Hayvancılık Haber

Hayvancılık Haber
 • M.Ülkü KARAKUŞ:”Geleneksel organizasyonumuz TUYEM’e,katılımınız için ANTALYA’ya davet ediyoruz”
  M.Ülkü KARAKUŞ:”Geleneksel organizasyonumuz
 • HasTavuk AŞ’den kültüre de hizmet..! Gölgeden sinema perdesine bir ilk..
  HasTavuk AŞ’den kültüre de hizmet..! Gölgede
 • TMMOB Gıda Mühendisleri Odası tarafından düzenlenen 10.GIDA MÜHENDİSLİĞİ KONGRESİ 2017 ANTALYA SİDE’DE GERÇEKLEŞTİRİLDİ
  TMMOB Gıda Mühendisleri Odası tarafından düzenlene
 • Tahir S. Yavuz Malatya’da “İneklerin Kuru Dönemi”ni Anlattı
  Tahir S. Yavuz Malatya’da “İneklerin K
 • SON TEKNOLOJİ ÜRÜNLERDEN, ÇİFTÇİ DOSTU ÇÖZÜMLERE KADAR BİRÇOK YENİLİK NEW HOLLAND STANDINDA..
  SON TEKNOLOJİ ÜRÜNLERDEN, ÇİFTÇİ DOSTU ÇÖZÜMLERE K
 • GÜBRETAŞ’tan ziraat fakültelerindeki çiftçi çocuklarına burs desteği:Tarımın geleceği için eğitime destek
  GÜBRETAŞ’tan ziraat fakültelerindeki çiftçi çocukl
 • ‘Ambalajlı Peynir’ kategorisinde “Türkiye’nin en sevilen markası” unvanına Sütaş layık görüldü.
  ‘Ambalajlı Peynir’ kategorisinde “Türkiye’nin en s
 • ÜÇÜNCÜ Yumurta Zirvesi’nde ”Yumurta”nın DÜNÜ,BUGÜNÜ ve YARINI” Bilimsel Olarak Tartışıldı..
  ÜÇÜNCÜ Yumurta Zirvesi’nde ”Yumurta&#
 • Genç Su Elçileri Meclisi Üyeleri 2. GençSEM Toplantısı için Ankara’daydı
  Genç Su Elçileri Meclisi Üyeleri 2. GençSEM Toplan
 • 2. EXPOMEN AGRO TARIM VE HAYVANCILIK FUARI
  2. EXPOMEN AGRO TARIM VE HAYVANCILIK FUARI
Tarım Bakanlığından 500 bin kişi haklı atama istiyor
Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı (GTHB) bünyesinde atama bekleyenlerin sayısı 500 binleri aştı. 17 bölüme sahip Ziraat Mühendislerinden teknisyenlere, teknikerlerden, gıda ve su ürünleri bölümünde atama bekleyen 100 binler için haklı atama!27137

My memur olarak atama bekleyen ve özellikle HAKLI atama bekleyen tüm lise, önlisans ve lisans mezunlarının sesi olduk ve olmaya devam etmekteyiz. Bazı yorumlarda her ne kadar herkes atanmak zorunda mı diye yazılar yazılsa da bu durum hepimizi çok üzmektedir. Çünkü milyonlarca mezun 100 binlerce atama değil en azından her branş için makul atama sayısı istiyor.

Örneğin Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığında tüm unvanlarda 500 bin mezun var. 500 bin kişi mi atansın istiyoruz. Hayır! #GTHB20BİN şeklinde bile sürekli Twitter’da etkinlikler yapılıyor. Yüzbinlerce atama istenmiyor ama tarımın son derece önem arz ettiği ülkemizde 20 bin atama çok görülmemelidir.

Kamu kurum ve kuruluşlarına her yıl atamalar yapılmakta ve bilindiği üzere KPSS 2016/1 ve KPSS 2016/2 merkezi atamalarında toplam sayı 13 bini bile bulmadı. Tüm kurumlara bu sayı ne kadar yeter ki!

Ayrıca Devlet Personel Başkanlığı tarafından da sürekli olarak birçok kuruma yapılan atamalar sürekli yayınlanmakta, fakat sayılar maalesef, 1-3-5-10-15-40-50 vs gibi sayılar olmakta. Taksit taksit Bakanlıklar ve kurumlar sözleşmeli veya kadrolu personeller almaktadırlar.27137

Her yıl gıda fiyatlarında tavan görülmekte olduğu da unutulmamaktadır. Enflasyonun önemli hesaplamalarından olan gıda fiyatlarında ihraç ürünlerinden veya verimli olmayan üretimden dolayı artış sağlanamamakta, artış sadece enflasyonda oluşmakta ve bu da herkesi etkilemektedir.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığında atama bekleyen 500 bin mezunun hepsi değil ama her yıl ciddi bir atama sayısı ile 80 milyona katkı sağlayacak 17’den fazla Ziraat Fakültesi bölümü atama bekliyor. Sadece Ziraat Fakültesi mi? Hayır. Buraya yazamadığımız 10’larca unvan bulunuyor.

İşte atama bekleyenlere serzenişte bulunanlar için de katkı sağlayacak, ülke ekonomisine destek olacak gıda ve su ürünleri bölümü mezunları, veteriner hekimler, laborantlar, ziraat, gıda, süt, yemi hayvan yetiştiriciliği gibi bölümler, teknisyenler, teknikerler 500 bin değil ama en az 20 bin gerçek bir atama bekliyorlar.

 


Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı (GTHB) bünyesinde atama bekleyenlerin sayısı 500 binleri aştı. 17 bölüme sahip Ziraat Mühendislerinden teknisyenlere, teknikerlerden, gıda ve su ürünleri bölümünde atama bekleyen 100 binler için haklı atama! My memur olarak atama bekleyen ve özellikle HAKLI atama bekleyen tüm lise, önlisans ve lisans mezunlarının sesi olduk ve olmaya devam etmekteyiz. Bazı […]


YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Benzer Galeriler

hayvancilikhaber.com Bir ENFORMASYON MEDYA GRUBU Kuruluşudur. Tüm Hakları Saklıdır.
Evcil Hayvanlar