Hayvancılık Haber

Hayvancılık Haber
 • M.Ülkü KARAKUŞ:”Geleneksel organizasyonumuz TUYEM’e,katılımınız için ANTALYA’ya davet ediyoruz”
  M.Ülkü KARAKUŞ:”Geleneksel organizasyonumuz
 • HasTavuk AŞ’den kültüre de hizmet..! Gölgeden sinema perdesine bir ilk..
  HasTavuk AŞ’den kültüre de hizmet..! Gölgede
 • TMMOB Gıda Mühendisleri Odası tarafından düzenlenen 10.GIDA MÜHENDİSLİĞİ KONGRESİ 2017 ANTALYA SİDE’DE GERÇEKLEŞTİRİLDİ
  TMMOB Gıda Mühendisleri Odası tarafından düzenlene
 • Tahir S. Yavuz Malatya’da “İneklerin Kuru Dönemi”ni Anlattı
  Tahir S. Yavuz Malatya’da “İneklerin K
 • SON TEKNOLOJİ ÜRÜNLERDEN, ÇİFTÇİ DOSTU ÇÖZÜMLERE KADAR BİRÇOK YENİLİK NEW HOLLAND STANDINDA..
  SON TEKNOLOJİ ÜRÜNLERDEN, ÇİFTÇİ DOSTU ÇÖZÜMLERE K
 • GÜBRETAŞ’tan ziraat fakültelerindeki çiftçi çocuklarına burs desteği:Tarımın geleceği için eğitime destek
  GÜBRETAŞ’tan ziraat fakültelerindeki çiftçi çocukl
 • ‘Ambalajlı Peynir’ kategorisinde “Türkiye’nin en sevilen markası” unvanına Sütaş layık görüldü.
  ‘Ambalajlı Peynir’ kategorisinde “Türkiye’nin en s
 • ÜÇÜNCÜ Yumurta Zirvesi’nde ”Yumurta”nın DÜNÜ,BUGÜNÜ ve YARINI” Bilimsel Olarak Tartışıldı..
  ÜÇÜNCÜ Yumurta Zirvesi’nde ”Yumurta&#
 • Genç Su Elçileri Meclisi Üyeleri 2. GençSEM Toplantısı için Ankara’daydı
  Genç Su Elçileri Meclisi Üyeleri 2. GençSEM Toplan
 • 2. EXPOMEN AGRO TARIM VE HAYVANCILIK FUARI
  2. EXPOMEN AGRO TARIM VE HAYVANCILIK FUARI
BEYAZ ETTE, ”Somut Dayanağı” olmayan Greenpeace Aktivistleri, 26 Ocak Perşembe günü yargıç karşısına çıkacak
BEYAZ ETTE, ”Somut Dayanağı” olmayan Greenpeace Aktivistleri, 26 Ocak Perşembe günü yargıç karşısına çıkacak
Aktivistler, 26 Ocak Perşembe günü yargıç karşısına çıkacak..Greenpeace’nin raporundaki tespitlerin somut dayanağının olmadığı savunuldu.  Keskinoğlu, firmasının itibarı zedelendiği gerekçesiyle suç duyurusunda bulunmuştu. Şirket, kampanyanın, marka değerini ve ticari itibarını zedelediğini...
10 Ocak 2017 01:31
Font1 Font2 Font3 Font4

Aktivistler, 26 Ocak Perşembe günü yargıç karşısına çıkacak..Greenpeace’nin raporundaki tespitlerin somut dayanağının olmadığı savunuldu.

 Keskinoğlu, firmasının itibarı zedelendiği gerekçesiyle suç duyurusunda bulunmuştu. Şirket, kampanyanın, marka değerini ve ticari itibarını zedelediğini iddia etti. Greenpeace’nin raporundaki tespitlerin somut dayanağının olmadığı savunuldu.

Greenpeace’in 4 aktivisti, tavukçuluk sektöründeki şirketleri, sağlıklı üretim için harekete geçmeye çağırdıklarını iddia etikleri ‘Yutmayız’ kampanyası nedeniyle yargılanıyor.

Aktivistler, savcılıkta verdikleri ifadede, toplumda farkındalık yaratmayı amaçladıklarını, kampanyanın, şirketlere, insanların sağlığını merkeze alan üretim biçimlerini benimseme çağrısı olduğunu anlattılar.

Soruşturma sonucu hazırlanan iddianamede, Keskinoğlu’nun çevreye ve hayvanlara zarar verdiğine dair herhangi bir yargı kararının ya da tespitin gösterilemediği ifade edildi.

Aktivistler hakkında, “haksız rekabet fiilini işlemek” suçundan, iki yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı. Aktivistler, 26 Ocak Perşembe günü yargıç karşısına çıkacak.

Kampanyanın, marka değeri ve ticari itibarı zedelediği iddiası ..

Greenpeace, endüstriyel tavuk üretiminin insanların sağlığına ve çevreye olan olumsuz etkileri hakkında “Dünyayı Tüketmek” raporunu Mayıs 2016’da yayınlayarak bir kampanya başlattı. Beyaz Et Sanayicileri ve Damızlıkçıları Birliği Derneği’nin (BESD-BİR) yönetim kurulundaki temsilcilerini, sağlık için harekete geçmeye çağırdıklarını iddia edip, www.yutmayiz.org’da, bu şirketlerin logoları ve isimlerini de kullanıldı.

Cumhuriyet’ten Hazal Ocak’ın haberine göre, Keskinoğlu’nun da içinde bulunduğu 4 şirket, Greenpeace’e, sitenin kapatılması için bir ihtarname gönderdi. Keskinoğlu, ayrıca, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu. Şirket, kampanyanın, marka değerini ve ticari itibarını zedelediğini iddia etti. Greenpeace’nin raporundaki tespitlerin somut dayanağının olmadığını savundu.

İddianamede,çevreye ve hayvanlara zarar verildiğine dair herhangi bir yargı kararı ya da tespitinin gösterilemediği ifade edildi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, aktivistler Melda Elif Keskin, Aykut Uluer, Ayyüce Özdemir ve Ece Ünver hakkında soruşturma başlattı. Aktivistler, savcılıkta verdikleri ifadede, toplumda farkındalık yaratmayı amaçladıklarını, kampanyanın, şirketlere, insanların sağlığını merkeze alan üretim biçimlerini benimseme çağrısı olduğunu anlattılar. Amaçlarının, rekabet yapmak olmadığını vurgulayarak “Müşteki ile aynı alanda çalışmıyoruz. Haksız rekabet suçu söz konusu olamaz. Kampanyanın güncel halinde Keskinoğlu’nun logosu yok” dediler. Soruşturma sonucu hazırlanan iddianamede, Keskinoğlu’nun çevreye ve hayvanlara zarar verdiğine dair herhangi bir yargı kararının ya da tespitin gösterilemediği ifade edildi.

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa
hayvancilikhaber.com Bir ENFORMASYON MEDYA GRUBU Kuruluşudur. Tüm Hakları Saklıdır.
Evcil Hayvanlar