Bakan Nebati, et ve süt üreticilerinin maliyetlerinin azaltılmasını söyledi.

0
4182

Komite Toplandı! Bakan Nebati Açıkladı..

Gıda ve Tarımsal Ürün Piyasaları İzleme ve Değerlendirme Komitesi toplantısında Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, et ve süt üreticilerinin maliyetlerinin azaltılmasını söyledi.

Bakan Nebati, et ve süt üreticilerinin maliyetlerinin azaltılmasını söyledi.

Değerlendirme Komitesi toplantısında Hazine ve Maliye Bakanı Nebati, et ve süt üreticileri için önemli mesajlar verdi. Ancak üretici beklediğini ne duyabildi nede alabildi. Gıda ve Tarımsal Ürün Piyasaları İzleme ve Değerlendirme Komitesi toplantısına ilişkin açıklamada bulunan Nebati “ Et ve Süt üreticilerimizin maliyetlerinin azaltılmasını teminen Toprak Mahsulleri Ofisi tarafından uygun fiyatlı Arpa ve Mısır satışının tekrar başlaması kararlaştırılmış ve alınabilecek ilave tedbirler değerlendirilmiş.” cümlesini kullandı.

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’nin açıklamaları şöyle;

Gıda ve Tarımsal Ürün Piyasaları İzleme ve Değerlendirme Komitesi toplantımızı Tarım ve Orman Bakanımız Vahit Kirişci, Ticaret Bakanımız Mehmet Muş ve komite üyelerinin katılımlarıyla gerçekleştirdik.

Toplantı kapsamında, et ve süt üreticilerimizin maliyetlerinin azaltılmasını teminen Toprak Mahsulleri Ofisi tarafından uygun fiyatlı arpa ve mısır satışının tekrar başlaması kararlaştırılmış ve alınabilecek ilave tedbirler değerlendirilmiştir.Bakan Nebati, et ve süt üreticilerinin maliyetlerinin azaltılmasını söyledi.

 

Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın açıklaması;

Gıda ve Tarımsal Ürün Piyasaları İzleme ve Değerlendirme Komitesi Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’nin ev sahipliğinde;

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, Ticaret Bakanı Mehmet Muş, Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanı İbrahim Şenel ve Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu’nun katılımıyla toplanmıştır.

Toplantıda, Komitenin aldığı önceki kararlarda ise gelinen aşama değerlendirilmiş ve yapılan çalışmalar hakkında Komite bilgilendirilmiştir.

Çiğ süt ve kırmızı et başta olmak üzere gıda ve tarım ürünlerinin yurt içi ve yurt dışı arz ve fiyatlarına ilişkin son dönemdeki gelişmeler analiz edilmiştir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz