Hayvancılık Haber

Hayvancılık Haber
 • Kurbanlık Hayvan Nakillerinde Uyulması Gereken Kurallar
  Kurbanlık Hayvan Nakillerinde Uyulması Gereken Kur
 • BESD-BİR’den Bakan Fakıbaba’ya “Hayırlı Olsun” Ziyareti
  BESD-BİR’den Bakan Fakıbaba’ya “Hayırlı Olsun” Zi
 • Türkiye ile Sudan arasındaki ilişkiler daha da gelişecek
  Türkiye ile Sudan arasındaki ilişkiler daha da gel
 • Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba’Gıdasını üretemeyen ülkeler tam özgür ve bağımsız olamazlar’
  Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıb
 • Yeni Tarım Bakanı’ndan ilk icraat: Porsiyonları küçültün çağrısı
  Yeni Tarım Bakanı’ndan ilk icraat: Porsiyonl
 • Namet Yönetim Kurulu Başkanı Tarık Kayar:”5 yılda ciroyu 2’ye katlarız”
  Namet Yönetim Kurulu Başkanı Tarık Kayar:”5
 • Sektör temsilcilerine özel çözüm arayışları ve yatırım fırsatları Avrasya Ambalaj Fuarı’nda
  Sektör temsilcilerine özel çözüm arayışları ve yat
 • PROBİYOTİK YOĞURTLARIN LİDER MARKASI ACTİVİA’NIN YENİ LEZZETLERİ ŞİMDİ YENİ PAKETLERİNDE
  PROBİYOTİK YOĞURTLARIN LİDER MARKASI ACTİVİA’NIN Y
 • Pınar Enstitüsü ile “Sütümüzün Geleceği Bilinçli Ellerde”
  Pınar Enstitüsü ile “Sütümüzün Geleceği Bilinçli E
 • E – Reçete Test Uygulaması İzmir Toplantısı Düzenlendi.
  E – Reçete Test Uygulaması İzmir Toplantısı Düzenl
GURME 2017 ÇUKUROVA GIDA VE YÖRESEL LEZZETLER FUARI BÜYÜK BİR BAŞARI İLE SONA ERDİ

GURME 2017 ÇUKUROVA GIDA VE YÖRESEL LEZZETLER FUARI

BÜYÜK BİR BAŞARI İLE SONA ERDİ..

TÜYAP Adana Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen GURME 2017 Çukurova Gıda ve Yöresel Lezzetler Fuar’ını toplam 28 bin 735 kişi ziyaret etti.

fuar_1c74ac97b67d8232b9b8

Anadolu mutfağının zenginliklerini paylaşma, kültür mirası yemeklere sahip çıkma hedefiyle yola çıkan TÜYAP Adana Fuarcılık, ilk kez düzenlenen Gurme 2017 Çukurova Gıda ve Yöresel Lezzetler Fuarı ile büyük beğeni topladı. Adana Valiliği, Adana Büyükşehir Belediyesi, Adana Ticaret Odası, Adana Sanayi Odası, Adana Ticaret Borsası, Adana Esnaf ve Sanatkarlar Odası, Adana Organize Sanayi Bölgesi ve Çukurova Fuarcılık A.Ş. destekleri ile düzenlenen fuarın ilk gününde 30 metrelik Adana kebap şovu yapıldı. TÜYAP Adana Sahne Mutfak’ta ise her gün bir yörenin yöresel yemeklerinin sunumu gerçekleştirildi. Ziyaretçiler tarafından büyük bir ilgi ile takip edilen Sahne Mutfak’ta alanında uzman aşçılar ağırlandı. Gurme-yazar Nedim Atilla’nın da ziyaret ettiği fuardan katılımcılar ve ziyaretçiler memnun ayrıldı.

Alagöz: Fuarımız bölgenin gurme turizmine katkı sağlayacak

Gurme 2017 Çukurova Gıda ve Yöresel Lezzetler Fuarı ile tarihten gelen yemek kültürlerin yaşatılmasına katkı sağlamayı amaçladıklarını belirten TÜYAP Anadolu Fuarları A.Ş. Genel Müdürü Cihat Alagöz; “Çukurova bölgemiz verimli topraklarının yanı sıra yemekleri ile de adından sıkça söz ettiriyor. Anadolu mutfağımızın lezzetlerinin bir araya geldiği fuarımızda 5 gün boyunca yöresel lezzet resitali oldu. İlkini düzenlediğimiz GURME 2017 Çukurova Gıda ve Yöresel Lezzetler Fuarımız ilerleyen zamanlarda bölgenin gurme turizmine de önemli katkılar sağlayacak” diye konuştu.fuar_1c74ac97b67d8232b9b8

Alagöz; “Adana’da düzenlediğimiz fuarlar aynı zamanda Çukurova bölgemizin temsilcilerini ve halkı buluşturan önemli noktalarından biri haline de geldi. Fuarımızda katılımcı firmalar ve tüketiciyi bir araya getirdik. Fuarımızı 5 günde toplam 28 bin 735 kişi ziyaret etti. Adana, Adıyaman, Afyon, Aksaray, Ankara, Antalya, Batman, Bursa, Diyarbakır, Elazığ, Erzurum, Gaziantep, Hatay, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Kayseri, Kocaeli, Konya, Malatya, Manisa, Mardin, Mersin, Nevşehir, Niğde, Osmaniye, Samsun, Sivas, Şanlıurfa, Van başta olmak üzere Türkiye’nin her şehrinden katılımcı firma ağırladık. Türkiye’nin birçok noktasından gelen ziyaretçilerimizi bölgenin yemek kültürü ile tanıştırdık.” dedi.

Keşan Ticaret ve Sanayi Odasından fuara ziyaret

Edirne Keşan Ticaret ve Sanayi Odasından gelen heyet, fuarı oldukça beğendi. 30 metrelik kebap şovu izleyen heyet, ardından fuarı gezdi. Fuarda yöresel lezzetlerin tadına bakan heyet, sıkmadan bici biciye, kerepiçten kömbeye kadar pek çok lezzet ile tanıştı. Adana’nın tarihi ve kültürel yerlerini de gezen heyet, TÜYAP Adana Fuarcılık A. Ş.’ye teşekkür etti.


GURME 2017 ÇUKUROVA GIDA VE YÖRESEL LEZZETLER FUARI BÜYÜK BİR BAŞARI İLE SONA ERDİ.. TÜYAP Adana Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen GURME 2017 Çukurova Gıda ve Yöresel Lezzetler Fuar’ını toplam 28 bin 735 kişi ziyaret etti. Anadolu mutfağının zenginliklerini paylaşma, kültür mirası yemeklere sahip çıkma hedefiyle yola çıkan TÜYAP Adana Fuarcılık, ilk kez düzenlenen […]


YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Benzer Galeriler

hayvancilikhaber.com Bir ENFORMASYON MEDYA GRUBU Kuruluşudur. Tüm Hakları Saklıdır.
Evcil Hayvanlar