Hayvancılık Haber

Hayvancılık Haber
 • M.Ülkü KARAKUŞ:”Geleneksel organizasyonumuz TUYEM’e,katılımınız için ANTALYA’ya davet ediyoruz”
  M.Ülkü KARAKUŞ:”Geleneksel organizasyonumuz
 • HasTavuk AŞ’den kültüre de hizmet..! Gölgeden sinema perdesine bir ilk..
  HasTavuk AŞ’den kültüre de hizmet..! Gölgede
 • TMMOB Gıda Mühendisleri Odası tarafından düzenlenen 10.GIDA MÜHENDİSLİĞİ KONGRESİ 2017 ANTALYA SİDE’DE GERÇEKLEŞTİRİLDİ
  TMMOB Gıda Mühendisleri Odası tarafından düzenlene
 • Tahir S. Yavuz Malatya’da “İneklerin Kuru Dönemi”ni Anlattı
  Tahir S. Yavuz Malatya’da “İneklerin K
 • SON TEKNOLOJİ ÜRÜNLERDEN, ÇİFTÇİ DOSTU ÇÖZÜMLERE KADAR BİRÇOK YENİLİK NEW HOLLAND STANDINDA..
  SON TEKNOLOJİ ÜRÜNLERDEN, ÇİFTÇİ DOSTU ÇÖZÜMLERE K
 • GÜBRETAŞ’tan ziraat fakültelerindeki çiftçi çocuklarına burs desteği:Tarımın geleceği için eğitime destek
  GÜBRETAŞ’tan ziraat fakültelerindeki çiftçi çocukl
 • ‘Ambalajlı Peynir’ kategorisinde “Türkiye’nin en sevilen markası” unvanına Sütaş layık görüldü.
  ‘Ambalajlı Peynir’ kategorisinde “Türkiye’nin en s
 • ÜÇÜNCÜ Yumurta Zirvesi’nde ”Yumurta”nın DÜNÜ,BUGÜNÜ ve YARINI” Bilimsel Olarak Tartışıldı..
  ÜÇÜNCÜ Yumurta Zirvesi’nde ”Yumurta&#
 • Genç Su Elçileri Meclisi Üyeleri 2. GençSEM Toplantısı için Ankara’daydı
  Genç Su Elçileri Meclisi Üyeleri 2. GençSEM Toplan
 • 2. EXPOMEN AGRO TARIM VE HAYVANCILIK FUARI
  2. EXPOMEN AGRO TARIM VE HAYVANCILIK FUARI
Hayvancılık kredisi 2016

Hayvancılık kredisi 2016

Hayvancılık kredisi 2016 isimli yazımızda, küçükbaş hayvancılık, büyükbaş hayvancılık, inek besiciliği, süt sığırı yetiştiriciliği, koyun almak için, inek almak için devlet destekler ve tarım kredisi çekmek isteyenler en için en uygun kredi veren bankalar ile devlet destekli hibe kredilerden bahsedeceğiz. Hayvancılık kredisi 2016 isimli makalemizde, en uygun hayvancılık kredilerini bulacaksınız.

Hayvancılık kredisi nasıl alınır 2016

Hayvancılık kredisi çekmeden önce, hangi dalda hayvancılık yapmak istediğinize, ilgi alanınız olan hayvancılık sektörünün doğru yatırım olup olmadığına (küçükbaş, büyükbaş) ve ekonominin kredi kullanım durumunuza uygun olup olmadığına karar vermek zorundasınız. Söylemek istediğimiz, 3-5 koyun inek alıp, çiftlik kurmayı, hayvancılık ile geçiminizi sağlamayı düşünüyor iseniz, zarar etmemek için iyi bir iş planı hazırlamak zorundasınız.

Hayvancılık yapmak için iş planı nasıl hazırlanır?

Hayvancılık kredisi 2016 yılı için birçok banka ve finans kurumu ile devlet destekli olarak verilmektedir. Ancak kredi çekmeden önce yapmanız gerekenleri aşağıda maddeler halinde sıraladık.

Hayvancılık kredisi çekmeden önce hedefleriniz belirleyin

İlk aşamada yapmak istediğiniz hayvancılık sektörünü belirleyin. Daha sonra girişiminize hedefler seçin. İlk altı ay için, 1 yıllık, 2 yıllık ve 5 yıllık hedeflerinizi belirleyin ve bu hedefleri proje haline getirin. İş planınızda hedefler bölümünü oluşturun.

Hedefinize ulaşmak için hayvancılık kredisi 2016 veren banka ve devlet desteklerini inceleyinElinizde ki sermayenin hepsi ile yatırım yapmadan önce, belirlemiş olduğunuz işi yapmak için, öncelikle Devlet Destekli hibe kredileri, daha sonra teşvik kredilerini, Kosgeb kredilerini, Tarım Gıda ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından yapılan Devlet desteklerini, Devlet Bankaları tarafından verilen kredileri (Ziraat Bankası Hayvancılık Kredileri) ni inceleyin. Bu inceleme neticesinde, eğer Devlet Destekli Kredi veya destekleme veya teşvik, hibe almak istiyor iseniz, Devlet Desteklerinin şartlarını ve başvuru koşullarını inceleyin. Bu koşullar gereğince hazırlamanız gereken hedefleri nitelendirin. (Örneğin : 30 koyun için 10.000 TL. kredi vb.) Eğer Devlet Desteklerinin nitelikleri belirlemiş olduğunuz hedeflerin (30 koyun, 5 inek) üzerinde ise, Devlet hayvancılık desteklerine göre planınızı güncelleyin.

Barınak, süt sağma makinesi, sürü yöneticisi gibi ayrıntıları unutmayın

Hayvancılık kredisi 2016 yılında kullanmadan önce, tek giderinizin hayvan satın almak için olacağını düşünmeyin. Hayvanlar için ödeyeceğiniz para haricinde, barınaktan, sütün satışına, yeme, çobana kadar, birçok farklı kalemlerde gideriniz olacağını, özellikle de kış mevsimi için yapmanız gereken harcamaları da not alarak, iş planınıza dahil edin. Hayvancılık kredisi miktarınızı bu esaslara göre belirleyin.

Hayvan almak için kredi çekmeden önce piyasa araştırması yapın

10 koyun, 5 inek veya farklı alanlarda alım yapmadan ve Devlet Destekleri veya Hayvancılık kredisi kullanmadan önce, hayvan fiyatlarını, cinslerini, yaşadığınız bölgede hangi hayvanların daha verimli ve dayanıklı olduklarını araştırın. Geleneksel hayvanlar almak yerine, size en fazla verimi verecek hayvanları araştırın. İnternet üzerinden, ilan veren birçok hayvan üreticisi olduğunu unutmayın. Tek üretici ile görüşmek yerine, sektörde yıllardır çalışan üreticilerden fikirler alın.

Sizde, en uygun hayvancılık kredi desteklerine başvuruda bulunabilirsiniz.


Hayvancılık kredisi 2016 Hayvancılık kredisi 2016 isimli yazımızda, küçükbaş hayvancılık, büyükbaş hayvancılık, inek besiciliği, süt sığırı yetiştiriciliği, koyun almak için, inek almak için devlet destekler ve tarım kredisi çekmek isteyenler en için en uygun kredi veren bankalar ile devlet destekli hibe kredilerden bahsedeceğiz. Hayvancılık kredisi 2016 isimli makalemizde, en uygun hayvancılık kredilerini bulacaksınız. Hayvancılık kredisi nasıl alınır 2016 Hayvancılık kredisi çekmeden […]


YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Benzer Galeriler

hayvancilikhaber.com Bir ENFORMASYON MEDYA GRUBU Kuruluşudur. Tüm Hakları Saklıdır.
Evcil Hayvanlar