Türkiye’deki 56 yıllık ticari geçmişinde tüm faaliyetlerini, yasalar, yerel değerler ve insana saygı çerçevesinde yürütmüştür. Bugüne kadar hukuk dışı tek bir işlemi olmamasına rağmen şirketimiz, değişik dönemlerde bazı haksız iddia ve ithamlarla karşı karşıya kalmıştır.

Tüm dünya gayet iyi biliyor ki; pancar, mısır ve kamış şeker üretiminin en temel hammaddeleridir. Ülke topraklarımız kamış üretimine elverişli olmadığı için “Pancar” ve “Mısır” şeker üretiminin temel tarımsal bileşenleridir. Yani pancar çiftçisi kadar mısır çiftçisi de BİZİM ÇİFTÇİMİZ’dir.

Bunca yalan yanlış iddianın ve ithamın içinde bizlere göre cevap verilmesi gereken tek husus bu noktadır. Pancar çiftçisini koruduğunu iddia edenlerin Mısır çiftçisinin emeğini ayaklar altına alması içler acısı bir durumdur.

Ayrıca, son günlerde basında yer alan “Üretim Reform Paketi Şeker Kanunu Değişikliği” ile Cargill’i hedef alan ilgili yanlış haberler de bu duruma bir örnek teşkil etmektedir.

Cargill, her alanda olduğu gibi şeker üretim pazarında da serbest piyasa şartlarının oluşturulmasına, düzgün rekabetin oluşması ile pazarda sağlıklı büyümenin gerçekleşeceğine, bunun sonucunda da tüketicilerin fayda göreceğine inanmaktadır.

Bahse konu haberler bilindik çevrelerin bu serbestleşmeden ve ekonomimizin gelişmesinden kaygı duyduklarının açık göstergesidir. Uzun yıllar boyu halkımızı dünyanın en pahalı şekerine mahkûm ederek, asılsız haberlerle, bilimsel ve teknolojik temellerden tamamıyla uzak hamasi sağlık söylemleriyle, kamuoyu kandırılmaya çalışılmıştır. Bu uğraşların yıllar boyu yüksek şeker fiyatlarıyla edinilen haksız kazanımların kaybedilme korkusuyla ortaya konulan tepkiler olduğuna inanıyoruz. Bu anlamda şeker sektörüne yönelik yasal düzenlemeler ve reformlarda sektör temsilcilerimizle üzerimize düşen sorumlulukları yerine getireceğimizi ifade ediyoruz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Cargill Türkiye Yönetimi

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa
hayvancilikhaber.com Bir ENFORMASYON MEDYA GRUBU Kuruluşudur. Tüm Hakları Saklıdır.
Evcil Hayvanlar