Hayvancılık Haber

Hayvancılık Haber
 • “Animalia” Heykel Sergisi 18 Ekim – 12 Kasım 2017-GALERİ SELVİN 2
  “Animalia” Heykel Sergisi 18 Ekim – 12 Kas
 • BAKAN Fakıbaba:- ‘Besicilik alanında ithalat herkesi üzüyor. Devlet sadece düzenleme görevini yapar. ”
  BAKAN Fakıbaba:- ‘Besicilik alanında ithalat herke
 • Bakan Fakıbaba, gıda sanayini dinledi:Gıda ve içecek sanayinin gündemindeki konular ele alındı.
  Bakan Fakıbaba, gıda sanayini dinledi:Gıda ve içec
 • Gıda Güvenliği Konusundaki Tüm Yenilikler ve Birbirinden İlginç Konular 6. Gıda Güvenliği Kongresi’nde Ele Alınacak…
  Gıda Güvenliği Konusundaki Tüm Yenilikler ve Birbi
 • Bayer ‘Startup Day 2017’ ile Girişimcileri Bir Araya Getirdi
  Bayer ‘Startup Day 2017’ ile Girişimcileri Bir Ara
 • Lely, robotik süt sağımının 25. yılını kutluyor
  Lely, robotik süt sağımının 25. yılını kutluyor
 • LEZİTA EN SEVİLEN ÜRÜNLERİYLE EDT FUARI’NDA… EDT Fuarı 20 – 23 Eylül, CNR Expo Yeşilköy
  LEZİTA EN SEVİLEN ÜRÜNLERİYLE EDT FUARI’NDA… EDT
 • “ÜÇ TARAFI DENİZLERLE ÇEVRİLİ TÜRKİYE’DE BALIK TÜKETİMİ, AVRUPA’NIN SADECE ÜÇTE BİRİ KADAR”
  “ÜÇ TARAFI DENİZLERLE ÇEVRİLİ TÜRKİYE’DE BALIK TÜK
 • Phoenix Simulator Dongle Emulator Download
  Phoenix Simulator Dongle Emulator Download
 • Türk levreği, çipurası ve alabalığı Hong Kong’ta görücüye çıktı
  Türk levreği, çipurası ve alabalığı Hong Kong’ta g
Su ürünlerinde beklenen düzenleme!
Su ürünlerinde beklenen düzenleme!

Su ürünlerinde beklenen düzenleme!

Su ürünleri yatırımları için ihtiyaç duyulan alanlarda üretim hakkının kiralanmasında yetki, iki yıl daha Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın olacak.

Çeşme’de düzenlenen Su Ürünleri Sektör Değerlendirme Toplantısı’na katılan Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Balıkçılık ve Su Ürünleri Genel Müdürü Mustafa Altuğ Atalay, 6111 sayılı Kanundaki balık çiftliklerini kiralama yetkisinin İl Özel İdarelerine ve Belediyelere geçmesinin gündeme geldiğini ve sektörde 2011 öncesi döneme dönüşün söz konusu olduğunu belirtmiş, sektörle ortak hareket ederek, kiralamaların 2 yıl daha Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığında kalmasını sağladıklarını söylemişti.

su-urunleri-ciftlik-gidahattiİki yıl daha Bakanlık kiraya verecek

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın Su Ürünleri Yetiştiriciliği Yatırımlarında İhtiyaç Duyulan Su ve Su Alanları İle Deniz Ve İç Sulardaki Su Ürünleri İstihsal Hakkının Kiraya Verilmesi Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik, 14 Şubat 2017 tarihli Resmi Gazete’de yayımlandı.

Yönetmelik ile Atalay’ın açıklamaları doğrultusunda, yönetmelikteki üretim hakkının kiraya verilmesi konusunda belirlenen tarih, 1 Ocak 2017’den 1 Ocak 2019’a kadar uzatıldı.

Buna göre, Su Ürünleri Yetiştiriciliği Yatırımlarında İhtiyaç Duyulan Su ve Su Alanları İle Deniz Ve İç Sulardaki Su Ürünleri İstihsal Hakkının Kiraya Verilmesi Hakkında Yönetmelik ile 1 Ocak 2019 tarihine kadar Hazinenin veya Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğünün mülkiyetinde veya Devletin hüküm ve tasarrufu altında bulunan deniz ve iç sularda veya bu yerlerden su alınarak karada yapılacak su ürünleri üretim tesislerinde veya bu alanları ıslah etmek suretiyle projeye dayalı olarak yapılacak su ürünleri yetiştiriciliği yatırımlarında ihtiyaç duyulan su ve su alanları ile deniz ve iç sulardaki su ürünleri istihsal hakkı kiraya verilebilecek.

Yönetmelik, 1 Ocak 2017 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere yayımı tarihinde yürürlüğe girdi.

su-urunleri-tezgah-gidahattiİthalatta Tarife Kontenjanı düzenlemesi

Bu arada Bakanlar Kurulu’nun İkili Anlaşmalar Çerçevesinde Bazı Tarım ve İşlemiş Tarım Ürünleri İthalatında Tarife Kontenjanı Uygulanmasına İlişkin Kararlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kararı da, Resmi Gazete’de yayımlandı.

Karar’da, Makedonya Cumhuriyeti, Arnavutluk Cumhuriyeti, Sırbistan Cumhuriyeti, Şili Cumhuriyeti, Bosna Hersek, Gürcistan, İran İslam Cumhuriyeti, Morityus Cumhuriyeti, Tunus Cumhuriyeti, Ürdün Haşimi Krallığı, Moldova Cumhuriyeti Menşeli Bazı Tarım Ürünleri İthalatında Tarife Kontenjanı Uygulanması Hakkında Kararlar’da yer alan balık ve su ürünleri ile bazı bitkisel ürünlerde değişikliğe gidilirken, bazı ürünler tablodan çıkartıldı.


Su ürünlerinde beklenen düzenleme! Su ürünleri yatırımları için ihtiyaç duyulan alanlarda üretim hakkının kiralanmasında yetki, iki yıl daha Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın olacak. Çeşme’de düzenlenen Su Ürünleri Sektör Değerlendirme Toplantısı’na katılan Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Balıkçılık ve Su Ürünleri Genel Müdürü Mustafa Altuğ Atalay, 6111 sayılı Kanundaki balık çiftliklerini kiralama yetkisinin İl Özel […]


YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Benzer Galeriler

hayvancilikhaber.com Bir ENFORMASYON MEDYA GRUBU Kuruluşudur. Tüm Hakları Saklıdır.
Evcil Hayvanlar