30’uncu Yıla Doğru ”Vimar Hayvan Sağlığı”

0
7804

SÖYLEŞİ-SOHBET

Kanatlı,büyükbaş,balıkçılık (ve pet) alanındaki HEDEFLERİYLE,,

30’uncu Yıla Doğru ”Vimar Hayvan Sağlığı”

VİMAR A.Ş Yönetim Kurulu Üyesi Göksu Baysan:”Vimar, gerek yem katkı ürünleri alanındaki son derece geniş ürün yelpazesi, gerekse de kanatlı ve balık ilaçları konusundaki üretimi ve deneyimi ile iş ortaklarımıza toplu çözümler sunabilen, alanındaki tek hayvan sağlığı firmasıdır”

VİMAR A.Ş Genel Müdürü Dr. Mehmet Türker:”Vimar olarak öncelikle sektör standartlarının yükseltilmesinde öncü bir rol oynamak hedefiyle çalışıyoruz. Daha sağlıklı hayvanların yetiştirilmesini teşvik etmenin yanında, gıda güvenliğini de artıracak çalışmalar yapmak ve yeni ürünler geliştirmek en öncelikli hedeflerimiz arasında. ”

ANİMAL Dergisi Aralık sayısında geniş bir röportaj ile yer alan VİMAR HAYVAN SAĞLIĞI firması yetkilileri, sektördeki deneyim tecrübe ve gelişimleriyle ilgili olarak tüm soruları siz okuyucularımız ve sektör ilgilileri için cevapladılar..
ANİMAL Dergisi Aralık sayısında geniş bir röportaj ile yer alan VİMAR HAYVAN SAĞLIĞI firması yetkilileri, sektördeki deneyim tecrübe ve gelişimleriyle ilgili olarak tüm soruları siz okuyucularımız ve sektör ilgilileri için cevapladılar..

Bu ayki sektör konuğu firmamız kuruluşundan bugüne sektöre hizmette 30.yılına doğru giden VİMAR  AŞ oldu. Sürekli atılım içinde olan VİMAR Firması ile alakalı sorularımızı fabrikada ziyaret ettiğimiz Genel Müdür Dr. Mehmet Türker ve Satış Müdürü  Bahattin TUTAR birlikte cevaplarken; VİMAR A.Ş Yönetim Kurulu Üyesi Göksu Baysan’ın da isteğimiz üzerine siz okuyucularımız için yaptığı açıklamaları günümüzün ve geleceğin VİMAR’ını anlatma yönlü bir sohbet-söyleşiye dönüştü..

İşte, siz okuyucularımız için geleceğin Vimar Hayvan Sağlığı firması için merak edilenleri..

Mehmet bey VİMAR A.Ş Genel Müdürü olarak okuyucularımıza öncelikle kendinizi ve firmanızı tanıtabilir misiniz ? 


Dr. Mehmet Türker: Aslında Vimar’ı tanıtmamıza çok da gerek yok sanıyorum zira, Vimar markası sektörde gerçekten yer etmiş ve gerek yem katkı, gerekse de kanatlı ve balık ilaçları alanında iyi bilinen ve paydaşlarımızın teveccüh gösterdiği, sektöründe ülkemizdeki en köklü ve güvenilir birkaç önemli isminden birisi.

Vimar Hayvan Sağlığı, Türkiye’de özellikle yem katkı sektörünün şekillenmesinde ve gelişmesinde önemli rol oynamış, sektörde kalite kavramının yerleşmesine öncülük yapmış şirketlerin başında geliyor. Bu bağlamda tamamen yerli
sermaye ile kurulmuş ve bu güne kadar da faaliyetlerini bu şekilde sürdüren bir aile şirketi.

Bu durumun, Türkiye hayvan sağlığı sektörünün hem bugünü hem de geleceği için çok önemli bir denge faktörü olduğunu düşünüyorum.

Vimar A.Ş. Hayvancılık Sektöründeki Vizyonunu Animal Dergisi ile Paylaştı! başlığıyla yayınlanan röportajının sayfalarını linkedin.com’dan SEKTÖRLE paylaşan VİMAR firması, ”Hayvan sağlığı ve hayvancılık sektöründeki yenilikleri bir araya getiren öncü dergi Animal, sektördeki lider firmalardan Vimar A.Ş.’yi konuk etti. Bu özel söyleşi, sektördeki en son gelişmeleri ve Vimar A.Ş.’nin hayvancılık alanındaki başarı hikayesini ele aldı.” şeklinde duyurdu..
Vimar A.Ş. Hayvancılık Sektöründeki Vizyonunu Animal Dergisi ile Paylaştı! başlığıyla yayınlanan röportajının sayfalarını linkedin.com’dan SEKTÖRLE paylaşan VİMAR firması, ”Hayvan sağlığı ve hayvancılık sektöründeki yenilikleri bir araya getiren öncü dergi Animal, sektördeki lider firmalardan Vimar A.Ş.’yi konuk etti. Bu özel söyleşi, sektördeki en son gelişmeleri ve Vimar A.Ş.’nin hayvancılık alanındaki başarı hikayesini ele aldı.” şeklinde duyurdu..

Bana gelecek olursak; 1989 yılında İstanbul Üniversitesi, Veteriner Fakültesi’nden mezun olduktan sonra yaklaşık 6 sene İngiltere’de çalışmamın ardından 1995 yılında Türkiye’ye
dönüp, Kemin ile hayvan sağlığı sektörüne girdim. Kemin’in Türkiye’deki kuruluşunu gerçekleştirdikten sonra 1997 yılında Upjohn Co. ile ilaç sektörüne adım attım. 2000 yılında Hayvan Besleme Anabilim dalında doktora çalışmamı tamamladım ve o zamandan bu güne
başta Pfizer ve Schering Plough olmak üzere birçok çok-uluslu hayvan sağlığı firmasında, değişik görevlerde bulundum ve bunlardan bir kısmının da doğrudan Türkiye’deki kuruluşunu üstlendim.

2009 yılında Boehringer Ingelheim Hayvan Sağlığını’na katıldım ve Türkiye’deki hayvan sağlığı bölümünü kurduktan sonra, 2016 yılında Dubai’ye taşındım ve Dubai yerleşik olarak META bölgesi İş Mükemmeliyeti bölümünün hem kuruluşunu üstlendim, hem de 6
sene süresince direktörlüğünü yürüttüm. 2023 yılı başında Türkiye’ye döndüm ve hemen sonrasında Vimar’a katıldım. Mart 2023’den bu yana da Türkiye hayvan sağlığı sektörüne uzun yıllar üstün hizmet vermiş ve hizmet kalitesi ile her zaman sektörün önde gelen oyuncularından biri olmuş olan Vimar Hayvan Sağlığı’nda Genel Müdür olarak görev yapmaktayım.

30’uncu yılına doğru giden Vimar firması, hayvan beslenmesi ve hayvan sağlığı konularındaki bilgi birikimi, geniş ürün çeşidi, güçlü teknik kadrosu ile hayvancılık sektörüne GÜVENLE yön vermeye devam ediyor
30’uncu yılına doğru giden Vimar firması, hayvan beslenmesi ve hayvan sağlığı konularındaki bilgi birikimi, geniş ürün çeşidi, güçlü teknik kadrosu ile hayvancılık sektörüne GÜVENLE yön vermeye devam ediyor

Sayın Bahattin TUTAR, satış müdürü olarak sizden de VİMAR A.Ş ekibine katılımınız ile beraber genel görüşünüzü alabilir miyiz. *

Bahattin TUTAR:  VİMAR’ın güçlenen ekibinin bir parçası olduğum için mutluyum. 1999 yılında Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi Zootekni Bölümü’nü bitirdikten sonra yem üretimi ve broiler sahada çalışma hayatıma başladım. Sonrasında DSM , İnve vb. gibi yem katkı şirketlerinde satış organizasyonlarının içinde yer aldım. Uluslararası hayvan ticareti yapan şirketlerin Türkiye operasyonlarını yönettiğim bir süreçten sonra, Zirve Yem bünyesinde özel ürünler müdürü olarak görev aldım. Takip eden yıllarda uluslararası bir firmada kanatlı teknik satış müdürü olarak biyogüvenlik ve hijyen ürünleri üzerine faaliyet yürüttüm. Son iki yıldır broiler ve yumurta tavuğu işletmelerine yönelik içme suyu hijyeni üzerine geliştirdiğimiz bir projeyi yönetiyordum. 23 yılı aşkın iş hayatımda bilgi ve yeteneklerimi geliştirmeye çalıştım. Genç, güçlü ve dinamik bir satış ekibi oluşturduk.

Sayın  Göksu Baysan, VİMAR A.Ş Yönetim Kurulu Üyesi olarak bu sohbet-söyleşide yer almanızdan dolayı çok memnun olduk.Bize sizde biraz kendinizden bahsedebilir misiniz ?

VİMAR A.Ş Yönetim Kurulu Üyesi Göksu Baysan..
VİMAR A.Ş Yönetim Kurulu Üyesi Göksu Baysan..

Göksu Baysan: İstanbul Alman Lisesinden mezun olduktan sonra 2012-2017 yılları arasında Koç Üniversitesi Ekonomi bölümünde lisans derecemi tamamladım. Üniversitedeyken Pfizer Finans Departmanında part-time muhasebe sorumlusu olarak görev aldım. Mezuniyetimden sonra Garanti BBVA Ödeme sistemleri şirketinde 2 yıl Kilit Müşteri Yöneticisi pozisyonunda çalıştıktan sonra Kasım 2021’de Vimar Hayvan Sağlığı ekibine dahil oldum. Bölüm yöneticilerimizle yakın çalışmaya ve her gün yeni bilgiler öğrenmeye odaklanmış
durumdayım. Ancak birincil görevim Satın Alma Departmanından sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi olmak.

Göksu Hanım, Vimar Hayvan Sağlığı olarak sektöre ne şekilde hizmet veriyorsunuz ? 

Göksu Baysan:  Biliyorsunuz, Vimar Hayvan Sağlığı, hem kanatlı, hem büyükbaş hem de balıkçılık sektörünün en köklü ve güvenilir birkaç önemli isminden birisi. Vimar Hayvan Sağlığı’nı rakiplerinden ayıran belki de en önemli özelliği, iş ortaklarına toplu çözümler sunabilmesi. Vimar gerek yem katkı ürünleri alanındaki son derece geniş ürün yelpazesi, gerekse de kanatlı ve balık ilaçları konusundaki üretimi ve deneyimi ile iş ortaklarımıza toplu çözümler sunabilen, alanındaki tek hayvan sağlığı firması. Bu durumun getirdiği sorumluluğun farkında olarak yem katkı alanında GMP+ sertifikasyonuna sahip nadir yem katkı üreticilerinden de birisi, Vimar. Bu sertifikasyon kalitenin sürdürülebilirliği açısından son derece önemli bir unsur. Bu toplam kalite açısından hem kendimizi sürekli sorgulamamızı ve geliştirmemizi sağlıyor, hem de iş ortaklarımızın gönül rahatlığı ile bizimle çalışması açısından önemli bir durum. Vimar olarak temsil ettiğimiz ve ürettiğimiz tüm ürünlerde, en yüksek kalite standartlarının tutturulması ve sürdürülmesi
konusunda tüm çok-uluslu yem katkı üreticileri ile rahatlıkla rekabet edebildiğimizi söyleyebilirim.

Peki, Mehmet Türker bey,  Genel Müdürü olduğunuz VİMAR A.Ş’nin çalışma alanı ile ilgili sektöre bakış açısı nedir ? Neler amaçlıyorsunuz ? 

Vimar Hayvan Sağlığı Genel Müdür Dr. Mehmet Türker..
Vimar Hayvan Sağlığı Genel Müdürü Dr. Mehmet Türker..

Dr. Mehmet Türker : Konusunda son derece deneyimli uzmanlarımız ve gelişen güçlü ekibimiz ile Türkiye hayvan sağlığı sektörüne daha büyük katkılar yapmayı hedefliyoruz. Daha sağlıklı hayvanlar, daha yüksek verimlilik, gıda güvenliği, sürdürülebilirlik ve uluslararası rekabetçilik gibi konularda sektörün lider kuruluşlarından birisi olmayı sürdüreceğiz ve hedefimiz yeni yılda bunu daha da ileriye taşımak. Sektörümüze kazandırabileceğimizi düşündüğüm yararları dilerseniz kısaca özetlemeye çalışayım.
Vimar olarak öncelikle sektör standartlarının yükseltilmesinde öncü bir rol oynamak hedefiyle çalışıyoruz. Daha sağlıklı hayvanların yetiştirilmesini teşvik etmenin yanında, gıda güvenliğini de artıracak çalışmalar yapmak ve yeni ürünler geliştirmek en öncelikli hedeflerimiz arasında. Böylece toplum sağlığının da gelişmesinde önemli katkılar sağlayabiliriz.

Bunun yanında hayvanların sağlık ve verimliliğini iyileştirmeye odaklanıyoruz. Vimar Hayvan Sağlığı olarak hayvanların sağlığını ve verimliliğini artırmak için daha da iyi ve teknolojik gelişmelere ayak uydurmuş hayvan sağlığı ürünleri geliştirmeyi ve üretmeyi hedefliyoruz.

Bu durum üreticilerimizin üretim performanslarının gelişmesine katkı sağlayarak, karlılıklarını daha da artmasına yardımcı olacaktır.

Ürün Geliştirme ve İnovasyon bizim için olmazsa olmaz. Deneyimli kadromuz sayesinde sektördeki en son bilimsel gelişmelere ayak uydurmak ve daha etkili ürünler geliştirmek için AR-GE çalışmaları üzerine yoğunlaşıp, sektörle işbirliği yaparak hayvanların daha sağlıklı gelişmelerine, verimliliklerinin artmasına ve hastalıklardan korunmalarına yardımcı olmaya odaklanıyoruz.

Tüm bu sözünü ettiklerim yanında sürdürülebilirlik ve çevresel duyarlılık da Vimar için oldukça önemli konular. Çevre dostu ürünlerin geliştirilmesine odaklanıp, daha sürdürülebilir hayvancılık uygulamalarını teşvik etmek istiyoruz. Doğal ve sağlıklı üretimin yapılabilmesi ve
gelecek nesillerin daha sağlıklı yetişmelerine katkı sağlamak bizim için çok önemli. Bu bağlamda doğal kaynaklı ancak, etkinliği kanıtlanmış çözümler ile sektöre katkılarda
bulunmak en önemli odaklanma alanlarımızdan birisi olacak.

Bu sorumuz da Satış Müdürü olarak size sayın Bahattin TUTAR bey. İç pazardaki durumunuzu nasıl değerlendiriyorsunuz ?

Vimar Hayvan Sağlığı Satış Müdürü  Bahattin TUTAR..
Vimar Hayvan Sağlığı Satış Müdürü  Bahattin TUTAR..

Bahattin Bey:  Vimar gibi kalite odaklı yerli üreticiler, sektördeki dengelerin oluşturulmasında ve rekabetin dengelenmesinde çok önemli roller üstleniyorlar. Bu durumun hayvancılık sektörünün geleceği ve dışa bağımlılığının azaltılması açısından çok önemli bir denge faktörü olduğunu da ayrıca vurgulamak isterim.

Hayvan sağlığı sektöründe faaliyet gösteren bir firmanın ürünlerinin tercih sebebi, öncelikle ürünlerinin kalitesi ve güvenilirliği olmalıdır. Vimar bu konuda sektörün öncü kuruluşlarından birisi.

Vimar’da toplam kalite; satın almadan başlayıp, üretim sürecine, oradan da ürünün son kullanıcıya ulaşıncaya kadar süren tüm aşamaları kapsar. Bu süreçlerin herhangi birinde oluşabilecek en ufak bir aksaklık veya olumsuzluk, ürün kalitesini olumsuz etkileyebilecek bir durumdur. O nedenle tüm süreçlerin standardizasyonu ve bu standartların eksiksiz takip edilmesi, kalitenin sürekliliği açısından son derece önemli bir konudur.

Vimar Hayvan Sağlığı olarak bu süreçlerin eksiksiz uygulanmasına büyük önem veriyoruz. Üretimde standardizasyonu sağlayarak ve fabrika otomosyonumuzu ve üretim aşamalarımızı sürekli gözden geçirerek ve güncelleyerek en ufak bir hatanın olmaması için çok hassas davranmaktayız.

Vimar Hayvan Sağlığı, Türkiye’de alanında GMP+ belgesi ile üretim yapan nadir üreticilerden bir tanesi. Satın alma aşamasından, üretim aşamasına kadar, gerek ana ham madde kalemlerinin, gerekse de yardımcı ham maddelerin tedariği konusunda dünyanın en önde gelen, uluslararası standartlara uygun ve kalitesi belgelenmiş üreticileri ile çalışmaktayız. Bu da kalitenin sürekliliği açısından çok önemli. Zira, toplam kalite politikamız sayesinde, Vimar ürünlerinin etkinliği de sahada önemli bir tercih sebebi. Saha ziyaretlerimde şunu mutlulukla gözlemledim ki, ürünlerimiz sahada hedeflenen en yüksek etkiyi göstermekte ve iş ortaklarımızdan son derece olumlu geri dönüşler almaktadır.

Bununla birlikte, firmamızın hizmet kalitesinin de önemli bir tercih sebebi olduğuna inanıyorum. İş ortaklarımızın taleplerine en kısa sürede yanıt verebilmek, yerine göre saatlerin bile önemli olduğu bir sektörde son derece önemli. Biz Vimar olarak verdiğimiz hizmet kalitesinden ödün vermeden, kadrolarımızı daha da güçlendirerek yeni yılda bu alanda iş ortaklarımıza daha da iyi bir hizmet sunmayı hedefliyoruz.
Özetlemem gerekirse, Vimar markasının ve ürünlerinin tercihinde rol alan faktörlerin, kalite, güvenilirlik, etkinlik, fiyat ve hizmet kalitesi gibi faktörlerin bir kombinasyonu olduğuna inanıyorum.

30'uncu Yıla Doğru ''Vimar Hayvan Sağlığı''

Sayın  Bahattin Bey, sektörel sıkıntılar oluyor mu ? Varsa sizce neler yapılmalı, çözüm önerileri nelerdir ?


Bahattin Tutar;  Her sektörde olduğu gibi hayvancılık sektöründe de zaman zaman sıkıntılar oluyor maalesef. Kuş gribi gibi salgın hastalıklar, ülkenin ekonomik durumu, ihracat pazarlarının ve özellikle sektörün yoğun ihracat yaptığı komşu ülkelerdeki politik ve ekonomik gelişmeler, yabancı piyasalarda yaşanan ham madde fiyat dalgalanmaları, ithalat ve ihracatta yaşanan nakliye sıkıntıları ve buna benzer sorunlar sektörde sıkıntılar yaşanmasının temel nedenleri. Özellikle kanatlı ve balıkçılık sektörü oldukça güçlü ve profesyonel firmalardan oluştuğu için, bu sorunlar lokal ve sınırlı bazda kaldığı zaman çoğunlukla kısa sürede aşılabiliyor ancak, birden fazla kaynaklı (multifaktöriyel) veya global olabilecek sorunlar (salgın hastalıklar, global
ekonomik kriz vb) ortaya çıktığında bu durum sektöre önemli zararlar verebiliyor. Sanıyorum bu sıkıntıları aşmanın en önemli yolu, satış kanallarınızı çeşitlendirebilmek.

Burada da özellikle ihracat ön plana çıkıyor. İhracat bu sıkıntıların aşılmasında bir çözüm olması yanında, aynı zamanda bir firma için önemli bir büyüme ve gelişme fırsatı. Bizler de Vimar Hayvan Sağlığı olarak yüksek kalitede ve dünya standartlarında ürünler üreterek,
Türkiye’nin uluslararası pazarlarda daha rekabetçi olmasına katkıda bulunmaya çalışıyoruz.
Bu durum ülkemizin ihracatına katkı sağladığı gibi ülkemiz ekonomisine de katma değer yaratıyor ve dış ticaret açığımızın azaltılmasına katkı sağlıyor.
İhracatınızın sürekli olabilmesi, gelişerek artması ve rekabet avantajı oluşturabilmeniz için bir firmanın yeni teknolojileri çok iyi kullanması, dünyadaki gelişmeleri yakından takip edebilmesi ve AR-GE faaliyetlerine yatırım yapması gerekiyor. Biz Vimar Hayvan Sağlığı olarak bu noktalara büyük önem veriyoruz. Bu doğrultuda yabancı iş ortaklarımızın ihtiyaçlarına ve trendlerine uygun ürünler geliştirmeye çalışıyoruz. Bunu yaparken de ihracat yapılacak
pazarların yasal standartlarını karşılayan ancak, uluslararası standartlara da uygun üretime odaklanıyoruz.

Mehmet bey. Ulusal ve uluslararası sektörel etkinliklere katılımda bulunuyor musunuz ? Faydaları nelerdir ?


Dr Mehmet TÜRKERUlusal ve uluslararası sektörel etkinliklerin çoğunda yer almaya çalışıyoruz. Ulusal etkinlikler bizlere sektör paydaşlarımız ve müşterilerimiz ile bir arada olma şansı verirken, uluslararası sektörel etkinlikler de dünyayı ve güncel gelişmeleri takip etmemiz açısından bizler için çok önemli. Ancak ulusal sektörel etkinlerin önceliği bizlerde her zaman ülkemizi ve paydaşlarımızı desteklemek anlamında öncelikli ve önemlidir. Bununla beraber uluslararası etkinliklerde uzun zamandır çalıştığımız global partnerlerimiz ile bir araya geliyor, aynı zamanda gelecekteki potansiyel partnerlerimiz ile tanışma, hatta kendilerini yerlerinde ziyaret etme şansı buluyoruz.

Türkiye, hayvancılık sektörü olarak dünyanın önde gelen ülkelerinden biri ve bunu sürdürülebilir kılmanın da tek yolu her zaman yeniliklere açık olup kendimizi ve firmamızı her daim geliştirmek. Bu etkinlikler aslında her zaman altını çizdiğimiz kalite ve çözüm odaklı bakış açımızı sürekli zenginleştirerek, doğru şeylere odaklanmak için bizlere destek oluyor ve firmamızı farklılaştırıyor.

30'uncu Yıla Doğru ''Vimar Hayvan Sağlığı''

2023  hedeflerinizin ne kadarını gerçekleştirebildiniz ve sonrasında 2024 Hedefleriniz nelerdir ?

Dr. Mehmet Türker:  Biliyorsunuz, başarı ancak çok iyi bir takım çalışması ile mümkün olabilecek bir şey. Bireysel başarılar çoğunlukla kısa süreli sonuçlar getiriyor, oysa güçlü bir ekip çalışması uzun süreli ve kalıcı başarı için en temel koşul. O nedenle 2023 yılında öncelikle odaklandığımız konu, güçlü bir ekip oluşturarak sektöre ve paydaşlarımıza daha yakın olmak ve onların sorunlarına çözüm ortağı olabilmekti. Bu bağlamda 2023’de bir yeniden yapılanma içerisine girdik.

Merkez kadrolarımızı geliştirdik ve özellikle de saha kadromuzu büyüttük. Bu sayede önümüzdeki dönemde iş ortaklarımıza daha da iyi hizmet sunabilmeyi arzuluyoruz. Bir başka odak noktamız ise üretim kalitemizi sürekli geliştirerek daha yenilikçi ürünleri sektöre sunabilmek. Dünyadaki gelişmelere ve sektörün beklentilerine karşılık olabilecek çözümlere odaklanmak en öncelikli konumuz. Bu çerçevede AR-GE çalışmalarına büyük önem veriyoruz. Alanında önde gelen yerli ve yabancı firmalar ile iş birlikteliği yaparak, yenilikçi
ürünlerin geliştirilmesi ve pazara sunulması konusunda yoğun bir çalışma içerisindeyiz.

Burada da Vimar olarak önemli bir yol aldığımıza inanıyorum. Umut ediyorum ki yeni yılda bu yenilikçi ürünlerimizden bazılarını iş ortaklarımızın beğenisine sunuyor olacağız.
Faaliyetlerimizi çok uluslu firmalarla ortak çalışmalar yapabilmek üzerine de odaklıyoruz. 2024 yılında bu alanda sürpriz gelişmelerle, sektöre yeni bir nefes getireceğimizi düşünüyorum. Kendi alanında önemli yenilikler getirecek projeler ve ürünler üzerinde çalışıyoruz ve inanıyorum ki kısa sürede sonuca ulaşacağız. Sunacağımız çözümlerin iş ortaklarımızın üretim performanslarını ve karlılıklarını arttıracağını ve toplum sağlığına
önemli katkılarda bulunacağına inanıyorum.

Su ürünleri sektörü, ülkemizin özellikle ihracatta yüzünü güldüren ve dünyada lider konumda bulunduğumuz sektörlerden bir tanesi. Yüksek teknolojileri kullanarak faaliyet gösteren bu sektör içerisinde özellikle balıkçılık sektörümüz dünyanın sayılı gelişmiş sektörlerinden ve üreticilerimiz dünyanın en büyük üreticileri arasında lider konumda. Halihazırda önemli bir tedarikçisi olduğumuz bu sektöre, 2024 yılında odaklanarak iş ortaklarımızla daha yakın çalışmayı ve onlara daha yenilikçi çözümler sunmayı hedefliyoruz.
Son olarak; ihracat bizim için özellikle uzun vadede çok önemli bir hedef. 2024’de yaptığımız yeni anlaşmalar ile yeni pazarlara açılıyor olacağız. Burada Vimar kalitesinden söz ettirirken, ülkemizi de en iyi şekilde temsil etmeye kararlıyız.

Bahattin Bey son sorumuzu da size sorarak söyleşimizi bitirelim. Dergimiz kanalı ile okuyucularımıza ve sektöre vermek istediğiniz bir mesajınız var mı ?


Bahattin TUTAR: Öncelikle bizlere bu röportaj fırsatını sağladığınız için teşekkür ederiz. Özetleyecek olursak; Vimar Hayvan Sağlığı olarak hem yem katkı, hem de tedavi alanında iş ortaklarımıza toplam çözüm sunabilen tek firmayız. Hedefimiz, iş ortaklarımıza bu alanlarda en yüksek kalite standartlarında, toplam ekonomik çözümler sunabilmektir. Bu sayede sektörün lider kuruluşları arasındaki konumumuzu güçlendirmeyi hedefliyoruz. Uzun vadede sektörün lider hayvan sağlığı kuruluşu olmak ve iş ortaklarımıza bütünsel çözümler sunabilmek hedefiyle çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Teşekkür ederim.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz