Hayvancılık Haber

Hayvancılık Haber
 • M.Ülkü KARAKUŞ:”Geleneksel organizasyonumuz TUYEM’e,katılımınız için ANTALYA’ya davet ediyoruz”
  M.Ülkü KARAKUŞ:”Geleneksel organizasyonumuz
 • HasTavuk AŞ’den kültüre de hizmet..! Gölgeden sinema perdesine bir ilk..
  HasTavuk AŞ’den kültüre de hizmet..! Gölgede
 • TMMOB Gıda Mühendisleri Odası tarafından düzenlenen 10.GIDA MÜHENDİSLİĞİ KONGRESİ 2017 ANTALYA SİDE’DE GERÇEKLEŞTİRİLDİ
  TMMOB Gıda Mühendisleri Odası tarafından düzenlene
 • Tahir S. Yavuz Malatya’da “İneklerin Kuru Dönemi”ni Anlattı
  Tahir S. Yavuz Malatya’da “İneklerin K
 • SON TEKNOLOJİ ÜRÜNLERDEN, ÇİFTÇİ DOSTU ÇÖZÜMLERE KADAR BİRÇOK YENİLİK NEW HOLLAND STANDINDA..
  SON TEKNOLOJİ ÜRÜNLERDEN, ÇİFTÇİ DOSTU ÇÖZÜMLERE K
 • GÜBRETAŞ’tan ziraat fakültelerindeki çiftçi çocuklarına burs desteği:Tarımın geleceği için eğitime destek
  GÜBRETAŞ’tan ziraat fakültelerindeki çiftçi çocukl
 • ‘Ambalajlı Peynir’ kategorisinde “Türkiye’nin en sevilen markası” unvanına Sütaş layık görüldü.
  ‘Ambalajlı Peynir’ kategorisinde “Türkiye’nin en s
 • ÜÇÜNCÜ Yumurta Zirvesi’nde ”Yumurta”nın DÜNÜ,BUGÜNÜ ve YARINI” Bilimsel Olarak Tartışıldı..
  ÜÇÜNCÜ Yumurta Zirvesi’nde ”Yumurta&#
 • Genç Su Elçileri Meclisi Üyeleri 2. GençSEM Toplantısı için Ankara’daydı
  Genç Su Elçileri Meclisi Üyeleri 2. GençSEM Toplan
 • 2. EXPOMEN AGRO TARIM VE HAYVANCILIK FUARI
  2. EXPOMEN AGRO TARIM VE HAYVANCILIK FUARI
Türkmen Atları Devlet Birliği Uzmanlarına Eğitim
Türkmen Atları Devlet Birliği Uzmanlarına Eğitim
Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı ve Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı işbirliğinde Ahalteke Atlarının Genetiklerinin Korunması Projesi kapsamında Türkmenistanlı 4 uzmana Bursa Karacabey Harasında eğitim programı düzenlendi.   Gıda Tarım...
13 Haziran 2014 01:17
Font1 Font2 Font3 Font4

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı ve Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı işbirliğinde Ahalteke Atlarının Genetiklerinin Korunması Projesi kapsamında Türkmenistanlı 4 uzmana Bursa Karacabey Harasında eğitim programı düzenlendi.

Türkmen Atları Devlet Birliği Uzmanlarına Eğitim

 

Gıda Tarım Ve Hayvancılık Bakanlığı işbirliğinde Ahalteke Atlarının Genetiklerinin Korunması Projesi kapsamında Türkmenistanlı 4 uzmana Bursa KaracabeyHarasında eğitim programı düzenlendi.

TİKA ve Türkmen Atları Devlet Birliği işbirliğinde 2012 yılından itibaren devam eden Ahalteke Atlarının Genetiklerinin Korunması Projesi kapsamında Türkiye‘nin atçılık alanında sahip olduğu tecrübelerininTürkmenistan atçılık sektörüne aktarılması amacıyla TİKA ile Gıda, Tarım Ve Hayvancılık BakanlığıTürkiye ve Türkmenistan‘da bir dizi eğitim programı yapılmasını planlanmıştı.

Planlanan eğitim programlarının ilki Türkmenistan‘dan 4 uzmanın katılımıylaBursaKaracabey Harasında gerçekleştirildi. Eğitimde Avrupa Birliği yenilikleri kapsamında Türkiye Jokey Kulübü’nde görev alan yerli ve yabancı uzman veterinerler eşliğinde at yetiştiriciliği, bakım ve üreme ve takip konuları hakkında Türkmen uzmanlar bilgilendirildi.

Beş gün süren eğitim programında Türkmen uzmanlar,aygır ve kısrak atların bakım ve yemlemesi, daimi ve geçici atların kulüpte konaklaması, otlak alanların, at padoklarının işlenmesi ve atların bu alanlardan verimli bir şekilde yararlanması, aşılama metotları, atlarda gebelik ve takibi, belirli gebelik kontrollerinde kısrakların ultrasonla muayenesi, gebelik döneminde kısrakların yemlenmesi, yeni doğan tayların bakımı ve beslenmesi, ahırların temizlenmesi ve bakımı, teknik altyapının sağlanması, havalandırma, su sistemi ve benzeri araç gereçlerin önemi ve bakımı, hasta atların rehabilitasyonu ve bakımı, atlar için tıbbi malzemelerin, ilaç ve benzeri ihtiyaçların saklanma koşulları ve benzeri konularda eğitim aldılar.

Türkmenistanlı uzmanlar söz konusu eğitim programının düzenlenmesinde verdiği desteklerden dolayı TİKA ve Gıda Tarım Ve Hayvancılık Bakanlığı‘na teşekkürlerini ilettiler. Türkmen uzmanlar iki ülke arasından işbirliklerinin devam etmesi temenni ederek, söz konusu eğitim programlarının devam etmesini isteğinde bulundular. – Ankara

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa
hayvancilikhaber.com Bir ENFORMASYON MEDYA GRUBU Kuruluşudur. Tüm Hakları Saklıdır.
Evcil Hayvanlar