Hayvancılık Haber

Hayvancılık Haber
 • BAKAN Fakıbaba:- ‘Besicilik alanında ithalat herkesi üzüyor. Devlet sadece düzenleme görevini yapar. ”
  BAKAN Fakıbaba:- ‘Besicilik alanında ithalat herke
 • Bakan Fakıbaba, gıda sanayini dinledi:Gıda ve içecek sanayinin gündemindeki konular ele alındı.
  Bakan Fakıbaba, gıda sanayini dinledi:Gıda ve içec
 • Gıda Güvenliği Konusundaki Tüm Yenilikler ve Birbirinden İlginç Konular 6. Gıda Güvenliği Kongresi’nde Ele Alınacak…
  Gıda Güvenliği Konusundaki Tüm Yenilikler ve Birbi
 • Bayer ‘Startup Day 2017’ ile Girişimcileri Bir Araya Getirdi
  Bayer ‘Startup Day 2017’ ile Girişimcileri Bir Ara
 • Lely, robotik süt sağımının 25. yılını kutluyor
  Lely, robotik süt sağımının 25. yılını kutluyor
 • LEZİTA EN SEVİLEN ÜRÜNLERİYLE EDT FUARI’NDA… EDT Fuarı 20 – 23 Eylül, CNR Expo Yeşilköy
  LEZİTA EN SEVİLEN ÜRÜNLERİYLE EDT FUARI’NDA… EDT
 • “ÜÇ TARAFI DENİZLERLE ÇEVRİLİ TÜRKİYE’DE BALIK TÜKETİMİ, AVRUPA’NIN SADECE ÜÇTE BİRİ KADAR”
  “ÜÇ TARAFI DENİZLERLE ÇEVRİLİ TÜRKİYE’DE BALIK TÜK
 • Phoenix Simulator Dongle Emulator Download
  Phoenix Simulator Dongle Emulator Download
 • Türk levreği, çipurası ve alabalığı Hong Kong’ta görücüye çıktı
  Türk levreği, çipurası ve alabalığı Hong Kong’ta g
 • PROF.DR.NEVZAT ARTIK:”YUMURTADA FİPRONİL KRİZİ ”
  PROF.DR.NEVZAT ARTIK:”YUMURTADA FİPRONİL KRİ
Karaman’da Üreticilere Damızlık Koç Dağıtıldı

Karaman’da Üreticilere Damızlık Koç Dağıtıldı

Karaman Valisi Murat Koca, Ayrancı ilçesine bağlı Berendi köyünde düzenlenen damızlık koç dağıtım törenine katıldı

Karaman Valisi Murat KocaAyrancı ilçesine bağlı Berendi köyünde düzenlenen damızlık koç dağıtım törenine katıldı.

Koç dağıtım törenine, Vali Koca’nın yanı sıra, Garnizon Komutanı Jandarma Kıdemli Albay, Mustafa AkışAyrancı Kaymakamı Fatih Kaşıkçı, Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdür Vekili Uğur Erkan, Karaman İli Damızlık Koyun Keçi Yetiştiriciler Birliği Başkanı Osman Yeşildaş ve köylüler katıldı.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdür Vekili Uğur Erkan’ın katılımcılara proje hakkında bilgiler vermesinin ardından konuşan İlçe Kaymakamı Fatih Kaşıkçı, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından uygulamaya konulan Konya Ovası Projesi kapsamındaki illerde mevcut damızlık sığır ve koyun işletmelerinin inşaat ve erkek materyal teminin desteklenmesine ilişkin gerçekleştirilecek olan proje çerçevesinde, Berendi köyünde yüzde 80 hibe ile hak sahibi üreticilere damızlık koçların dağıtımının yapılacağını belirterek, dağıtımı yapılacak olan bu damızlık koçların Ayrancı ve çevresinde yaşayan üreticilerin sayesinde ‘Ak Karaman‘ koyunlarının ıslahında çok önemli adımlar atılacağını söyledi.

2015 yılı içerisinde daha fazla üreticinin bu projeden istifade etmesini temenni ettiklerini söyleyen Kaşıkçı, ilçe kaymakamlığı olarak da çiftçilerin yararına olan bu tür proje ve destekleri uygulamaya devam edeceklerini ifade etti.

Vali Murat Koca, dağıtımı yapılacak olan koçların çiftçilere hayırlı olması temennisinde bulunduğu konuşmasında, Karaman‘ın küçükbaş hayvan yetiştiriciliği konusunda ülkemizin önde gelen bölgeleri arasında yer aldığını ifade ederek, bakanlığın uygulamaya koyduğu KOP projesi kapsamındaki damızlık sığır ve koyun işletmelerinin inşaat ve erkek materyal teminin desteklenmesine ilişkin projeye kapsamında, bugün gerçekleştirilecek olan ve hak sahibi üreticilere dağıtımı yapılacak olan damızlık Akkaraman koçlarının ilimiz küçükbaş hayvancılığının gelişmesine önemli katkılar sağlayacağını kaydetti.

Bu projeyle ilimizde bulunan küçükbaş hayvanların verim ve kalitelerinin yükseleceğine olan inancını belirten Vali Koca, incelendiğinde bölgede üretilen süt ve süt ürünlerinin iyi değerlendirilemediğini bunun da köy ekonomisine ve Karaman ekonomisine olumsuz yansıdığını belirtti. Süt sağımı için gerekli olan modern sağım cihazlarına sahip olduklarını ve bunu iyi değerlendirilerek bütün köylere de yaygınlaştırılması gerektiğini ifade eden Koca, sözlerinin sonunda dağıtımı yapılacak olan damızlık koçların hayırlı olması dilekleriyle çiftçilere hayırlı bol kazançlar diledi.

Konuşmaların ardından hibe başvuruları kabul edilen çiftçilere Vali Koca ve protokol üyeleri tarafından damızlık koçları törenle teslim edildi. – KARAMAN


Karaman’da Üreticilere Damızlık Koç Dağıtıldı Karaman Valisi Murat Koca, Ayrancı ilçesine bağlı Berendi köyünde düzenlenen damızlık koç dağıtım törenine katıldı Karaman Valisi Murat Koca, Ayrancı ilçesine bağlı Berendi köyünde düzenlenen damızlık koç dağıtım törenine katıldı. Koç dağıtım törenine, Vali Koca’nın yanı sıra, Garnizon Komutanı Jandarma Kıdemli Albay, Mustafa Akış, Ayrancı Kaymakamı Fatih Kaşıkçı, Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdür Vekili Uğur Erkan, Karaman İli Damızlık Koyun Keçi Yetiştiriciler […]


YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Benzer Galeriler

hayvancilikhaber.com Bir ENFORMASYON MEDYA GRUBU Kuruluşudur. Tüm Hakları Saklıdır.
Evcil Hayvanlar