Hayvancılık Haber

Hayvancılık Haber
 • Bakan Fakıbaba, gıda sanayini dinledi:Gıda ve içecek sanayinin gündemindeki konular ele alındı.
  Bakan Fakıbaba, gıda sanayini dinledi:Gıda ve içec
 • Gıda Güvenliği Konusundaki Tüm Yenilikler ve Birbirinden İlginç Konular 6. Gıda Güvenliği Kongresi’nde Ele Alınacak…
  Gıda Güvenliği Konusundaki Tüm Yenilikler ve Birbi
 • Bayer ‘Startup Day 2017’ ile Girişimcileri Bir Araya Getirdi
  Bayer ‘Startup Day 2017’ ile Girişimcileri Bir Ara
 • Lely, robotik süt sağımının 25. yılını kutluyor
  Lely, robotik süt sağımının 25. yılını kutluyor
 • LEZİTA EN SEVİLEN ÜRÜNLERİYLE EDT FUARI’NDA… EDT Fuarı 20 – 23 Eylül, CNR Expo Yeşilköy
  LEZİTA EN SEVİLEN ÜRÜNLERİYLE EDT FUARI’NDA… EDT
 • “ÜÇ TARAFI DENİZLERLE ÇEVRİLİ TÜRKİYE’DE BALIK TÜKETİMİ, AVRUPA’NIN SADECE ÜÇTE BİRİ KADAR”
  “ÜÇ TARAFI DENİZLERLE ÇEVRİLİ TÜRKİYE’DE BALIK TÜK
 • Phoenix Simulator Dongle Emulator Download
  Phoenix Simulator Dongle Emulator Download
 • Türk levreği, çipurası ve alabalığı Hong Kong’ta görücüye çıktı
  Türk levreği, çipurası ve alabalığı Hong Kong’ta g
 • PROF.DR.NEVZAT ARTIK:”YUMURTADA FİPRONİL KRİZİ ”
  PROF.DR.NEVZAT ARTIK:”YUMURTADA FİPRONİL KRİ
 • YAZ KURAKLIĞI BAL ÜRETİMİNİ OLUMSUZ ETKİLEDİ
  YAZ KURAKLIĞI BAL ÜRETİMİNİ OLUMSUZ ETKİLEDİ
Polonez’in tadındaki sır: “Tarifimizde göz kararı yok”
Polonez’in tadındaki sır:  “Tarifimizde göz kararı yok”
Türkiye’nin lezzet büyüğü Polonez, sağlıklı beslenme üzerine yaptığı Ar-Ge çalışmaları ile şarküteri et ürünlerine birçok farklı lezzet kazandırmaya devam ediyor. Polonez Ar-Ge ekibi, üretimde mikrogramlarla formüle ettiği tariflerinden ödün vermiyor....
9 Mayıs 2017 22:40
Font1 Font2 Font3 Font4

Türkiye’nin lezzet büyüğü Polonez, sağlıklı beslenme üzerine yaptığı Ar-Ge çalışmaları ile şarküteri et ürünlerine birçok farklı lezzet kazandırmaya devam ediyor. Polonez Ar-Ge ekibi, üretimde mikrogramlarla formüle ettiği tariflerinden ödün vermiyor. Böylelikle Polonez tüketicisi hep aynı lezzeti buluyor.

 Polonez Genel Müdürü Andaç Günsoy

Bugüne kadar toplum sağlığını her şeyin önüne koyan Polonez, 2010 yılından bu yana sağlıklı beslenmeyle ilgili çalışmalarını yoğunlaştırdı. Gıda bilimine önem veren bir marka olarak Ar-Ge merkezinde çalışan veteriner hekim ve mühendisleriyle, toplum sağlığına uygun, fonksiyonel ve inovatif besinler üretmek için sürekli çalışıyor. Bunun ilk örneği olarak geçtiğimiz yıl, sadece %1 yağ oranlı, düşük kalorili ve yüksek protein içeriğine sahip ‘Fit Yaşam’ ve ‘Glutensiz’ ürünleri tüketicileri ile tanıştıran Polonez, 30 yıldır aynı lezzet formülünü kullanıyor.

 

Polonez’de göz kararı yok

“Polonez’i her aldığınızda aynı lezzeti-tadı almanız için ana hammaddemiz dana eti her zaman en üst kalitede tedarik ediliyor. Bunun yanı sıra ürünlerimizde kullanılan tüm baharatlar da hassas teraziler ile ölçülerek kullanılıyor. Asla göz kararı yok. Her ürünün bir reçetesi bir formülü var. Bu nedenle tüketicilerimiz her defasında farklı bir tat yerine alıştığı Polonez lezzetini buluyor” diyen Polonez Genel Müdürü Andaç Günsoy, tariflerindeki püf noktalarından da örnekler verdi.

 

Kullandığımız malzemeleri özenle seçiyoruz

“Bizim lezzet sırrımızın en önemli unsuru kullandığımız et. Otuz maddelik bir şartnamemiz var. Bu otuz maddeden bir tanesine dahi uymayan eti tesislerimizden içeri sokmuyoruz. Sağlıklı hayvan olması, tüm besi özelliklerinin sağlanmış olması, entegre tesislerde veteriner hekim kontrolünde islami usullere göre kesilmesi, sağlık sertifikalarının tam olması, etin soğutulmuş ve dinlendirilmiş olması, 18-24 ay arası yaşta olması birincil şartlarımız. Özellikle simmental, heraford, limuzin ve şarole ırklarını tercih ediyoruz. Et alımımızın tamamı İç Anadolu Bölgesi’nden özellikle Ankara ve Kayseri’den gerçekleşiyor. Etin dışında kullandığımız diğer hammaddeleri de büyük bir hassasiyetle seçiyoruz. Örneğin pastırma yapımında sarımsak tozu değil çiğ sarımsak kullanıyoruz. Özellikle Kastamonu Taşköprü sarımsağını tercih ediyoruz.”

 

Hedef son ürünün kalitesi

“Pastırma, prosesi en uzun ve zor olan ürün grubu. Yapım süresi ortalama 25 gün. İzlenebilirlik aşamalarını geçen ürünler bir sonraki basamağa geçiyor. Hedef, daima son ürünün kalitesi. Bu kaliteyi tutturabilmek amacıyla tamamen analitik ve ölçülebilir metodlarla süreçleri takip ediyoruz.”

Polonez ince dilim görsel

Mümkün olduğunca ince kesin

“Et ürünleri inceldikçe lezzetlenir. Bu nedenle ürünlerimizi tüketicilerimizle buluşturan şarküteri personellerine bizim ürünlerimizi mümkün olduğunca ince kesin diyoruz.”

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa
hayvancilikhaber.com Bir ENFORMASYON MEDYA GRUBU Kuruluşudur. Tüm Hakları Saklıdır.
Evcil Hayvanlar