Hayvancılık Haber

Hayvancılık Haber
 • M.Ülkü KARAKUŞ:”Geleneksel organizasyonumuz TUYEM’e,katılımınız için ANTALYA’ya davet ediyoruz”
  M.Ülkü KARAKUŞ:”Geleneksel organizasyonumuz
 • HasTavuk AŞ’den kültüre de hizmet..! Gölgeden sinema perdesine bir ilk..
  HasTavuk AŞ’den kültüre de hizmet..! Gölgede
 • TMMOB Gıda Mühendisleri Odası tarafından düzenlenen 10.GIDA MÜHENDİSLİĞİ KONGRESİ 2017 ANTALYA SİDE’DE GERÇEKLEŞTİRİLDİ
  TMMOB Gıda Mühendisleri Odası tarafından düzenlene
 • Tahir S. Yavuz Malatya’da “İneklerin Kuru Dönemi”ni Anlattı
  Tahir S. Yavuz Malatya’da “İneklerin K
 • SON TEKNOLOJİ ÜRÜNLERDEN, ÇİFTÇİ DOSTU ÇÖZÜMLERE KADAR BİRÇOK YENİLİK NEW HOLLAND STANDINDA..
  SON TEKNOLOJİ ÜRÜNLERDEN, ÇİFTÇİ DOSTU ÇÖZÜMLERE K
 • GÜBRETAŞ’tan ziraat fakültelerindeki çiftçi çocuklarına burs desteği:Tarımın geleceği için eğitime destek
  GÜBRETAŞ’tan ziraat fakültelerindeki çiftçi çocukl
 • ‘Ambalajlı Peynir’ kategorisinde “Türkiye’nin en sevilen markası” unvanına Sütaş layık görüldü.
  ‘Ambalajlı Peynir’ kategorisinde “Türkiye’nin en s
 • ÜÇÜNCÜ Yumurta Zirvesi’nde ”Yumurta”nın DÜNÜ,BUGÜNÜ ve YARINI” Bilimsel Olarak Tartışıldı..
  ÜÇÜNCÜ Yumurta Zirvesi’nde ”Yumurta&#
 • Genç Su Elçileri Meclisi Üyeleri 2. GençSEM Toplantısı için Ankara’daydı
  Genç Su Elçileri Meclisi Üyeleri 2. GençSEM Toplan
 • 2. EXPOMEN AGRO TARIM VE HAYVANCILIK FUARI
  2. EXPOMEN AGRO TARIM VE HAYVANCILIK FUARI
Türkiye Doğal Beslenme ve Yaşam Boyu Sağlık Zirvesi’2015

2015-05-21-sapanca-ee-dogalyasamzirvesi-08

T.C. Başbakanlık Sağlık Koordinatörlüğü’nün öncülüğünde, Türkiye Yeşilay Cemiyeti’nin katkıları ile Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi ev sahipliğinde  gerçekleştirilen uluslararası katılımlı ‘Türkiye Doğal Beslenme ve Yaşam Boyu Sağlık Zirvesi’2015 toplantısı başarı ile gerçekleştirildi.

Zirveye, başta T.C. Cumhurbaşkanı Eşi Emine ERDOĞAN, T.C. Başbakanı Eşi Dr. Sare DAVUTOĞLU  ile birlikte, T.C. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Doç.Dr. Ayşenur İSLAM, T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı M.Mehdi EKER eşliğinde, yaklaşık 21 Üniversite Rektörü, Orta Afrika Büyükelçi sefireleri, akademik ve iş dünyasından oldukça üst düzeyde 1000’in üzerinde katılım oldu.
2015-05-21-sapanca-ee-dogalyasamzirvesi-082015-05-21-sapanca-ee-dogalyasamzirvesi-07

Zirvenin açılış konuşmasını yapan Genel Koordinatör ve Doğal Beslenme ve Sağlıklı Yaşam Araştırmaları Derneği Başkanı Prof.Dr. Mehmet Rüştü Karaman‘’Zirveye, iki ay gibi kısa bir zaman diliminde ulusal ve uluslararası 600’e yakın bildiri başvurusu gelmesi ve gösterilen yoğun ilgi, bu toplantının önemini ve güncelliğini birkez daha ortaya koymuştur. Nitekim, sağlıklı tarımsal üretim, sağlıklı beslenme, sağlıklı yaşam konusu, insanlık var olduğu sürece önemini her zaman korumaya devam edecektir. Günümüz şartlarında genellikle yoğun bir tempo ile çalışılmakta, sağlıksız ve yetersiz beslenme, ev dışı bilinçsiz beslenme, stres durumu gibi faktörler insanları olumsuz yönde etkilemektedir. Bunlara birde tütün ve benzeri zararlı alışkanlıklar, hareketsizlik ve düzenli spor alışkanlıklarından uzak durma gibi diğer sağlık tehditleri eklendiğinde sorun daha da ciddi boyutlara ulaşabilmektedir.” diye konuştu..

Zirvede bir konuşma yapan Başbakanımız Ahmet Davutoğlu’nun eşi Sare Davutoğlu, “Geleneksel beslenmeden uzak, ev dışı hızlı beslenme gibi faktörlerle ortaya çıkan sağlıksız beslenme alışkanlıkları toplumların sağlığını tehdit ediyor” dedi.

Zirvede konuşma yapan bir diğer konuşmacı olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, “Beslenme kaynaklı sağlık sorunlarımızı halletmeden Türkiye’yi kalkındıramayız” diye konuştu ve Tarım Bakanlığının iyi tarım uygulamalarının önemini vurgulayarak  Beslenme kaynaklı sağlık sorunlarımızı halletmeden, Türkiye’yi kalkındıramayız” dedi.


T.C. Başbakanlık Sağlık Koordinatörlüğü’nün öncülüğünde, Türkiye Yeşilay Cemiyeti’nin katkıları ile Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi ev sahipliğinde  gerçekleştirilen uluslararası katılımlı ‘Türkiye Doğal Beslenme ve Yaşam Boyu Sağlık Zirvesi’2015 toplantısı başarı ile gerçekleştirildi. Zirveye, başta T.C. Cumhurbaşkanı Eşi Emine ERDOĞAN, T.C. Başbakanı Eşi Dr. Sare DAVUTOĞLU  ile birlikte, T.C. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Doç.Dr. Ayşenur İSLAM, […]


YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Benzer Galeriler

hayvancilikhaber.com Bir ENFORMASYON MEDYA GRUBU Kuruluşudur. Tüm Hakları Saklıdır.
Evcil Hayvanlar