Hayvancılık Haber

Hayvancılık Haber
 • BAKAN Fakıbaba:- ‘Besicilik alanında ithalat herkesi üzüyor. Devlet sadece düzenleme görevini yapar. ”
  BAKAN Fakıbaba:- ‘Besicilik alanında ithalat herke
 • Bakan Fakıbaba, gıda sanayini dinledi:Gıda ve içecek sanayinin gündemindeki konular ele alındı.
  Bakan Fakıbaba, gıda sanayini dinledi:Gıda ve içec
 • Gıda Güvenliği Konusundaki Tüm Yenilikler ve Birbirinden İlginç Konular 6. Gıda Güvenliği Kongresi’nde Ele Alınacak…
  Gıda Güvenliği Konusundaki Tüm Yenilikler ve Birbi
 • Bayer ‘Startup Day 2017’ ile Girişimcileri Bir Araya Getirdi
  Bayer ‘Startup Day 2017’ ile Girişimcileri Bir Ara
 • Lely, robotik süt sağımının 25. yılını kutluyor
  Lely, robotik süt sağımının 25. yılını kutluyor
 • LEZİTA EN SEVİLEN ÜRÜNLERİYLE EDT FUARI’NDA… EDT Fuarı 20 – 23 Eylül, CNR Expo Yeşilköy
  LEZİTA EN SEVİLEN ÜRÜNLERİYLE EDT FUARI’NDA… EDT
 • “ÜÇ TARAFI DENİZLERLE ÇEVRİLİ TÜRKİYE’DE BALIK TÜKETİMİ, AVRUPA’NIN SADECE ÜÇTE BİRİ KADAR”
  “ÜÇ TARAFI DENİZLERLE ÇEVRİLİ TÜRKİYE’DE BALIK TÜK
 • Phoenix Simulator Dongle Emulator Download
  Phoenix Simulator Dongle Emulator Download
 • Türk levreği, çipurası ve alabalığı Hong Kong’ta görücüye çıktı
  Türk levreği, çipurası ve alabalığı Hong Kong’ta g
 • PROF.DR.NEVZAT ARTIK:”YUMURTADA FİPRONİL KRİZİ ”
  PROF.DR.NEVZAT ARTIK:”YUMURTADA FİPRONİL KRİ
Türkiye’nin en büyük “Canlı Hayvan Fuarı” 18-21 Mayıs’ta Ankara’ da…
logo-1

Anadolu’nun ilk “Kırsal Hizmetler Fuarı” ve Türkiye’nin en büyük “Canlı Hayvan Fuarı” Ankara’ da…

Kamu,sektör ve yetiştiricilerin/çiftçilerin bir araya geleceği Türkiye’nin en büyük buluşma platformu sizleri bekliyor.

Ankara Büyükşehir Belediyesi anasponsorluğunda yapılacak fuarda; 10 bin metre karelik canlı hayvan sergi alanı, küçük çiftçiler alanı, koç – teke güzellik yarışması ve çoban köpeği müzayedesi gibi daha birçok farklı etkinlik yer alacak.

acil-sponsor copy

2017 yılının en önemli kırsal hizmetler ve hayvancılık etkinliği, eş zamanlı olarak 18-21 Mayıs tarihleri arasında Ankara Atatürk Kültür Merkezi” nde!

Detaylı Bilgi için 0850 221 92 76

www.kirsalhizmetlerfuari.comwww.anadolucobanfuari.com

HEDEFLENENLER:

 • Ankara Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler ve Jeotermal Kaynaklar Dairesi Başkanlığı Ana Sponsorluğunda yepyeni bir fuarcılık anlayışıyla oluşturulmuş, bölgenin en büyük hayvancılık ve kırsal hizmetler fuarlarını düzenleyeceğiz.
 • Türkiye’nin ilk ve tek Kırsal Hizmetler Fuarı’nı düzenliyoruz. Sektörde yerel yönetimlerin, firma ve çiftçi / yetiştirici diyaloğunun gelişmesine, doğru ürün ve hizmetin doğru yerde kullanımını desteklemeyi hedefliyoruz.
 • Türkiye’nin ilk “Yetiştiriciler, Canlı Hayvan ve Çobanlar” fuarını düzenliyoruz.
 • Kırsal hizmetlere bütüncül yaklaşım ile insan odaklı ezber bozan bir fuarcılık anlayışını sektör ile buluşturacağız.
 • 350’den fazla katılımcımız ile ülke hayvancılığının sesi, yardımcısı ve tedarikçisi olmayı hedefliyoruz.
 • 54.000 metrekare fuar alanımız ile yetiştirici, çoban ve çiftçilerimizin tüm ihtiyaçlarına cevap veren bir platform oluşturmayı hedefliyoruz.
 • Türkiye hayvancılığının Avrupa başta olmak üzere tüm dünyada lokomotif görevi üstlendiği, bilinçli, sağlıklı, katma değeri yüksek ülke hayvancılığına katkı sunmak istiyoruz.
 • tanitim-agro-baski

NEDEN KIRSAL HİZMETLER FUARI?

 • Ulusal markalaşma yerelin niteliğini artırmak ile mümkün. Yerel değerlerin tanıtımı ve pazarlanması, nitelik ve niceliğinin artırılması ve ekonomik açıdan yükseliş ivmesini devam ettirebilmesi için bilgi ve teknoloji kapasitesinin artırılması Ankara Tarım ve Hayvancılık Fuarı’nın temel hedefleri arasındadır.
 • Ankara; 25 ilçesinin her birinde farklı tarımsal ve hayvansal üretime sahip, verimli toprakları ve otlakları olan, neredeyse her türlü temel ürünün üretilmesine müsait coğrafi ve iklim özelliklerine sahip zirai açıdan oldukça stratejik bir konuma sahiptir. Ankara Tarım ve Hayvancılık Fuarı; tarım ve hayvancılık alanında özellikle çiftçi ve yetiştirici odaklı çalışmalarıyla, İç Anadolu Bölgesi ve Ankara başta olmak üzere oluşturacağı projeksiyonlar ile tüm Türkiye’nin zirai önceliklerini belirleyecek ve ihtiyaç temelli stratejiler oluşturacaktır.
 • Yıllar içerisinde yerel ürünlerin ihracat potansiyelinin artırılması, uluslararası pazara tanıtılması hedeflenmektedir.
 • Unutmamak gerekir ki; Ankara Tarım ve Hayvancılık Fuarı ticari olmaktan çok, gerçek çiftçi ve yetiştiricilerden gelen talepler sonucunda şekillenmiş bir organizasyondur. Ankara başta olmak üzere İç Anadolu Bölgesi doğru, ihtiyaca doğru cevap veren, bölgenin sorunlarını anlamış, uygun çözüm mekanizmalarını harekete geçirmek amacıyla yola çıkmıştır.
 • Ankara; tarımsal ve hayvansal hammadde üretiminde önemli bir noktada olup aynı zaman da tarım sanayisi açısından büyüme ve gelişme potansiyeline sahiptir. Başkent Ankara, tarımsal sanayinin başkenti de olabilir. Kentin alt yapısı, coğrafi, siyasi ve ekonomik alt yapısı buna elverişlidir. Ankara başta olmak üzere İç Anadolu Bölgesi’nde belirli tek bir bölge de yoğunlaşan tarım sanayisi; çiftçi ve üreticinin ihtiyaçlarını karşılayamamakta ve tek merkez, tek el döngüsüne girmektedir. Çiftçi ve yetiştiricinin modern, çağdaş, Avrupa standartlarında üretim yapabilmesi, üretim kapasitesini artırması ancak tarım sanayisinin büyümesi ile mümkün olacaktır. Ankara Tarım ve Hayvancılık Fuarı; Ankara’da tarım sanayisinin gelişmesini, mevcut sanayinin modern teknoloji transferleri ile kapasitesini artırmasını hedeflemektedir. Bu nedenle fuar ilk yılından itibaren ulusal ve uluslararası yatırımcılar, bakanlıkların ve yerel yöneticilerin diyaloğunu geliştirecek “İkili Görüşmeleri” gerçekleştirecektir.
 • Ülkemizde fuarcılık anlayışı “sektörel pazar” tek düzeliğine düşmüş, sektörel ve ülkesel anlamda her türlü kaygıdan bağımsız ticari ortamlar haline gelmiştir. Bir fuarın; hem sanayici hem üretici hem de kurumsal anlamda efektif olabilmesi için katılımcılık mekanizmasının çok iyi çalışması ve interaktif bir platformda gerçekleşmesi gerekmektedir. Fuara gelmek için; sanayicinin doğru bir pazar olduğuna inanması, çiftçi ve yetiştiricinin ise ihtiyaçlarını karşılayan, çözüm odaklı, kendi şartlarına uygun yenilikleri takip etme motivasyonu olması gerekmektedir. Bu nedenle Ankara Tarım ve Hayvancılık Fuarı’nın Türkiye’de daha önce hiçbir fuarda oluşturulmamış olan “Çiftçi ve Üretici Danışma Kurulu” olacaktır. Çiftçi ve yetiştiriciler için değil çiftçi ve yetiştiriciler ile birlikte katılımcılık mekanizması çalıştırılacaktır. Bu da fuarın sahiplenilmesi ve sürdürülebilirliğini artıracaktır.
 • Fuar; Ankara özelinde Türkiye geneline projeksiyon sunmayı hedeflemektedir. Bölgesel tarım ve hayvancılığın ilkesel, stratejik ve doğru büyümesi ancak bölgesel güç birliği ile sağlanabilir. Fuar; oluşturacağı “Danışma Kurulu” ile sektöre temas eden tüm aktörleri bir araya getirmeyi ve bölgesel ortak akıl üretmeyi planlamaktadır. Tüm saç ayaklarının dahil olduğu bir sistem ile bütüncül bir yol haritası oluşturulabilir
 • Türkiye’de tarım ve hayvancılık alanında inovatif bilgi ve teknolojilerin, çiftçi ve yetiştiricilere sunulduğu sektörel tarım fuarlarının en temel sorunu yıllar içinde kendini yenileyememesi yani inovatif olamamasıdır. Fuar; yeni dünya pazar, pazarlama, PR trendlerini bir araya getirerek Türkiye için inovatif yeni bir fuarcılık anlayışını Ankara ile buluşturmak istemektedir.

KIRSAL HİZMETLER FUARI çünkü…

 • 2014 yılından bu yana ülke genelinde tüm yerel yönetimlerde kurulan “Kırsal Hizmetler” birimleri kırsalda çiftçi, yetiştirici ve üreticisine hizmet götürüyor. Tarım ve hayvancılığın her alanında bölge stratejisine uygun desteklemelerde bulunan Kırsal Hizmetler Birimleri ile sektör temsilcilerinin buluşmasını önemsiyoruz.
 • Uzun yıllardır çiftçisine, yetiştiricisine ve üreticisine hizmet sağlayan sektör temsilcileri ile Kırsal Hizmetler Birimlerinin ikili görüşmeleri ülke tarım ve  hayvancılığına katkı sağlayacaktır.
 • Doğru ürün ya da hizmetin doğru zamanda çiftçi ve yetiştiricisi ile buluşması doğru bir planlama ile mümkün olabilir. Bu planlama sürecinde yeni bakış açılarının sürece dahil edilmesi sektöre katkı sağlayacaktır. Bu yeniliklerin takibi ise sektörel buluşmaların yakından izlenmesi ile mümkündür.
 • Ankara Tarım ve Hayvancılık Fuarı’nda oluşturulacak Kırsal Hizmetler Holü, yerel yönetimler ile sektörün buluşmasını sağlayacaktır.

Anadolu’nun ilk “Kırsal Hizmetler Fuarı” ve Türkiye’nin en büyük “Canlı Hayvan Fuarı” Ankara’ da… Kamu,sektör ve yetiştiricilerin/çiftçilerin bir araya geleceği Türkiye’nin en büyük buluşma platformu sizleri bekliyor. Ankara Büyükşehir Belediyesi anasponsorluğunda yapılacak fuarda; 10 bin metre karelik canlı hayvan sergi alanı, küçük çiftçiler alanı, koç – teke güzellik yarışması ve çoban köpeği müzayedesi gibi daha […]


YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Benzer Galeriler

hayvancilikhaber.com Bir ENFORMASYON MEDYA GRUBU Kuruluşudur. Tüm Hakları Saklıdır.
Evcil Hayvanlar