Hayvancılık Haber

Hayvancılık Haber
 • M.Ülkü KARAKUŞ:”Geleneksel organizasyonumuz TUYEM’e,katılımınız için ANTALYA’ya davet ediyoruz”
  M.Ülkü KARAKUŞ:”Geleneksel organizasyonumuz
 • HasTavuk AŞ’den kültüre de hizmet..! Gölgeden sinema perdesine bir ilk..
  HasTavuk AŞ’den kültüre de hizmet..! Gölgede
 • TMMOB Gıda Mühendisleri Odası tarafından düzenlenen 10.GIDA MÜHENDİSLİĞİ KONGRESİ 2017 ANTALYA SİDE’DE GERÇEKLEŞTİRİLDİ
  TMMOB Gıda Mühendisleri Odası tarafından düzenlene
 • Tahir S. Yavuz Malatya’da “İneklerin Kuru Dönemi”ni Anlattı
  Tahir S. Yavuz Malatya’da “İneklerin K
 • SON TEKNOLOJİ ÜRÜNLERDEN, ÇİFTÇİ DOSTU ÇÖZÜMLERE KADAR BİRÇOK YENİLİK NEW HOLLAND STANDINDA..
  SON TEKNOLOJİ ÜRÜNLERDEN, ÇİFTÇİ DOSTU ÇÖZÜMLERE K
 • GÜBRETAŞ’tan ziraat fakültelerindeki çiftçi çocuklarına burs desteği:Tarımın geleceği için eğitime destek
  GÜBRETAŞ’tan ziraat fakültelerindeki çiftçi çocukl
 • ‘Ambalajlı Peynir’ kategorisinde “Türkiye’nin en sevilen markası” unvanına Sütaş layık görüldü.
  ‘Ambalajlı Peynir’ kategorisinde “Türkiye’nin en s
 • ÜÇÜNCÜ Yumurta Zirvesi’nde ”Yumurta”nın DÜNÜ,BUGÜNÜ ve YARINI” Bilimsel Olarak Tartışıldı..
  ÜÇÜNCÜ Yumurta Zirvesi’nde ”Yumurta&#
 • Genç Su Elçileri Meclisi Üyeleri 2. GençSEM Toplantısı için Ankara’daydı
  Genç Su Elçileri Meclisi Üyeleri 2. GençSEM Toplan
 • 2. EXPOMEN AGRO TARIM VE HAYVANCILIK FUARI
  2. EXPOMEN AGRO TARIM VE HAYVANCILIK FUARI
Müsteşar Mirmahmutoğulları törenle görevinden ayrıldı

Müsteşar Mirmahmutoğulları törenle görevinden ayrıldı

Emekli olan  Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Müsteşarı Vedat Mirmahmutoğulları bakanlık konferans salonunda düzenlenen törenle görevinden ayrıldı.

Son 10 yılı müsteşar olmak üzere bakanlığın her kademesinde toplam 35 yıl görev yapan Müsteşar Mirmahmutoğulları’nın  çalışma hayatını özetleyen slayt gösterisi ile başlayan törene,  Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakan Yardımcısı Kutbettin Arzu, Müsteşar Yardımcısı Nihat Pakdil, Müsteşar Yardımcısı İsmail Kemaloğlu, Rehberlik ve Teftiş Kurulu Başkanı Erdal Celal Sumaytaoğlu, TİGEM Genel Müdürü Halis Bilden, ESK Genel Müdürü Kasım Piral, AOÇ Müdürü İlyas Kıran, Tagem Genel Müdürü Masum Burak, Hayvancılık Genel Müdürü Mustafa Kayhan, diğer  birim amirleri ve çok sayıda personel katıldı.

Bakan Yardımcısı Arzu, törende uzun yıllar bakanlığa büyük hizmetler veren Mirmahmutoğulları’nın ayrılmasından dolayı büyük hüzün duyduğunu ancak ülkeye siyaset alanında hizmet verecek olmasından da büyük mutluluk duyduğunu söyledi. Bakan Yardımcısı Arzu “Kendisinden çok şey öğrendik, mesai arkadaşı olmaktan büyük mutluluk duydum. Uzun yıllar hayırlı görevler yaparak, mesai arkadaşlarına gönül hoşluğu içinde veda ediyor. Müsteşarımıza teşkilatımız, şahsım ve sayın bakanım adına başarılar ve mutluluklar diliyorum.” ifadelerini kullandı.

Müsteşar Mirmahmutoğulları da 35 yıl görev yaptığı bakanlıktan ayrılırken birlikte çok önemli çalışmalara imza attıklarını söyledi. Müsteşar olarak görev yaptığı son 10 yılda Türkiye’nin üç kuraklık, dünyanın da global bir ekonomik kriz yaşadığının belirten Mirmahmutoğulları, buna karşın tarımsal üretimi, ihracatı artırarak Türkiye’nin Avrupa’da birinci olduğunun altını çizdi. Bakan Mehdi Eker ve Bakan Yardımcısı Arzu’nun önderliğinde ekip olarak çok önemli çalışmalar yaptıklarını ifade eden Mirmahmutoğulları “Gıda artışıyla birlikte gıda güvenilirliği konusunda önemli mesafe kaydettik, Akredite laboratuvar sayısını artırdık. Ulusal Kırsal Kalkınma Planı yaptık. Hazırladığımız Stratejik Kalkınma Planı ödül aldı. Burada sayamayacağımız kadar çok konuda ülkemizin en ücra köylerine kadar hep birlikte ulaştık, birlikte hizmet ettik. Ülkem adına, sektör adına, şahsım adına size şükran ve minnet borçluyum. Hakkınızı helal edin.  ” şeklinde konuştu.

Bakan Yardımcısı Arzu’nun Müsteşar Mirmahmutoğulları’na​​​ çiçek takdim ettiği törenin sonunda, hatıra fotoğrafı çekildi.

​ ​

#10.02.2015 - Sayın Müsteşar Veda Töreni

Müsteşar Mirmahmutoğulları törenle görevinden ayrıldı ​ Emekli olan  Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Müsteşarı Vedat Mirmahmutoğulları bakanlık konferans salonunda düzenlenen törenle görevinden ayrıldı. Son 10 yılı müsteşar olmak üzere bakanlığın her kademesinde toplam 35 yıl görev yapan Müsteşar Mirmahmutoğulları’nın  çalışma hayatını özetleyen slayt gösterisi ile başlayan törene,  Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakan Yardımcısı Kutbettin Arzu, […]


YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Benzer Galeriler

hayvancilikhaber.com Bir ENFORMASYON MEDYA GRUBU Kuruluşudur. Tüm Hakları Saklıdır.
Evcil Hayvanlar