Hayvancılık Haber

Hayvancılık Haber
 • M.Ülkü KARAKUŞ:”Geleneksel organizasyonumuz TUYEM’e,katılımınız için ANTALYA’ya davet ediyoruz”
  M.Ülkü KARAKUŞ:”Geleneksel organizasyonumuz
 • HasTavuk AŞ’den kültüre de hizmet..! Gölgeden sinema perdesine bir ilk..
  HasTavuk AŞ’den kültüre de hizmet..! Gölgede
 • TMMOB Gıda Mühendisleri Odası tarafından düzenlenen 10.GIDA MÜHENDİSLİĞİ KONGRESİ 2017 ANTALYA SİDE’DE GERÇEKLEŞTİRİLDİ
  TMMOB Gıda Mühendisleri Odası tarafından düzenlene
 • Tahir S. Yavuz Malatya’da “İneklerin Kuru Dönemi”ni Anlattı
  Tahir S. Yavuz Malatya’da “İneklerin K
 • SON TEKNOLOJİ ÜRÜNLERDEN, ÇİFTÇİ DOSTU ÇÖZÜMLERE KADAR BİRÇOK YENİLİK NEW HOLLAND STANDINDA..
  SON TEKNOLOJİ ÜRÜNLERDEN, ÇİFTÇİ DOSTU ÇÖZÜMLERE K
 • GÜBRETAŞ’tan ziraat fakültelerindeki çiftçi çocuklarına burs desteği:Tarımın geleceği için eğitime destek
  GÜBRETAŞ’tan ziraat fakültelerindeki çiftçi çocukl
 • ‘Ambalajlı Peynir’ kategorisinde “Türkiye’nin en sevilen markası” unvanına Sütaş layık görüldü.
  ‘Ambalajlı Peynir’ kategorisinde “Türkiye’nin en s
 • ÜÇÜNCÜ Yumurta Zirvesi’nde ”Yumurta”nın DÜNÜ,BUGÜNÜ ve YARINI” Bilimsel Olarak Tartışıldı..
  ÜÇÜNCÜ Yumurta Zirvesi’nde ”Yumurta&#
 • Genç Su Elçileri Meclisi Üyeleri 2. GençSEM Toplantısı için Ankara’daydı
  Genç Su Elçileri Meclisi Üyeleri 2. GençSEM Toplan
 • 2. EXPOMEN AGRO TARIM VE HAYVANCILIK FUARI
  2. EXPOMEN AGRO TARIM VE HAYVANCILIK FUARI
Öz-Can Veteriner Ecza Deposu Malatya da Turgut TOPALOĞLU tarafından kuruldu..!

Türkiye Veteriner Ecza Depoları içerisinde çeşitlilik anlamında en geniş ürün yelpazesine sahip olmanın avantajını müşterilerimize sunmaktayız…

Öz-Can Veteriner Ecza Deposu  Malatya da 

Turgut TOPALOĞLU tarafından kuruldu..!

”Şirketimiz iştirakleriyle birlikte tüm Türkiye’de elli kişiyi aşkın plasiyer sayısıyla veteriner ürünlerinin Öz-Can Gurubu  kalitesi altında satış ve dağıtımını yapmaktadır.”

”Bizi rakiplerimizden ayıran en önemli özelliğimiz bir kurumun her türlü ilaç ihtiyacını tek bir yerden karşılayabilecek geniş ürün yelpazesine sahip olmamız ve istikrarlı, tutarlı iş yapış şeklimizin müşterilere güven vermesidir.”

Özcan Grup olarak birinci hedefimiz Tarım Bakanlığı tarafından Veteriner Ürünleri Satış İzni verilmiş Müşteri portföyümüz içerisinde yer alan tüm müşterilerimize standardizasyonu sağlanmış yüksek kaliteli hizmet sağlamaktır.”

Bu ay ki röportaj konumuz Öz-Can Veteriner Ecza Deposu…. Kurulduğu ilk günden beri benimsediği ilkeler doğrultusunda hızla büyüyerek sektörde adından söz ettiren bir kurum olan Öz-Can Veteriner Ecza Deposu’nun arkasındaki tecrübeli isimler sayesinde hızlı bir büyüme ivmesi yakaladığı ifade edilmekte.. Arkasında bıraktığı 19 yılın ardından edindiği tecrübeleri sürekli hizmet kalitesini arttırmak için kullanan şirket; iştirakleriyle birlikte tüm Türkiye’de  veteriner ürünlerinin Öz-Can Gurubu  kalitesi altında satış ve dağıtımını yapmakta…

– Okuyucularımıza firmanızı tanıtabilir misiniz?

Öz-Can Veteriner Ecza Deposu 01.10.1996 tarihinde Malatya da Turgut Topaloğlu tarafından kurulmuştur. Zamanın şartları dahilinde veteriner ilaçlarının satış ve dağıtımına başlayan kuruluşumuz arkasındaki tecrübeli isimler sayesinde hızlı bir büyüme ivmesi yakalamıştır. Kurulduğu ilk günden beri benimsediği ilkeler doğrultusunda hızla büyüyerek sektörde adından söz ettiren bir kurum olmayı başarmıştır.

Türkiye’nin içinde bulunduğu ekonomik istikrarsızlık dönemlerinde aldığı kararlar ve uyguladığı politikalar ile şu anki mevcut güçlü yapısını oluşturmayı başarmıştır.2013 yılında sektörde ilk olarak büyük bir yatırımla 2.000 m2 lik veteriner ecza deposu gerekliliklerine göre inşa edilmiş kendi binasına taşınan şirketimiz yenilenen iş ortamı ve imkanları ile müşterilerine daha kaliteli hizmet sunmaya başlamıştır. Aynı prensipleri benimsemiş bünyesine kattığı yeni plasiyer ve personelleriyle hizmet ağını kurulduğu günden itibaren kat kat arttırmayı başarmıştır.
Erzurum’da Can Ecza Deposu ve İzmir’de Özcan Ecza Deposu Kuruldu..

Mevcut hizmet ağını ve çeşitliliğini geliştirmek isteyen şirketimiz 2005 yılında Erzurum’da Can Ecza Deposu’nu,2010 yılına İzmir Özcan Ecza Deposu’nu kurmuş  bölgedeki müşterilerin ihtiyaç duydukları kalitede hizmeti sunmaya başlamıştır.

2006 yılında faaliyet gösterdiği Hayvan Sağlığı sektöründe büyük bir ihtiyacın farkına varan şirketimiz veteriner biyolojik aşıları sperma ve medikal malzemelerin satış ve dağıtımını üstlenecek bu hizmeti kusursuz bir şekilde sunacak bir oluşum içine girmiş olup Biotek Veteriner Ecza Deposu ve Bornova Veteriner Ecza Depolarını müşterek olarak kurmuştur.

Türkiye’de Elli Kişiyi Aşkın Plasiyer Sayısıyla  Satış ve Dağıtım Yapmakta...

Arkasında bıraktığı 19 yılın ardından edindiği tecrübeleri sürekli hizmet kalitesi arttırmak için kullanan şirketimiz iştirakleriyle birlikte tüm Türkiye’de elli kişiyi aşkın plasiyer sayısıyla veteriner ürünlerinin Öz-Can Gurubu  kalitesi altında satış ve dağıtımını yapmaktadır.

– Sahaya ne şekilde hizmet veriyorsunuz? Özellikle hedeflediğiniz bir kesim var mı?

Malatya merkez olmak üzere İzmir ve Erzurum’da fiziki olarak bulunan depolarımızdan tüm Türkiye’ye ürünler en geç 48 saat içinde teslim edilecek şekilde sevk edilmektedir. Elli Beş kişilik saha satış temsilcisi kadromuz tüm müşterilerimize haftalık rutin ziyaret götürmektedir. Türkiye Veteriner Ecza Depoları içerisinde çeşitlilik anlamında en geniş ürün yelpazesine sahip olmanın avantajını müşterilerimize sunmaktayız. Müşterilerimizin tek muhatap ile tüm ihtiyaçlarını rahatlıkla karşılayabilecekleri ürün yelpazesine sahip olmanın avantajını sunduğumuz hizmetin kalitesiyle birleştirerek müşterilerimize bu ayrıcalığı sağlamaktayız

Müşterilerilerine Standardizasyonu Sağlanmış Yüksek Kaliteli Hizmet ..!

Sunulan hizmette standardizasyonu sağlamak hizmet sektöründe faaliyet gösteren her kurumun öncelikli hedefidir. Özcan Grup olarak birinci hedefimiz Tarım Bakanlığı tarafından Veteriner Ürünleri Satış İzni verilmiş Müşteri portföyümüz içerisinde yer alan tüm müşterilerimize standardizasyonu sağlanmış yüksek kaliteli hizmet sağlamaktır.

– Sektörel sıkıntılarınız nelerdir biraz bahseder misiniz?

2011 Aralık ayından itibaren sektörümüzde çok ciddi yasal değişiklikler olmaya başladı ve yeni güncellemeler ile çıkan yönetmelikler bu değişimi olumlu yönde geliştirmekte. Geçiş dönemi içerisinde tabi ki bazı sıkıntılar hem perakende noktaları hem depolar arasında hem de üreticiler tarafında sancılı olmakta. Özcan Grup olarak depoların sorumluluğunda yapılması gereken tüm gereklilikleri yerine getirerek Türkiye’de örnek teşkil edecek Malatya Merkez Depomuzu 2013 yılı içerisinde faaliyete sokmuştur.

