Hayvancılık Haber

Hayvancılık Haber
 • M.Ülkü KARAKUŞ:”Geleneksel organizasyonumuz TUYEM’e,katılımınız için ANTALYA’ya davet ediyoruz”
  M.Ülkü KARAKUŞ:”Geleneksel organizasyonumuz
 • HasTavuk AŞ’den kültüre de hizmet..! Gölgeden sinema perdesine bir ilk..
  HasTavuk AŞ’den kültüre de hizmet..! Gölgede
 • TMMOB Gıda Mühendisleri Odası tarafından düzenlenen 10.GIDA MÜHENDİSLİĞİ KONGRESİ 2017 ANTALYA SİDE’DE GERÇEKLEŞTİRİLDİ
  TMMOB Gıda Mühendisleri Odası tarafından düzenlene
 • Tahir S. Yavuz Malatya’da “İneklerin Kuru Dönemi”ni Anlattı
  Tahir S. Yavuz Malatya’da “İneklerin K
 • SON TEKNOLOJİ ÜRÜNLERDEN, ÇİFTÇİ DOSTU ÇÖZÜMLERE KADAR BİRÇOK YENİLİK NEW HOLLAND STANDINDA..
  SON TEKNOLOJİ ÜRÜNLERDEN, ÇİFTÇİ DOSTU ÇÖZÜMLERE K
 • GÜBRETAŞ’tan ziraat fakültelerindeki çiftçi çocuklarına burs desteği:Tarımın geleceği için eğitime destek
  GÜBRETAŞ’tan ziraat fakültelerindeki çiftçi çocukl
 • ‘Ambalajlı Peynir’ kategorisinde “Türkiye’nin en sevilen markası” unvanına Sütaş layık görüldü.
  ‘Ambalajlı Peynir’ kategorisinde “Türkiye’nin en s
 • ÜÇÜNCÜ Yumurta Zirvesi’nde ”Yumurta”nın DÜNÜ,BUGÜNÜ ve YARINI” Bilimsel Olarak Tartışıldı..
  ÜÇÜNCÜ Yumurta Zirvesi’nde ”Yumurta&#
 • Genç Su Elçileri Meclisi Üyeleri 2. GençSEM Toplantısı için Ankara’daydı
  Genç Su Elçileri Meclisi Üyeleri 2. GençSEM Toplan
 • 2. EXPOMEN AGRO TARIM VE HAYVANCILIK FUARI
  2. EXPOMEN AGRO TARIM VE HAYVANCILIK FUARI
Su ürünlerinde beklenen düzenleme!
Su ürünlerinde beklenen düzenleme!

Su ürünlerinde beklenen düzenleme!

Su ürünleri yatırımları için ihtiyaç duyulan alanlarda üretim hakkının kiralanmasında yetki, iki yıl daha Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın olacak.

Çeşme’de düzenlenen Su Ürünleri Sektör Değerlendirme Toplantısı’na katılan Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Balıkçılık ve Su Ürünleri Genel Müdürü Mustafa Altuğ Atalay, 6111 sayılı Kanundaki balık çiftliklerini kiralama yetkisinin İl Özel İdarelerine ve Belediyelere geçmesinin gündeme geldiğini ve sektörde 2011 öncesi döneme dönüşün söz konusu olduğunu belirtmiş, sektörle ortak hareket ederek, kiralamaların 2 yıl daha Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığında kalmasını sağladıklarını söylemişti.

su-urunleri-ciftlik-gidahattiİki yıl daha Bakanlık kiraya verecek

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın Su Ürünleri Yetiştiriciliği Yatırımlarında İhtiyaç Duyulan Su ve Su Alanları İle Deniz Ve İç Sulardaki Su Ürünleri İstihsal Hakkının Kiraya Verilmesi Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik, 14 Şubat 2017 tarihli Resmi Gazete’de yayımlandı.

Yönetmelik ile Atalay’ın açıklamaları doğrultusunda, yönetmelikteki üretim hakkının kiraya verilmesi konusunda belirlenen tarih, 1 Ocak 2017’den 1 Ocak 2019’a kadar uzatıldı.

Buna göre, Su Ürünleri Yetiştiriciliği Yatırımlarında İhtiyaç Duyulan Su ve Su Alanları İle Deniz Ve İç Sulardaki Su Ürünleri İstihsal Hakkının Kiraya Verilmesi Hakkında Yönetmelik ile 1 Ocak 2019 tarihine kadar Hazinenin veya Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğünün mülkiyetinde veya Devletin hüküm ve tasarrufu altında bulunan deniz ve iç sularda veya bu yerlerden su alınarak karada yapılacak su ürünleri üretim tesislerinde veya bu alanları ıslah etmek suretiyle projeye dayalı olarak yapılacak su ürünleri yetiştiriciliği yatırımlarında ihtiyaç duyulan su ve su alanları ile deniz ve iç sulardaki su ürünleri istihsal hakkı kiraya verilebilecek.

Yönetmelik, 1 Ocak 2017 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere yayımı tarihinde yürürlüğe girdi.

su-urunleri-tezgah-gidahattiİthalatta Tarife Kontenjanı düzenlemesi

Bu arada Bakanlar Kurulu’nun İkili Anlaşmalar Çerçevesinde Bazı Tarım ve İşlemiş Tarım Ürünleri İthalatında Tarife Kontenjanı Uygulanmasına İlişkin Kararlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kararı da, Resmi Gazete’de yayımlandı.

Karar’da, Makedonya Cumhuriyeti, Arnavutluk Cumhuriyeti, Sırbistan Cumhuriyeti, Şili Cumhuriyeti, Bosna Hersek, Gürcistan, İran İslam Cumhuriyeti, Morityus Cumhuriyeti, Tunus Cumhuriyeti, Ürdün Haşimi Krallığı, Moldova Cumhuriyeti Menşeli Bazı Tarım Ürünleri İthalatında Tarife Kontenjanı Uygulanması Hakkında Kararlar’da yer alan balık ve su ürünleri ile bazı bitkisel ürünlerde değişikliğe gidilirken, bazı ürünler tablodan çıkartıldı.


Su ürünlerinde beklenen düzenleme! Su ürünleri yatırımları için ihtiyaç duyulan alanlarda üretim hakkının kiralanmasında yetki, iki yıl daha Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın olacak. Çeşme’de düzenlenen Su Ürünleri Sektör Değerlendirme Toplantısı’na katılan Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Balıkçılık ve Su Ürünleri Genel Müdürü Mustafa Altuğ Atalay, 6111 sayılı Kanundaki balık çiftliklerini kiralama yetkisinin İl Özel […]


YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Benzer Galeriler

hayvancilikhaber.com Bir ENFORMASYON MEDYA GRUBU Kuruluşudur. Tüm Hakları Saklıdır.
Evcil Hayvanlar