Hayvancılık Haber

Hayvancılık Haber
 • M.Ülkü KARAKUŞ:”Geleneksel organizasyonumuz TUYEM’e,katılımınız için ANTALYA’ya davet ediyoruz”
  M.Ülkü KARAKUŞ:”Geleneksel organizasyonumuz
 • HasTavuk AŞ’den kültüre de hizmet..! Gölgeden sinema perdesine bir ilk..
  HasTavuk AŞ’den kültüre de hizmet..! Gölgede
 • TMMOB Gıda Mühendisleri Odası tarafından düzenlenen 10.GIDA MÜHENDİSLİĞİ KONGRESİ 2017 ANTALYA SİDE’DE GERÇEKLEŞTİRİLDİ
  TMMOB Gıda Mühendisleri Odası tarafından düzenlene
 • Tahir S. Yavuz Malatya’da “İneklerin Kuru Dönemi”ni Anlattı
  Tahir S. Yavuz Malatya’da “İneklerin K
 • SON TEKNOLOJİ ÜRÜNLERDEN, ÇİFTÇİ DOSTU ÇÖZÜMLERE KADAR BİRÇOK YENİLİK NEW HOLLAND STANDINDA..
  SON TEKNOLOJİ ÜRÜNLERDEN, ÇİFTÇİ DOSTU ÇÖZÜMLERE K
 • GÜBRETAŞ’tan ziraat fakültelerindeki çiftçi çocuklarına burs desteği:Tarımın geleceği için eğitime destek
  GÜBRETAŞ’tan ziraat fakültelerindeki çiftçi çocukl
 • ‘Ambalajlı Peynir’ kategorisinde “Türkiye’nin en sevilen markası” unvanına Sütaş layık görüldü.
  ‘Ambalajlı Peynir’ kategorisinde “Türkiye’nin en s
 • ÜÇÜNCÜ Yumurta Zirvesi’nde ”Yumurta”nın DÜNÜ,BUGÜNÜ ve YARINI” Bilimsel Olarak Tartışıldı..
  ÜÇÜNCÜ Yumurta Zirvesi’nde ”Yumurta&#
 • Genç Su Elçileri Meclisi Üyeleri 2. GençSEM Toplantısı için Ankara’daydı
  Genç Su Elçileri Meclisi Üyeleri 2. GençSEM Toplan
 • 2. EXPOMEN AGRO TARIM VE HAYVANCILIK FUARI
  2. EXPOMEN AGRO TARIM VE HAYVANCILIK FUARI
“Turkish Poultry” markası ile faaliyet gösteren Kanatlı Ürünleri Tanıtım Grubu Faaliyeti Son Buldu..
“Turkish Poultry” markası ile faaliyet gösteren Kanatlı Ürünleri Tanıtım Grubu Faaliyeti Son Buldu..
KANATLI GRUBU’NUN MİSYONU SONLANDIRILDI.. Kanatlı Sektörü; Türk kanatlı ürünlerinin imajının güçlendirilmesi, kalitesinin, hijyeninin, güvenirliğinin duyurulması ve tanıtılması amacıyla 2011 yılında Kanatlı Ürünleri Tanıtım Grubu’nu kurmuştu.. O günden günümüze  Türkiye’de üretilen...
10 Mayıs 2017 14:18
Font1 Font2 Font3 Font4

KANATLI GRUBU’NUN MİSYONU SONLANDIRILDI..

Kanatlı Sektörü; Türk kanatlı ürünlerinin imajının güçlendirilmesi, kalitesinin, hijyeninin, güvenirliğinin duyurulması ve tanıtılması amacıyla 2011 yılında Kanatlı Ürünleri Tanıtım Grubu’nu kurmuştu..

O günden günümüze  Türkiye’de üretilen kanatlı ürünlerini özellikle yurt dışı pazarlarına ulaştırmak ve tanıtmak amacını güden Kanatlı Ürünleri Tanıtım Grubu, yurt dışında “Turkish Poultry Promotion Group” adı altında “Turkish Poultry” markası ile faaliyetlerini yürüttü.

İstanbul, Ege, Akdeniz Su Ürünleri ve Hayvansal Mamuller İhracatçı Birlikleri’nin ortaklığı ile kurulan Kanatlı Ürünleri Tanıtım Grubu, öncelikli olarak; Türk kanatlı sektörünün dünyada hak ettiği konuma gelmesi, sektörün gelişmesi ve kalkınması için yön verici planlamalar yaparak bu doğrultuda çalışmalar yürütmek üzere kuruldu.Bütün süreçlerde işleyişi koordine etmeyi, başka ülkelerdeki profesyonel veri ve uygulamaları derleyerek sağlanan bilgileri sektöre aktarmayı, yurt içinde ve yurt dışında tüketim bilincinin oluşmasına öncülük etmeyi, tüketicinin doğru bilgilendirilmesine ve sağlıklı beslenme bilincinin yerleşmesine aracılık etmeyi amaçlamaktaydı.

haber31

24.02.2017 tarihli ve 29989 sayılı Resmi Gazete ’de yayımlanarak yürürlüğe giren “Serbest Bölgeler Kanununda Yapılan Değişiklik ile 5910 sayılı “Türkiye İhracatçılar Meclisi ile İhracatçı Birliklerinin Kuruluş ve Görevleri Hakkında Kanun’da Sektörel Tanıtım Gruplarına (STG) ilgili madde uyarınca Kanatlı Ürünleri Tanıtım Grubu ve diğer tanıtım grupları faaliyetlerinin  sonlandırıldığı açıklanırken;

KTG’nin etkinleri takip ve temsil yüzlerinden Mustafa YILMAZ’da sektöre konu ile ilgili bir mesaj yayınladı..Kendisine KTG adına yürütmüş olduğu olumlu katkılardan dolayı TEŞEKKÜR ederken;bundan sonraki çalışmalarında başarılar dileriz.

Mustafa YILMAZ:

”Sevgili Çalışma Arkadaşlarım ve Saygıdeğer Büyüklerim

haber12

1999 yılında Körfez Yem ile başladığım Kanatlı Sektöründe ki çalışma hayatıma 2011-2017 yılları arasında Ekonomi Bakanlığı’na bağlı İstanbul İhracatçı Birlikleri bünyesinde “Turkish Poultry” markası ile faaliyet gösteren Kanatlı Ürünleri Tanıtım Grubu ile devam ettim.

Bilindiği üzere 24.02.2017 tarihli ve 29989 sayılı Resmi Gazete ’de yayımlanarak yürürlüğe giren “Serbest Bölgeler Kanununda Yapılan Değişiklik ile 5910 sayılı “Türkiye İhracatçılar Meclisi ile İhracatçı Birliklerinin Kuruluş ve Görevleri Hakkında Kanun’da Sektörel Tanıtım Gruplarına (STG) ilgili madde uyarınca Kanatlı Ürünleri Tanıtım Grubu ve diğer tanıtım grupları faaliyetleri sonlandırılmıştır.

 

Kuruluşundan bu yana içinde bulunduğum Kanatlı Ürünleri Tanıtım Grubu’nun kapanması ile Ekonomi Bakanlığı’na bağlı İstanbul İhracatçı Birlikleri bünyesinde ki görevimden 10.05.2017 tarihi itibari ile ayrılmış bulunmaktayım.

 

Bu süre boyunca tarafıma göstermiş olduğunuz sabır ve anlayış için teşekkürlerimi arz ederim.

 

Saygılarımla”

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa
hayvancilikhaber.com Bir ENFORMASYON MEDYA GRUBU Kuruluşudur. Tüm Hakları Saklıdır.
Evcil Hayvanlar