Hayvancılık Haber

Hayvancılık Haber
 • M.Ülkü KARAKUŞ:”Geleneksel organizasyonumuz TUYEM’e,katılımınız için ANTALYA’ya davet ediyoruz”
  M.Ülkü KARAKUŞ:”Geleneksel organizasyonumuz
 • HasTavuk AŞ’den kültüre de hizmet..! Gölgeden sinema perdesine bir ilk..
  HasTavuk AŞ’den kültüre de hizmet..! Gölgede
 • TMMOB Gıda Mühendisleri Odası tarafından düzenlenen 10.GIDA MÜHENDİSLİĞİ KONGRESİ 2017 ANTALYA SİDE’DE GERÇEKLEŞTİRİLDİ
  TMMOB Gıda Mühendisleri Odası tarafından düzenlene
 • Tahir S. Yavuz Malatya’da “İneklerin Kuru Dönemi”ni Anlattı
  Tahir S. Yavuz Malatya’da “İneklerin K
 • SON TEKNOLOJİ ÜRÜNLERDEN, ÇİFTÇİ DOSTU ÇÖZÜMLERE KADAR BİRÇOK YENİLİK NEW HOLLAND STANDINDA..
  SON TEKNOLOJİ ÜRÜNLERDEN, ÇİFTÇİ DOSTU ÇÖZÜMLERE K
 • GÜBRETAŞ’tan ziraat fakültelerindeki çiftçi çocuklarına burs desteği:Tarımın geleceği için eğitime destek
  GÜBRETAŞ’tan ziraat fakültelerindeki çiftçi çocukl
 • ‘Ambalajlı Peynir’ kategorisinde “Türkiye’nin en sevilen markası” unvanına Sütaş layık görüldü.
  ‘Ambalajlı Peynir’ kategorisinde “Türkiye’nin en s
 • ÜÇÜNCÜ Yumurta Zirvesi’nde ”Yumurta”nın DÜNÜ,BUGÜNÜ ve YARINI” Bilimsel Olarak Tartışıldı..
  ÜÇÜNCÜ Yumurta Zirvesi’nde ”Yumurta&#
 • Genç Su Elçileri Meclisi Üyeleri 2. GençSEM Toplantısı için Ankara’daydı
  Genç Su Elçileri Meclisi Üyeleri 2. GençSEM Toplan
 • 2. EXPOMEN AGRO TARIM VE HAYVANCILIK FUARI
  2. EXPOMEN AGRO TARIM VE HAYVANCILIK FUARI
Polonez’in tadındaki sır: “Tarifimizde göz kararı yok”
Polonez’in tadındaki sır:  “Tarifimizde göz kararı yok”
Türkiye’nin lezzet büyüğü Polonez, sağlıklı beslenme üzerine yaptığı Ar-Ge çalışmaları ile şarküteri et ürünlerine birçok farklı lezzet kazandırmaya devam ediyor. Polonez Ar-Ge ekibi, üretimde mikrogramlarla formüle ettiği tariflerinden ödün vermiyor....
9 Mayıs 2017 22:40
Font1 Font2 Font3 Font4

Türkiye’nin lezzet büyüğü Polonez, sağlıklı beslenme üzerine yaptığı Ar-Ge çalışmaları ile şarküteri et ürünlerine birçok farklı lezzet kazandırmaya devam ediyor. Polonez Ar-Ge ekibi, üretimde mikrogramlarla formüle ettiği tariflerinden ödün vermiyor. Böylelikle Polonez tüketicisi hep aynı lezzeti buluyor.

 Polonez Genel Müdürü Andaç Günsoy

Bugüne kadar toplum sağlığını her şeyin önüne koyan Polonez, 2010 yılından bu yana sağlıklı beslenmeyle ilgili çalışmalarını yoğunlaştırdı. Gıda bilimine önem veren bir marka olarak Ar-Ge merkezinde çalışan veteriner hekim ve mühendisleriyle, toplum sağlığına uygun, fonksiyonel ve inovatif besinler üretmek için sürekli çalışıyor. Bunun ilk örneği olarak geçtiğimiz yıl, sadece %1 yağ oranlı, düşük kalorili ve yüksek protein içeriğine sahip ‘Fit Yaşam’ ve ‘Glutensiz’ ürünleri tüketicileri ile tanıştıran Polonez, 30 yıldır aynı lezzet formülünü kullanıyor.

 

Polonez’de göz kararı yok

“Polonez’i her aldığınızda aynı lezzeti-tadı almanız için ana hammaddemiz dana eti her zaman en üst kalitede tedarik ediliyor. Bunun yanı sıra ürünlerimizde kullanılan tüm baharatlar da hassas teraziler ile ölçülerek kullanılıyor. Asla göz kararı yok. Her ürünün bir reçetesi bir formülü var. Bu nedenle tüketicilerimiz her defasında farklı bir tat yerine alıştığı Polonez lezzetini buluyor” diyen Polonez Genel Müdürü Andaç Günsoy, tariflerindeki püf noktalarından da örnekler verdi.

 

Kullandığımız malzemeleri özenle seçiyoruz

“Bizim lezzet sırrımızın en önemli unsuru kullandığımız et. Otuz maddelik bir şartnamemiz var. Bu otuz maddeden bir tanesine dahi uymayan eti tesislerimizden içeri sokmuyoruz. Sağlıklı hayvan olması, tüm besi özelliklerinin sağlanmış olması, entegre tesislerde veteriner hekim kontrolünde islami usullere göre kesilmesi, sağlık sertifikalarının tam olması, etin soğutulmuş ve dinlendirilmiş olması, 18-24 ay arası yaşta olması birincil şartlarımız. Özellikle simmental, heraford, limuzin ve şarole ırklarını tercih ediyoruz. Et alımımızın tamamı İç Anadolu Bölgesi’nden özellikle Ankara ve Kayseri’den gerçekleşiyor. Etin dışında kullandığımız diğer hammaddeleri de büyük bir hassasiyetle seçiyoruz. Örneğin pastırma yapımında sarımsak tozu değil çiğ sarımsak kullanıyoruz. Özellikle Kastamonu Taşköprü sarımsağını tercih ediyoruz.”

 

Hedef son ürünün kalitesi

“Pastırma, prosesi en uzun ve zor olan ürün grubu. Yapım süresi ortalama 25 gün. İzlenebilirlik aşamalarını geçen ürünler bir sonraki basamağa geçiyor. Hedef, daima son ürünün kalitesi. Bu kaliteyi tutturabilmek amacıyla tamamen analitik ve ölçülebilir metodlarla süreçleri takip ediyoruz.”

Polonez ince dilim görsel

Mümkün olduğunca ince kesin

“Et ürünleri inceldikçe lezzetlenir. Bu nedenle ürünlerimizi tüketicilerimizle buluşturan şarküteri personellerine bizim ürünlerimizi mümkün olduğunca ince kesin diyoruz.”

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa
hayvancilikhaber.com Bir ENFORMASYON MEDYA GRUBU Kuruluşudur. Tüm Hakları Saklıdır.
Evcil Hayvanlar