Hayvancılık Haber

Hayvancılık Haber
 • Türk TAVUKÇULUK SEKTÖRÜ ve Denizli Son Duayenini  Orhan Abalıoğlu’nu Kaybetti..!
  Türk TAVUKÇULUK SEKTÖRÜ ve Denizli Son Duayenini
 • “Ulusal Veteriner Anatomi Kongresi’nin onbirincisİ ve “Uluslararası Veteriner Anatomi Kongresi”ne DAVET
  “Ulusal Veteriner Anatomi Kongresi’nin onbirincisİ
 • Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli Lezita’yı ziyaret etti
  Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli Lezita’yı ziyare
 • Prof.Dr. Rüveyde AKBAY:Ülkemizin Güçlü Firmalarının Yanımızda Olacağına İnanıyoruz..”
  Prof.Dr. Rüveyde AKBAY:Ülkemizin Güçlü Firmalarını
 • 23-26 HAZİRAN 2019 ÇEŞME-İZMİR’DEKİ SEMPOZYUMA SPONSOR OLMAYA DA HAZIR MIYIZ..?
  23-26 HAZİRAN 2019 ÇEŞME-İZMİR’DEKİ SEMPOZYU
 • DEV TARIM FUARI ETKİNLİKLERİYLE ÇİFTÇİ AKININA UĞRADI.
  DEV TARIM FUARI ETKİNLİKLERİYLE ÇİFTÇİ AKININA UĞR
 • AGROEXPO ZİYARETÇİLERİNİ ETKİNLİĞE BOĞACAK
  AGROEXPO ZİYARETÇİLERİNİ ETKİNLİĞE BOĞACAK
 • Cargill’den”1000 Çiftçi 1000 Bereket”..
  Cargill’den”1000 Çiftçi 1000 Bereket&#
 • İSTANBUL 2019 Armasad Arıcılık Fuarı
  İSTANBUL 2019 Armasad Arıcılık Fuarı
 • Beyaz Et’in Geleceği, Uluslararası Beyaz Et Kongresi’nde Konuşulacak…
  Beyaz Et’in Geleceği, Uluslararası Beyaz Et Kongre
VİMAR, VİLSAN İLAÇ’I, Dünya Devi MSD’ye SATTI..!
VİMAR, VİLSAN İLAÇ’I, Dünya Devi MSD’ye SATTI..!
Mustafa BAYSAN:”MSD’nin Dağıtımını da Yine Biz Yapacağız..” Son dönemlerde ülkemizde giderek artan, ‘birleşme- satın alma’ haberlerine bir yenisi daha eklendi. Dünyanın en büyük ilaç ve kimya şirketlerinden MSD Hayvan Sağlığı,...
29 Aralık 2017 00:56
Font1 Font2 Font3 Font4
ss
Hayvancılık Haber

Mustafa BAYSAN:”MSD’nin Dağıtımını da Yine Biz Yapacağız..”

Son dönemlerde ülkemizde giderek artan, ‘birleşme- satın alma’ haberlerine bir yenisi daha eklendi. Dünyanın en büyük ilaç ve kimya şirketlerinden MSD Hayvan Sağlığı, (Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada’da Merck Hayvan Sağlığı olarak biliniyor), Türkiye’deki varlığını hayvan sağlığı alanında güçlendirecek bir hamle yaptı. Alman devi, yüzde yüz yerli sermayeli Türk şirketi Vilsan Veteriner İlaçları adlı firmayı almak için şirketin sahibi Mustafa BAYSAN ile  masaya oturmuş ve anlaşmaya varmıştı.. 

MUSTAFA BAYSAN :''Neden VİLSAN tercih edildi derseniz;bütün sistemimiz kayıt altında.3 yılda cirosu 5 kat artmış.Tarım Bakanlığı'nın dediği herşey yapılmış..Bu satış ile Türkiye'ye doğrudan sermaye girmiştir..''

MUSTAFA BAYSAN :”Neden VİLSAN tercih edildi derseniz;bütün sistemimiz kayıt altında.3 yılda cirosu 5 kat artmış.Tarım Bakanlığı’nın dediği herşey yapılmış..Bu satış ile Türkiye’ye doğrudan sermaye girmiştir.

Haber /fotoğraf:Mert CİĞERLİ-Yiğit CİĞERLİ

Başarılı Türk firmalarına olan ilgi her geçen gün artıyor. Son günlerde birçok Türk firmasının yabancılar tarafından satın alındığını ya da ortaklığa başlandığını duymaya başladık. Türk şirketleri açısından büyük bir gurur kaynağı olan bu satın almalardan biri de Almanya’nın en büyük şirketlerinden biri olan  MSD Hayvan Sağlığı, (Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada’da Merck Hayvan Sağlığı olarak biliniyor) tarafından gerçekleştirildi.

Alman devi, Vilsan Veteriner İlaçları adlı firmayı alabilmek için firmanın sahibi konumunda olan Vimar Gıda Tarım Hayvancılık A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa BAYSAN ile masaya oturmuş ve gerekli anlaşma koşulları oluşunca satışı gerçekleştirilmişti. Tarafların anlaşmasının ardından Rekabet Kurumunun da onayı ile şirket devri için son imzalar atıldı ve Vilsan Veteriner İlaçları, MSD Hayvan Sağlığı şirketine (Merck ‘e) satılmış oldu.

VİLSAN’IN SATIŞINA BASIN TOPLANTILI AÇIKLAMA..

Yapılan satış ile ilgili sektör basını ve VİMAR çalışanlarına açıklamalarda bulunmak için İstanbul Anadolu Yakası’ndaki Cevahir Otel’de bir araya gelen Vimar’ın Yönetim Kurulu Başkanı  Mustafa BAYSAN; gerçekleştirilen toplantı ve yemekli birliktelikte açıklamalarda bulunarak,

bu satış ile ilgili merak edilen sorulara da cevaplar verdi.

 

Mustafa Baysan basın toplantısına, “Topluma ve millete hizmet etmek kadar ulvi bir duygu yok. Ben her zaman yatağa yattığımda, acaba toplumum için ne yapabilirim diye, hep düşünüyorum” sözleriyle başlayıp, hayat felsefesi ile ilgili görüşlerini de aktararak şöyle konuştu:

” Bu toplantının amacı,Vilsanı alırken siz basın mensupları ile paylaşmış ve birlikte satın almıştık.Şimdi de sattık ve tekrar siz sektör basın mensubu arkadaşlar ile bu haberi beraber paylaşalım dedik.

Vimar’ın beyaz yakalı ekibi de burada.Toplantımız sektörle kendine dönük olsun istedik.Öncelikle sektörde ilkleri ve heyecanlı işleri yaptığımızı anlatmakla başlayayım.

BAYSAN:”ÖNCE TÜRKİYE VE ÇALIŞANLARIMIZ..”

Türkiye Cumhuriyeti aşığı bir insanım ve her halükarda Türkiye Cumhuriyeti kazanmalı.Türkiye Cumhuriyeti kazanmadan olmaz.Sermayanin yabancısı,yerli olmaz.1983’te veteriner ecza deposu ile işe başladım..Türkiye`de ecza depoculuğunda ilk grup şirketler GÜNEŞ ECZA’dır.İlk kurumsal ecza deposu da yine biziz.Hep kurumsal olmaya çalıştık.

Vimar’ı kurduk. İyi noktalara geldi. Tüm herşeyi ekibimizle yaptık. Bu bizim ortak başarımız ama ben hep doğal olarak liderlik yapmışımdır. Vimar’ı satmayı düşünürken,2014 yılında Vilsan’ı  satın aldık..Vilsan büyük bir şirket..

GENEL MÜDÜR YARDIMCISI AYSEL AZAK:''3 yıllık bir süreçte herşey yenilendi.67 kişiydik 130 kişi olarak bıraktık. İstihdamı 2 katına çıkardık..MSD herşeyi tamamlanmış yepyeni bir firma aldı.Bu aşamada çok şey öğrendik.Tecrübeler edindik,büyüttük ve sattık..''

GENEL MÜDÜR YARDIMCISI AYSEL AZAK:”3 yıllık bir süreçte herşey yenilendi.67 kişiydik 130 kişi olarak bıraktık. İstihdamı 2 katına çıkardık..MSD herşeyi tamamlanmış yepyeni bir firma aldı.Bu aşamada çok şey öğrendik.Tecrübeler edindik,büyüttük ve sattık..”

