Hayvancılık Haber

Hayvancılık Haber
 • Bakan Fakıbaba, gıda sanayini dinledi:Gıda ve içecek sanayinin gündemindeki konular ele alındı.
  Bakan Fakıbaba, gıda sanayini dinledi:Gıda ve içec
 • Gıda Güvenliği Konusundaki Tüm Yenilikler ve Birbirinden İlginç Konular 6. Gıda Güvenliği Kongresi’nde Ele Alınacak…
  Gıda Güvenliği Konusundaki Tüm Yenilikler ve Birbi
 • Bayer ‘Startup Day 2017’ ile Girişimcileri Bir Araya Getirdi
  Bayer ‘Startup Day 2017’ ile Girişimcileri Bir Ara
 • Lely, robotik süt sağımının 25. yılını kutluyor
  Lely, robotik süt sağımının 25. yılını kutluyor
 • LEZİTA EN SEVİLEN ÜRÜNLERİYLE EDT FUARI’NDA… EDT Fuarı 20 – 23 Eylül, CNR Expo Yeşilköy
  LEZİTA EN SEVİLEN ÜRÜNLERİYLE EDT FUARI’NDA… EDT
 • “ÜÇ TARAFI DENİZLERLE ÇEVRİLİ TÜRKİYE’DE BALIK TÜKETİMİ, AVRUPA’NIN SADECE ÜÇTE BİRİ KADAR”
  “ÜÇ TARAFI DENİZLERLE ÇEVRİLİ TÜRKİYE’DE BALIK TÜK
 • Phoenix Simulator Dongle Emulator Download
  Phoenix Simulator Dongle Emulator Download
 • Türk levreği, çipurası ve alabalığı Hong Kong’ta görücüye çıktı
  Türk levreği, çipurası ve alabalığı Hong Kong’ta g
 • PROF.DR.NEVZAT ARTIK:”YUMURTADA FİPRONİL KRİZİ ”
  PROF.DR.NEVZAT ARTIK:”YUMURTADA FİPRONİL KRİ
 • YAZ KURAKLIĞI BAL ÜRETİMİNİ OLUMSUZ ETKİLEDİ
  YAZ KURAKLIĞI BAL ÜRETİMİNİ OLUMSUZ ETKİLEDİ
“Turkish Poultry” markası ile faaliyet gösteren Kanatlı Ürünleri Tanıtım Grubu Faaliyeti Son Buldu..
“Turkish Poultry” markası ile faaliyet gösteren Kanatlı Ürünleri Tanıtım Grubu Faaliyeti Son Buldu..
KANATLI GRUBU’NUN MİSYONU SONLANDIRILDI.. Kanatlı Sektörü; Türk kanatlı ürünlerinin imajının güçlendirilmesi, kalitesinin, hijyeninin, güvenirliğinin duyurulması ve tanıtılması amacıyla 2011 yılında Kanatlı Ürünleri Tanıtım Grubu’nu kurmuştu.. O günden günümüze  Türkiye’de üretilen...
10 Mayıs 2017 14:18
Font1 Font2 Font3 Font4

KANATLI GRUBU’NUN MİSYONU SONLANDIRILDI..

Kanatlı Sektörü; Türk kanatlı ürünlerinin imajının güçlendirilmesi, kalitesinin, hijyeninin, güvenirliğinin duyurulması ve tanıtılması amacıyla 2011 yılında Kanatlı Ürünleri Tanıtım Grubu’nu kurmuştu..

O günden günümüze  Türkiye’de üretilen kanatlı ürünlerini özellikle yurt dışı pazarlarına ulaştırmak ve tanıtmak amacını güden Kanatlı Ürünleri Tanıtım Grubu, yurt dışında “Turkish Poultry Promotion Group” adı altında “Turkish Poultry” markası ile faaliyetlerini yürüttü.

İstanbul, Ege, Akdeniz Su Ürünleri ve Hayvansal Mamuller İhracatçı Birlikleri’nin ortaklığı ile kurulan Kanatlı Ürünleri Tanıtım Grubu, öncelikli olarak; Türk kanatlı sektörünün dünyada hak ettiği konuma gelmesi, sektörün gelişmesi ve kalkınması için yön verici planlamalar yaparak bu doğrultuda çalışmalar yürütmek üzere kuruldu.Bütün süreçlerde işleyişi koordine etmeyi, başka ülkelerdeki profesyonel veri ve uygulamaları derleyerek sağlanan bilgileri sektöre aktarmayı, yurt içinde ve yurt dışında tüketim bilincinin oluşmasına öncülük etmeyi, tüketicinin doğru bilgilendirilmesine ve sağlıklı beslenme bilincinin yerleşmesine aracılık etmeyi amaçlamaktaydı.

haber31

24.02.2017 tarihli ve 29989 sayılı Resmi Gazete ’de yayımlanarak yürürlüğe giren “Serbest Bölgeler Kanununda Yapılan Değişiklik ile 5910 sayılı “Türkiye İhracatçılar Meclisi ile İhracatçı Birliklerinin Kuruluş ve Görevleri Hakkında Kanun’da Sektörel Tanıtım Gruplarına (STG) ilgili madde uyarınca Kanatlı Ürünleri Tanıtım Grubu ve diğer tanıtım grupları faaliyetlerinin  sonlandırıldığı açıklanırken;

KTG’nin etkinleri takip ve temsil yüzlerinden Mustafa YILMAZ’da sektöre konu ile ilgili bir mesaj yayınladı..Kendisine KTG adına yürütmüş olduğu olumlu katkılardan dolayı TEŞEKKÜR ederken;bundan sonraki çalışmalarında başarılar dileriz.

Mustafa YILMAZ:

”Sevgili Çalışma Arkadaşlarım ve Saygıdeğer Büyüklerim

haber12

1999 yılında Körfez Yem ile başladığım Kanatlı Sektöründe ki çalışma hayatıma 2011-2017 yılları arasında Ekonomi Bakanlığı’na bağlı İstanbul İhracatçı Birlikleri bünyesinde “Turkish Poultry” markası ile faaliyet gösteren Kanatlı Ürünleri Tanıtım Grubu ile devam ettim.

Bilindiği üzere 24.02.2017 tarihli ve 29989 sayılı Resmi Gazete ’de yayımlanarak yürürlüğe giren “Serbest Bölgeler Kanununda Yapılan Değişiklik ile 5910 sayılı “Türkiye İhracatçılar Meclisi ile İhracatçı Birliklerinin Kuruluş ve Görevleri Hakkında Kanun’da Sektörel Tanıtım Gruplarına (STG) ilgili madde uyarınca Kanatlı Ürünleri Tanıtım Grubu ve diğer tanıtım grupları faaliyetleri sonlandırılmıştır.

 

Kuruluşundan bu yana içinde bulunduğum Kanatlı Ürünleri Tanıtım Grubu’nun kapanması ile Ekonomi Bakanlığı’na bağlı İstanbul İhracatçı Birlikleri bünyesinde ki görevimden 10.05.2017 tarihi itibari ile ayrılmış bulunmaktayım.

 

Bu süre boyunca tarafıma göstermiş olduğunuz sabır ve anlayış için teşekkürlerimi arz ederim.

 

Saygılarımla”

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa
hayvancilikhaber.com Bir ENFORMASYON MEDYA GRUBU Kuruluşudur. Tüm Hakları Saklıdır.
Evcil Hayvanlar