Hayvancılık Haber

Hayvancılık Haber
 • M.Ülkü KARAKUŞ:”Geleneksel organizasyonumuz TUYEM’e,katılımınız için ANTALYA’ya davet ediyoruz”
  M.Ülkü KARAKUŞ:”Geleneksel organizasyonumuz
 • HasTavuk AŞ’den kültüre de hizmet..! Gölgeden sinema perdesine bir ilk..
  HasTavuk AŞ’den kültüre de hizmet..! Gölgede
 • TMMOB Gıda Mühendisleri Odası tarafından düzenlenen 10.GIDA MÜHENDİSLİĞİ KONGRESİ 2017 ANTALYA SİDE’DE GERÇEKLEŞTİRİLDİ
  TMMOB Gıda Mühendisleri Odası tarafından düzenlene
 • Tahir S. Yavuz Malatya’da “İneklerin Kuru Dönemi”ni Anlattı
  Tahir S. Yavuz Malatya’da “İneklerin K
 • SON TEKNOLOJİ ÜRÜNLERDEN, ÇİFTÇİ DOSTU ÇÖZÜMLERE KADAR BİRÇOK YENİLİK NEW HOLLAND STANDINDA..
  SON TEKNOLOJİ ÜRÜNLERDEN, ÇİFTÇİ DOSTU ÇÖZÜMLERE K
 • GÜBRETAŞ’tan ziraat fakültelerindeki çiftçi çocuklarına burs desteği:Tarımın geleceği için eğitime destek
  GÜBRETAŞ’tan ziraat fakültelerindeki çiftçi çocukl
 • ‘Ambalajlı Peynir’ kategorisinde “Türkiye’nin en sevilen markası” unvanına Sütaş layık görüldü.
  ‘Ambalajlı Peynir’ kategorisinde “Türkiye’nin en s
 • ÜÇÜNCÜ Yumurta Zirvesi’nde ”Yumurta”nın DÜNÜ,BUGÜNÜ ve YARINI” Bilimsel Olarak Tartışıldı..
  ÜÇÜNCÜ Yumurta Zirvesi’nde ”Yumurta&#
 • Genç Su Elçileri Meclisi Üyeleri 2. GençSEM Toplantısı için Ankara’daydı
  Genç Su Elçileri Meclisi Üyeleri 2. GençSEM Toplan
 • 2. EXPOMEN AGRO TARIM VE HAYVANCILIK FUARI
  2. EXPOMEN AGRO TARIM VE HAYVANCILIK FUARI
Serhat İNEGÖL: ”NUTRIAD INTERNATIONAL N.V firmasının Türkiye ve komşu ülkeler bazında distribütörlüğünü yapmaktayız”
Serhat İNEGÖL: ”NUTRIAD INTERNATIONAL N.V firmasının Türkiye ve komşu ülkeler bazında distribütörlüğünü yapmaktayız”
Serhat İNEGÖL: ”NUTRIAD INTERNATIONAL N.V firmasının Türkiye ve komşu ülkeler bazında distribütörlüğünü yapmaktayız”   Nutri-ad Ltd.Şti’nin ortağı ve Genel Müdürü sn Serhat İNEGÖL :” Her türlü çiftlik hayvanı için türlere özel ürünlerimiz...
24 Ağustos 2017 00:06
Font1 Font2 Font3 Font4
Serhat İNEGÖL: ”NUTRIAD INTERNATIONAL N.V firmasının Türkiye ve komşu ülkeler bazında distribütörlüğünü yapmaktayız”
 
Nutri-ad Ltd.Şti’nin ortağı ve Genel Müdürü sn Serhat İNEGÖL :” Her türlü çiftlik hayvanı için türlere özel ürünlerimiz mevcut. Kanatlı grubunda öne çıkan ürünlerimiz ; sindirim destekleyici ve canlı sağlığını korumaya yönelik ürünler (Bitkisel ekstraktlar,Esansiyel yağlar ve organik asitler) Büyükbaş ve Küçükbaş 
hayvanlar içinse yem fabrikalarına yönelik ve çiftlik ürünlerimiz sayılabilir.”
 
Serhat İNEGÖL :”Aqua grubunda ise yine türe özgü anti-paraziter ve anti-bakteriyel ürünler ile sindirim arttırıcı ve emülsifiyer ürünlerimiz yer almaktadır. Her geçen sene yeni ürün ilaveleri ile portföyümüzü geliştirirken diğer yandan da sahadan gelen talepler doğrultusunda ülkemiz hayvancılığına katma değer yaratacak doğal çözümler üretmeye devam etmekteyiz.
 
AAEAAQAAAAAAAAsHAAAAJGM1YjM1ZDFjLTcyMDQtNDVlMS05N2I5LTBkMWUxNzI0ZTAwMw
 
Bu ayki sektör konusu firmamız NUTRİ-AD YEM KATKI MAD. VE İLAÇ  San.  Tic. Ltd. Şti. ve konuğumuzda Nutri-ad Ltd.Şti’nin ortağı ve Genel Müdürü sn Serhat İNEGÖL oldu..Bilindiği gibi  NUTRİ-AD YEM KATKI MAD. VE İLAÇ  San.  Tic. Ltd. Şti. uluslararası bilinirliği yüksek olan NUTRIAD INTERNATIONAL N.V firmasının Türkiye ve komşu ülkeler bazında distribütörlüğünü yapmakta,
 
-Firmanızdan biraz bahsedebilir misLiniz.?
Serhat İNEGÖL:Şirketimiz yem katkı sektöründe uzun yıllara dayanan bilgi birikimi ve tecrübesiyle NUTRIAD INTERNATIONAL N.V firmasının Türkiye ve komşu ülkeler bazında distribütörlüğünü yapmaktadır.
Bu bağlamda gerekli donanıma sahip satış ve pazarlama ekibi, bölgesel ölçekte alt bayilikleri, danışman ve teknik destek birimiyle kanatlı, ruminant ve aqua yem katkı grubu ürün portföyümüzle hizmet vermekteyiz.
 -Tavukçuluk sektörüne bakış açınız ?
Serhat İNEGÖL:Hepimizin bildiği gibi kanatlı sektöründe özellikle son yıllarda önemli ölçüde üretim artışı gözlemlemekteyiz. Bunun yanı sıra, gerek piliç eti gerekse yumurta ihracatında yıllar bazında yaşanan dalgalanmalar ve girdi maliyetlerindeki artış, tavukçuluk sektörünün daha iyi yerlere gelmesinde zorluk yaşanmasına neden oluyor. Değerli bir besin maddesi olan piliç eti ve yumurta, muadillerine oranla daha ekonomik protein kaynağı olması ve dünya standartlarında üretim yapılmasına rağmen yıllık kişi başı tüketim rakamlarına baktığımızda gelişmiş ülkelerin gerisindedir. Örnek vermek gerekirse; 2016 yılı itibarı ile dünyada toplamda yaklaşık 90 milyon ton piliç eti üretimi yapılırken Türkiye yaklaşık 2 milyon ton ile dünya sıralamasında kendisine yer bulurken kişi başı tüketimimiz yaklaşık 22 kg civarındadır. Görsel ve yazılı medya da yer alan eksik ya da yanlış bilgi kaynaklı bazı asılsız haberlerde beyaz et ve yumurta tüketimini olumsuz yönde etkilemektedir. Bu sektörden beklentisi olan herkesin ortak sorumluluğu ülkemiz tavukçuluğunu daha sürdürülebilir ve kazançlı hale gelmesinde taşın altına elini koymasıdır. Konuyla ilgili bilim insanlarının ve tüm sektör çalışanlarının bu konuda gerekli hassasiyeti gösterip bilimsel veriler ışığında tüketiciyi bilinçlendirmesi gerekmektedir.
-TEMMUZ  ayında İstanbul’da düzenlenen VIV TÜRKİYE Fuarı’n da da yer aldınız…
           Gözlem ve görüşleriniz nelerdir.
Serhat İNEGÖL:Nutriad olarak faaliyet konumuza giren birçok organizasyonda katılımcı ya da sponsor olarak yer almaya çalışıyoruz. Bu anlamda VIV Türkiye her zaman katılım gösterdiğimiz ve bizim için önceliği olan bir fuar. Bu senede yurtiçi ve yurtdışından birçok konuğumuzu ağırlama fırsatı bulduğumuz ve ileriye dönük iş hacmimizi geliştirmede müşterilerimiz ile buluşma platformumuz olan fuardan çok memnun kaldığımızı söylemek isterim. Önümüzdeki dönemde bu türden uluslararası fuar, sempozyum ve seminerlere desteğimizi devam ettireceğiz.
-NUTRİ-AD YEM KATKI MAD VE İLAÇ  San.  Tic. Ltd. Şti.  
            ile ilgili olarak ilave etmek istedikleriniz?
Serhat İNEGÖL:Kısaca ürün portföyümüze değinmek isterim. Daha önce de kısmen belirttiğim gibi her türlü çiftlik hayvanı için türlere özel ürünlerimiz mevcut. Kanatlı grubunda öne çıkan ürünlerimiz ; sindirim destekleyici ve canlı sağlığını korumaya yönelik ürünler (Bitkisel ekstraktlar,Esansiyel yağlar ve organik asitler) Büyükbaş ve Küçükbaş hayvanlar içinse yem fabrikalarına yönelik ve çiftlik ürünlerimiz sayılabilir. Aqua grubunda ise yine türe özgü anti-paraziter ve anti-bakteriyel ürünler ile sindirim arttırıcı ve emülsifiyer ürünlerimiz yer almaktadır. Her geçen sene yeni ürün ilaveleri ile portföyümüzü geliştirirken diğer yandan da sahadan gelen talepler doğrultusunda ülkemiz hayvancılığına katma değer yaratacak doğal çözümler üretmeye devam etmekteyiz.
Ayrıca, kısaca Serhat İNEGÖL Kimdir ?
         1969 Bursa doğumludur. U.Ü Ziraat Fakültesin den 1992 yılında mezun oldu. Yaklaşık 20 yıldır yem katkı sektöründe çalışmakta. Son 5 yıldır da Nutri-ad Ltd.Şti’nin ortağı ve Genel Müdürü olarak iş hayatına devam etmekte.

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa
hayvancilikhaber.com Bir ENFORMASYON MEDYA GRUBU Kuruluşudur. Tüm Hakları Saklıdır.
Evcil Hayvanlar