Alapala, yem teknolojileri sektöründe gücünü artırıyor

0
50

Amerika merkezli CPM, dünyada özellikle hayvan yemi üretiminin kalbi sayılan pelet presi makinalarının mucidi. 4 ayrı şirketi içinde barındıran grubun Hollanda’da bulunan Avrupa merkezi CPM Europe; Avrupa, Orta Doğu ve Afrika bölgelerinden sorumlu.

Değirmencilik makinelerindeki başarılı konumunu yem makinelerine de taşımaya karar veren Alapala, stratejisinin ilk adımını, bu alanda lider firma CPM (California Pellet Mill Cooperation) Europe ile temsilcilik anlaşması imzalayarak gerçekleştirdi.

 

1 1 - Alapala, yem teknolojileri sektöründe gücünü artırıyor

Bu anlaşma ile Alapala, CPM Türkiye yetkili satıcısı oldu. CPM’in imal ettiği yem makineleri, bioyakıt ve geri dönüşüm sistemleri teknolojileri, bundan sonra Türkiye’de Alapala tarafından satılacak ve servis hizmeti de Alapala tarafından verilecek. Bunun yanı sıra Alapala’nın yurtiçi ve yurtdışı projelerinde de CPM’in imal ettiği makineler kullanılabilecek.

Kuruluşu 1883 yılına dayanan Amerika merkezli CPM, dünyada özellikle hayvan yemi üretiminin kalbi sayılan pelet presi makinalarının mucidi. 4 ayrı şirketi içinde barındıran grubun Hollanda’da bulunan Avrupa merkezi CPM Europe; Avrupa, Orta Doğu ve Afrika bölgelerinden sorumlu. Her kıtada yerel servis istasyonlarıyla hizmet veren grubun, hayvan yemi üretim makinelerinden özellikle pelet presi, termal tavlama, kondisyoner, flake değirmeni ve çekiçli değirmeni gerek teknolojik üstünlükleri, gerekse uzun ömürleri ve az bakım gerektirmeleri nedeniyle tüm dünyada tercih ediliyor.

1954 yılında kurulan Alapala ise anahtar teslimi un değirmenleri,  değirmenleri, pirinç değirmenleri, yem fabrikaları, silo ve depolama sistemleri ve çelik konstrüksiyon değirmen binalarını kurarak alanında global düzeyde hizmet vermektedir. Üretiminin % 95’ini ihraç eden ve Türkiye’nin en büyük ihracatçılarından birisi olan Alapala, istenilen kapasitede anahtar teslimi tesisler kuruyor ve dört kıtada, 95’ in üzerinde ülkede çok sayıda referansı bulunuyor.arı öncüsü CPM ile temsilcilik anlaşması imzaladı. Bu anlaşma, Alapala’nın yem teknolojileri alanındaki gücünü arttıracak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz