Hayvancılık Haber

Hayvancılık Haber
 • BAKAN Fakıbaba:- ‘Besicilik alanında ithalat herkesi üzüyor. Devlet sadece düzenleme görevini yapar. ”
  BAKAN Fakıbaba:- ‘Besicilik alanında ithalat herke
 • Bakan Fakıbaba, gıda sanayini dinledi:Gıda ve içecek sanayinin gündemindeki konular ele alındı.
  Bakan Fakıbaba, gıda sanayini dinledi:Gıda ve içec
 • Gıda Güvenliği Konusundaki Tüm Yenilikler ve Birbirinden İlginç Konular 6. Gıda Güvenliği Kongresi’nde Ele Alınacak…
  Gıda Güvenliği Konusundaki Tüm Yenilikler ve Birbi
 • Bayer ‘Startup Day 2017’ ile Girişimcileri Bir Araya Getirdi
  Bayer ‘Startup Day 2017’ ile Girişimcileri Bir Ara
 • Lely, robotik süt sağımının 25. yılını kutluyor
  Lely, robotik süt sağımının 25. yılını kutluyor
 • LEZİTA EN SEVİLEN ÜRÜNLERİYLE EDT FUARI’NDA… EDT Fuarı 20 – 23 Eylül, CNR Expo Yeşilköy
  LEZİTA EN SEVİLEN ÜRÜNLERİYLE EDT FUARI’NDA… EDT
 • “ÜÇ TARAFI DENİZLERLE ÇEVRİLİ TÜRKİYE’DE BALIK TÜKETİMİ, AVRUPA’NIN SADECE ÜÇTE BİRİ KADAR”
  “ÜÇ TARAFI DENİZLERLE ÇEVRİLİ TÜRKİYE’DE BALIK TÜK
 • Phoenix Simulator Dongle Emulator Download
  Phoenix Simulator Dongle Emulator Download
 • Türk levreği, çipurası ve alabalığı Hong Kong’ta görücüye çıktı
  Türk levreği, çipurası ve alabalığı Hong Kong’ta g
 • PROF.DR.NEVZAT ARTIK:”YUMURTADA FİPRONİL KRİZİ ”
  PROF.DR.NEVZAT ARTIK:”YUMURTADA FİPRONİL KRİ
World Food Istanbul için geri sayım başladı

World Food Istanbul için geri sayım başladı

ITE Turkey’in düzenlediği World Food Istanbul Uluslararası Gıda Ürünleri ve Teknolojileri Fuarı, sektörü bir araya getirmeye hazırlanıyor. Fuar, 7-10 Eylül tarihleri arasında İstanbul’da düzenlenecek.

Sektörünün önemli etkinliklerinden biri olarak ön plana çıkan ITE Turkey’in düzenlendiği World Food Istanbul, bu yıl 7-10 Eylül tarihleri arasında TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenecek. Fuar, dünyada hızla gelişmeye devam eden gıda ürünleri ve gıda teknolojileri sektörleri aynı çatı altında bir araya getirecek. Etkinlikte yeni iş fırsatları ve işbirlikleri için platform oluşturacak konferanslar ile sektöre bilgi akışının sağlanması hedefleniyor. Güçlü ulusal ve uluslararası markaları ağırlayan fuar, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Ekonomi Bakanlığı, Türkiye Gıda ve İçecek Sanayi Dernekleri Federasyonu (TGDF),KOSGEB, TÜGİDER, MARSAP ve PAKDER tarafından da desteklenecek.2158029

Fuarda, Türk mutfağını ve yemek kültürünü tanıtmak ve zenginleştirmek adına çalışmalar yapan Aşçılar Derneği’nin, yemek şovları yapacağı, derneğin etkinlik süresi boyunca ünlü şef ve aşçıları ağırlayarak, pişirme sanatının ilginç detay ve özel sunumlarını ziyaretçilerle paylaşacağı bildirildi. Etkinliğe, International Taste & Quality Institute – iTQi ile birlikte katılan Aşçılar Derneği’nin standında ise geçmişten günümüze İTQİ – Üstün Lezzet Ödülü (SuperiorTasteAward) kazanan yerli firmaların ürünleri sergileneceği, bunun yanı sıra stantta yer alacak olan Üstün Lezzetler Ödülü Sergisi, şefler ve şömeliyelerden oluşan bağımsız bir kuruluş olan İTQİ’nin Üstün Lezzet Ödüllü Türk firmalarına ev sahipliği yapacağı açıklandı. Dünyanın dört bir yanından gelen tüketici yiyecek ve içecekleri test etme ve üstün lezzetli olanları tanıtma üzerine Belçika’da faaliyet gösteren İTQİ’nin, aynı zamanda derneğin şov alanında ‘Dünyada Superior Tasta Award’ başlıklı bir konferans düzenleyeceği bilgisi verildi.

Türkiye’nin büyük gıda buluşmalarından biri olma özelliği taşıyan fuarda; ‘Türk Gıda Kodeksi Etiketleme Mevzuatı, Sağlık ve Beslenme Beyanları’, ‘Gıda Ürünleri İthalat Mevzuatı’, ‘Sorumlu Tedarik = Sürdürülebilir Tarım, ”Ürettiğimiz her üründen sorumluyuz”, ”Soğuk Zincir Ürünlerin Depolanma ve Taşımacılığındaki Isı Takibi, İndikatör Etiketleri” ve ”Türk Gıda ve İçecek Sektörü, Tüketici ve Trendler” konu başlıklarında alanında uzman isimlerin görüşlerinin aktarılacağı söylendi.

Fuar yetkilileri bu sene fuarda 23 ülkeden 60 üzeri satın alma heyetinin ağırlanacağı belirtilirken, ‘Uluslararası Satın Alım Heyetleri’ arasında Afganistan, Almanya, Avustralya, Azerbaycan, Bahreyn, Birleşik Arap Emirlikleri, Filistin, Hindistan, Irak, İsveç, Japonya, Katar, Kazakistan, KKTC, Kuveyt, Lübnan, Mısır, Özbekistan, Pakistan, Rusya, Sudan, Tayvan ve Ürdün ülkelerinden gelen firma yetkililerinin de yer alacağı ifade edildi.

Uluslararası satın alma heyetinin ağırlanacağı ve B2B iş görüşmelerinin organize edileceği Perakende ve Zincir Market iş görüşmeleri (Retail Center) alanına ise bu sene; Birleşik Arap emirlikleri, Azerbaycan, Kazakistan, Özbekistan, Sudandan süper market zincirleri, katılımcılar ile ikili görüşme gerçekleştirebilmek için gelecekleri bilgisi verildi. Ayrıca, Rusya, Ukrayna, KKTC, Sudan, Katar, BAE, Tunus, Fas, İran, Lübnan, Ürdün, Filistin, Bahreyn, Afganistan, Hindistan, Mısır başta olmak üzere Orta Doğu ve Avrupa’dan uluslararası satın alma heyetleri de yer alacağı, bunlara ek olarak şuana kadar başta Azerbaycan olmak üzere Vietnam’a kadar 107 ülkeden ziyaretçi fuara gelmek için kayıt oluşturduğu bilgisi verildi.

Fuarda içecek, süt ve süt ürünleri, et ve tavuk ürünleri, yaş meyve ve sebze, deniz ürünleri, dondurulmuş ürünler, temel gıdalar ve yağlar, şekerli mamuller, unlu mamuller, kuruyemiş ve gıda bileşenleri başta olmak üzere pek çok ürün yer alacağı ifade edilirken, gıda ürünlerinin üretim aşamasından, tüketiciye ulaşmasına kadar tüm süreçlerdeki ürün, hizmet ve teknolojiler, fuar çatısı altında buluşacağı belirtildi.

Fuar hakkında bilgi veren fuar sözcüsü ITE Turkey Gıda Grup Direktörü Semi Benbanaste, ”Türk gıda sektörü her yıl büyüme kaydediyor. ITE Turkey olarak World Food Istanbul’u düzenlemeye başladığımız ilk günden bu yana sektörün gelişimine öncülük ediyoruz. Bu doğrultuda sektörün paydaşlarını bir araya getirerek, yeni iş fırsatları oluşturmayı ve ziyaretçileri gıda alanıyla ilgili gelişmelerden haberdar etmeyi hedefliyoruz.İhracatçılar için Türk ithalat pazarında milyarlarca dolarlık fırsat bulunuyor. Bunun avantajlarından yararlanmak isteyenler fuarda yiyecek ve içecek alıcıları ile iletişime geçebilir. Fuar; katılımcıların distribütörler, perakende temsilcileri ve horeca sektör üyeleri de dahil olmak üzere yiyecek ve içecek profesyonellerine ulaşması için uygun ortamı sağlıyor. Ayrıca Ekonomi Bakanlığı’nın desteklediği 16 fuardan biri olma özelliği taşıyan fuarımız başarısını her geçen gün daha da gözler önüne seriyor” şeklinde konuştu.

2158029


World Food Istanbul için geri sayım başladı ITE Turkey’in düzenlediği World Food Istanbul Uluslararası Gıda Ürünleri ve Teknolojileri Fuarı, sektörü bir araya getirmeye hazırlanıyor. Fuar, 7-10 Eylül tarihleri arasında İstanbul’da düzenlenecek. Sektörünün önemli etkinliklerinden biri olarak ön plana çıkan ITE Turkey’in düzenlendiği World Food Istanbul, bu yıl 7-10 Eylül tarihleri arasında TÜYAP Fuar ve Kongre […]


YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Benzer Galeriler

hayvancilikhaber.com Bir ENFORMASYON MEDYA GRUBU Kuruluşudur. Tüm Hakları Saklıdır.
Evcil Hayvanlar