Hayvancılık Haber

Hayvancılık Haber
 • M.Ülkü KARAKUŞ:”Geleneksel organizasyonumuz TUYEM’e,katılımınız için ANTALYA’ya davet ediyoruz”
  M.Ülkü KARAKUŞ:”Geleneksel organizasyonumuz
 • HasTavuk AŞ’den kültüre de hizmet..! Gölgeden sinema perdesine bir ilk..
  HasTavuk AŞ’den kültüre de hizmet..! Gölgede
 • TMMOB Gıda Mühendisleri Odası tarafından düzenlenen 10.GIDA MÜHENDİSLİĞİ KONGRESİ 2017 ANTALYA SİDE’DE GERÇEKLEŞTİRİLDİ
  TMMOB Gıda Mühendisleri Odası tarafından düzenlene
 • Tahir S. Yavuz Malatya’da “İneklerin Kuru Dönemi”ni Anlattı
  Tahir S. Yavuz Malatya’da “İneklerin K
 • SON TEKNOLOJİ ÜRÜNLERDEN, ÇİFTÇİ DOSTU ÇÖZÜMLERE KADAR BİRÇOK YENİLİK NEW HOLLAND STANDINDA..
  SON TEKNOLOJİ ÜRÜNLERDEN, ÇİFTÇİ DOSTU ÇÖZÜMLERE K
 • GÜBRETAŞ’tan ziraat fakültelerindeki çiftçi çocuklarına burs desteği:Tarımın geleceği için eğitime destek
  GÜBRETAŞ’tan ziraat fakültelerindeki çiftçi çocukl
 • ‘Ambalajlı Peynir’ kategorisinde “Türkiye’nin en sevilen markası” unvanına Sütaş layık görüldü.
  ‘Ambalajlı Peynir’ kategorisinde “Türkiye’nin en s
 • ÜÇÜNCÜ Yumurta Zirvesi’nde ”Yumurta”nın DÜNÜ,BUGÜNÜ ve YARINI” Bilimsel Olarak Tartışıldı..
  ÜÇÜNCÜ Yumurta Zirvesi’nde ”Yumurta&#
 • Genç Su Elçileri Meclisi Üyeleri 2. GençSEM Toplantısı için Ankara’daydı
  Genç Su Elçileri Meclisi Üyeleri 2. GençSEM Toplan
 • 2. EXPOMEN AGRO TARIM VE HAYVANCILIK FUARI
  2. EXPOMEN AGRO TARIM VE HAYVANCILIK FUARI
KANATLI SEKTÖR DEĞERLENDİRME TOPLANTISI BOLU’DA YAPILDI

826-B-20150409818-img_0726826-B-2015040981223-img_0752KANATLI SEKTÖR DEĞERLENDİRME TOPLANTISI BOLU’DA YAPILDI

Kanatlı Sektörü Değerlendirme Toplantısı Bolu’da Yapıldı
Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Yumurta ve Beyaz et Üreticileri Temsilcisi ile bir araya gelerek büyüyen kanatlı sektörünün sorunlarını ele aldı.
Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından  Bolu’da düzenlenen Müsteşar Vekili Nihat Pakdil Başkanlığında yapılan ve Hayvancılık Genel Müdür Vekili İbrahim Özcan, Gıda ve Kontrol Genel Müdürlüğü Hayvan Sağlığı ve Karantina Daire Başkanı Nahit Yazıcıoğlu, Gıda İşletmeleri Daire Başkanı Selman Ayaz, Yem Daire Başkanı Mehmet Emin Turgut çok sayıda Bakanlık uzmanın hazır bulunduğu “Kanatlı Sektörü Değerlendirme” toplantısına Yum-Bir adına Hasan Konya, Mustafa Çelikten, Ertekin Demirkol, Yüksel Tuna, Ramazan Gürbüz ve Hüseyin Sungur katılım sağladı..
Toplantıya ayrıca Besd-Bir Başkanı ve beyaz et üreticileri, Veteriner İlaçları Sanayicileri Derneği Başkan(VİSAD) yönetim kurulu üyesi, İsmail Özdemir Kanatlı Tanıtım grubu Başkanı Müjdat Sezer, Türkiye Yem sanayicileri Derneği Genel sekreteri Prof. Dr. Nizamettin Şenköylü katıldı..
Kanatlı Sektör değerlendirme toplantısının açılışında bir konuşma yapan Müsteşar vekili Dr. Nihat Pakdil kanatlı sektörü hakkında bir değerlendirme yaparak, Bakanlık olarak sektörün büyümesini ve artan ihracat başarısını yakından izlediklerini, sektör ile yakın iletişim içinde olduklarını ve sorunların çözümü için sektöre her türlü yardımı yaptıklarını ve yapmaya devam edeceklerini söyledi.
Daire Başkanı Nahit Yazıcıoğlu ise, Avrupa Birliğine üyelik süreci kapsamından yenilenen Kuluçkahane ve Damızlık işletmeleri Yönetmeliği, tavuk vebası ve yalancı tavuk vebası yönetmeliği, ihbarı mecburi hastalıklar ve 1 Mayıs 2015 tarihinde yürürlüğe girecek olan kanatlı veri tabanı hakkında bilgi vererek, Bakanlıkça yapılan kanatlı işletmelerinde yapılan denetim sonuçlarını paylaştı, insan ve hayvan sağlığı açısından bu tür denetimlerin önemli olduğunu ve denetimlerin devam edeceğini söyledi.
Yazıcıoğlu konuşmasını köy kanatlılarda yalancı tavuk veba hastalığına karşı yürüttükleri pilot proje, salmonella kontrol programı ve İLT tarama sonuçları hakkında bilgi vererek tamamladı.
 İki gün boyunca kanatlı sağlığı, biyogüvenlik, girdi tedarikleri, ihracat, kanatlı sektöründe antibiyotik kullanımı, mevzuat, bilgi kirliliği ve kanatlı işletmelerinin Türk-Vet kayıt sistemine dâhil edilmesi ve hayvan hareketlerinin kontrolü konularında yaşanan sıkıntılar tartışıldı ve yapılacaklar karara bağlandı.
Toplantıda Yum-Bir adına Hüseyin Sungur tarafından “Yumurta Sektörü ve Sorunları” konulu bir sunu yapıldı ve gündemdeki konuların ele alınması sırasında Yum-Bir adına Birlik Başkanları görüş ve önerilerini ifade ettiler. Yum-Bir adına dile getirilen hususları;5200 sayılı Üretici Birlikleri yasasının yeniden ele alınması, Bakanlığın Üretici Örgütlerine yaklaşımındaki farklılıklar, plansız büyüme ve fiyat istikrarsızlığı, üretici/tüketici fiyat farkı, kanatlı hastalıklarının oluşturduğu ekonomik kayıplar, ihracat, kümes atıklarının değerlendirmesi, endüstriyel üretime ve yumurtaya dair yalan beyanlar, kayıt dışı tavukçuluk ve tebliğe aykırı yumurta üretimi, mevzuat eksikliği ya da uygulanmasından kaynaklanan sorunları ve çözüme dönük görüşlerini ayrıntılı olarak dile getirildi..
.Toplantıda alınan kararların  takibi amacıyla Bakanlık ve Sektör temsilcilerinden oluşan bir izleme komitesi kurulduğu gözlendi..

KANATLI SEKTÖR DEĞERLENDİRME TOPLANTISI BOLU’DA YAPILDI Kanatlı Sektörü Değerlendirme Toplantısı Bolu’da Yapıldı Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Yumurta ve Beyaz et Üreticileri Temsilcisi ile bir araya gelerek büyüyen kanatlı sektörünün sorunlarını ele aldı. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından  Bolu’da düzenlenen Müsteşar Vekili Nihat Pakdil Başkanlığında yapılan ve Hayvancılık Genel Müdür Vekili İbrahim Özcan, Gıda […]


YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Benzer Galeriler

hayvancilikhaber.com Bir ENFORMASYON MEDYA GRUBU Kuruluşudur. Tüm Hakları Saklıdır.
Evcil Hayvanlar