Hayvancılık Haber

Hayvancılık Haber
 • M.Ülkü KARAKUŞ:”Geleneksel organizasyonumuz TUYEM’e,katılımınız için ANTALYA’ya davet ediyoruz”
  M.Ülkü KARAKUŞ:”Geleneksel organizasyonumuz
 • HasTavuk AŞ’den kültüre de hizmet..! Gölgeden sinema perdesine bir ilk..
  HasTavuk AŞ’den kültüre de hizmet..! Gölgede
 • TMMOB Gıda Mühendisleri Odası tarafından düzenlenen 10.GIDA MÜHENDİSLİĞİ KONGRESİ 2017 ANTALYA SİDE’DE GERÇEKLEŞTİRİLDİ
  TMMOB Gıda Mühendisleri Odası tarafından düzenlene
 • Tahir S. Yavuz Malatya’da “İneklerin Kuru Dönemi”ni Anlattı
  Tahir S. Yavuz Malatya’da “İneklerin K
 • SON TEKNOLOJİ ÜRÜNLERDEN, ÇİFTÇİ DOSTU ÇÖZÜMLERE KADAR BİRÇOK YENİLİK NEW HOLLAND STANDINDA..
  SON TEKNOLOJİ ÜRÜNLERDEN, ÇİFTÇİ DOSTU ÇÖZÜMLERE K
 • GÜBRETAŞ’tan ziraat fakültelerindeki çiftçi çocuklarına burs desteği:Tarımın geleceği için eğitime destek
  GÜBRETAŞ’tan ziraat fakültelerindeki çiftçi çocukl
 • ‘Ambalajlı Peynir’ kategorisinde “Türkiye’nin en sevilen markası” unvanına Sütaş layık görüldü.
  ‘Ambalajlı Peynir’ kategorisinde “Türkiye’nin en s
 • ÜÇÜNCÜ Yumurta Zirvesi’nde ”Yumurta”nın DÜNÜ,BUGÜNÜ ve YARINI” Bilimsel Olarak Tartışıldı..
  ÜÇÜNCÜ Yumurta Zirvesi’nde ”Yumurta&#
 • Genç Su Elçileri Meclisi Üyeleri 2. GençSEM Toplantısı için Ankara’daydı
  Genç Su Elçileri Meclisi Üyeleri 2. GençSEM Toplan
 • 2. EXPOMEN AGRO TARIM VE HAYVANCILIK FUARI
  2. EXPOMEN AGRO TARIM VE HAYVANCILIK FUARI
Karaman’da Üreticilere Damızlık Koç Dağıtıldı

Karaman’da Üreticilere Damızlık Koç Dağıtıldı

Karaman Valisi Murat Koca, Ayrancı ilçesine bağlı Berendi köyünde düzenlenen damızlık koç dağıtım törenine katıldı

Karaman Valisi Murat KocaAyrancı ilçesine bağlı Berendi köyünde düzenlenen damızlık koç dağıtım törenine katıldı.

Koç dağıtım törenine, Vali Koca’nın yanı sıra, Garnizon Komutanı Jandarma Kıdemli Albay, Mustafa AkışAyrancı Kaymakamı Fatih Kaşıkçı, Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdür Vekili Uğur Erkan, Karaman İli Damızlık Koyun Keçi Yetiştiriciler Birliği Başkanı Osman Yeşildaş ve köylüler katıldı.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdür Vekili Uğur Erkan’ın katılımcılara proje hakkında bilgiler vermesinin ardından konuşan İlçe Kaymakamı Fatih Kaşıkçı, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından uygulamaya konulan Konya Ovası Projesi kapsamındaki illerde mevcut damızlık sığır ve koyun işletmelerinin inşaat ve erkek materyal teminin desteklenmesine ilişkin gerçekleştirilecek olan proje çerçevesinde, Berendi köyünde yüzde 80 hibe ile hak sahibi üreticilere damızlık koçların dağıtımının yapılacağını belirterek, dağıtımı yapılacak olan bu damızlık koçların Ayrancı ve çevresinde yaşayan üreticilerin sayesinde ‘Ak Karaman‘ koyunlarının ıslahında çok önemli adımlar atılacağını söyledi.

2015 yılı içerisinde daha fazla üreticinin bu projeden istifade etmesini temenni ettiklerini söyleyen Kaşıkçı, ilçe kaymakamlığı olarak da çiftçilerin yararına olan bu tür proje ve destekleri uygulamaya devam edeceklerini ifade etti.

Vali Murat Koca, dağıtımı yapılacak olan koçların çiftçilere hayırlı olması temennisinde bulunduğu konuşmasında, Karaman‘ın küçükbaş hayvan yetiştiriciliği konusunda ülkemizin önde gelen bölgeleri arasında yer aldığını ifade ederek, bakanlığın uygulamaya koyduğu KOP projesi kapsamındaki damızlık sığır ve koyun işletmelerinin inşaat ve erkek materyal teminin desteklenmesine ilişkin projeye kapsamında, bugün gerçekleştirilecek olan ve hak sahibi üreticilere dağıtımı yapılacak olan damızlık Akkaraman koçlarının ilimiz küçükbaş hayvancılığının gelişmesine önemli katkılar sağlayacağını kaydetti.

Bu projeyle ilimizde bulunan küçükbaş hayvanların verim ve kalitelerinin yükseleceğine olan inancını belirten Vali Koca, incelendiğinde bölgede üretilen süt ve süt ürünlerinin iyi değerlendirilemediğini bunun da köy ekonomisine ve Karaman ekonomisine olumsuz yansıdığını belirtti. Süt sağımı için gerekli olan modern sağım cihazlarına sahip olduklarını ve bunu iyi değerlendirilerek bütün köylere de yaygınlaştırılması gerektiğini ifade eden Koca, sözlerinin sonunda dağıtımı yapılacak olan damızlık koçların hayırlı olması dilekleriyle çiftçilere hayırlı bol kazançlar diledi.

Konuşmaların ardından hibe başvuruları kabul edilen çiftçilere Vali Koca ve protokol üyeleri tarafından damızlık koçları törenle teslim edildi. – KARAMAN


Karaman’da Üreticilere Damızlık Koç Dağıtıldı Karaman Valisi Murat Koca, Ayrancı ilçesine bağlı Berendi köyünde düzenlenen damızlık koç dağıtım törenine katıldı Karaman Valisi Murat Koca, Ayrancı ilçesine bağlı Berendi köyünde düzenlenen damızlık koç dağıtım törenine katıldı. Koç dağıtım törenine, Vali Koca’nın yanı sıra, Garnizon Komutanı Jandarma Kıdemli Albay, Mustafa Akış, Ayrancı Kaymakamı Fatih Kaşıkçı, Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdür Vekili Uğur Erkan, Karaman İli Damızlık Koyun Keçi Yetiştiriciler […]


YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Benzer Galeriler

hayvancilikhaber.com Bir ENFORMASYON MEDYA GRUBU Kuruluşudur. Tüm Hakları Saklıdır.
Evcil Hayvanlar