Hayvancılık Haber

Hayvancılık Haber
 • BAKAN Fakıbaba:- ‘Besicilik alanında ithalat herkesi üzüyor. Devlet sadece düzenleme görevini yapar. ”
  BAKAN Fakıbaba:- ‘Besicilik alanında ithalat herke
 • Bakan Fakıbaba, gıda sanayini dinledi:Gıda ve içecek sanayinin gündemindeki konular ele alındı.
  Bakan Fakıbaba, gıda sanayini dinledi:Gıda ve içec
 • Gıda Güvenliği Konusundaki Tüm Yenilikler ve Birbirinden İlginç Konular 6. Gıda Güvenliği Kongresi’nde Ele Alınacak…
  Gıda Güvenliği Konusundaki Tüm Yenilikler ve Birbi
 • Bayer ‘Startup Day 2017’ ile Girişimcileri Bir Araya Getirdi
  Bayer ‘Startup Day 2017’ ile Girişimcileri Bir Ara
 • Lely, robotik süt sağımının 25. yılını kutluyor
  Lely, robotik süt sağımının 25. yılını kutluyor
 • LEZİTA EN SEVİLEN ÜRÜNLERİYLE EDT FUARI’NDA… EDT Fuarı 20 – 23 Eylül, CNR Expo Yeşilköy
  LEZİTA EN SEVİLEN ÜRÜNLERİYLE EDT FUARI’NDA… EDT
 • “ÜÇ TARAFI DENİZLERLE ÇEVRİLİ TÜRKİYE’DE BALIK TÜKETİMİ, AVRUPA’NIN SADECE ÜÇTE BİRİ KADAR”
  “ÜÇ TARAFI DENİZLERLE ÇEVRİLİ TÜRKİYE’DE BALIK TÜK
 • Phoenix Simulator Dongle Emulator Download
  Phoenix Simulator Dongle Emulator Download
 • Türk levreği, çipurası ve alabalığı Hong Kong’ta görücüye çıktı
  Türk levreği, çipurası ve alabalığı Hong Kong’ta g
 • PROF.DR.NEVZAT ARTIK:”YUMURTADA FİPRONİL KRİZİ ”
  PROF.DR.NEVZAT ARTIK:”YUMURTADA FİPRONİL KRİ
Tarım Bakanlığından 500 bin kişi haklı atama istiyor
Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı (GTHB) bünyesinde atama bekleyenlerin sayısı 500 binleri aştı. 17 bölüme sahip Ziraat Mühendislerinden teknisyenlere, teknikerlerden, gıda ve su ürünleri bölümünde atama bekleyen 100 binler için haklı atama!27137

My memur olarak atama bekleyen ve özellikle HAKLI atama bekleyen tüm lise, önlisans ve lisans mezunlarının sesi olduk ve olmaya devam etmekteyiz. Bazı yorumlarda her ne kadar herkes atanmak zorunda mı diye yazılar yazılsa da bu durum hepimizi çok üzmektedir. Çünkü milyonlarca mezun 100 binlerce atama değil en azından her branş için makul atama sayısı istiyor.

Örneğin Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığında tüm unvanlarda 500 bin mezun var. 500 bin kişi mi atansın istiyoruz. Hayır! #GTHB20BİN şeklinde bile sürekli Twitter’da etkinlikler yapılıyor. Yüzbinlerce atama istenmiyor ama tarımın son derece önem arz ettiği ülkemizde 20 bin atama çok görülmemelidir.

Kamu kurum ve kuruluşlarına her yıl atamalar yapılmakta ve bilindiği üzere KPSS 2016/1 ve KPSS 2016/2 merkezi atamalarında toplam sayı 13 bini bile bulmadı. Tüm kurumlara bu sayı ne kadar yeter ki!

Ayrıca Devlet Personel Başkanlığı tarafından da sürekli olarak birçok kuruma yapılan atamalar sürekli yayınlanmakta, fakat sayılar maalesef, 1-3-5-10-15-40-50 vs gibi sayılar olmakta. Taksit taksit Bakanlıklar ve kurumlar sözleşmeli veya kadrolu personeller almaktadırlar.27137

Her yıl gıda fiyatlarında tavan görülmekte olduğu da unutulmamaktadır. Enflasyonun önemli hesaplamalarından olan gıda fiyatlarında ihraç ürünlerinden veya verimli olmayan üretimden dolayı artış sağlanamamakta, artış sadece enflasyonda oluşmakta ve bu da herkesi etkilemektedir.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığında atama bekleyen 500 bin mezunun hepsi değil ama her yıl ciddi bir atama sayısı ile 80 milyona katkı sağlayacak 17’den fazla Ziraat Fakültesi bölümü atama bekliyor. Sadece Ziraat Fakültesi mi? Hayır. Buraya yazamadığımız 10’larca unvan bulunuyor.

İşte atama bekleyenlere serzenişte bulunanlar için de katkı sağlayacak, ülke ekonomisine destek olacak gıda ve su ürünleri bölümü mezunları, veteriner hekimler, laborantlar, ziraat, gıda, süt, yemi hayvan yetiştiriciliği gibi bölümler, teknisyenler, teknikerler 500 bin değil ama en az 20 bin gerçek bir atama bekliyorlar.

 


Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı (GTHB) bünyesinde atama bekleyenlerin sayısı 500 binleri aştı. 17 bölüme sahip Ziraat Mühendislerinden teknisyenlere, teknikerlerden, gıda ve su ürünleri bölümünde atama bekleyen 100 binler için haklı atama! My memur olarak atama bekleyen ve özellikle HAKLI atama bekleyen tüm lise, önlisans ve lisans mezunlarının sesi olduk ve olmaya devam etmekteyiz. Bazı […]


YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Benzer Galeriler

hayvancilikhaber.com Bir ENFORMASYON MEDYA GRUBU Kuruluşudur. Tüm Hakları Saklıdır.
Evcil Hayvanlar