5.Yumurta Zirvesi’nde Ana Tema“HAYATIN ÖZÜ YUMURTA” ..

0
25

 “HAYATIN ÖZÜ YUMURTA” teması ile düzenlenecek 5.Yumurta Zirvesi’nde

9-12 Aralık 2021 tarihleri arasında Belek/Antalya’da BULUŞMAYA AZ KALDI..’
 

5.Yumurta Zirvesi’nde

Ana Tema“HAYATIN ÖZÜ YUMURTA” ..

Başkan’ın Mesajı

YUMURTA sektörünün, değerli üreticileri, saygıdeğer paydaşları;

Yumurta sektörü, üretim alt ve üst yapısını, sürekli geliştirerek, güçlendirme ve kalite yükseltme çalışmalarını daima zinde tutarak, yumurta üretimi ve ticareti ile Dünya’daki yerini korumaktadır. Türkiye’nin yumurta tüketimi, ihracatı dünya ile entegre her yıl yeni bir etki çemberine girmektedir. Bir tarafta olumlu gelişmeler yaşanırken, diğer yanda sorunlar çeşitlenmekte, artan sağlık sorunları ve üretim maliyet artışları, üretimin sürdürülebilirliğini tehdit etmektedir.

Bunun yanı sıra, tüketicinin ve pazarın talepleri doğrultusunda, farklı yetiştirme metotları gündeme gelmektedir. Doğru ve güvenilir tüm üretim metotlarını, tüketicimiz ve sektörümüz adına kontrolümüz ve çatımız altında himaye etmeye çalışmaktayız.

Bu gelişmeler, sektörümüzü değişim gelişim ve atılıma yönlendirmektedir. İnsanlığın en güvenilir, en ucuz ve en kolay ulaşabildiği, bu stratejik gıda, protein kaynağının, ekonomik silah olarak kullanıldığına bir süre önce şahit olduk. Tarladan-tavaya, gıda güvenliğinin önem kazandığı günümüzde tüketiciler, sofralarına gelen yumurtanın hangi koşullarda üretildiğini, tavukların hangi yemle beslendiğini ve nasıl sağlıklı kaldığını sorgulamaktadır. Kısacası yarın, dünden çok faklı olacaktır. Yeni koşullara uyum sağlamadan üretimin sürdürülebilirliği mümkün olmayabilir.

Yumurta Üreticileri Merkez Birliği YUM-BİR olarak, 9-12 Aralık 2021 tarihleri arasında Belek/Antalya’da “HAYATIN ÖZÜ YUMURTA” teması ile düzenleyeceğimiz 5.Yumurta Zirvesi’nde tüm yumurta üreticileri ile sektörün tüm paydaşlarını bir araya getirerek, yeni bilgileri ve dünyadaki gelişmeleri paylaşmak, gelecek öngörülerimizi oluşturmak istiyoruz. Tüm paydaşlarımızı, soru, sorun ve DESTEKLERİ ile zirve’de olmaya, bekliyoruz.
“GÜVENLİ GELECEK, GÜVENLİ GIDA İLE GELECEK”

Saygılarımla,
İBRAHİM AFYON
Yönetim Kurulu Başkanı

İLETİŞİM:Ultra Turizm Tic. A.Ş.

 • Engin Şen: 0530 443 41 47
  enginsen@ultraturizm.com.tr
 • S. Çağlar ONUR: 0530 526 78 65
  caglaronur@ultraturizm.com.tr

YUM-BİR

 

 • Tuğba ŞAHİN: tsahin@yum-bir.org
 • Ceren Doğaner: bilgi@yum-bir.org
 • 312 473 20 00
 • 312 473 20 31
 • 0530 402 47 76

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz