Avrupa’nın En Büyüğü Olacak!

0
13

Avrupa’nın En Büyüğü Olacak!

 

Koronavirüs pandemisine rağmen 40 milyon dolarlık yatırım planı açıklayan HasTavuk, kendi bünyesinde kurulacak yeni şirketler ile yem ve depolama alanında da hizmet verecek

 

“Balıkesir’de Avrupa’nın en büyük kuluçkahane yatırımı devam ediyor” diyen HasTavuk Genel Müdürü Müfit Yavuz, Bursa’da 50 bin tonluk tahıl depolama tesisi kurmaya hazırlandıklarını, organik yem üretip, doğal damızlık ve doğal ileri üretim tesisleriyle Türkiye’de olmayan yeni doğal ürünleri pazara sunacaklarını belirtti.

Avrupa’nın En Büyüğü Olacak!

Koronavirüse rağmen yatırım palanlarını ertelemediklerini belirten HasTavuk Damızlık ve Civciv üretimlerinden Sorumlu Genel Müdür Müfit Yavuz, “Ülkemizin potansiyeli çok güçlü. Bizde çok ciddi çalışmalar yaptık. Bu yıl yaklaşık 40 milyon dolarlık bir yatırım planımız vardı. Bu yatırım planlarımızdan vazgeçmedik. Şuanda fiilen devam ediyoruz. Balıkesir’de kuluçka yatırımımız devam ediyor.

Avrupa’nın En Büyüğü Olacak!Burası Avrupa’nın en  büyüğü olacak. Yine Susurluk’ta doğal yem üretimi için çalışmalarımızı başlattık. Hem yurtiçi hem yurtdışı pazarlara mal sunacak ve tamamen doğal yem üreten büyükbaş, küçükbaş  ve kanatlı için yem satan bir işletmeyi bünyemize katıyor olacağız.

Avrupa’nın En Büyüğü Olacak!

Ayrıca hammadde çağımızdaki en önemli unsurlardan biri olmaya başladı. Pandemi ile beraber ülkelerin kendi tarım ürünlerini desteklemesi ve kendi tarım ürünlerini genişletmesi konusu var. Bizde bu dahilde bir şirket kurduk orada da ülkemizde üretilen tahılları depolayıp yurtiçi ve yurtdışına sunabilecek bir depo sistemine geçiyoruz. Bununla beraber şuanda Türkiye’de olmayan, dünyada çok revaçta olan yeni ırklarla ilgili projelerimiz olacak.

Avrupa’nın En Büyüğü Olacak!

Müfit Yavuz; “Bu kadar kriz varken yatırım yapmak doğru mudur? düşüncesine kapılmadan attığımız adımları kontrol ederek istihdama, üretmeye, ihraç etmeye devam ediyoruz. Hedeflerimize sağlam adımlarla ilerliyoruz”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz