Beyaz et devi KESKİNOĞLU artık MATLI’nın..

0
4499
TÜRKİYE'NİN PROTEİN MERKEZİ OLMAYI HEDEFLEYEN MATLI HOLDİNG, YÖRSAN'IN ARDINDAN BEYAZ ET SEKTÖRÜNÜN ÖNDE GELEN FİRMALARINDAN KESKİNOĞLU TAVUKÇULUĞU'DA BÜNYESİNE KATTI. (İHA/BURSA-İHA)
Atılan imzalarla Matlı grubu KESKİNOĞLU’nun da sahibi..

Beyaz Et Devini Bursalı Firma Satın Aldı!

 Keskinoğlu Tavukçuluk hisselerinin yüzde 99,4’ü Matlı grubu tarafından satın alındı. Böylece 03 Şubat 2023 tarihinde başlayan ihale süreci  geçtiğimiz günlerde (04 Nisan 2023 tarihinde ) sonuçlandı..

Matlı Holding,  Yörsan’ın ardından beyaz et sektörünün önde gelen firmalarından Keskinoğlu Tavukçuluğu da bünyesine katarak Türkiye’nin protein merkezi olma hedefine bir adım daha atmış oldu03 Şubat 2023 tarihinde başlayan ihale süreci 04 Nisan 2023 tarihinde sonuçlanan ve karşılıklı atılan imzalarla Keskinoğlu Tavukçuluk hisselerinin yüzde 99,4’ünün Matlı grubu geçtiği süreç tamamlandı.. Türkiye’nin protein ihtiyacını karşılayan gıda grubu olma hedefiyle yumurtadan sonra süt ve süt ürünleri sektörüne de güçlü bir giriş yapan Matlı, Akhisar’ın dünyaya açılan en büyük markalarından biri olan Keskinoğlu Tavukçuluk firmasını da bünyesine katmasıyla birlikte beyaz et sektörüne de adım attı.

KESKİNOĞLU, toplamda 104 adet kümeste üretim faaliyetlerini sürdürüyor.

Keskinoğlu,Türkiye’nin ilk ve tek tam entegre tavukçuluk kuruluşu olan olarak 10 farklı lokasyonda toplamda 104 adet kümeste üretim faaliyetlerini sürdürüyor. Akhisar’daki Avrupa standartları sertifikalı 3 farklı tam entegre yumurta işleme tesisinde günlük 3 milyon adedin üzerinde yumurta ve 400 bin adet piliç eti işleme kapasitesi ile 2 yüze yakın ürün çeşidine sahip Keskinoğlu, ileri işlem tesisinde yılda 30 bin ton üretim yapıyor.

Keskinoğlu,yılda 95 milyon adet etlik piliç üretiyor, 2,5 milyon adet yarka yetiştiriyor. Tesiste ayrıca, pastörize olarak tam otomatik makinelerde işlenen yumurtaları isteğe göre ak, sarı ve bütün olmak üzere piyasaya sunuyor. Keskinoğlu’nun butik alt markası olarak 2005 yılında üretilmeye başlanan Ravika zeytinyağı, günlük 30 ton kapasiteyle üretim yapıyor.

TÜRKİYE’NİN PROTEİN MERKEZİ OLMAYI HEDEFLEYEN MATLI HOLDİNG, YÖRSAN’IN ARDINDAN BEYAZ ET SEKTÖRÜNÜN ÖNDE GELEN FİRMALARINDAN KESKİNOĞLU TAVUKÇULUĞU’DA BÜNYESİNE KATTI.
TÜRKİYE’NİN PROTEİN MERKEZİ OLMAYI HEDEFLEYEN MATLI HOLDİNG, YÖRSAN’IN ARDINDAN BEYAZ ET SEKTÖRÜNÜN ÖNDE GELEN FİRMALARINDAN KESKİNOĞLU TAVUKÇULUĞU’DA BÜNYESİNE KATTI.

Matlı grup ise bakıldığında; 19 şirketi, 16 markası, 1 Ar-Ge Merkezi, 10 binden fazla tedarikçisi, 6 bini aşkın çalışanı ve 81 ilde 1000’e yakın bayisiyle Ülke genelinde 7 bölgede faaliyetlerini sürdürüyor. Yem üretiminde Türkiye’de birinci sırada olan Matlı, 2010 yılından beri perakende sektöründe yer alıyor. Yumurta, süt ve süt ürünleri üretiminde Türkiye’nin ilk 5 üreticisinden biri olan Matlı’nın hedefi; besin değeri yüksek ürünleriyle protein ihtiyacının karşılanmasında tüketicilerin birinci tercihi olmak.

Keskinoğlu’nun gruba katılması ile hedefine daha çok yaklaşan Matlı, bu yatırımla hem bölge ekonomisine hem de daha büyük çerçeveden baktığımızda ülke ekonomisine katkı sağlamayı hedefliyor.

MATLI’nın, 53 yıllık bilinçli hayvancılık, besleme uzmanlığı ve tarım deneyimi var.

Yeni yatırımı ile alternatif iş modelleri ile beraber Türkiye’nin tarımdaki geleceğini yeni yatırımlarıyla daha ileri seviyelere taşımayı hedefleyen Matlı, 53 yıllık bilinçli hayvancılık, besleme uzmanlığı ve tarım deneyimiyle, birebir faaliyette bulunduğu en geniş tedarik zinciri yönetimine sahip yapısıyla sektöre en fazla katma değer sağlayan firma olmayı hedefliyor. Yeni yatırımı ile alternatif iş modelleri oluşturmayı da amaçlıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz