Hayvancılık Haber

Hayvancılık Haber
 • Bayer ‘Startup Day 2017’ ile Girişimcileri Bir Araya Getirdi
  Bayer ‘Startup Day 2017’ ile Girişimcileri Bir Ara
 • Lely, robotik süt sağımının 25. yılını kutluyor
  Lely, robotik süt sağımının 25. yılını kutluyor
 • LEZİTA EN SEVİLEN ÜRÜNLERİYLE EDT FUARI’NDA… EDT Fuarı 20 – 23 Eylül, CNR Expo Yeşilköy
  LEZİTA EN SEVİLEN ÜRÜNLERİYLE EDT FUARI’NDA… EDT
 • “ÜÇ TARAFI DENİZLERLE ÇEVRİLİ TÜRKİYE’DE BALIK TÜKETİMİ, AVRUPA’NIN SADECE ÜÇTE BİRİ KADAR”
  “ÜÇ TARAFI DENİZLERLE ÇEVRİLİ TÜRKİYE’DE BALIK TÜK
 • Phoenix Simulator Dongle Emulator Download
  Phoenix Simulator Dongle Emulator Download
 • Türk levreği, çipurası ve alabalığı Hong Kong’ta görücüye çıktı
  Türk levreği, çipurası ve alabalığı Hong Kong’ta g
 • PROF.DR.NEVZAT ARTIK:”YUMURTADA FİPRONİL KRİZİ ”
  PROF.DR.NEVZAT ARTIK:”YUMURTADA FİPRONİL KRİ
 • YAZ KURAKLIĞI BAL ÜRETİMİNİ OLUMSUZ ETKİLEDİ
  YAZ KURAKLIĞI BAL ÜRETİMİNİ OLUMSUZ ETKİLEDİ
 • TMMOB Gıda Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu:“Ülkemizde Yumurta Ne Durumda?”
  TMMOB Gıda Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu:“Ülke
 • Türk Veteriner Hekimleri Birliği:YUMURTA KRİZİ ( ZEHİRLİ YUMURTA )
  Türk Veteriner Hekimleri Birliği:YUMURTA KRİZİ ( Z
BEYAZ ETTE, ”Somut Dayanağı” olmayan Greenpeace Aktivistleri, 26 Ocak Perşembe günü yargıç karşısına çıkacak
BEYAZ ETTE, ”Somut Dayanağı” olmayan Greenpeace Aktivistleri, 26 Ocak Perşembe günü yargıç karşısına çıkacak
Aktivistler, 26 Ocak Perşembe günü yargıç karşısına çıkacak..Greenpeace’nin raporundaki tespitlerin somut dayanağının olmadığı savunuldu.  Keskinoğlu, firmasının itibarı zedelendiği gerekçesiyle suç duyurusunda bulunmuştu. Şirket, kampanyanın, marka değerini ve ticari itibarını zedelediğini...
10 Ocak 2017 01:31
Font1 Font2 Font3 Font4

Aktivistler, 26 Ocak Perşembe günü yargıç karşısına çıkacak..Greenpeace’nin raporundaki tespitlerin somut dayanağının olmadığı savunuldu.

 Keskinoğlu, firmasının itibarı zedelendiği gerekçesiyle suç duyurusunda bulunmuştu. Şirket, kampanyanın, marka değerini ve ticari itibarını zedelediğini iddia etti. Greenpeace’nin raporundaki tespitlerin somut dayanağının olmadığı savunuldu.

Greenpeace’in 4 aktivisti, tavukçuluk sektöründeki şirketleri, sağlıklı üretim için harekete geçmeye çağırdıklarını iddia etikleri ‘Yutmayız’ kampanyası nedeniyle yargılanıyor.

Aktivistler, savcılıkta verdikleri ifadede, toplumda farkındalık yaratmayı amaçladıklarını, kampanyanın, şirketlere, insanların sağlığını merkeze alan üretim biçimlerini benimseme çağrısı olduğunu anlattılar.

Soruşturma sonucu hazırlanan iddianamede, Keskinoğlu’nun çevreye ve hayvanlara zarar verdiğine dair herhangi bir yargı kararının ya da tespitin gösterilemediği ifade edildi.

Aktivistler hakkında, “haksız rekabet fiilini işlemek” suçundan, iki yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı. Aktivistler, 26 Ocak Perşembe günü yargıç karşısına çıkacak.

Kampanyanın, marka değeri ve ticari itibarı zedelediği iddiası ..

Greenpeace, endüstriyel tavuk üretiminin insanların sağlığına ve çevreye olan olumsuz etkileri hakkında “Dünyayı Tüketmek” raporunu Mayıs 2016’da yayınlayarak bir kampanya başlattı. Beyaz Et Sanayicileri ve Damızlıkçıları Birliği Derneği’nin (BESD-BİR) yönetim kurulundaki temsilcilerini, sağlık için harekete geçmeye çağırdıklarını iddia edip, www.yutmayiz.org’da, bu şirketlerin logoları ve isimlerini de kullanıldı.

Cumhuriyet’ten Hazal Ocak’ın haberine göre, Keskinoğlu’nun da içinde bulunduğu 4 şirket, Greenpeace’e, sitenin kapatılması için bir ihtarname gönderdi. Keskinoğlu, ayrıca, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu. Şirket, kampanyanın, marka değerini ve ticari itibarını zedelediğini iddia etti. Greenpeace’nin raporundaki tespitlerin somut dayanağının olmadığını savundu.

İddianamede,çevreye ve hayvanlara zarar verildiğine dair herhangi bir yargı kararı ya da tespitinin gösterilemediği ifade edildi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, aktivistler Melda Elif Keskin, Aykut Uluer, Ayyüce Özdemir ve Ece Ünver hakkında soruşturma başlattı. Aktivistler, savcılıkta verdikleri ifadede, toplumda farkındalık yaratmayı amaçladıklarını, kampanyanın, şirketlere, insanların sağlığını merkeze alan üretim biçimlerini benimseme çağrısı olduğunu anlattılar. Amaçlarının, rekabet yapmak olmadığını vurgulayarak “Müşteki ile aynı alanda çalışmıyoruz. Haksız rekabet suçu söz konusu olamaz. Kampanyanın güncel halinde Keskinoğlu’nun logosu yok” dediler. Soruşturma sonucu hazırlanan iddianamede, Keskinoğlu’nun çevreye ve hayvanlara zarar verdiğine dair herhangi bir yargı kararının ya da tespitin gösterilemediği ifade edildi.

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa
hayvancilikhaber.com Bir ENFORMASYON MEDYA GRUBU Kuruluşudur. Tüm Hakları Saklıdır.
Evcil Hayvanlar