Furkan Naci Kaplan BESD-BİR Dernek Başkanlığı’na Seçildi..

0
135

 

BESD-BİR Dernek Başkanlığı’na As Ofis A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı  Furkan Naci Kaplan seçildi.

şkanlığını yaklaşık 9 yıldır başarı ve büyük özveri ile devam ettiren Beypi A.Ş. Genel Müdürü Dr. Sait Koca yaptığı açıklamada dernek başkanlığını sağlık sorunları nedeniyle bıraktığını açıkladı..
Beyaz Et Sanayicileri ve Damızlıkçıları Birliği Derneği (BESD-BİR) Yönetim Kurulu başkanlığını yaklaşık 9 yıldır başarı ve büyük özveri ile devam ettiren Beypi A.Ş. Genel Müdürü Dr. Sait Koca yaptığı açıklamada dernek başkanlığını sağlık sorunları nedeniyle bıraktığını açıkladı..

Türkiye’de kanatlı eti sektörünü en üst düzeyde temsil eden Beyaz Et Sanayicileri ve Damızlıkçıları Birliği Derneği (BESD-BİR) Yönetim Kurulu başkanlığını yaklaşık 9 yıldır başarı ve büyük özveri ile devam ettiren Beypi A.Ş. Genel Müdürü Dr. Sait Koca yaptığı açıklamada dernek başkanlığını sağlık sorunları nedeniyle bıraktığını, yönetim kurulu üyeliğini devam ettireceğini  geçtiğimiz günlerde açıklamış ve bu habere sitemizde de yer vermiştik.

Sait KOCA yaptığı yazılı açıklamada istifasını şu şekilde duyurmuştu : “ Türkiye’de kanatlı eti sektörü yaklaşık 3 milyon kişiyi istihdam eden yapısıyla ekonomiye ciddi katkı sağlamaktadır. Ancak böylesine büyük sektörün de tabiatıyla ciddi ve sürekli çözüm bekleyen problemleri olmaktadır.  Son dönemlerde profesyonel hayatımdaki işlerimin yoğunluğu ve gelişen sağlık sorunları nedeni ile dernek başkanlığından istifa etmemin doğru olacağına karar verdim. Ancak Yönetim Kurulu üyelik görevim devam etmektedir. Şimdiden gerek şahsımın aldığı kararın gerekse birliğimizin bundan sonraki yapacağı çalışmaları için hayırlı olmasını temenni ederim. Saygılarımla”

 

Beyaz Et Sanayicileri ve Damızlıkçıları Birliği Derneği’nin (BESD-BİR) 5 Kasım 2020 tarihinde gerçekleştirdiği Yönetim Kurulu toplantısı ardından Birliğin yeni Yönetim Kurulu Başkanı, As Ofis A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve BESD-BİR Yönetim Kurulu üyesi Naci Kaplan oldu.

BESD-BİR Dernek Başkanlığı’na As Ofis A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı  Furkan Naci Kaplan seçildi.
BESD-BİR Dernek Başkanlığı’na As Ofis A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı  Furkan Naci Kaplan seçildi.

Dernek sitesinden yapılan son açıklamada ”Türkiye’de kanatlı eti sektörünü en üst düzeyde temsil eden Beyaz Et Sanayicileri ve Damızlıkçıları Birliği Derneği (BESD-BİR) Yönetim Kurulu, başkanlığını yaklaşık 9 yıldır başarı ve büyük özveri ile devam ettiren Beypi A.Ş. Genel Müdürü Dr. Sait Koca’nın sağlık sorunları nedeni ile istifasının ardından toplandı.

Gerçekleştirilen toplantıda Yönetim Kurulu tarafından kabulünü takiben, As Ofis A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve BESD-BİR Yönetim Kurulu üyesi Naci Kaplan, BESD-BİR Yönetim Kurulu Başkanı olarak görevlendirilmiştir. Yönetim Kurulu’nda Süleyman Öztürk Başkan Yardımcılığı ve Faik Üçer de Sayman üyeliğe devam edecektir. Yönetim Kurulu’nun diğer  iki üyesi Dr. Sait Koca ve Onur Özkul da görevlerini sürdüreceklerdir.

Beyaz Et Sanayicileri ve Damızlıkçıları Birliği Derneği’nin 2021 yılı Ocak ayında yapacağı 19. Olağan Genel Kurulu’na kadar Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı sürdürecek Naci Kaplan yeni görevi ile ilgili: ‘Kanatlı eti sektörünü 27 yıldır hiç aksatmadan temsil eden ve bugüne kadar sektör için birçok katma değer sağlayan Birliğimiz için çalışmaktan dolayı memnuniyet duyuyorum. Bugüne kadar yönetim kurulu üyeliğimle var olduğum kuruluşun içerisinde bugün kurul başkanlığı yapacak olmam benim için heyecan verici. Yönetim Kurulumuz, üyelerimiz ve paydaşlarımızın destekleri ile sektörümüzü daha iyi seviyelere getirmek için çalışmaya devam edeceğiz.’ dedi.” şeklindeki ifadelerine de yer verildi.

Türk tavukçuluk sektörüne BESD-BİR yönetimi boyunca yaptığı katkılardan ve sektörün gelişimine olan hizmetlerinden dolayı Dr. Sait Koca’ya bizlerde sektör medyası olarak Animal Dergisi, Veteriner Dergisi ve www.hayvancilikhaber.com haber portalı olarak sektör adına teşekkür ederken, başkanlık görevini sürdürecek olan yeni başkan Furkan Naci Kaplan’a başarılar dileriz.

Bilindiği gibi yeni BESDBİR  Başkanlığı’na  seçilen Furkan Naci Kaplan Aspiliç ortaklarından olup, Yönetim Kurulu Üyeliği de yapmaktadır..

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz