Hayvancılık Haber

Hayvancılık Haber
 • M.Ülkü KARAKUŞ:”Geleneksel organizasyonumuz TUYEM’e,katılımınız için ANTALYA’ya davet ediyoruz”
  M.Ülkü KARAKUŞ:”Geleneksel organizasyonumuz
 • HasTavuk AŞ’den kültüre de hizmet..! Gölgeden sinema perdesine bir ilk..
  HasTavuk AŞ’den kültüre de hizmet..! Gölgede
 • TMMOB Gıda Mühendisleri Odası tarafından düzenlenen 10.GIDA MÜHENDİSLİĞİ KONGRESİ 2017 ANTALYA SİDE’DE GERÇEKLEŞTİRİLDİ
  TMMOB Gıda Mühendisleri Odası tarafından düzenlene
 • Tahir S. Yavuz Malatya’da “İneklerin Kuru Dönemi”ni Anlattı
  Tahir S. Yavuz Malatya’da “İneklerin K
 • SON TEKNOLOJİ ÜRÜNLERDEN, ÇİFTÇİ DOSTU ÇÖZÜMLERE KADAR BİRÇOK YENİLİK NEW HOLLAND STANDINDA..
  SON TEKNOLOJİ ÜRÜNLERDEN, ÇİFTÇİ DOSTU ÇÖZÜMLERE K
 • GÜBRETAŞ’tan ziraat fakültelerindeki çiftçi çocuklarına burs desteği:Tarımın geleceği için eğitime destek
  GÜBRETAŞ’tan ziraat fakültelerindeki çiftçi çocukl
 • ‘Ambalajlı Peynir’ kategorisinde “Türkiye’nin en sevilen markası” unvanına Sütaş layık görüldü.
  ‘Ambalajlı Peynir’ kategorisinde “Türkiye’nin en s
 • ÜÇÜNCÜ Yumurta Zirvesi’nde ”Yumurta”nın DÜNÜ,BUGÜNÜ ve YARINI” Bilimsel Olarak Tartışıldı..
  ÜÇÜNCÜ Yumurta Zirvesi’nde ”Yumurta&#
 • Genç Su Elçileri Meclisi Üyeleri 2. GençSEM Toplantısı için Ankara’daydı
  Genç Su Elçileri Meclisi Üyeleri 2. GençSEM Toplan
 • 2. EXPOMEN AGRO TARIM VE HAYVANCILIK FUARI
  2. EXPOMEN AGRO TARIM VE HAYVANCILIK FUARI
SETBİR Olağan Genel Kurulu Düzenlendi

SETBİR Olağan Genel Kurulu Düzenlendi

Türkiye Süt, Et, Gıda Sanayicileri ve Üreticileri Birliği’nin (SETBİR) Olağan Genel Kurulu, 9 Nisan’da Ankara’da yapıldı

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı üst düzey yetkilileri ile sektör temsilcilerinin de katıldığı Genel Kurulda, SETBİR Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Ilgaz yaptığı açılış konuşmasında, bir yıl boyunca yoğun bir tempoyla faaliyetlerini sürdürdüklerini belirterek hayata geçirilen çalışmalarla ilgili bilgiler verdi. Ilgaz, SETBİR olarak temel hedeflerinin kaliteli et ve süt ürünlerinin üretim ve tüketiminin artırılması olduğunu söyledi.

Türkiye‘de süt ve et sektörleri ile bu sektörlere bağlı olan sanayinin gelişmesi için çalışmalar yapan Türkiye Süt, Et, Gıda Sanayicileri ve Üreticileri Birliği Derneği’nin (SETBİR) Olağan Genel Kurulu 9 Nisan’da Ankara‘da yapıldı. SETBİR Yönetim Kurulunun yıllık faaliyet raporu ve geleceğe yönelik projeleri, kurul üyeleri tarafından onaylandı.

Açılış konuşmasını yapan SETBİR Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Ilgaz, şu açıklamaları yaptı:

“17 Nisan 2014 tarihinde gerçekleştirilen genel kurulumuzda seçilmiş olan yeni yönetim kurulumuz, sizlerin güvenine layık olmak amacıyla bir yıl boyunca yoğun bir tempoyla faaliyetlerini yürüttü. Sizlerden aldığımız güç ve destek ile bizler Türkiye‘deki hayvancılık sektörünün ve buna bağlı süt ve et sanayinin iyileştirilmeye, geliştirilmeye açık noktalarını belirlemek; gelişmenin önünü açacak öneriler geliştirmek, küresel dünyaya uyum sağlamak ve rekabetçi yapıya kavuşmak için gerekli bir tarım-hayvancılık politikası oluşturmak ve geliştirmek için yoğun çaba sarf ettik. Ülkemizde kaliteli et ve süt ürünlerinin üretim ve tüketiminin artırılması amacıyla devraldığımız bu bayrağı çok daha ileriye taşımak ve gönül verdiğimiz sektörümüzü gelecek kuşaklara gururla teslim edebilmek temel hedeflerimiz oldu.”

“GIDA, TARIM VE HAYVANCILIK BAKANIMIZI İKİ KEZ ZİYARET ETTİK”

SETBİR çalışmalarının devlet mekanizmalarındaki gördüğü itibara da değinen Ilgaz, açıklamalarını şöyle sürdürdü: “Et, süt ve hayvancılık sektörlerinin karşılaştığı sorunlara ve çözüm önerilerine ilişkin çeşitli zamanlarda Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığımızla ve diğer ilgili kurum ve kuruluşlarla gerek yazılı olarak, gerekse gerçekleştirdiğimiz ziyaretlerle görüşlerimizi ilettik. Bu çerçevede;

SETBİR Yönetim Kurulu olarak Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanımız Sayın M. Mehdi Eker‘i iki kez makamında ziyaret ettik. Bakanlığımızın üst düzey yöneticilerini de SETBİR Yönetim Kurulu olarak pek çok kez ziyaret ederek, sektörümüze yönelik hazırladığımız raporlarımızı ve çalışmalarımızı sunduk.”

Zeki Ilgaz üyelerin katılımları ile oluşturulan SETBİR Süt, Et ve Hayvancılık Komiteleri’nin çalışmaları hakkında da bilgiler verdi. Ilgaz, oluşturulan bu komitelerin aktif çalışmaları ile sektöre yönelik sorunları ve çözüm önerilerini belirleyerek ilgili kurumlar ile paylaştıklarını söyledi.

AVRUPA BİRLİĞİ PROJELERİ VE LEONARDO DA VINCI PROJESİ YÜRÜTTÜK”

Zeki Ilgaz, SETBİR’in üyesi bulunduğu ulusal ve uluslararası kuruluşlarla yaptığı ortak çalışmaları genel kurul üyeleriyle paylaşırken, Avrupa Birliği projelerinin altını çizdi. Ilgazşunları söyledi: “Üyesi bulunduğumuz çeşitli uluslararası kuruluşlar ve yürütmekte olduğumuz ortak projeler ile ülkemiz tarım ve hayvancılığının küresel platformlarda söz sahibi olmasını görev kabul etmiş birer iyi niyet elçisi olarak var gücümüzle çalıştık.Avrupa Birliği 7. Çerçeve Programı kapsamında ortağı olduğumuz 10 adet Avrupa Birliğiprojesi ve 1 adet Leonardo Da Vinci projesi yürüttük, proje toplantılarına katıldık. SETBİR’i ve ülkemizi AB proje paydaşlarına, projelerimizi ise ülkemize tanıttık. Projeler kapsamında görevlerimizi yerine getirdik.”

“OKUL SÜTÜ PROJESİ VE GÜVENİLİR GIDA RESİM YARIŞMASI’NI DESTEKLEDİK”

Zeki Ilgaz SETBİR’in sektöre değer katan kamu kurumları ve özel sektör paydaşlarıyla ilgili yaptıkları çalışmaları da anlatarak sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Bu yıl da geçen senelerde olduğu gibi yarının Türkiye‘sinin temsilcileri çocuklarımızın ve gelecek kuşaklarımızın sağlıklı beslenmesi için “Okul Sütü” projesini destekledik ve desteklemeye devam edeceğiz. Güvenilir gıda konusunda çocuklarda bilinç ve farkındalık oluşturmak amacıyla Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı işbirliğinde düzenlenen ‘Geleceğimizin Gözüyle Güvenilir Gıda 2. Ulusal Resim Yarışması’na SETBİR olarak sponsor olduk. Yarışma kapsamında 81 ilde dereceye giren öğrencilere toplam 247 ödül vereceğiz.”

“SEKTÖRÜMÜZÜN PAYDAŞLARIYLA ‘ETTEN SÜTTEN SOHBETLER’ BULUŞMALARI GERÇEKLEŞTİRDİK”

Zeki Ilgaz, dernek faaliyetlerine getirdikleri yeniliklerden de örnekler verdi. Sektör paydaşlarının ilgiyle karşıladığı “Etten Sütten Sohbetler” etkinliklerine devam edeceklerini söyledi: “SETBİR olarak, Sağlıklı Gıda Platformu tarafından desteklenen ‘Etten Sütten Sohbetler’ toplantısının ilkini Ekonomi Gazetecileri Derneği Başkanı Celal Toprak‘ın moderatörlüğünde İstanbul‘da yaptık. Sektörel dernek temsilcileri, gıda ve sağlık konusunda ülke çapında tanınmış uzman isimler, bu etkinlikte değerli fikirlerini bizimle paylaştılar. Etkinliğimiz ile sektörümüzün sorun ve çözüm önerileri basında geniş yer buldu.”

SETBİR’in medya ile ilişkisini güçlendirmek için de adımlar attıklarını belirten Ilgaz, “SETBİR’in vizyonuna ve misyonuna uygun faaliyet çalışmalarını artırabilmek adına, yeni bir iletişim firması ile çalışmaya başladık. Böylece yaptığımız faaliyetlerin basına en hızlı şekilde ulaşmasını sağladık” dedi.

SETBİR Başkanı Zeki Ilgaz‘ın yaptığı açıklamalardan sonra yapılan oylamada, SETBİR yönetiminin geçmişe dönük faaliyet raporları ve geleceğe yönelik projeleri genel kurul üyeleri tarafından onaylandı.


SETBİR Olağan Genel Kurulu Düzenlendi Türkiye Süt, Et, Gıda Sanayicileri ve Üreticileri Birliği’nin (SETBİR) Olağan Genel Kurulu, 9 Nisan’da Ankara’da yapıldı Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı üst düzey yetkilileri ile sektör temsilcilerinin de katıldığı Genel Kurulda, SETBİR Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Ilgaz yaptığı açılış konuşmasında, bir yıl boyunca yoğun bir tempoyla faaliyetlerini sürdürdüklerini belirterek hayata […]


YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Benzer Galeriler

hayvancilikhaber.com Bir ENFORMASYON MEDYA GRUBU Kuruluşudur. Tüm Hakları Saklıdır.
Evcil Hayvanlar