Hayvancılık Haber

Hayvancılık Haber
 • M.Ülkü KARAKUŞ:”Geleneksel organizasyonumuz TUYEM’e,katılımınız için ANTALYA’ya davet ediyoruz”
  M.Ülkü KARAKUŞ:”Geleneksel organizasyonumuz
 • HasTavuk AŞ’den kültüre de hizmet..! Gölgeden sinema perdesine bir ilk..
  HasTavuk AŞ’den kültüre de hizmet..! Gölgede
 • TMMOB Gıda Mühendisleri Odası tarafından düzenlenen 10.GIDA MÜHENDİSLİĞİ KONGRESİ 2017 ANTALYA SİDE’DE GERÇEKLEŞTİRİLDİ
  TMMOB Gıda Mühendisleri Odası tarafından düzenlene
 • Tahir S. Yavuz Malatya’da “İneklerin Kuru Dönemi”ni Anlattı
  Tahir S. Yavuz Malatya’da “İneklerin K
 • SON TEKNOLOJİ ÜRÜNLERDEN, ÇİFTÇİ DOSTU ÇÖZÜMLERE KADAR BİRÇOK YENİLİK NEW HOLLAND STANDINDA..
  SON TEKNOLOJİ ÜRÜNLERDEN, ÇİFTÇİ DOSTU ÇÖZÜMLERE K
 • GÜBRETAŞ’tan ziraat fakültelerindeki çiftçi çocuklarına burs desteği:Tarımın geleceği için eğitime destek
  GÜBRETAŞ’tan ziraat fakültelerindeki çiftçi çocukl
 • ‘Ambalajlı Peynir’ kategorisinde “Türkiye’nin en sevilen markası” unvanına Sütaş layık görüldü.
  ‘Ambalajlı Peynir’ kategorisinde “Türkiye’nin en s
 • ÜÇÜNCÜ Yumurta Zirvesi’nde ”Yumurta”nın DÜNÜ,BUGÜNÜ ve YARINI” Bilimsel Olarak Tartışıldı..
  ÜÇÜNCÜ Yumurta Zirvesi’nde ”Yumurta&#
 • Genç Su Elçileri Meclisi Üyeleri 2. GençSEM Toplantısı için Ankara’daydı
  Genç Su Elçileri Meclisi Üyeleri 2. GençSEM Toplan
 • 2. EXPOMEN AGRO TARIM VE HAYVANCILIK FUARI
  2. EXPOMEN AGRO TARIM VE HAYVANCILIK FUARI
Türkiye, Amerika’nın en büyük gıda fuarı Fancy Food’ta partner ülke

New York Fancy Food Fuarı’na Türkiye damgasını vuracak

Türk gıda ürünleri, dünyanın en büyük gıda ithalatçısı Amerika Birleşik Devletleri’nde en büyük gıda fuarı Summer Fancy Food Show Fuarı’nda görücüye çıkarken, Türkiye’de fuarda partner ülke olarak yer alacak.

1498198152_FANCY2 (1)

Amerika Birleşik Devletleri’nin New York kentinde bu yıl 25-27 Haziran 2017 tarihleri arasında 63. kez düzenlenecek olan Summer Fancy Food Show Fuarı’nda Türkiye Milli Katılı Organizasyonu’nu 1998 yılından bu yana olduğu gibi Ege İhracatçı Birlikleri üstleniyor.

Türkiye, Summer Fancy Food Show Fuarı’nda Partner Ülke olarak katılıyor.

Normal şartlar altında Summer 2017 Fancy Food Fuarı’nda tanıtım yapma imkânı olmadığını belirten Ege İhracatçı Birlikleri Koordinatör Başkanı Sabri Ünlütürk, Partner ülke tanıtımında birçok alanda poster ve her türlü mecrada tanıtımı yapılabildiğini, Fuarda yaklaşık 50.000 ziyaretçinin her ortamda Türkiye logosu ile karşılaşacağını kaydetti.

 

ABD’n

EIB Yönetim Kurulu

EIB Yönetim Kurulu

in gıda ithalatından 2 milyar dolar pay almak istiyoruz

Dünya’nın en büyük gıda ithalatçısı Amerika Birleşik Devletleri’ne, Türkiye’nin önemli bir gıda tedarikçisi olduğu mesajını vermek istediklerini dile getiren Ünlütürk, “Amerika Birleşik Devletleri, yıllık yaklaşık 130 milyar dolar gıda ürünleri ithalatı yapıyor. Bu ithalattan en azından 2 milyar dolarlık pay almak istiyoruz. Summer Fancy Food Fuarı bu hedefi gerçekleştirmemiz açısından çok değerli bir fuar. Türkiye’nin Amerika Birleşik Devletleri’ne 2016 yılında yaptığı toplam gıda ürünleri ihracatının 755 milyon dolar olduğunu göz önüne alırsak Türk gıda ihracatçıları için çok önemli bir pazar olduğunu unutmamak gerek. Tüm dünya tarafından önemsenen bu ünlü fuarın ihracatçılarımıza yeni kapılar açacağına olan inancımızla 2017 yılında Summer Fancy Food Fuarına partner ülke olduk ve önemli tanıtım aktiviteleri gerçekleştireceğiz. Toplam 530 m2lik alanda yerimizi alarak 40 firmamız ile yer alacağımız bu fuarın Türk gıda ürünlerinin tüm dünyada bilinirliğini artıracağını ve dolayısıyla ihracatımıza katkı sağlayacağını düşünüyorum” diye konuştu.

1498198152_FANCY2 (1)

Türkiye milli katılımı dahilinde, fuara ağırlıklı olarak kuru meyve, zeytinyağı, meyve ve sebzeden mamuller, hububat ve bakliyat ürünleri, baharat, unlu mamuller ve şekerleme sektörlerinden katılım sağlanmakta olduğunu ifade eden Ege İhracatçı Birlikleri Koordinatör Başkan Yardımcısı Nurettin Tarakçıoğlu, Türk gıda firmalardan söz konusu fuara her geçen yıl artan bir katılım talebi olduğuna dikkati çekti.

Partner Ülke olarak Türkiye’nin Level 3 katında fuar ana kapısının tam karşısında ayrıcalıklı bir yeri olacağı bilgisini veren Tarakçıoğlu, Partner Ülke olmanın diğer ayrıcalıklarını ise şöyle sıraladı; “Fuar alanı girişinde kayıt alanında ziyaretçileri standımıza çekmek için 4 adet poster panosu ilanı verilecek. Fuar alanında gezen katılımcıları standlarımıza çekmek için fuar alanı içinde 10 adet poster panosu ilanı olacak. Fuar ziyaretçilerine ve katılımcıları giriş kartları için yaka kartı askısında Turkey logosu yer alacak. Fuar organizatörünce dağıtılacak çantaların bir yüzünde Turkey logomuza yer verilecek.

1498198155_FANCY6

Dijital birçok platformda Turkey logosu yer alacak

Ziyaretçilerin kayıtlarını online olarak yaptıklarında aldıkları konfirmasyon e-postaları, Fuar mobil uygulamasında navigasyon ekranı, On-line yerleşim planı vb. alanlarda Turkey logosunun gözükeceği bilgisini paylaşan Tarakçıoğlu, “Fuar öncesinde ve fuar süresince ilgili alıcılara dağıtımı yapılan fuar resmi kataloğunun kapak sayfasında logomuz ve tam sayfa ilanımız yer alacak.Gurme gıda ürünleri konusundaki ABD’nin önemli ihtisas dergilerinden Specialty Food dergisinin fuar sayısında tam sayfa ilanımız yer alacak. Fuar süresince günlük olarak yayınlanan Fancy Food Show Daily’nin arka kapağında reklamımız yayınlanacak. Specialty Food e-gazetesinin 2 sayısında partner ülke olduğumuz ile ilgili haber yayınlandı. Fuarın internet sitesinde yer alan logo ve reklamlara tıklandığında katılımcı firmalarımızın profillerine ulaşılabiliyor” dedi.

Kültürel Tanıtım Alanı

Fuar alanında giriş kapısı önünde sabah ve öğleden sonra 1’er saat olmak üzere günde 2 saat ülkemize ait tanıtım ürünleri dağıtımı yapılacağını da anlatan Tarakçıoğlu, giriş kapısındaki enformasyon standında ülkemiz gıda ürün üretici-ihracatçılarına yönelik tanıtımın yanı sıra Türkiye standını ziyaret eden yabancı işadamlarına ilgilendikleri konularda ticari enformasyon hizmeti verileceğini sözlerine ekledi.

Fancy Food Fuarına 55 ülkeden bin 70’i yabancı, 2 bin 670 firma katılıyor. Fuarı 50 bin kişinin ziyaret etmesi bekleniyor.


New York Fancy Food Fuarı’na Türkiye damgasını vuracak Türk gıda ürünleri, dünyanın en büyük gıda ithalatçısı Amerika Birleşik Devletleri’nde en büyük gıda fuarı Summer Fancy Food Show Fuarı’nda görücüye çıkarken, Türkiye’de fuarda partner ülke olarak yer alacak. Amerika Birleşik Devletleri’nin New York kentinde bu yıl 25-27 Haziran 2017 tarihleri arasında 63. kez düzenlenecek olan Summer […]


YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Benzer Galeriler

hayvancilikhaber.com Bir ENFORMASYON MEDYA GRUBU Kuruluşudur. Tüm Hakları Saklıdır.
Evcil Hayvanlar