Hayvancılık Haber

Hayvancılık Haber
 • BAKAN Fakıbaba:- ‘Besicilik alanında ithalat herkesi üzüyor. Devlet sadece düzenleme görevini yapar. ”
  BAKAN Fakıbaba:- ‘Besicilik alanında ithalat herke
 • Bakan Fakıbaba, gıda sanayini dinledi:Gıda ve içecek sanayinin gündemindeki konular ele alındı.
  Bakan Fakıbaba, gıda sanayini dinledi:Gıda ve içec
 • Gıda Güvenliği Konusundaki Tüm Yenilikler ve Birbirinden İlginç Konular 6. Gıda Güvenliği Kongresi’nde Ele Alınacak…
  Gıda Güvenliği Konusundaki Tüm Yenilikler ve Birbi
 • Bayer ‘Startup Day 2017’ ile Girişimcileri Bir Araya Getirdi
  Bayer ‘Startup Day 2017’ ile Girişimcileri Bir Ara
 • Lely, robotik süt sağımının 25. yılını kutluyor
  Lely, robotik süt sağımının 25. yılını kutluyor
 • LEZİTA EN SEVİLEN ÜRÜNLERİYLE EDT FUARI’NDA… EDT Fuarı 20 – 23 Eylül, CNR Expo Yeşilköy
  LEZİTA EN SEVİLEN ÜRÜNLERİYLE EDT FUARI’NDA… EDT
 • “ÜÇ TARAFI DENİZLERLE ÇEVRİLİ TÜRKİYE’DE BALIK TÜKETİMİ, AVRUPA’NIN SADECE ÜÇTE BİRİ KADAR”
  “ÜÇ TARAFI DENİZLERLE ÇEVRİLİ TÜRKİYE’DE BALIK TÜK
 • Phoenix Simulator Dongle Emulator Download
  Phoenix Simulator Dongle Emulator Download
 • Türk levreği, çipurası ve alabalığı Hong Kong’ta görücüye çıktı
  Türk levreği, çipurası ve alabalığı Hong Kong’ta g
 • PROF.DR.NEVZAT ARTIK:”YUMURTADA FİPRONİL KRİZİ ”
  PROF.DR.NEVZAT ARTIK:”YUMURTADA FİPRONİL KRİ
Serhat İNEGÖL: ”NUTRIAD INTERNATIONAL N.V firmasının Türkiye ve komşu ülkeler bazında distribütörlüğünü yapmaktayız”
Serhat İNEGÖL: ”NUTRIAD INTERNATIONAL N.V firmasının Türkiye ve komşu ülkeler bazında distribütörlüğünü yapmaktayız”
Serhat İNEGÖL: ”NUTRIAD INTERNATIONAL N.V firmasının Türkiye ve komşu ülkeler bazında distribütörlüğünü yapmaktayız”   Nutri-ad Ltd.Şti’nin ortağı ve Genel Müdürü sn Serhat İNEGÖL :” Her türlü çiftlik hayvanı için türlere özel ürünlerimiz...
24 Ağustos 2017 00:06
Font1 Font2 Font3 Font4
Serhat İNEGÖL: ”NUTRIAD INTERNATIONAL N.V firmasının Türkiye ve komşu ülkeler bazında distribütörlüğünü yapmaktayız”
 
Nutri-ad Ltd.Şti’nin ortağı ve Genel Müdürü sn Serhat İNEGÖL :” Her türlü çiftlik hayvanı için türlere özel ürünlerimiz mevcut. Kanatlı grubunda öne çıkan ürünlerimiz ; sindirim destekleyici ve canlı sağlığını korumaya yönelik ürünler (Bitkisel ekstraktlar,Esansiyel yağlar ve organik asitler) Büyükbaş ve Küçükbaş 
hayvanlar içinse yem fabrikalarına yönelik ve çiftlik ürünlerimiz sayılabilir.”
 
Serhat İNEGÖL :”Aqua grubunda ise yine türe özgü anti-paraziter ve anti-bakteriyel ürünler ile sindirim arttırıcı ve emülsifiyer ürünlerimiz yer almaktadır. Her geçen sene yeni ürün ilaveleri ile portföyümüzü geliştirirken diğer yandan da sahadan gelen talepler doğrultusunda ülkemiz hayvancılığına katma değer yaratacak doğal çözümler üretmeye devam etmekteyiz.
 
AAEAAQAAAAAAAAsHAAAAJGM1YjM1ZDFjLTcyMDQtNDVlMS05N2I5LTBkMWUxNzI0ZTAwMw
 
Bu ayki sektör konusu firmamız NUTRİ-AD YEM KATKI MAD. VE İLAÇ  San.  Tic. Ltd. Şti. ve konuğumuzda Nutri-ad Ltd.Şti’nin ortağı ve Genel Müdürü sn Serhat İNEGÖL oldu..Bilindiği gibi  NUTRİ-AD YEM KATKI MAD. VE İLAÇ  San.  Tic. Ltd. Şti. uluslararası bilinirliği yüksek olan NUTRIAD INTERNATIONAL N.V firmasının Türkiye ve komşu ülkeler bazında distribütörlüğünü yapmakta,
 
-Firmanızdan biraz bahsedebilir misLiniz.?
Serhat İNEGÖL:Şirketimiz yem katkı sektöründe uzun yıllara dayanan bilgi birikimi ve tecrübesiyle NUTRIAD INTERNATIONAL N.V firmasının Türkiye ve komşu ülkeler bazında distribütörlüğünü yapmaktadır.
Bu bağlamda gerekli donanıma sahip satış ve pazarlama ekibi, bölgesel ölçekte alt bayilikleri, danışman ve teknik destek birimiyle kanatlı, ruminant ve aqua yem katkı grubu ürün portföyümüzle hizmet vermekteyiz.
 -Tavukçuluk sektörüne bakış açınız ?
Serhat İNEGÖL:Hepimizin bildiği gibi kanatlı sektöründe özellikle son yıllarda önemli ölçüde üretim artışı gözlemlemekteyiz. Bunun yanı sıra, gerek piliç eti gerekse yumurta ihracatında yıllar bazında yaşanan dalgalanmalar ve girdi maliyetlerindeki artış, tavukçuluk sektörünün daha iyi yerlere gelmesinde zorluk yaşanmasına neden oluyor. Değerli bir besin maddesi olan piliç eti ve yumurta, muadillerine oranla daha ekonomik protein kaynağı olması ve dünya standartlarında üretim yapılmasına rağmen yıllık kişi başı tüketim rakamlarına baktığımızda gelişmiş ülkelerin gerisindedir. Örnek vermek gerekirse; 2016 yılı itibarı ile dünyada toplamda yaklaşık 90 milyon ton piliç eti üretimi yapılırken Türkiye yaklaşık 2 milyon ton ile dünya sıralamasında kendisine yer bulurken kişi başı tüketimimiz yaklaşık 22 kg civarındadır. Görsel ve yazılı medya da yer alan eksik ya da yanlış bilgi kaynaklı bazı asılsız haberlerde beyaz et ve yumurta tüketimini olumsuz yönde etkilemektedir. Bu sektörden beklentisi olan herkesin ortak sorumluluğu ülkemiz tavukçuluğunu daha sürdürülebilir ve kazançlı hale gelmesinde taşın altına elini koymasıdır. Konuyla ilgili bilim insanlarının ve tüm sektör çalışanlarının bu konuda gerekli hassasiyeti gösterip bilimsel veriler ışığında tüketiciyi bilinçlendirmesi gerekmektedir.
-TEMMUZ  ayında İstanbul’da düzenlenen VIV TÜRKİYE Fuarı’n da da yer aldınız…
           Gözlem ve görüşleriniz nelerdir.
Serhat İNEGÖL:Nutriad olarak faaliyet konumuza giren birçok organizasyonda katılımcı ya da sponsor olarak yer almaya çalışıyoruz. Bu anlamda VIV Türkiye her zaman katılım gösterdiğimiz ve bizim için önceliği olan bir fuar. Bu senede yurtiçi ve yurtdışından birçok konuğumuzu ağırlama fırsatı bulduğumuz ve ileriye dönük iş hacmimizi geliştirmede müşterilerimiz ile buluşma platformumuz olan fuardan çok memnun kaldığımızı söylemek isterim. Önümüzdeki dönemde bu türden uluslararası fuar, sempozyum ve seminerlere desteğimizi devam ettireceğiz.
-NUTRİ-AD YEM KATKI MAD VE İLAÇ  San.  Tic. Ltd. Şti.  
            ile ilgili olarak ilave etmek istedikleriniz?
Serhat İNEGÖL:Kısaca ürün portföyümüze değinmek isterim. Daha önce de kısmen belirttiğim gibi her türlü çiftlik hayvanı için türlere özel ürünlerimiz mevcut. Kanatlı grubunda öne çıkan ürünlerimiz ; sindirim destekleyici ve canlı sağlığını korumaya yönelik ürünler (Bitkisel ekstraktlar,Esansiyel yağlar ve organik asitler) Büyükbaş ve Küçükbaş hayvanlar içinse yem fabrikalarına yönelik ve çiftlik ürünlerimiz sayılabilir. Aqua grubunda ise yine türe özgü anti-paraziter ve anti-bakteriyel ürünler ile sindirim arttırıcı ve emülsifiyer ürünlerimiz yer almaktadır. Her geçen sene yeni ürün ilaveleri ile portföyümüzü geliştirirken diğer yandan da sahadan gelen talepler doğrultusunda ülkemiz hayvancılığına katma değer yaratacak doğal çözümler üretmeye devam etmekteyiz.
Ayrıca, kısaca Serhat İNEGÖL Kimdir ?
         1969 Bursa doğumludur. U.Ü Ziraat Fakültesin den 1992 yılında mezun oldu. Yaklaşık 20 yıldır yem katkı sektöründe çalışmakta. Son 5 yıldır da Nutri-ad Ltd.Şti’nin ortağı ve Genel Müdürü olarak iş hayatına devam etmekte.

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa
hayvancilikhaber.com Bir ENFORMASYON MEDYA GRUBU Kuruluşudur. Tüm Hakları Saklıdır.
Evcil Hayvanlar