Hayvancılık Haber

Hayvancılık Haber
 • Bayer ‘Startup Day 2017’ ile Girişimcileri Bir Araya Getirdi
  Bayer ‘Startup Day 2017’ ile Girişimcileri Bir Ara
 • Lely, robotik süt sağımının 25. yılını kutluyor
  Lely, robotik süt sağımının 25. yılını kutluyor
 • LEZİTA EN SEVİLEN ÜRÜNLERİYLE EDT FUARI’NDA… EDT Fuarı 20 – 23 Eylül, CNR Expo Yeşilköy
  LEZİTA EN SEVİLEN ÜRÜNLERİYLE EDT FUARI’NDA… EDT
 • “ÜÇ TARAFI DENİZLERLE ÇEVRİLİ TÜRKİYE’DE BALIK TÜKETİMİ, AVRUPA’NIN SADECE ÜÇTE BİRİ KADAR”
  “ÜÇ TARAFI DENİZLERLE ÇEVRİLİ TÜRKİYE’DE BALIK TÜK
 • Phoenix Simulator Dongle Emulator Download
  Phoenix Simulator Dongle Emulator Download
 • Türk levreği, çipurası ve alabalığı Hong Kong’ta görücüye çıktı
  Türk levreği, çipurası ve alabalığı Hong Kong’ta g
 • PROF.DR.NEVZAT ARTIK:”YUMURTADA FİPRONİL KRİZİ ”
  PROF.DR.NEVZAT ARTIK:”YUMURTADA FİPRONİL KRİ
 • YAZ KURAKLIĞI BAL ÜRETİMİNİ OLUMSUZ ETKİLEDİ
  YAZ KURAKLIĞI BAL ÜRETİMİNİ OLUMSUZ ETKİLEDİ
 • TMMOB Gıda Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu:“Ülkemizde Yumurta Ne Durumda?”
  TMMOB Gıda Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu:“Ülke
 • Türk Veteriner Hekimleri Birliği:YUMURTA KRİZİ ( ZEHİRLİ YUMURTA )
  Türk Veteriner Hekimleri Birliği:YUMURTA KRİZİ ( Z
Türkiye Doğal Beslenme ve Yaşam Boyu Sağlık Zirvesi’2015

2015-05-21-sapanca-ee-dogalyasamzirvesi-08

T.C. Başbakanlık Sağlık Koordinatörlüğü’nün öncülüğünde, Türkiye Yeşilay Cemiyeti’nin katkıları ile Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi ev sahipliğinde  gerçekleştirilen uluslararası katılımlı ‘Türkiye Doğal Beslenme ve Yaşam Boyu Sağlık Zirvesi’2015 toplantısı başarı ile gerçekleştirildi.

Zirveye, başta T.C. Cumhurbaşkanı Eşi Emine ERDOĞAN, T.C. Başbakanı Eşi Dr. Sare DAVUTOĞLU  ile birlikte, T.C. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Doç.Dr. Ayşenur İSLAM, T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı M.Mehdi EKER eşliğinde, yaklaşık 21 Üniversite Rektörü, Orta Afrika Büyükelçi sefireleri, akademik ve iş dünyasından oldukça üst düzeyde 1000’in üzerinde katılım oldu.
2015-05-21-sapanca-ee-dogalyasamzirvesi-082015-05-21-sapanca-ee-dogalyasamzirvesi-07

Zirvenin açılış konuşmasını yapan Genel Koordinatör ve Doğal Beslenme ve Sağlıklı Yaşam Araştırmaları Derneği Başkanı Prof.Dr. Mehmet Rüştü Karaman‘’Zirveye, iki ay gibi kısa bir zaman diliminde ulusal ve uluslararası 600’e yakın bildiri başvurusu gelmesi ve gösterilen yoğun ilgi, bu toplantının önemini ve güncelliğini birkez daha ortaya koymuştur. Nitekim, sağlıklı tarımsal üretim, sağlıklı beslenme, sağlıklı yaşam konusu, insanlık var olduğu sürece önemini her zaman korumaya devam edecektir. Günümüz şartlarında genellikle yoğun bir tempo ile çalışılmakta, sağlıksız ve yetersiz beslenme, ev dışı bilinçsiz beslenme, stres durumu gibi faktörler insanları olumsuz yönde etkilemektedir. Bunlara birde tütün ve benzeri zararlı alışkanlıklar, hareketsizlik ve düzenli spor alışkanlıklarından uzak durma gibi diğer sağlık tehditleri eklendiğinde sorun daha da ciddi boyutlara ulaşabilmektedir.” diye konuştu..

Zirvede bir konuşma yapan Başbakanımız Ahmet Davutoğlu’nun eşi Sare Davutoğlu, “Geleneksel beslenmeden uzak, ev dışı hızlı beslenme gibi faktörlerle ortaya çıkan sağlıksız beslenme alışkanlıkları toplumların sağlığını tehdit ediyor” dedi.

Zirvede konuşma yapan bir diğer konuşmacı olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, “Beslenme kaynaklı sağlık sorunlarımızı halletmeden Türkiye’yi kalkındıramayız” diye konuştu ve Tarım Bakanlığının iyi tarım uygulamalarının önemini vurgulayarak  Beslenme kaynaklı sağlık sorunlarımızı halletmeden, Türkiye’yi kalkındıramayız” dedi.


T.C. Başbakanlık Sağlık Koordinatörlüğü’nün öncülüğünde, Türkiye Yeşilay Cemiyeti’nin katkıları ile Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi ev sahipliğinde  gerçekleştirilen uluslararası katılımlı ‘Türkiye Doğal Beslenme ve Yaşam Boyu Sağlık Zirvesi’2015 toplantısı başarı ile gerçekleştirildi. Zirveye, başta T.C. Cumhurbaşkanı Eşi Emine ERDOĞAN, T.C. Başbakanı Eşi Dr. Sare DAVUTOĞLU  ile birlikte, T.C. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Doç.Dr. Ayşenur İSLAM, […]


YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Benzer Galeriler

hayvancilikhaber.com Bir ENFORMASYON MEDYA GRUBU Kuruluşudur. Tüm Hakları Saklıdır.
Evcil Hayvanlar