Ana Sayfa Manşet Beyaz et sektöründe Erpiliç, Gedik Piliç ve Şenpiliç müşteri memnuniyeti sıralamasında

Beyaz et sektöründe Erpiliç, Gedik Piliç ve Şenpiliç müşteri memnuniyeti sıralamasında

0
161

ARAŞTIRMA

Türkiye İtibar Akademisi’ne göre,

Erpiliç, Gedik Piliç ve Şenpiliç Önde..

Türkiye İtibar Akademisi tarafından bu yıl ikincisi açıklanan Müşteri Memnuniyeti Endeksi’nin sonuçları belli oldu.Beyaz et sektöründe  Erpiliç ve Gedik Piliç ve Şen Piliç zirveyi paylaştı.


Müşterinin aldığı hizmetlerden memnun kalma düzeyi olarak tanımlanan müşteri memnuniyeti hakkında ikinci kez Türkiye İtibar Akademisi tarafından gerçekleştirilen Müşteri Memnuniyeti Endeksi’nde bu yıl farklı sektörlerden birçok marka yer aldı.

Türkiye İtibar Akademisi Başkanı Ertan Acar: Ülkelerin itibarını markalar belirler ​
Türkiye İtibar Akademisi Başkanı Ertan Acar: Ülkelerin itibarını markalar belirler ​
 Beyaz et sektöründe Sakarya'nın firması Şen Piliç,  Bolu merkezli firma Erpiliç ve Uşak merkezli firma olarak Gedik Piliç'in zirveyi paylaştığı görüldü..
Beyaz et sektöründe Sakarya’nın firması Şen Piliç,  Bolu merkezli firma Erpiliç ve Uşak merkezli firma olarak Gedik Piliç’in zirveyi paylaştığı görüldü..

Türkiye İtibar Akademisi Başkanı Ertan Acar, “Müşteri memnuniyeti, markalar için hayati önem taşır. Çünkü markalar müşterilerini memnun ederlerse sadık bir müşteriye sahip olur. Bu sayede rekabet ortamında işletme büyük bir başarı elde etmiş olur. İşletmeleri, sürekli yeniliğe ve üretime sürükleyen itici güç, müşterinin tüketimdeki sadakati ve devamlılığıdır. Bu sürekliliğin sağlanması ancak müşteri memnuniyeti ile mümkün olabilir. Şirketlerin yüzde 88’i, stratejilerini belirlerken müşteri memnuniyetini temel olarak ele alır. Biz de pazarlamadaki bu gerçeklerden yola çıkarak müşteri memnuniyeti endeksini bu yıl tekrar açıkladık” dedi.

Türkiye’nin “En büyük ilk 100 sanayi kuruluşu” içinde 76. sırada yer alan Şenpiliç, 3 bin 700’den fazla çalışanı, 425 bin tonluk piliç eti kapasitesi ve 3 milyar TL’ye yakın cirosuyla ‘Türkiye’nin en büyük’ entegre piliç eti üreticisi olarak biliniyor.  Türkiye’de yüzde 18 pazar payıyla piliç eti sektörünün lideri olan Şen Piliç, 1978 yılında mütevazı bir broiler çiftliği ile başladığı faaliyeti  29 damızlık çiftlik, 3 kuluçkahane, 3 yem fabrikası ve en ileri teknoloji ile donatılmış Söğütlü, Alifuatpaşa ve Kadirli Kesimhanelerinin yansıra yine Söğütlü’de bulunan İşlenmiş Ürün Üretim Tesisleriyle sürdürüyor.

Er Piliç Entegre Tavukçuluk Üretim Pazarlama ve Ticaret A.Ş.

Beyaz et sektöründe Erpiliç, Gedik Piliç ve Şenpiliç müşteri memnuniyeti sıralamasında

Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu Araştırması’nda, sektör bazında her yıl sıralamada olan ve en son 87. sırada yer alan Er Piliç Entegre Tavukçuluk Üretim Pazarlama ve Ticaret A.Ş. en itibarlı markalar listesinde de önde olan firmalarımızdan..

Uşak merkezli olup Ege İhracat lideri olan Gedik Piliç,Türkiye İtibar Akademisi tarafından bu yıl ikincisi açıklanan Müşteri Memnuniyeti Endeksi’nde..

Beyaz et sektöründe Erpiliç, Gedik Piliç ve Şenpiliç müşteri memnuniyeti sıralamasındaUşak merkezli olup Ege İhracatın lideri olan Gedik Piliç, Türkiye’de genelinde önemli sıralamalarda yer alırken;Kanatlı sektörünün lider ve öncü markası olarak,  2022 yılında gerçekleştirdiği 137 milyon dolarlık ihracatla Ege Bölgesi’nde kanatlı sektörünün şampiyonu olmuştu.

İşte gıda ile ilgili müşteri memnuniyeti listesinde yer alan gıda sektörü kuruluşları:

Beyaz Et: Erpiliç, Gedik Piliç, Şen Piliç
Fast Food Yabancı: Arbys, Burger King, Mc Donald’s,     
Fast Food Yerli: Ercan Burger, Komagene, Tavuk Dünyası
Peynir: İçim, Sek, Sütaş
Restaurant: Bal Kebap, Köfteci Yusuf, Tavuk Dünyası, 
Şarküteri:  Maret, Şahin, PolonezYORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz