Hayvancılık Haber

Hayvancılık Haber
 • M.Ülkü KARAKUŞ:”Geleneksel organizasyonumuz TUYEM’e,katılımınız için ANTALYA’ya davet ediyoruz”
  M.Ülkü KARAKUŞ:”Geleneksel organizasyonumuz
 • HasTavuk AŞ’den kültüre de hizmet..! Gölgeden sinema perdesine bir ilk..
  HasTavuk AŞ’den kültüre de hizmet..! Gölgede
 • TMMOB Gıda Mühendisleri Odası tarafından düzenlenen 10.GIDA MÜHENDİSLİĞİ KONGRESİ 2017 ANTALYA SİDE’DE GERÇEKLEŞTİRİLDİ
  TMMOB Gıda Mühendisleri Odası tarafından düzenlene
 • Tahir S. Yavuz Malatya’da “İneklerin Kuru Dönemi”ni Anlattı
  Tahir S. Yavuz Malatya’da “İneklerin K
 • SON TEKNOLOJİ ÜRÜNLERDEN, ÇİFTÇİ DOSTU ÇÖZÜMLERE KADAR BİRÇOK YENİLİK NEW HOLLAND STANDINDA..
  SON TEKNOLOJİ ÜRÜNLERDEN, ÇİFTÇİ DOSTU ÇÖZÜMLERE K
 • GÜBRETAŞ’tan ziraat fakültelerindeki çiftçi çocuklarına burs desteği:Tarımın geleceği için eğitime destek
  GÜBRETAŞ’tan ziraat fakültelerindeki çiftçi çocukl
 • ‘Ambalajlı Peynir’ kategorisinde “Türkiye’nin en sevilen markası” unvanına Sütaş layık görüldü.
  ‘Ambalajlı Peynir’ kategorisinde “Türkiye’nin en s
 • ÜÇÜNCÜ Yumurta Zirvesi’nde ”Yumurta”nın DÜNÜ,BUGÜNÜ ve YARINI” Bilimsel Olarak Tartışıldı..
  ÜÇÜNCÜ Yumurta Zirvesi’nde ”Yumurta&#
 • Genç Su Elçileri Meclisi Üyeleri 2. GençSEM Toplantısı için Ankara’daydı
  Genç Su Elçileri Meclisi Üyeleri 2. GençSEM Toplan
 • 2. EXPOMEN AGRO TARIM VE HAYVANCILIK FUARI
  2. EXPOMEN AGRO TARIM VE HAYVANCILIK FUARI
Uluslararası Tavukçuluk Teknolojileri Fuarı VIV Turkey 2017 Geniş Bir Katılımla Gerçekleştirildi..
Uluslararası Tavukçuluk Teknolojileri Fuarı VIV Turkey 2017 Geniş Bir Katılımla Gerçekleştirildi..
 VIV TÜRKİYE 2017 Fuarı BÜYÜME GÖSTERDİ.. Uluslararası Tavukçuluk Teknolojileri Fuarı VIV Turkey 2017 Geniş Bir Katılımla Gerçekleştirildi..  İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenlenen fuarın açılışını HKF Fuarcılık A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Bekir...
11 Temmuz 2017 00:56
Font1 Font2 Font3 Font4

 VIV TÜRKİYE 2017 Fuarı BÜYÜME GÖSTERDİ..

Uluslararası Tavukçuluk Teknolojileri Fuarı VIV Turkey 2017 Geniş Bir Katılımla Gerçekleştirildi..

 İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenlenen fuarın açılışını HKF Fuarcılık A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Çakıcı, HKF Fuarcılık A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi Bora Çakıcı, Veteriner Tavukçuluk Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Erol Şengör, Yum-Bir Yumurta Üreticileri Merkez Birliği Başkanı Dr. Hasan Konya, TMMOB Gıda Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Songül, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Hayvancılık Genel Müdürlüğü Kanatlı ve Küçük Evciller Daire Başkanı Dr. Hakan Öztürk ve Dünya Tavukçuluk Bilimi Derneği Türkiye Şubesi Başkanı Prof. Dr. Rüveyde Akbay, kurdele keserek yaptı..

6-8 Temmuz tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilen VIV Türkiye, bulunduğu konumunun sağladığı avantajla Ortadoğu, Balkanlar ve Türki Cumhuriyetler’in en önemli Uluslararası Tavukçuluk Fuarı olma niteliği taşıyor

 IMG_4717

 

HKF Fuarcılık A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Çakıcı ’’Bu yıl fuara 380 firma katıldı. Önemli olan burada 380 firmadan 250 tanesinin yabancı firmalardan olması. 130 Türk katılımcı firma var. VIV Türkiye tam uluslararası bir fuardır. Ortadoğu’dan, Balkan ülkelerinden, Afrika’dan, Kuzey Afrika ülkeleri gibi birçok yerden alım heyetleri geliyor. Katılımcı firmalar da ilgiden çok memnun.Fuara katılan 130 yerli, 250 yabancı toplamda 380 firma üç gün boyunca en yeni ürün ve hizmetlerini sergiledi.

6-8 Temmuz 2017 tarihleri arasında İstanbul Expo Center’de faaliyet gösteren Uluslararası Tavukçuluk Teknolojileri Fuarı VIV Turkey 2017 fuarının açılışı  geniş bir katılımla gerçekleşti.

Fuar’ın açılış konuşmasını yapan VIV Türkiye 2017 Yönetim Kurulu Üyesi Bora Çakıcı, VIV Türkiye fuarlarının kanatlı sektörümüze katkılarını anlatarak davetlilere ”hoş geldiniz” dedi.

Açılış programı dahilinde daha sonra kürsüye gelen Bilimsel Tavukçuluk Derneği Genel Başkanı Prof. Dr. Rüveyde Akbay ise, fuarın tarihçesi üzerine güzel örnekler vererek sektörün böyle günlerde buluşarak sorunları tartıştıklarını dile getirerek başarılar diledi.

Konuşmalardan sonra fuarın kurdelesi kesilerek açılış yapıldı.

İsIMG_4757tanbul Fuar Merkezi Salon 9-10-11’de kapılarını 8. defa açan Türkiye’nin tek Tavukçuluk ve Teknolojileri Uluslararası İhtisas Fuarı VIV TÜRKİYE 2017, HKF Fuarcılık AŞ organizasyonu ile üç gün boyunca dünya kanatlı sektörüne ev sahipliği yaptı..

Yüzde 70 oranında yurt dışından katılım olan fuarın açılışını Dünya Bilimsel Tavukçuluk Derneği Türkiye Şubesi Başkanı Prof. Dr. Rüveyde Akbay, Veteriner Tavukçuluk Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Mehmet Akan, Yumbir Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Hasan Konya, TMMOB Gıda Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Songül, HKF Fuarcılık Genel Müdürü Bekir Çakıcı, HKF Fuarcılık Yönetim Kurulu Üyesi Bora Çakıcı birlikte gerçekleştirdiler. 2015 yılındaki en son VIV TÜRKİYE fuarına göre yüzde 10’luk bir büyüme gösteren bu seneki fuar, dünya üzerinde düzenlenen diğer VIV fuarlarından farklı olarak sadece tavukçuluk sektörüne yönelik düzenlenen ve bu yönüyle dünyanın en büyük ikinci VIV fuarı oldu.

Tavukçuluk ve Teknolojileri Uluslararası İhtisas Fuarı VIV Türkiye bu yıl 8’inci kez kapılarını açtı. Bu yıl fuara 250 yabancı firmanın katıldığı belirtildi.

HKF Fuarcılık A.Ş.’nin gerçekleştirdiği en önemli organizasyonlarından biri olan Tavukçuluk ve Teknolojileri Uluslararası İhtisas Fuarı VIV Türkiye bu yıl 8’inci kez kapılarını açtı. 6 Temmuzdan, 8 Temmuz’a kadar devam eden fuara katılan 130 yerli, 250 yabancı toplamda 380 firma üç gün boyunca en yeni ürün ve hizmetlerini sergiledi. Öte yandan fuara, bu yıl yerli ve yabancı yaklaşık 15 bin ziyaretçi geldiği ifade edildi.

İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenlenen fuarın açılışını HKF Fuarcılık A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Çakıcı, HKF Fuarcılık A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi Bora Çakıcı, Veteriner Tavukçuluk Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Erol Şengör, Yum-Bir Yumurta Üreticileri Merkez Birliği Başkanı Dr. Hasan Konya, TMMOB Gıda Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Songül, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Hayvancılık Genel Müdürlüğü Kanatlı ve Küçük Evciller Daire Başkanı Dr. Hakan Öztürk ve Dünya Tavukçuluk Bilimi Derneği Türkiye Şubesi Başkanı Prof. Dr. Rüveyde Akbay kurdele keserek yaptı.

’’VIV Türkiye uluslararası bir fuardır’’
HKF Fuarcılık A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Çakıcı, VIV Türkiye fuarının her sene büyüyerek devam ettiğini belirterek şunları söyledi; ’’Bu yıl fuara 380 firma katıldı. Önemli olan burada 380 firmadan 250 tanesinin yabancı firmalardan olması. 130 Türk katılımcı firma var. VIV Türkiye tam uluslararası bir fuardır. Bu yıl diğer yıllara göre daha da büyüdük; yabancı alım heyetlerimiz daha fazla. Ortadoğu’dan, Balkan ülkelerinden, Afrika’dan, Kuzey Afrika ülkeleri gibi birçok yerden alım heyetleri geliyor. Katılımcı firmalar da ilgiden çok memnunlar umarız ki bu son güne kadar böyle devam eder’’.

Alım heyetleri VIV TÜRKİYE 2017 Fuarı’nı ziyaret ediyor

Fuarın kanatlı sektörü için en verimli şekilde geçmesi amacıyla HKF Fuarcılık AŞ fuara yurtdışından alım heyetleri getiriyor. Lübnan, Ürdün, Filistin, Bosna Hersek, Umman, Kuveyt, Tunus, Cezayir, Fas, Özbekistan Kazakistan, Ukrayna, Gürcistan’dan gelen yaklaşık 250 kişilik heyetin fuar katılımcıları ile görüşerek önemli alımlarda bulunması ve fuara bu sene yerli ve yabancı yaklaşık 15 bin profesyonelin ziyareti gündeme damga vurdu…

Şimdiye kadarki en büyük VIV TÜRKİYE fuarı

Bu seneki fuara kanatlı sektöründen 130’ü yerli, 250’i yabancı olmak üzere toplam 380 firma direkt veya dolaylı katılarak üç gün boyunca en yeni ürün ve hizmetlerini sergilediler.
VIV TÜRKİYE’nin profesyonel ziyaretçileri, fuarın 8. yılında da hem bilimsel hem de aktüel etkinlikler kapsamında, konunun uzmanlarının engin tecrübelerinden yararlanma olanağı buldu.

Fuar sırasında gerçekleştirilen panel ve diğer etkinlikler  ve davetler VIV TÜRKİYE 2017’nin ziyaretçi rekoru kırmasına da imkan yarattı. VIV TÜRKİYE 2015 kapsamında fuarla birlikte eş zamanlı olarak düzenlenen seminer ve panel gibi yan etkinliklerde kanatlı sektörü ve bu sektördeki en son teknolojiler ele alındı..

Kanatlı Sektörünün Lider Firmaları VIV Türkiye’nin Sponsoru Oldu

 

 Fuarda bu yıl sektörün lider firmalarından  ProvimiCargill” Diamond Sponsor, “Birsen Kimya” Platinum Sponsor “Buhler”,  “Yemvit” Gold Sponsorlar,  “Alfan”,  “Cimuka”,  “Biokey”,  “Feedtech”,  “Meko” Silver Sponsorlar,   Lumis Bronz Sponsor, AnparioNon-ExSponsor  olarak   yer aldı..

 VIV TÜRKİYE 2017 Fuarında Sergilenen Ürünler..

Fuara kanatlı sektöründen 130’ü yerli, 250’i yabancı olmak üzere toplam 380 firma direkt veya dolaylı katılarak üç gün boyunca en yeni ürün ve hizmetlerini sergilediler. Sırasıyla, besleme ve sulama sistemleri , yem,  yem hammaddeleri ve katkı ürünleri , yem makinaları , hayvan sağlığı,  hijyen,  temizlik ve sanitasyon sistemleri, çiftlik ve ticari araçları, kesim ve işleme makinaları, tavukçuluk ve beyaz et üretimi endüstrisi ve tüm teknik gereçler, yumurta toplama sistemleri, veteriner gereçleri, İlaçlar, aşılar, geliştirici ve biyolojik ürünler, paketleme ve lojistik sistemleri, çiftlik kurma ve anahtar teslimi proje sistemleri, dernekler,  odalar ve kooperatifler, genetik ve kayıt cihazları, İklimlendirme sistemleri, yalıtım sistemleri, kimyasal maddeler, tartım sistemleri, et ve yumurta üreticileri, dağıtım ve pazarlama, danışmanlık ve bilgi transferleri konusunda firma ve temsilcileri ürünlerini sergilemek için fuara katıldılar..

8.VIV Türkiye Fuarı bu yıl, kanatlı sektörünü hareketlendirerek küresel iş ağları kurmak,  küresel pazarlarda söz sahibi olmak, KOBİ’leri güçlendirmek ve etkin büyümeyi hızlandırmak üzere iş dünyasını başarılı bir şekilde buluşturarak ve B2B görüşmelere olanak tanıyarak yepyeni iş fırsatları ve ticaret olanakları da sunduğu yetkililerce ifade edildi..

 EŞ ZAMANLI Seminer ve Sunumlar Gerçekleştirildi..

 Ayrıca Fuar ile eş zamanlı olarak düzenlenen seminerler ile en yeni teknolojilerin ve sektöre ait birçok yeniliğin ilk ağızdan pazara duyurulmasına katkıda bulunulduğu ifade edilirken;sırasıyla bazı şu seminer ve sunumlar gerçekleştirildi..

”Kanatlılarda Protein Sindirimi İyileştirilmesi” konulu sunum;Novus Türkiye ve Ortadoğu Teknik MüdürüProf. Dr. Nizamettin ŞENKÖYLÜ ile Kanatlı Beslemesi Danışmanı Dr. Franco CALINI tarafından sunulurken,Dr. Emre YARDİBİ de oturumu yönetti.

Bir diğer seminer sunum konuşmacısı olan Ankara Üniversitesi Vet. Fakültesi Hayv. Besleme ve Beslenme Bölümü’nden Prof. Dr. Sakine YALÇIN ise;’‘Nepolite : Kanatlı Beslemede Doğal Yem Katkı Maddeleri”ni katılımcı dinleyicilere anlattı.

Yine fuar programı çercevesi içinde bir başka firma olan CARGILL önderliğinde Pamukkale Konferans Salonu’nda bir sunum daha gerçekleştirildi.

CARGILL kANATLI TEKNOLOJİLERİ Direktörü Henk ENTING ise;”Erken Dönem Besleme Sanatı” konu başlı sunumunu katılımcı dinleyicilerine aktardı..

Ayrıca yine PAMUKKALE Konferans Salonunda Anpario Grup Teknik Direktörü Dr.Wendy WAKEMAN ise; ”Antibiyotiksiz Programda Koksidiyoz Yönetimi’ ‘konu başlıklı sunumu dinleyicilere aktarmış oldu..MİNİ SEMİNER VE KONFERANSLARIN İLGİ ÇEKTİĞİ GÖRÜLDÜ..

 VIV TÜRKİYE 2017 Fuarı Etkinleri Çerçevesinde KOKTEYLLER,YEMEK DAVETLERİ ve ÖDÜL Törenleri…

VIV TÜRKİYE’nin profesyonel ziyaretçilerine ve firmaların kendi müşterilerine 3 gün boyunca fuar ziyaretleri dışında yemek davetleri , tekne gezileri ve kokteylleri ilgi görürken; sektörün köklü ve değerli firmalarından FARMAVET INTERNATIONAL’ın

fuarın 2.günü akşamı RADDİSSON BLU AİRPORT OTEL’DE gerçekleştirdiği GALA YEMEĞİ ile”FARMAVET 2.YAŞAM BOYU BAŞARI ÖDÜLÜ”nü Uzman Veteriner Hekim GÖKÇELİK’e layık görüp takdim etmesi fuar süresince ve sonrasında günlerce konuşuldu.

”FARMAVET 2.YAŞAM BOYU BAŞARI ÖDÜLÜ”

Bilindiği gibi artık gelenekselleşen bu etkinlik ile bir önceki ”FARMAVET YAŞAM BOYU BAŞARI ÖDÜLÜ’‘ne, yine bir CUMHURİYET kadını olan Prof. Dr. Rüveyde Akbay layık görülmüş ve benzeri bir GALA GECESİ ile ÖDÜLÜ kendisine takdim edilmişti..

Farmavet INTERNATIONAL, bu ‘SEKTÖRDE İZ BIRAKANLA”a karşı başlatığı bu ”FARMAVET YAŞAM BOYU BAŞARI ÖDÜLÜ” ve ”VEFA”sı nedeniyle, övgüler alırken sektöre etkinliklerle kültürel örnek alınmanın da yolunu açmış oluyor….

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa
hayvancilikhaber.com Bir ENFORMASYON MEDYA GRUBU Kuruluşudur. Tüm Hakları Saklıdır.
Evcil Hayvanlar