Yaklaşık 3 yıl içerisinde en büyük yerli veteriner ilaç üreten firma da biz olduk. Vilsan’da 3,5 yıllık süreçte istihdam 2 katına,ciro da 4-5 katına çıktı. Yerli üretimde Türkiye`de bir rekor..

Vilsan’ın satış aşaması yaklaşık 8 ay sürdü

VİLSAN’ı satın alırken,büyütüp satmayı da düşündüğümüz bir sistemdi.Bu satış Amerika`da olsa şimdikinin 2 katına,Almanyada olsa 1.5 katına olurdu..Dediğim gibi Türkiye kazanmalı, biz de kazanmalıyız..

MUSTAFA BAYSAN :''Neden VİLSAN tercih edildi derseniz;bütün sistemimiz kayıt altında.3 yılda cirosu 5 kat artmış.Tarım Bakanlığı'nın dediği herşey yapılmış..Bu satış ile Türkiye'ye doğrudan sermaye girmiştir..''

MUSTAFA BAYSAN :”Neden VİLSAN tercih edildi derseniz;bütün sistemimiz kayıt altında.3 yılda cirosu 5 kat artmış.Tarım Bakanlığı’nın dediği herşey yapılmış..Bu satış ile Türkiye’ye doğrudan sermaye girmiştir..”

MSD’nin dağıtımını yine biz yapacağız.Türkiye’de ve yurt dışında en çok tanınan firmayız.Biz profesyonel bir kurumuz.Sattığım bir firmayı da koşullar uygun olduğunca geri almaya bile hazırım.Vilsan’ın satış aşaması yaklaşık 8 ay sürdü.Herşeyimiz kayıt içindedir.Yabancı ülkeler bizden çok dikkatli ve hassaslar.

Böyle uluslararası bir firmaya VİLSAN’ı satabilmek ekibimin ve bizim kahramanlığımız olarak görüyorum.

Vilsan’da olan tüm arkadaşlarımıza buradan teşekkür ediyorum.8 Aralık itibariyle MSD’ye devretmeyi başardık.MSD 2017 yılı 40 milyar dolar cirolu ve 50 bin çalışanı olan bir dev.MSD bizden daha fazla bir yatırım yapacaktır.MSD bu satın alma ile ortadoğunun en büyük firmalarından biri olacak, göreceksiniz.

”GÜÇLÜ BİR VİMAR YARATACAĞIZ..” prevacid edmonton, clomid pregnancy test calculator.

Biz bundan sonrası için VİMAR olarak yem katkılarına odaklı olacağız..MSD’ye verdiğim sözüm gereği 3 yıl boyunca VİLSAN ürünleri bazlı çalışmalarda olmayacağım.Artık VİMAR’a yoğunlaşacağız.

Ben ve ekibim Türkiye Cumhuriyeti menfatine olmayan hiçbir oluşumun içinde olmayız.

Sektörde hep rekabet içinde olduk ama hiçbir zaman ilkesiz ve yakışmayan bir davranış içinde olmadık.Bizlere olumlu ve saygılı davranan tüm firmalarada teşekkür ediyorum.Ayrıca tüm ekibime,arkadaşlarıma,eşime ve yanımda olan herkese teşekkür ediyorum.

VİMAR FİRMASI, VİLSAN’I 2014 YILINDA SATIN ALMIŞTI..

Hayvan sağlığı için ilaç ve yem katkı maddeleri üreten Vimar Hayvan Sağlığı, Kurucu Başkan ve Yönetim Kurulu Başkanları Mustafa BAYSAN yönetiminde ve kararında sektörün yine köklü isimlerinden birisi olan Vilsan İlaç’satın alınmış, cirosu da profesyonel yöneticileri vasıtasıyla rekor seviyelere kadar yükseltilmiş idi.
1986 yılında kurulmuş olan Vilsan Veteriner İlaçları ülkemizin hayvan sağlığı alanındaki önemli firmalardan bir tanesi. VİLSAN,küçükbaş, büyükbaş, kanatlı hayvan sağlığı, at, kültür balıkçılığı ve pet hayvanlarının sağlığı ile ilgili alanlarda üretimler gerçekleştiriyor. Ürünlerini ise, Türkiye’nin yanı sıra Doğu Avrupa, Orta Doğu, Orta Asya, Afrika, Güney Amerika ve Uzak Doğu’ya varan rotalarda ihraç ediyor.
PAZARLAMA MÜDÜRÜ GÖZDE ASLAN:''Satış süreci çok zorlu bir süreçti.Bizde bu aşamada çok şey öğrendik.MSD'deki herkes VİLSAN'a hayran kaldı ve bu süreçte de satın alma gerçekleştirildi..Artık VİMAR için butik bir firma olacağız. Premiks firması olma yanında broylerde entegrasyonlarında da  özel ürünlerimiz ile teknik kadromuzla olacağız..VİMAR İYİ BİR MARKA.Çok çalışan yerine ÖZ çalışan olacağız''

PAZARLAMA MÜDÜRÜ GÖZDE ASLAN:”Satış süreci çok zorlu bir süreçti.Bizde bu aşamada çok şey öğrendik.MSD’deki herkes VİLSAN’a hayran kaldı ve bu süreçte de satın alma gerçekleştirildi..Artık VİMAR için butik bir firma olacağız. Premiks firması olma yanında broylerde entegrasyonlarında da  özel ürünlerimiz ile teknik kadromuzla olacağız..VİMAR İYİ BİR MARKA.Çok çalışan yerine ÖZ çalışan olacağız”

 

MERCK’in TÜRKİYE’deki İLK YATIRIMI.

Vilsan Veteriner İlaçları`nın talibi olup satın alan Merck firması ise, dünyanın en eski kimyasal ve tıbbi ürünler imalatçısı. 1668 yılında kurulmuş olan Merck’in 70’ten fazla ülkede 50 bine yakın çalışanı var. Almanya merkezli şirketin Türkiye’deki operasyonları ise 1998 yılında başladığı ifade ediliyor.

Geçtiğimiz günlerde VİLSAN’ın satın alınması ilede görüş belirten MSD Türkiye’nin Hayvan Sağlığı Genel Müdürü Philippe Houffschmitt ise; konuyla ilgili olarak şunları söylemişti: “MSD Hayvan Sağlığı portföyümüzü Vilsan Veteriner İlaçları Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin ürünleriyle genişletip tamamlama olanağı bizi heyecanlandırıyor. Bu ürünler, bu büyüyen bölgedeki müşterilere yeni seçenekler sunacak ve değer katacak.”

 ÇANTAYLA BUGÜNLERE GELİP, DÜNYA DEVİ MSD’YE VİLSAN’I SATTI..!

Hayvan sağlığı için ilaç ve yem katkı maddeleri üreten Vimar Hayvan Sağlığı,Kurucu Başkan ve grup şirketlerinin Yönetim Kurulu Başkanları Mustafa BAYSAN yönetiminde ve kararında sektörün yine köklü isimlerinden biri olan Vilsan İlaç’ı Haziran 2014 ‘te satın almıştı. Veteriner ilaç sektöründe kendi tabiriyle ”Çanta ile başlayıp 25 metrekare yerden binlerce metrekarelik yerlere” geldiğini ifade eden ve Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği üyeliğine kadar yükselerek büyük bir başarı hikayesinin altına imzasını atan Vimar Gıda’nın da halen Yönetim Kurulu Başkanlığını  yürüten Mustafa BAYSAN, mütevazi ve hayırsever kişiliği ile de tanınıp taktir ediliyor.
MUSTAFA BAYSAN:' Tüm ekibime,arkadaşlarıma,eşime,kızlarıma ve yanımda olan herkese teşekkür ediyorum. Ayrıca bizlere olumlu ve saygılı davranan tüm firmalara da teşekkür ediyorum.

MUSTAFA BAYSAN:’ Tüm ekibime,arkadaşlarıma,eşime,kızlarıma ve yanımda olan herkese teşekkür ediyorum. Ayrıca bizlere olumlu ve saygılı davranan tüm firmalara da teşekkür ediyorum.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

VİMAR, VİLSAN İLAÇ’I, Dünya Devi MSD’ye SATTI..! Yazısına 1 Yorum Yapıldı

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa
hayvancilikhaber.com Bir ENFORMASYON MEDYA GRUBU Kuruluşudur. Tüm Hakları Saklıdır.