Hayvancılık Haber

Hayvancılık Haber
 • BAKAN Fakıbaba:- ‘Besicilik alanında ithalat herkesi üzüyor. Devlet sadece düzenleme görevini yapar. ”
  BAKAN Fakıbaba:- ‘Besicilik alanında ithalat herke
 • Bakan Fakıbaba, gıda sanayini dinledi:Gıda ve içecek sanayinin gündemindeki konular ele alındı.
  Bakan Fakıbaba, gıda sanayini dinledi:Gıda ve içec
 • Gıda Güvenliği Konusundaki Tüm Yenilikler ve Birbirinden İlginç Konular 6. Gıda Güvenliği Kongresi’nde Ele Alınacak…
  Gıda Güvenliği Konusundaki Tüm Yenilikler ve Birbi
 • Bayer ‘Startup Day 2017’ ile Girişimcileri Bir Araya Getirdi
  Bayer ‘Startup Day 2017’ ile Girişimcileri Bir Ara
 • Lely, robotik süt sağımının 25. yılını kutluyor
  Lely, robotik süt sağımının 25. yılını kutluyor
 • LEZİTA EN SEVİLEN ÜRÜNLERİYLE EDT FUARI’NDA… EDT Fuarı 20 – 23 Eylül, CNR Expo Yeşilköy
  LEZİTA EN SEVİLEN ÜRÜNLERİYLE EDT FUARI’NDA… EDT
 • “ÜÇ TARAFI DENİZLERLE ÇEVRİLİ TÜRKİYE’DE BALIK TÜKETİMİ, AVRUPA’NIN SADECE ÜÇTE BİRİ KADAR”
  “ÜÇ TARAFI DENİZLERLE ÇEVRİLİ TÜRKİYE’DE BALIK TÜK
 • Phoenix Simulator Dongle Emulator Download
  Phoenix Simulator Dongle Emulator Download
 • Türk levreği, çipurası ve alabalığı Hong Kong’ta görücüye çıktı
  Türk levreği, çipurası ve alabalığı Hong Kong’ta g
 • PROF.DR.NEVZAT ARTIK:”YUMURTADA FİPRONİL KRİZİ ”
  PROF.DR.NEVZAT ARTIK:”YUMURTADA FİPRONİL KRİ
Müsteşar Mirmahmutoğulları törenle görevinden ayrıldı

Müsteşar Mirmahmutoğulları törenle görevinden ayrıldı

Emekli olan  Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Müsteşarı Vedat Mirmahmutoğulları bakanlık konferans salonunda düzenlenen törenle görevinden ayrıldı.

Son 10 yılı müsteşar olmak üzere bakanlığın her kademesinde toplam 35 yıl görev yapan Müsteşar Mirmahmutoğulları’nın  çalışma hayatını özetleyen slayt gösterisi ile başlayan törene,  Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakan Yardımcısı Kutbettin Arzu, Müsteşar Yardımcısı Nihat Pakdil, Müsteşar Yardımcısı İsmail Kemaloğlu, Rehberlik ve Teftiş Kurulu Başkanı Erdal Celal Sumaytaoğlu, TİGEM Genel Müdürü Halis Bilden, ESK Genel Müdürü Kasım Piral, AOÇ Müdürü İlyas Kıran, Tagem Genel Müdürü Masum Burak, Hayvancılık Genel Müdürü Mustafa Kayhan, diğer  birim amirleri ve çok sayıda personel katıldı.

Bakan Yardımcısı Arzu, törende uzun yıllar bakanlığa büyük hizmetler veren Mirmahmutoğulları’nın ayrılmasından dolayı büyük hüzün duyduğunu ancak ülkeye siyaset alanında hizmet verecek olmasından da büyük mutluluk duyduğunu söyledi. Bakan Yardımcısı Arzu “Kendisinden çok şey öğrendik, mesai arkadaşı olmaktan büyük mutluluk duydum. Uzun yıllar hayırlı görevler yaparak, mesai arkadaşlarına gönül hoşluğu içinde veda ediyor. Müsteşarımıza teşkilatımız, şahsım ve sayın bakanım adına başarılar ve mutluluklar diliyorum.” ifadelerini kullandı.

Müsteşar Mirmahmutoğulları da 35 yıl görev yaptığı bakanlıktan ayrılırken birlikte çok önemli çalışmalara imza attıklarını söyledi. Müsteşar olarak görev yaptığı son 10 yılda Türkiye’nin üç kuraklık, dünyanın da global bir ekonomik kriz yaşadığının belirten Mirmahmutoğulları, buna karşın tarımsal üretimi, ihracatı artırarak Türkiye’nin Avrupa’da birinci olduğunun altını çizdi. Bakan Mehdi Eker ve Bakan Yardımcısı Arzu’nun önderliğinde ekip olarak çok önemli çalışmalar yaptıklarını ifade eden Mirmahmutoğulları “Gıda artışıyla birlikte gıda güvenilirliği konusunda önemli mesafe kaydettik, Akredite laboratuvar sayısını artırdık. Ulusal Kırsal Kalkınma Planı yaptık. Hazırladığımız Stratejik Kalkınma Planı ödül aldı. Burada sayamayacağımız kadar çok konuda ülkemizin en ücra köylerine kadar hep birlikte ulaştık, birlikte hizmet ettik. Ülkem adına, sektör adına, şahsım adına size şükran ve minnet borçluyum. Hakkınızı helal edin.  ” şeklinde konuştu.

Bakan Yardımcısı Arzu’nun Müsteşar Mirmahmutoğulları’na​​​ çiçek takdim ettiği törenin sonunda, hatıra fotoğrafı çekildi.

​ ​

#10.02.2015 - Sayın Müsteşar Veda Töreni

Müsteşar Mirmahmutoğulları törenle görevinden ayrıldı ​ Emekli olan  Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Müsteşarı Vedat Mirmahmutoğulları bakanlık konferans salonunda düzenlenen törenle görevinden ayrıldı. Son 10 yılı müsteşar olmak üzere bakanlığın her kademesinde toplam 35 yıl görev yapan Müsteşar Mirmahmutoğulları’nın  çalışma hayatını özetleyen slayt gösterisi ile başlayan törene,  Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakan Yardımcısı Kutbettin Arzu, […]


YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Benzer Galeriler

hayvancilikhaber.com Bir ENFORMASYON MEDYA GRUBU Kuruluşudur. Tüm Hakları Saklıdır.
Evcil Hayvanlar