Avrupa ve Dünyaya Türk Beyaz Eti Damga Vuracak..

0
48

HASTAVUK’tan Türk Ekonomisi ve İstihdamına

280 Milyon Değerinde ” HAS YATIRIM…!  ”

Türkiye’nin beyaz et üretimi devlerinden olan HasTavuk’un, Balıkesir Organize Sanayi Bölgesi’nde kurulan 150 milyon adet kuluçka kapasitesine sahip YENİ KULUÇKA TESİSİNİ  Türk  sektör medyası ve çeşitli basın kuruluşlarının geniş temsilci katılımı ve tanıtımı ile hizmete açıldı..
Beyaz et üretimi devi HasTavuk’un Balıkesir’deki yeni kuluçka tesisinin açılış konuşmasında Avrupa’ya ihracat kapılarının açılabileceği müjdesine de vurgu yapan HasTavuk Civciv Faaliyetlerinden Sorumlu Genel Müdürü Müfit Yavuz “Pek yakında Avrupa Birliği ülkelerine de Türk yumurtasını ve etini market raflarında göreceksiniz..”diye konuştu.
Hastavuk'un Genel Müdürü Şahin Aydemir
Hastavuk Genel Müdürü Şahin Aydemir..

HasTavuk’un Genel Müdürü Şahin Aydemir de yeni kuluçka tesislerinin açılışı nedeniyle yaptığı konuşmada, HasTavuk’un yeni heyecanlar ve yeni yatırımlara her zaman hazır olması gerektiğini vurgularken “En karanlık  gecede bile bir güneş doğar, bizlerde güneş doğduğunda koşmaya hazır bir şirketiz” diye konuştu.

Hastavuk Genel Müdürü Şahin ÖZDEMİR'in ( Sol başta) açılış konuşmasından sonra, Hastavuk Civciv Faaliyetlerinden Sorumlu Genel Müdürü Müfit Yavuz Türkiye'de üretilen beyaz etin ve yumurtanın ise yakında Avrupa marketlerinde yerini alacağının müjdesini verdi...
HasTavuk Genel Müdürü Şahin AYDEMİR’in ( Sol başta) açılış konuşmasından sonra, HasTavuk Civciv Faaliyetlerinden Sorumlu Genel Müdürü Müfit Yavuz da Türkiye’de üretilen beyaz etin ve yumurtanın yakında Avrupa marketlerinde yerini alacağının müjdesini verdi..

.150 milyon adet kuluçka kapasitesine sahip YENİ TESİS..

150 milyon adet kuluçka kapasitesine sahip YENİ KULUÇKA tesislerinin açılışı ile ilgili konuşan HasTavuk Yönetim Kurulu Başkanı Müjdat Sezer’de; “HasTavuk’ta hiçbir şey tesadüf değildir. Yapılan her yatırımın, üretilen her ürünün arkasında yıllara dayanan Arge ve fizibilite çalışmaları yer almaktadır. Hayvan yetiştirmeden, civciv üretimine, cinsiyet ayrımından,  yeni doğan civcivlerin sevkiyat araçlarına kadar kullanılan makine-ekipman-teknolojinin her biri özel dizayn edilmiş, özel üretilmiştir.”açıklamasında bulundu

Hastavuk’tan Toplamda 280 milyonluk DEV yatırım..

HasTavuk’un;  Balıkesir’in Susurluk ilçesinde bulunan kesimhanesinin ardından Organize Sanayi Bölgesi’nde de yatırımı gerçekleştirilen bu yeni kuluçka tesisinin de devreye girmesiyle ilgili olarak konuşan HasTavuk Civciv Faaliyetlerinden Sorumlu Genel Müdürü Müfit Yavuz ise açılışta şunları söyledi: “İçinde bulunduğumuz bu binamız da en son kapasiteli, en yeni, en teknolojik kuluçka tesisidir. Beyaz et sektörünün ana temel taşlarından birisi de damızlık üretimidir. Civciv üretip bunu ana hammadde olarak sağlamak; işletmemizin temel unsurlarından birisidir. Bu tesisimiz de, 150 milyon adet kuluçka kapasitesine sahiptir…”

T ürkiye’nin beyaz et üreticisi devlerinden biri olan HasTavuk, pandemiye rağmen yatırımlarına devam ediyor. Balıkesir’in Susurluk ilçesinde bulunan kesimhanesinin ardından şimdi de Organize Sanayi Bölgesi’nde yeni bir tesis yatırımı gerçekleştirdi.

HasTavuk Yönetim Kurulu Başkanı Müjdat Sezer: ”HASTAVUK Devamlı İstihdam ve Yatırım Atağında..”

Müjdat SEZER:''Sevdiğim güzel bir söz var. 'Başarı, Ben’le Değil, Biz’le Olur; Çünkü Başarı Birçok Aklın ve Elin Ürünüdür.' Bana göre HasTavuk uzun yıllar çok yol kat etmiş başarılı bir şirkettir.''
Müjdat SEZER:”Sevdiğim güzel bir söz var. ‘Başarı, Ben’le Değil, Biz’le Olur; Çünkü Başarı Birçok Aklın ve Elin Ürünüdür.’ Bana göre HasTavuk uzun yıllar çok yol kat etmiş başarılı bir şirkettir.”

Yatırımı gerçekleştirilen yeni kuluçka tesislerinin  devreye girmesiyle ilgili olarak konuşan ve damızlık ile beyaz et olmak üzere iki faaliyet kolunda üretim gerçekleştirdiklerinin bilgisini veren HasTavuk Yönetim Kurulu Başkanı Müjdat Sezer, “Damızlık ürünlerimiz; etlik-damızlık yumurta, etlik-damızlık civciv ve yarka’dır. Beyaz et faaliyetlerimizde ise, bütün tavuk, tavuğun bölümleri, şarküteri ürünleri, pratik yemekler olmak üzere ürünlerimiz mevcuttur. Şu an Türkiye’de 3 idari noktada, 5 kuluçkahane, 3 yem fabrikası, 1 beyaz et üretim tesisi, 1 ileri işlem tesisi, damızlık ve yarka tesislerimiz ile 50’ye yakın noktada, 2100 çalışanımızla tavukçuluk sektörüne hizmet etmekteyiz” dedi.

20.000 m2 açık arazi üzerinde 8.000 m2 kapalı alanı olan bir tesis…

Müjdat Sezer Balıkesir Kuluçka Yatırımıyla ilgili konuşmasında; “Beyaz et üretiminde hem kendimizin hem de sektörün ihtiyacını karşılamak, kapasitemizi arttırarak yurtiçi ve yurtdışı pazarda daha etkin olup, ekonomiye ve istihdama katkı sağlamak amacıyla Mart 2020’de başladığımız Balıkesir Kuluçka yatırımımızı tamamladık. Burası 20.000 m2 açık arazi üzerinde 8.000 m2 kapalı alanı olan bir tesis. Teknolojik donanıma sahip tesiste kurulmuş gelişim ve çıkım makinalarıyla yıllık 167 milyon adet kuluçkalık yumurta basımı yaparak kapasitemizi ikiye katlayacağız” dedi.

Müjdat SEZER:''Şu an Türkiye’de 3 idari noktada, 5 kuluçkahane, 3 yem fabrikası, 1 beyaz et üretim tesisi, 1 ileri işlem tesisi, damızlık ve yarka tesislerimiz ile 50’ye yakın noktada, 2100 çalışanımızla tavukçuluk sektörüne hizmet etmekteyiz” dedi.
Müjdat SEZER:”Şu an Türkiye’de 3 idari noktada, 5 kuluçkahane, 3 yem fabrikası, 1 beyaz et üretim tesisi, 1 ileri işlem tesisi, damızlık ve yarka tesislerimiz ile 50’ye yakın noktada, 2100 çalışanımızla tavukçuluk sektörüne hizmet etmekteyiz” dedi.

Sezer;açılış konuşmasında ayrıca “HasTavuk’ta hiçbir şey tesadüf değildir. Yapılan her yatırımın, üretilen her ürünün arkasında yıllara dayanan Arge ve fizibilite çalışmaları yer almaktadır.

Makine-ekipman-teknolojinin her biri özel dizayn..

Hayvan yetiştirmeden, civciv üretimine, cinsiyet ayrımından,  yeni doğan civcivlerin sevkiyat araçlarına kadar kullanılan makine-ekipman-teknolojinin her biri özel dizayn edilmiş, özel üretilmiştir.

Biz işletme verimliliğini arttıracak yatırımlar yapan, vizyonlarını hayata geçiren,  üreterek- ürettirerek büyüme yaklaşımını benimseyen, ülkesi ve halkı için üretmeyi amaç edinen bir firma olduk hep.

 Sevdiğim güzel bir söz var. “Başarı, Ben’le Değil, Biz’le Olur; Çünkü Başarı Birçok Aklın ve Elin Ürünüdür.” Bana göre HasTavuk uzun yıllar çok yol kat etmiş başarılı bir şirkettir.

Bu başarının ardında birbirini tamamlayan, başarı için canla başla çalışan, kaliteli, yetkin ve sorumluluklarını bilen güzel insanlar var.

HasTavuk’un bugün geldiği nokta, bu güzel insanların başarısıdır. Bu yüzden başarı yolculuğumuzda kader ortaklığı yaptığımız çalışanlarımıza, üreticilerimize ve tüm halkımıza teşekkür ederiz.

Açılışımızın Türk tarihinin en şanlı zaferlerinden biri olan 18 Mart Çanakkale Zaferinin Yıldönümüne denk gelmesi de ayrı bir gurur ve onur bizim için. Milli birlik ve beraberlik içinde, zaferlerle dolu başarılar bu ulusun hakkıdır” diyerek sözlerini tamamladı.

Avrupa ve Dünyaya Türk Beyaz Eti Damga Vuracak..ÇANAKKALE ZAFERİ DE KUTLANDI..

Başta sektör medyasının önde gelen yayınları olmak üzere ülkenin önde gelen tüm basın kuruluşlarının temsilcileri de Hastavuk'un yeni kuluçka tesisleri açılışında yer aldılar..
Başta sektör medyasının önde gelen yayınları olmak üzere ülkenin önde gelen tüm basın kuruluşlarının temsilcileri de Hastavuk’un yeni kuluçka tesisleri açılışında yer aldılar..

Açılışa katılan ülkenin önde gelen basın kuruluşlarının temsilcilerine bilgiler de verilen tesisin tanıtım ziyaretinde 18 Mart Çanakkale Zaferi dolayısı ile İstiklal Marşı da okundu ve şehitlerimiz anısına saygı duruşunda bulunuldu.

Ardından pandemi koşullarına uygun olarak yapılan açılış töreninde konuşan HasTavuk Civciv Faaliyetlerinden Sorumlu Genel Müdür Müfit Yavuz Türkiye’de üretilen beyaz etin ve yumurtanın yakında Avrupa marketlerinde yerini alacağının müjdesini verdi.

HASTAVUK İSTİHDAM İÇİN, YATIRIMDA ÖNCÜ..

HasTavuk Genel Müdürü Şahin Aydemir ise yaptığı konuşmada HasTavuk’un yeni heyecanlar ve yeni yatırımlara her an hazır olması gerektiğine vurgu yaparken “En karanlık  gecede bile bir güneş doğar, bizlerde güneş doğduğunda koşmaya hazır bir şirketiz” diye konuştu.

Hastavuk'un Kuluçkalar Koordinatörü Özgün Yılmaz yapılan üretim hakkında ülkenin önde gelen basın kuruluşlarının temsilcilerine bilgiler verdi.
Hastavuk’un Kuluçkalar Koordinatörü Özgün Yılmaz yapılan üretim hakkında ülkenin önde gelen basın kuruluşlarının temsilcilerine bilgiler verdi.

Yeni yatırımlardan bahseden Genel Müdür Şahin Aydemir,  137 milyon TL’lik yeni yatırımlar gerçekleştirdiklerini ve Balıkesir Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan kuluçka tesisinin yanında 3 farklı yatırımlarının da faaliyete geçtiğini sözlerinde ifade etti..

1972 yılında iki arkadaş olan Sedat Sırrı Sezer ve İsmail Hakkı Yılmaz tarafından kurulan ve yetenekli ve özverili yönetim kadrosuyla bugünlere gelen Has Tavuk, Japonya’dan Irak’a kadar dünyanın birçok ülkesine tavuk ihracatı yapıyor.
1972 yılında iki arkadaş olan Sedat Sırrı Sezer ve İsmail Hakkı Yılmaz tarafından kurulan ve yetenekli ve özverili yönetim kadrosuyla bugünlere gelen Has Tavuk, Japonya’dan Irak’a kadar dünyanın birçok ülkesine tavuk ihracatı yapıyor.

Yeni yatırımlar için de arazilerinin alındığını söyleyen Aydemir, Balıkesir bölgesinde 2020 ve 2021 yılı için 280 milyon TL’lik yatırıma imza attıklarını vurguladı.

Pandemi de esnek çalışma modelini geliştirdik ..

Şahin Aydemir  konuşmasında pandemi tedbirleri süreci konusunda diğer firmalara nazaran daha avantajlı olduklarını, çünkü HasTavuk olarak Türkiye’den Japonya’ya ihracat yapan tek firma oldukları için, Japonya’ya ocak ayında gittiklerini ve pandeminin etkilerini görerek onların aldıkları tedbirleri de kendi firmaları için de uyguladıklarını sözlerinde ifade etti..

Avrupa ve Dünyaya Türk Beyaz Eti Damga Vuracak..

Koronavirüs tedbirleri için HasTavuk’un Genel Müdürü Şahin Aydemir ayrıca, “Bizler daha şubat ayında esnek çalışma modelini geliştirdik. 180 kişiye istihdam yarattık pandemi açıklaması yapılmadan önce biz pandemiye hazırdık.” dedi.

Yavuz: "Japonya'ya ihracat gerçekleştirmekteyiz, 36 ayrı ülkeye de ihracat gerçekleştirmekteyiz.''
Yavuz: “Japonya’ya ihracat gerçekleştirmekteyiz, 36 ayrı ülkeye de ihracat gerçekleştirmekteyiz.”

Organizasyonda Genel Müdür Müfit Yavuz HasTavuk  ise açılışta yatırımlarından bahsetti. HasTavuk’un uluslararası başarılara imza attığını vurgulayan Yavuz bununla yetinmeyip yurtdışına yatırımlar yaptıklarını ve orada da açılış yapacaklarını vurguladı.

36 ayrı ülkeye de ihracat…

Müfit Yavuz “ihracat hacmi yüksek olan işletmelerden biriyiz, Avrupa Birliği ülkelere de açılmayı hedefliyoruz” dedi. HasTavuk’un uluslararası bir işletme olduğunu belirten Yavuz “Japonya’ya ihracat gerçekleştirmekteyiz, 36 ayrı ülkeye de ihracat gerçekleştirmekteyiz.

Hastavuk'un Kuluçkalar Koordinatörü Özgün Yılmaz; yapılan üretim hakkında ülkenin önde gelen basın kuruluşlarının temsilcilerine bilgilendirmelerde bulunarak sorularını cevapladı..
Hastavuk’un Kuluçkalar Koordinatörü Özgün Yılmaz; yapılan üretim hakkında ülkenin önde gelen basın kuruluşlarının temsilcilerine bilgilendirmelerde bulunarak sorularını cevapladı..

Orta Doğu’dan Japonya’ya, Afrika Pazarından Rusya’ya kadar her ülkede  ürünlerimiz var” diyen Yavuz: “Türk yumurtasını, etini market raflarında göreceksiniz. Orta Doğu’ya zaten hakimiz, dünyanın 3. büyük sektörlerinden biriyiz. Dünyanın bütün ülkelerine ihracat yapacağız.”şeklinde sözlerine devam etti.

Korona virüse karşı ciddi bir mücadele içinde yer aldık…

Beyaz et ve yumurta gibi sektörlerin lokomotif sektörler olduğunu da söyleyen Yavuz, “Tüm sanayiciler için bu yıl zor geçti. Ülkemiz açısından, gerekli önlemleri çoğu ülkelerden daha alarak bir tedbir aldı. Korona virüse karşı ciddi bir mücadele içinde yer aldık. Tüm dünyanın ihtiyacı olan protein kaynağının başında gelen beyaz et sektörü ve kanatlı sektörü. Türkiye kendine yetebilir olmanın haricinde, dış ticaret fazlası veren bir sektörün içindeyiz.

18 Mart Çanakkale Zaferi’ni de kutladığımız bu günde, 1915’de bize devredilen bayrağı biz daha yukarı çıkartmak için çabalayacağız. O gün dedelerimiz süngülerle o savaşı yaptı, biz tesislerle yapıyoruz. İnşallah daha iyilerini başaracağız” dedi.

Avrupa ve Dünyaya Türk Beyaz Eti Damga Vuracak..

Sektör medyası ve diğer basın kuruluşlarının temsilcilerinden yoğun ilgi..

HasTavuk’un, Balıkesir Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan kuluçka tesis yatırımının hizmete girmesi konusunda yatırımın başından bitimine kadarki tüm süreçlerinde birebir içinde olup takip eden HasTavuk’un Kuluçkalar Koordinatörü Özgün Yılmaz ise; yapılan üretim hakkında ülkenin önde gelen basın kuruluşlarının temsilcilerine açıklayıcı bilgiler de bulundu..

Avrupa ve Dünyaya Türk Beyaz Eti Damga Vuracak..

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz