Hayvancılık Haber

Hayvancılık Haber
 • BAKAN Fakıbaba:- ‘Besicilik alanında ithalat herkesi üzüyor. Devlet sadece düzenleme görevini yapar. ”
  BAKAN Fakıbaba:- ‘Besicilik alanında ithalat herke
 • Bakan Fakıbaba, gıda sanayini dinledi:Gıda ve içecek sanayinin gündemindeki konular ele alındı.
  Bakan Fakıbaba, gıda sanayini dinledi:Gıda ve içec
 • Gıda Güvenliği Konusundaki Tüm Yenilikler ve Birbirinden İlginç Konular 6. Gıda Güvenliği Kongresi’nde Ele Alınacak…
  Gıda Güvenliği Konusundaki Tüm Yenilikler ve Birbi
 • Bayer ‘Startup Day 2017’ ile Girişimcileri Bir Araya Getirdi
  Bayer ‘Startup Day 2017’ ile Girişimcileri Bir Ara
 • Lely, robotik süt sağımının 25. yılını kutluyor
  Lely, robotik süt sağımının 25. yılını kutluyor
 • LEZİTA EN SEVİLEN ÜRÜNLERİYLE EDT FUARI’NDA… EDT Fuarı 20 – 23 Eylül, CNR Expo Yeşilköy
  LEZİTA EN SEVİLEN ÜRÜNLERİYLE EDT FUARI’NDA… EDT
 • “ÜÇ TARAFI DENİZLERLE ÇEVRİLİ TÜRKİYE’DE BALIK TÜKETİMİ, AVRUPA’NIN SADECE ÜÇTE BİRİ KADAR”
  “ÜÇ TARAFI DENİZLERLE ÇEVRİLİ TÜRKİYE’DE BALIK TÜK
 • Phoenix Simulator Dongle Emulator Download
  Phoenix Simulator Dongle Emulator Download
 • Türk levreği, çipurası ve alabalığı Hong Kong’ta görücüye çıktı
  Türk levreği, çipurası ve alabalığı Hong Kong’ta g
 • PROF.DR.NEVZAT ARTIK:”YUMURTADA FİPRONİL KRİZİ ”
  PROF.DR.NEVZAT ARTIK:”YUMURTADA FİPRONİL KRİ
Hayvancılık kredisi 2016

Hayvancılık kredisi 2016

Hayvancılık kredisi 2016 isimli yazımızda, küçükbaş hayvancılık, büyükbaş hayvancılık, inek besiciliği, süt sığırı yetiştiriciliği, koyun almak için, inek almak için devlet destekler ve tarım kredisi çekmek isteyenler en için en uygun kredi veren bankalar ile devlet destekli hibe kredilerden bahsedeceğiz. Hayvancılık kredisi 2016 isimli makalemizde, en uygun hayvancılık kredilerini bulacaksınız.

Hayvancılık kredisi nasıl alınır 2016

Hayvancılık kredisi çekmeden önce, hangi dalda hayvancılık yapmak istediğinize, ilgi alanınız olan hayvancılık sektörünün doğru yatırım olup olmadığına (küçükbaş, büyükbaş) ve ekonominin kredi kullanım durumunuza uygun olup olmadığına karar vermek zorundasınız. Söylemek istediğimiz, 3-5 koyun inek alıp, çiftlik kurmayı, hayvancılık ile geçiminizi sağlamayı düşünüyor iseniz, zarar etmemek için iyi bir iş planı hazırlamak zorundasınız.

Hayvancılık yapmak için iş planı nasıl hazırlanır?

Hayvancılık kredisi 2016 yılı için birçok banka ve finans kurumu ile devlet destekli olarak verilmektedir. Ancak kredi çekmeden önce yapmanız gerekenleri aşağıda maddeler halinde sıraladık.

Hayvancılık kredisi çekmeden önce hedefleriniz belirleyin

İlk aşamada yapmak istediğiniz hayvancılık sektörünü belirleyin. Daha sonra girişiminize hedefler seçin. İlk altı ay için, 1 yıllık, 2 yıllık ve 5 yıllık hedeflerinizi belirleyin ve bu hedefleri proje haline getirin. İş planınızda hedefler bölümünü oluşturun.

Hedefinize ulaşmak için hayvancılık kredisi 2016 veren banka ve devlet desteklerini inceleyinElinizde ki sermayenin hepsi ile yatırım yapmadan önce, belirlemiş olduğunuz işi yapmak için, öncelikle Devlet Destekli hibe kredileri, daha sonra teşvik kredilerini, Kosgeb kredilerini, Tarım Gıda ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından yapılan Devlet desteklerini, Devlet Bankaları tarafından verilen kredileri (Ziraat Bankası Hayvancılık Kredileri) ni inceleyin. Bu inceleme neticesinde, eğer Devlet Destekli Kredi veya destekleme veya teşvik, hibe almak istiyor iseniz, Devlet Desteklerinin şartlarını ve başvuru koşullarını inceleyin. Bu koşullar gereğince hazırlamanız gereken hedefleri nitelendirin. (Örneğin : 30 koyun için 10.000 TL. kredi vb.) Eğer Devlet Desteklerinin nitelikleri belirlemiş olduğunuz hedeflerin (30 koyun, 5 inek) üzerinde ise, Devlet hayvancılık desteklerine göre planınızı güncelleyin.

Barınak, süt sağma makinesi, sürü yöneticisi gibi ayrıntıları unutmayın

Hayvancılık kredisi 2016 yılında kullanmadan önce, tek giderinizin hayvan satın almak için olacağını düşünmeyin. Hayvanlar için ödeyeceğiniz para haricinde, barınaktan, sütün satışına, yeme, çobana kadar, birçok farklı kalemlerde gideriniz olacağını, özellikle de kış mevsimi için yapmanız gereken harcamaları da not alarak, iş planınıza dahil edin. Hayvancılık kredisi miktarınızı bu esaslara göre belirleyin.

Hayvan almak için kredi çekmeden önce piyasa araştırması yapın

10 koyun, 5 inek veya farklı alanlarda alım yapmadan ve Devlet Destekleri veya Hayvancılık kredisi kullanmadan önce, hayvan fiyatlarını, cinslerini, yaşadığınız bölgede hangi hayvanların daha verimli ve dayanıklı olduklarını araştırın. Geleneksel hayvanlar almak yerine, size en fazla verimi verecek hayvanları araştırın. İnternet üzerinden, ilan veren birçok hayvan üreticisi olduğunu unutmayın. Tek üretici ile görüşmek yerine, sektörde yıllardır çalışan üreticilerden fikirler alın.

Sizde, en uygun hayvancılık kredi desteklerine başvuruda bulunabilirsiniz.


Hayvancılık kredisi 2016 Hayvancılık kredisi 2016 isimli yazımızda, küçükbaş hayvancılık, büyükbaş hayvancılık, inek besiciliği, süt sığırı yetiştiriciliği, koyun almak için, inek almak için devlet destekler ve tarım kredisi çekmek isteyenler en için en uygun kredi veren bankalar ile devlet destekli hibe kredilerden bahsedeceğiz. Hayvancılık kredisi 2016 isimli makalemizde, en uygun hayvancılık kredilerini bulacaksınız. Hayvancılık kredisi nasıl alınır 2016 Hayvancılık kredisi çekmeden […]


YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Benzer Galeriler

hayvancilikhaber.com Bir ENFORMASYON MEDYA GRUBU Kuruluşudur. Tüm Hakları Saklıdır.
Evcil Hayvanlar