Depo Olmanın Gereklilikleri ve İş Yapış Şekli  Prensipleri..

Her kurum kendi unvanındaki esas faaliyet konusunu kendine ana iş olarak prensip edinirse ve gerekliliklerini tam olarak yerine getirirse sektörle ilgili hiçbir problemin kalmayacağına inanmaktayız. Yani Depo ise depo olmanın gerekliliklerini ve iş yapış şeklini kendine prensip edinmeli bu iş üzerinde odaklanmalı. Bir depo hem üretim bacağında hem dağıtım bacağında hem de perakende bacağında faaliyet yürütmeye çalışması hizmet sunmaya çalıştığı noktalarda ve kendisinin iş yaptığı üretici firmalar ile ilgili standardizasyonu, tarafsızlığı, eşitliği sağlayamaz. Perakendeci depoculuğu, depolar üreticiliği, Üreticiler depoculuğu yapmayı bırakır her kurum kendi işini yasa ve yönetmeliklerin gereklilikleri ile yerine getirirse sektörde bir sıkıntı olacağına inanmamaktayız.

– Devletten beklentileriniz nelerdir?

Bakanlıktan beklentimiz çıkarmış olduğu yasa ve yönetmeliklerin uygulama ve kontrol noktasında da denetimlerini yapması.

Özellikle ilacın takip edilebilirliği konusunda kare kod uygulamasının alt yapısını biran önce bitirmesini beklemekteyiz.

– Rekabet koşulları sizi zorluyor mu, sizi diğer firmalardan ayıran özellikler neler?

Her geçen yıl faaliyetlerimizi yürütmek için katlanmak zorunda olduğumuz masraf kalemlerinin oranları yükselmekte karlılık ters orantılı olarak azalmaktadır. Bu durumun olumsuz etkisini ortadan kaldırmanın tek yolu da ciroyu yükseltmektir. Eskiden az ciro ile sağlanan karlılıklar artık çok yüksek cirolar ile birlikte sağlanamamaktadır. Her kurum için aynı durum söz konusu olduğundan yüksek cirolara ulaşmak için sektörde paralel kurumlar arasında çok ciddi rekabetler yaşanmaktadır. Bu yoğun rekabetin içerisinde bizi rakiplerimizden ayıran en önemli özelliğimiz bir kurumun her türlü ilaç ihtiyacını tek bir yerden karşılayabilecek geniş ürün yelpazesine sahip olmamız ve istikrarlı, tutarlı iş yapış şeklimizin müşterilere güven vermesidir.

 -Firmanızın sektöre bakış açısı nedir?

Artan nüfus ve gelirle birlikte hayvansal protein ihtiyacı büyümekte,bu farkındalık ile paralel olarak,Türkiye Hayvancılığı Ruminant sektörü değişmekte küçük ölçekli geleneksel hayvancılık işletmeleri daha profesyonel ve orta ölçekli hayvancılık işletmelerine dönüşüyor.Bu değişim Aile hayvancılığından  gittikçe büyük bir hızla uzaklaşarak,giderek artan hayvan sayılarıyla sanayileşmiş hayvancılığa doğru gitmekte bu da içinde bulunduğumuz sektör ve gelecek için olumlu sinyaller vermekte.

Farklı ülkelerle çalışıyor musunuz, çalışıyorsanız sıkıntılarınız nelerdir, pazar zorluğunuz var mı?

Yurt dışı satışımız yoktur. Ancak Fransa ve İspanya’da bizlerle aynı işi yapan Depoları ziyaret etme ve onların iş yapış şekillerini analiz etme fırsatımız oldu. Geçmiş yıllarda yaptığımız bu ziyaretler sayesinde Türkiye’deki iş yapış şeklimizi yeniden yapılandırarak daha iyi hizmet sunmaya yönelik önemli adımlar atmamıza vesile olmuştur.

 


Türkiye Veteriner Ecza Depoları içerisinde çeşitlilik anlamında en geniş ürün yelpazesine sahip olmanın avantajını müşterilerimize sunmaktayız… Öz-Can Veteriner Ecza Deposu  Malatya da  Turgut TOPALOĞLU tarafından kuruldu..! ”Şirketimiz iştirakleriyle birlikte tüm Türkiye’de elli kişiyi aşkın plasiyer sayısıyla veteriner ürünlerinin Öz-Can Gurubu  kalitesi altında satış ve dağıtımını yapmaktadır.” ”Bizi rakiplerimizden ayıran en önemli özelliğimiz bir kurumun her türlü ilaç […]


YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Benzer Galeriler

hayvancilikhaber.com Bir ENFORMASYON MEDYA GRUBU Kuruluşudur. Tüm Hakları Saklıdır.
Evcil Hayvanlar