Bakan Yumaklı, yeni bakan yardımcılarına başarılar diledi

0
4438

Bakan Yumaklı, yeni bakan yardımcılarına başarılar diledi..

   
Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, Tarım ve Orman Bakan Yardımcılığı görevine getirilen Ahmet Bağcı ve Ahmet Gümen ile yeniden atanan Ebubekir Gizligider ve Veysel Tiryaki’ye başarılar diledi….

Bakan Yumaklı, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Sayın Cumhurbaşkanımızın tensipleriyle Bakanlığımıza Bakan Yardımcısı olarak atanan Ahmet Bağcı ve Ahmet Gümen ile yeniden atanan Ebubekir Gizligider ve Veysel Tiryaki’ye muvaffakiyetler diliyorum. Diğer Bakanlıklara atanan Bakan Yardımcılarını da ayrıca tebrik ediyorum.” ifadelerini kullandı.

1- Prof. Dr. Ahmet Gümen Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı oldu..

Bursa Uludağ Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Ahmet Gümen Tarım ve Orman Bakanlığı’na Bakan Yardımcısı olarak atandı.

Veteriner Hekim Prof. Dr. Ahmet Gümen,Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı’nın yardımcılarından oldu.
Veteriner Hekim Prof. Dr. Ahmet Gümen,Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı’nın yardımcılarından oldu.

21.06.2023 tarihinde Resmi Gazetede yayınlanan, Tarım ve Orman Bakanlığı Bakan Yardımcısı olarak atanan bir diğer bakan yardımsısı ise, Veteriner Hekim Prof. Dr. Ahmet Gümen oldu.

1972 yılında Burdur’da doğan Gümen, Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi, 1994 (Mezuniyet)University of Wisconsin-Madison (USA), 2003 (Doktora) Uludağ Üniversitesi Veteriner Fakültesi, 2006 (Doç.Dr.) Uludağ Üniversitesi Veteriner Fakültesi, 2012 (Prof.Dr.) okullarını bitirdi.

UZMANLIK ALANLARI: Ovaryum kistleri, folliküler dinamik, sinkronizasyon protokolleri

2- Ahmet Bağcı, Tarım ve Orman Bakanlığı Bakan Yardımcısı oldu.

Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanı Atama Kararı ile Ahmet Bağcı, Tarım ve Orman Bakanlığı Bakan Yardımcısı oldu.

Ahmet Bağcı, 1981 yılında Afyon’un Bolvadin ilçesinde doğmuştur. 2004 yılında Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümünü bitirmiştir.

Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde 2011 yılında “Ekonomik İstikrarın Sağlanmasında Mali Kural: Brezilya ve Türkiye Ekonomisi Analizi” adlı tez ile yüksek lisans ve 2017 yılında “Tasarruf, Finansal Gelişmişlik ve Büyüme İlişkisi: Türkiye Ekonomisi Örneği” adlı tez ile doktora derecesini almıştır.

Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, Tarım ve Orman Bakan Yardımcılığı görevine getirilen Ahmet Bağcı
Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, Tarım ve Orman Bakan Yardımcılığı görevine getirilen Ahmet Bağcı

2004-2007 yılları arasında Kültür ve Turizm Bakanlığında Uzman Yardımcısı, 2007-2008 yılları arasında Maliye Bakanlığı Mali Suçları Araştırma Uzman Yardımcısı olarak görevlerinde bulunmuştur.

2008 yılında Sayıştay’da Meslek Mensubu olarak görev almıştır.

Ankara Üniversitesi Avrupa Toplulukları Uygulama ve Araştırma Merkezinde Avrupa Birliği Temel ve Uzmanlık Eğitimini tamamladı. 2013-2014 yıllarında Gençlik ve Spor Bakanlığında Danışman olarak görev yapmıştır.

2014-2017 yıllarında Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreterliğinde çeşitli kademelerde görev yapan Bağcı, 03.01.2018 tarihinde Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği Yönetim Kurulu Kararı ile Genel Müdür Yardımcılığı görevine atanmıştır.

3- TARIM VE ORMAN BAKANLIĞI BAKAN YARDIMCISI Ebubekir Gizligider kimdir ?

Ebubekir Gizligider 7 Nisan 2022 Cumhurbaşkanlığı Kararıyla Tarım ve Orman Bakan Yardımcılığı görevine atandı..
Ebubekir Gizligider 7 Nisan 2022 Cumhurbaşkanlığı Kararıyla Tarım ve Orman Bakan Yardımcılığı görevine atandı..

1979 yılında Nevşehir’de doğdu.

Gazi Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdi.

AK Parti Gençlik Kolları Nevşehir İl Başkanlığı ve İl Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı.

Nevşehir Barosuna kayıtlı serbest avukat olarak çalıştı.

24. ve 26. Dönem Nevşehir Milletvekili olarak görev yaptı.

Milletvekilliği görevi esnasında Anayasa Komisyonu, Türkiye-Avrupa Birliği Uyum Komisyonu ve Türkiye-AB Karma Parlamento Komisyonu Üyesi oldu.

Ayrıca Plan ve Bütçe Komisyonu Üyeliği, NATOPA Üyeliği, Parlamentolararası Birlik Türk Grubu Üyeliği ile Bangladeş Dostluk Grubu Başkanlığı görevlerini de yürütmüştür.

AK Parti Genel Merkez Sivil Toplum Halkla İlişkilerden Sorumlu Başkan Yardımcılığı ve Genel Merkez Teşkilat Başkanlığı Akdeniz Bölge Koordinatörlüğü yapmıştır.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Hukuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü görevini yürütmekteyken 7 Nisan 2022 Cumhurbaşkanlığı Kararıyla Tarım ve Orman Bakan Yardımcılığı görevine atanmıştır.

4- TARIM VE ORMAN BAKANLIĞI BAKAN YARDIMCISI Veysel Tiryaki kimdir ?

1965 yılında Bolu Dörtdivan’da doğdu.

1988 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünden mezun oldu. 1992 yılında Yerel Yönetimler ve mesleki incelemelerde bulunmak üzere 6 ay İngiltere’de kaldı. 1998 yılında, TODAİE’deki yüksek lisans eğitimini tamamladı. 2011 yılında İstanbul Üniversitesi Kamu Yönetimi Ana Bilim Dalı’nda master programını, ardından Ankara Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü’nde Doktorasını tamamladı.

Bakan Yumaklı, yeni bakan yardımcılarına başarılar diledi

Maliye Bakanlığı’nda kısa süre çalıştıktan sonra, 1990 yılında kaymakamlık sınavını kazanarak, kaymakam ve vali yardımcısı olarak 14 yıl boyunca farklı il ve ilçelerde görev yaptı. 2003 yılında, İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Genel Müdürlüğü’nde Daire Başkanlığı görevine atandı.

29 Mart 2004 yerel seçimlerinde Altındağ Belediye Başkanı seçildi. 2004-2019 yılları arasında üç dönem Altındağ Belediye Başkanı olarak görev yaptı.

2020-2022 yılları arasında Hacettepe Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesi (Hacettepe Teknokent) Genel Müdürü olarak çalıştı.

7 Nisan 2022 Cumhurbaşkanlığı Kararıyla Tarım ve Orman Bakan Yardımcılığı görevine atandı. İyi derecede İngilizce bilen Veysel Tiryaki, evli, üç çocuk babasıdır.

 

 

 

 

 

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz