“2. Uluslararası Tarım, Biyoloji ve Yaşam Bilimleri e-Konferansı” düzenlendi. 

0
3073

BİLİM İNSANLARI E-KONFERANSTA BULUŞTU

Trakya Üniversitesinde düzenlenen uluslararası e-konferans yöntemiyle 55 ülkeden bilim insanı bildirilerini sundular..
"2. Uluslararası Tarım, Biyoloji ve Yaşam Bilimleri e-Konferansı" düzenlendi. 

Trakya Üniversitesinde düzenlenen uluslararası e-konferans yöntemiyle 55 ülkeden bilim insanı bildirilerini sunmaları ile  başladı. Üniversitenin senato salonunda 55 ülkeden bilim insanının katılımıyla üç gün süren “2. Uluslararası Tarım, Biyoloji ve Yaşam Bilimleri e-Konferansı” büyük ilgi gördü. Trakya Üniversitesi Rektörü  Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, konferansın ardından yaptığı açıklamada, pandemiyle hayatın her alanında yaşama yeni bir yön geldiğini söyledi.

Dünyanın dört bir yanından bilim adamının e-konferans yöntemiyle bilgilerini paylaştığını belirten Tabakoğlu, “Tarım, biyoloji ve yaşam bilimleri tartışıldı. Bilindiği üzre Trakya bir tarım bölgesidir.

Bu bilimsel kongreyle var olan tarım zenginliği gelişecektir. Pandemi süreci de olsa bilim durmaz. Türk bilim adamları çalışmalarını sürdürüyor. Belki biraz kulvar değiştirdi e-kongrelerle. Bilimsel çeşitliliği artırmak için online imkanları kullanıyoruz.” diye konuştu.

Ayrıca, Trakya Üniversitesi (TÜ) Bitki Islahı Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Yalçın Kaya, yaptığı açıklamada, dünyada Covid-19 salgınının sürmesinden dolayı Pek çok konferans ve sunumların on-line gerçekleştirildiğini hatırlatarak, “Trakya Üniversitesinde bir ilkin gerçekleştirildiğini söyledi.

"2. Uluslararası Tarım, Biyoloji ve Yaşam Bilimleri e-Konferansı" düzenlendi. 

Prof. Dr. Yalçın Kaya,”Ancak dünyada yaşanan bu olağanüstü süreçte, maalesef gerek eğitim gerekse bu tür toplantılar mümkün mertebe az temasla, uzaktan iletişimle gerçekleşiyor. Konferansımıza Nepal’den Kolombiya’ya, Nijerya’dan Polonya’ya, Fas’tan Kazakistan’a, Endonezya’dan Amerika’ya kadar dünyanın farklı köşelerinden bilim adamları, internet üzerinden tarım ve yaşam bilimleri alanında hazırladıkları sunumlarını canlı olarak gerçekleştirecekler.” dedi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz