Bakan Pakdemirli’den, EskiTarım Bakanı Musa Demirci’ye Başsağlığı.!

0
68

Refehyol Hükümeti’nin Tarım Bakanı Musa Demirci, Hakkın rahmetine kavuştu. Hastanede bir süredir tedavi gören Demirci,vefat etti. Demirci’nin cenazesi, 16 Mayıs’ta Sivas ili Ulu Camii’nde kılınacak öğle namazının ardından Yukarı Tekke Mezarlığında toprağa verildi. Pakdemirli, taziye mesajı yayınlayarak, yakınlarına başsağlığı dileğinde bulundu.

Refehyol Hükümeti’nin Tarım Bakanı Musa Demirci, Hakkın rahmetine kavuştu. Hastanede bir süredir tedavi gören Demirci, bugün vefat etti. Demirci’nin cenazesi, 16 Mayıs’ta Sivas ili Ulu Camii’nde kılınacak öğle namazının ardından Yukarı Tekke Mezarlığında toprağa verildi..

Bakan Pakdemirli'den, EskiTarım Bakanı Musa Demirci'ye Başsağlığı.!

PAKDEMİRLİ TAZİYE MESAJI YAYINLADI

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Demirci’nin vefatı üzerine bir taziye mesajı yayınlayarak, “Tarım ve Köyişleri Bakanı olarak ülkemize hizmetlerde bulunan Sn. Musa Demirci’ye Allâh’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyorum.” dedi.

Ankara’da tedavi gördüğü hastanede 78 yaşında hayatını kaybeden eski bakanlardan Musa Demirci, memleketi Sivas’ta son yolculuğuna uğurlandı.

Beyin kanaması nedeniyle bir süredir tedavi gördüğü Ankara’da dün vefat eden Demirci’nin cenazesi kara yolu ile Sivas’a getirildi.

Yukarı Tekke Mezarlığı’nda düzenlenen törenin ardından Demirci’nin cenazesi aile mezarlığında toprağa verildi.

Koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında maske taktılar..

Cenaze törenine Musa Demirci’nin ailesinin yanı sıra Sivas Valisi Salih Ayhan, AK Parti Sivas Milletvekili İsmet Yılmaz, CHP Sivas Milletvekili Ulaş Karasu, Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, İl Emniyet Müdürü Kenan Aydoğan, İl Jandarma Komutanı Albay İdris Tataroğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Hasan Uğurlu ve vatandaşlar katıldı.

Cenaze törenine katılanların yen tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında maske taktıkları ve sosyal mesafe kuralına uydukları görüldü.

Tarım ve Köy İşleri Bakanı olarak görev yapan 19, 20, 21’inci Dönem Sivas Milletvekili Musa Demirci, beyin kanaması nedeniyle bir süredir Ankara’da tedavi gördüğü hastanede dün yaşamını yitirmişti.

1942 yılında Sivas’ta doğan Musa Demirci, Erzurum Atatürk Üniversitesi Ziraat Fakültesi’nden mezun oldu. Sivas Teknik Ziraat Müdürlüğü teknik elemanı ve başmühendisliği, Kahramanmaraş ve Erzurum teknik ziraat müdürlüğü, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ziraat işleri genel müdürlüğü ve genel müdür başyardımcılığı, Tarım Orman ve Köyişleri Bakanlığı Aydın il müdürlüğü görevlerinde bulunmuştu.

KAYNAK:.kayseritelgraf.com

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz