ALTUNTAŞ GRUP Başarılı Yıllarla 39 YAŞINA GİRDİ..

0
11

ALTI Grup Şirketiyle TÜRKİYE’nin Vazgeçilemez EKONOMİ Dinamolarından Biri Oldular ve ALTUNTAŞ GRUP olarak 39 YAŞINA GİRDİLER…

Üstün kalitede gerçekleştirdiği üretimleri ve  kalite politikası, satış sonrası hizmet anlayışı ve prensipleri ile Türkiye pazarında markalaşma sürecini kısa sürede tamamlayan ALTUNTAŞ Grup, ulusal pazarda da elde etmiş olduğu başarıyı uluslararası platformlara taşıyarak günümüze kadar bunu başarıyla sürdürüp, ülke ekonomisinin ‘istihdam ”DİNAMO”larından oldu..

Her geçen yıl gerçekleştirdiği yüzlerce projeyle hedeflerine emin adımlarla ilerleyen Türkiye’nin ekonomi dinamolarından ALTUNTAŞ Grup, 1994 yılından bugüne kadar 70’ten fazla ülkeye ihracat gerçekleştirerek bulunduğu il olan Aksaray’da defalarca ihracaat şampiyonu oldu.

Avrupa ülkeleri ve tüm dünyada üstün kalitesi ve hizmet anlayışıyla başarılara imza atan ALTUNTAŞ bu gün itibariyle, 39. yılını doldurdu.

1981 yılında ALFAN-ALTUNTAŞ olarak ticari faaliyetlerine başlayıp edindiği bilgi birikimi ve tecrübesiyle ; 39 yılda ALTUNTAŞ GRUP olarak 6 ayrı faaliyet alanına sahiplik ederek DEV  bir ekonomik GÜCE dönüşen değerli sektör firması ALTUNTAŞ, başarılarıyla büyük  taktir görüyor

 

ALTUNTAŞ GRUP Başarılı Yıllarla 39 YAŞINA GİRDİ..

Bilindiği üzere Altuntaş A.Ş., faaliyet hayatına 1981 yılında tavuk kafesi üretimiyle başladı. Gelişim ve ihtiyaçlara göre  üretimine aksiyal fanları da ekleyen firma, ALFAN markasıyla Türkiye’de fan üretimini yapan ilk kuruluş oldu.

Üç Kardeş olarak Bekir, Osman ve İmdat Altuntaş olarak 25-30 metrekarelik bir alandaki demir doğrama atölyesinde kaynak, çekiç ve örs aletleri yaparak iş hayatına atılan ve ALFAN  olarak faaliyetlerine başladıkları  ilk günden bugüne kadar; Avustralya’dan Tayland’a, Rusya’dan İngiltere’ye, Mısır’dan Amerika Birleşik Devletleri’ne dünya üzerinde beş kıtada 38 ülkeye ihracat gerçekleştiren grup; defalarca ihracat şampiyonu da oldu.
Havalandırma sistemleri konusunda da ülkemiz başta  olmak üzere; Avrupa ülkeleri ve tüm dünyada üstün kalitesi ve hizmet anlayışıyla başarılara imza atan ALTUNTAŞ 39 yılını doldurdu…

Zaman içinde bilgi birikimi ve deneyimlerinin giderek artmasına bağlı olarak kurulan OBİAL şirketiyle de çelik silo üretimine adım atan Altuntaş A.Ş., üstün kalitede üretim ve satış sonrası müşteri servisini prensip edinmesi nedeniyle uluslararası platformun lider firmaları arasında sağlam bir yere sahip oldu..

Her geçen yıl faaliyetlerini  doğru emin adımlarla yukarıya taşıyan ALTUNTAŞ, üretim tesislerini de ürün portföyünün genişlemesiyle büyüterek,teknolojik olarak da sürekli geliştirdi.

TAM Bir Entegre HİZMET Şirketler Grubu Olan ALTUNTAŞ.. 

Günümüze kadar Alfan-Obial-Fumal-Grand Altuntaş Otel ve Mafal gibi şirketleri ile  TAM bir entegre HİZMET şirketler grubu olan ALTUNTAŞ ; değeriyle adeta bir BEŞİBİRYERDE tanımlamasını layıkıyla hak ederken; ayrıca bünyesine katmış olduğu 37 yıllık geçmişi olan 6.şirket olan AEMOT  Motor Sanayi şirketi ile de yapısını iyice güçlendirdiği görüldü..

Üretim tesislerini ürün portföyünün genişlemesiyle büyüten ve yıllık cirosunun önemli bir kısmını ar-ge çalışmalarına  ayıran Altuntaş A.Ş., üretim teknolojisine son derece önem vererek bugün dünya standartlarında üretim gerçekleştirmekte.

Altuntaş A..Ş., halen Aksaray’da konumlandırmış olduğu üretim tesislerinde  1.050.000 m2 açık alan ve 45..000 m2 kapalı alanda hizmet veriyor..

 

Üstün kalitede gerçekleştirdiği üretimi, kalite politikası, satış sonrası hizmet anlayışı ve prensipleri ile Türkiye pazarında markalaşma sürecini tamamlamış bulunan kuruluş, ulusal pazarda elde etmiş olduğu başarıyı uluslararası platformlara taşıdığı gözlemlendi. Her geçen yıl gerçekleştirdiği yüzlerce projeyle hedeflerine emin adımlarla ilerleyen firma, 1994 yılından bugüne kadar 70’ten fazla ülkeye ihracat gerçekleştirerek Aksaray’da defalarca ihracat şampiyonu oldu..

 Uluslararası Kalite Standartlarını Uyguluyorlar..

Havalandırma sistemleri konusunda ALFAN markası; çelik hububat depolama sistemleri ve taşıyıcı ekipmanları konusunda ise, OBİAL firması başta Avrupa ülkeleri olmak üzere tüm dünyada ülkemizi başarıyla temsil etmekte. Sürekliliğini ve etkinliğini düzenli olarak yapılan AR-GE çalışmalarının da desteğiyle sağlayan Altuntaş AŞ; bu başarısını uluslararası kalite standartlarını uygulayarak kanıtlayarak,TS EN ISO 9001-2008 standartlarına göre bir kalite yönetim sistemi kurduğu yetkililrince ifade ediliyor..

Altuntaş A.Ş.,tüm altyapı gelişimleri ve ekonomik büyümesine paralel olarak düzenli olarak yapılan AR-GE çalışmalarının da desteğiyle 39 yılını geride bırakarak başarıyla  günümüze kadar geldi

ALTUNTAŞ GRUP Başarılı Yıllarla 39 YAŞINA GİRDİ..

Altuntaş Grup Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İmdat ALTUNTAŞa, firma olarak yapmış oldukları yurt içi yatırımları ve kaliteli ürünleri ile ülkemizin bu sektördeki ihtiyacını büyük oranda karşılayarak yurt dışına döviz çıkışının azalmasını; buna karşılık ülkemize önemli miktarda döviz getirisi sağlayarak  fabrikasının bulunduğu Aksaray ilinde ihracat şampiyonu olması ile birlikte, gelir vergisinde de birincilikleri elde etmelerini ve başarılarını sorduk.

 

 Beş Kıtada 38 Ülkeye İhracat Gerçekleştiriyor..

Başarıları konusunda sorularımızı cevaplayan ve dergimiz ANİMAL’e görüşlerini  aktaran Altuntaş Grup Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İmdat ALTUNTAŞ ”Gün geçtikçe gelişimini sürdüren Altuntaş, Türk halkına yakışır bir şekilde ülkemizi en iyi şekilde temsil edebilmek için ilk günkü heyecan ve özveriyle misyonundan ödün vermeden çalışmalarına devam etmekte.. Altuntaş A.Ş.’nin başarısı ve durmadan ilerlemesinin temel çalışma prensiplerini saymak gerekirse; a)Kalite yönetim,b) Mükemmel üretim,c)Müşteri memnuniyeti, d) Satış sonrası servis hizmeti, e)  Personel eğitimi ve devamlı gelişme başarımızın temel dayanağı oldu” diye konuştu

”ALFAN faaliyet hayatına başladığı ilk günden bugüne kadar; Avustralya’dan Tayland’a, Rusya’dan İngiltere’ye, Mısır’dan Amerika Birleşik Devletleri’ne dünya üzerinde beş kıtada 70 ülkeye ihracat gerçekleştirmiştir.

Sektöründe defalarca ihracat şampiyonu olan ALFAN, havalandırma sistemleri konusunda ülkemizi başta Avrupa ülkeleri olmak üzere tüm dünyada üstün kalitesi ve hizmet anlayışıyla başarıyla temsil etmektedir.”şeklinde sözlerini sürdüren İmdat ALTUN konuşmasına şöyle devam etti:”OBİAL firmamız da ; hububat depolama teknolojileri konusunda dünyanın önde gelen markaları arasındadır. Üst düzey kaliteyi en uygun fiyatlarla sunma felsefesiyle aranılan bir marka olmayı başaran OBİAL; hedeflerini sektörde lider olmanın verdiği sorumlulukların bilinciyle belirlemektedir.

Bu doğrultuda üst düzey kalitede malzeme kullanımı, üstün tasarım ve üretim standartlarının uygulanması , etkin müşteri ilişkileri yönetimi ve anahtar teslim hububat depolama sistem çözümlerini makul fiyatlarla müşterilerine ulaştırmaktadır.”

Şirketler grubu bünyesindeki oluşumlarında yerini alan Grand Altuntaş Hotel ile ilgili de konuşan İmdat ALTUN ”Otelimiz, Aksaray’ın en yüksek tepesi Esentepe mevkiinde 10.200 metrekare alan üzerinde 4.200 metrekaresi kapalı, 6.000 metre karesi açık alanda kuruldu.  82 standart, 17 süit, 1 engelli ve 1 kral dairesi olmak üzere 101 oda ve 250 yatak kapasitesi ile hizmet vermekte olan otelimizde tüm odalarımız şehir manzaralı olup Hasan Dağı’nın ihtişamına hâkim olarak kuruludur..

ALTUNTAŞ GRUP Başarılı Yıllarla 39 YAŞINA GİRDİ..

Kalitesinden asla ödün vermeyen ve yüksek standartlarda bir hizmete sahip otelimizde, Türkiye ve dünyanın dört bir yanından gelmiş tüm misafirlerinizi güven içerisinde ağırlayabilirsiniz. Anadolu insanının sevecenliğiyle hizmet etmekten,bu otelimizde ağırlamaktan onur duyarız.”

AEMOT Motorları, Alanında İhtisas Sahibi ..!

Ayrıca; Sektörde 37 yılı aşkın süredir hizmet veren, tecrübesi, finansal alt yapısı, teknik kadrosu ve idari departmanlarıyla uluslararası normları kendi prensipleriyle özümsemiş, bölgelerindeki  en önemli elektrik motor fabrikalarından biri olan AEMOT şirketininde bünyelerine katılmasına değinen İmdat ALTUNTAŞ”AEMOT Motorları alanında ihtisas sahibi olmuş, Türkiye’nin en önemli elektrik motoru imalatçılarından biridir.

Firmamızın üretimi Aksaray’da olup 28.000 m kapalı alanda, 63 tip gövdeden 315 tip gövde büyüklüğüne kadar, 0.12 kW – 200 kW güç değerleri arasında 2-4-6-8-12 kutuplu AC trifaze elektrik motorları üretimi gerçekleştirmektedir.

Bu fabrikamızda, Geniş ürün yelpazesine sahip standart ürün tiplerinin yanı sıra müşteri talepleri doğrultusunda mekanik ve elektriksel ölçüleri farklı olabilen özel nitelikli elektrik motorları da üretilmektedir.

TS EN 60034 – 1, ISO 9001:2009 Kalite Sistem Belgesi ve TSE tarafından belgelendirilmiş olan AEMOT Motorlarının kullanımı ülke sanayisinin birçok alanında yer almaktadır.

Özellikle imal edilen el tezgâhları, vinç, CNC tezgâhlar, hava ve su pompaları, hidrofor, redüktör, brülör, havalandırma sistemleri, kompresör gibi harekete ihtiyaç duyan tüm sanayi ürünlerde kullanılmakta ve böylelikle madencilik, mermer, yem, değirmen, tekstil, havalandırma, ahşap, gıda, ambalaj, ısıtma ve soğutma, inşaat vb. birçok önemli imalat ve endüstri kollarına hitap etmektedir.

Geçmişten günümüze doğru baktığımızda kurulduğu 1983 yılında Siemens firması ile yapılan patent anlaşması vasıtasıyla üretim sürecine başlayan firmanın, yüksek kalitede ürünler imal etme potansiyeli, AEMOT markasının yurt içinde ve yurt dışında portföyünün oluşmasında ve yayılmasında önemli ölçüde zemin teşkil etmektedir..

Bugün ise Altuntaş Grup, AEMOT Motorları’nı bünyesine katarak AEMOT Motorları markasıile tam kapasite üretim faaliyetlerini sürdürmektedir.  AEMOT ürünleri yurt içerisindeki yetkili bayileri aracılığıyla bir çok noktaya ulaşmakta, yurt dışında ise ağırlıklı olarak Almanya, Avusturya, Hollanda ve diğer Avrupa ülkelerinin yanı sıra Ortadoğu ve Afrika ülkelerine de önemli ölçüde ihraç edilmektedir.” şeklinde açıklamalarda bulundu ve sözü bünyelerinde yer alan Mafal Lojistik şirketine getirdi..

Mafal Lojistik ile Taşımacılık ve Nakliyat Sektörüne Hizmet…

Altuntaş Grup Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İmdat ALTUNTAŞ bu şirketleri ile ilgili de ”Mafal Lojistik ile de taşımacılık ve nakliyat sektörüne hizmet veren araç filoları ile ALTUNTAŞ Grup’un bir diğer 4.ayağını oluşturan bu iş kolu da ; hem ALTUNTAŞ’ın kendi ürün ihracaatını gerçekleştirdiği yurtdışı lojistik alanındaki bir  ticari faaliyet alanı olması, hemde ithalatta dış pazardan ülkemize ekonomik kazanımlar sağlaması önemli bir görevi ve sorumluluğu bizlere yüklemekte..”diye konuştu..

Sosyal Sorumluluk Projelerinde de Dikkat Çeken ALTUNTAŞ Grup..

Bölgesindeki sosyal sorumluluk projelerinde yer almaları ve sektör ile ilgili yurt içi ve yurt dışı fuar ve etkinliklerdeki aktif rol almaları ile de dikkat çeken ALTUNTAŞ Grup; zamanının  Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık’ın fabrikalarını bir ziyareti esnasında “Eğer Sayın Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımızın farklı bir talimatı olmazsa, hayırseverimiz İmdat Altuntaş’a, Gebze’ye 5 milyon değerinde bir okul yapması durumunda, ilk yerli aracı kendisine teslim edeceğiz” demesi ile gündeme damga vurduğu akıllarda yer edinmişti..

Zamanının Bakanı Işık’tan, Hayırsever İşadamı İmdat Altuntaş’a ilk YERLİ Araç Sözü…

Hatırlandığı üzere olay çeşitli programlara katılmak üzere Aksaray’a giden zamanının Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık’ın, OBİAL Çelik Silo Fabrikası’nı ziyareti esnasında yaşanmış, burada bir gazetecinin, ilk yerli otomobilin satılmasına ilişkin soru sorması üzerine de olayın o an spontane gelişmesi ile , “Gebze’de bir hayırseverimizle otururken, ilk yerli otomobili ben almak istiyorum, dedi.

ALTUNTAŞ GRUP Başarılı Yıllarla 39 YAŞINA GİRDİ..

Bende, ‘Olur ama biraz pahalı olur’ dedim. ‘Nasıl’ dedi, ‘Yani bir okul yaparsan, Sayın Cumhurbaşkanımız ve Başbakan’ımızın farklı bir talimatı olmazsa, bir okul yaparsan olur’ dedim. Hiç tereddüt etmedi, ‘Tamam’ dedi. O zaman öyle sözleştik. Eğer Sayın Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımızın farklı bir talimatı olmazsa hayırseverimiz İmdat Altuntaş, Gebze’ye 5 milyon değerindeki okulu yapması durumunda, ilk YERLİ aracı kendisine teslim edeceğiz. Zaten daha öncede okul yaptığı için, yapması yönünde de hiçbir tereddüt taşımıyorum.” diye konuşmuştu..

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz